SDIP a DPD

Ankiety które będą wyświetlane na stronie portalowej

Jakie jest Twoje zdanie odnośnie wykorzystywania SDIP w tematach DPD?

1. Dane z SDIP w ogóle nie powinny być używane do spisywania obsad.
6
13%
2. Dane z SDIP powinny być używane, ale dopiero następnego dnia, jako uzupełnienie niezaobserwowanych obsad.
19
41%
3. Dane z SDIP powinny stać się głównym źródłem informacji dotyczących obsad.
4
9%
A. Dane z SDIP powinny być dodawane przez wyznaczonych "opiekunów linii"
8
17%
B. Dane z SDIP mogą być dodawane przez wszystkich bez wyjątku.
9
20%
 
Liczba głosów: 46

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

SDIP a DPD

#1 Post autor: IgorMike » 26 kwie 2018, 06:49

TA ANKIETA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA! JEŻELI MASZ MOŻLIWOŚĆ ODDANIA GŁOSU, TO TYLKO DLATEGO, ŻE PODCZAS JEJ TWORZENIA NIE WIEDZIAŁEM, ILE BĘDZIE TRWAĆ. TAK WIĘC TWÓJ GŁOS NIE WPŁYNIE NA WYNIKI ANKIETY, KTÓRE SĄ NASTĘPUJĄCE:

Obsady z SDIP będą stosowane jako UZUPEŁNIENIE obsad niezaobserwowanych danego dnia, i nie zostały wyznaczone konkretne osoby do wpisywania tych obsad. Czyli piszcie kto co chce, ale dopiero po zjeździe pociągu, który spisujecie. :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 06:06 przez IgorMike, łącznie zmieniany 19 razy.

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#2 Post autor: trajtek » 26 kwie 2018, 07:37

Myślę, że tu by trzeba było odpowiedzieć na pytanie - w jakim celu jest tworzone DPD. Czy tylko dla zabawy, żeby wyjść z domu i samemu poobserwować, czy żeby mieć archiwum, co kiedy na danej linii jeździło, by móc potem określać jakieś zmiany wagonów między zajezdniami, rozpięcia składów etc. Jak to pierwsze, to zabawa w SDIP nie ma sensu większego, jak to drugie to nie wyobrażam sobie, żeby demonizować SDIP i się od niego wzbraniać bo jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu można zebrać komplet informacji, bo nasze obserwacje na forum nie zawsze są pełne, szczególnie np. w święta.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#3 Post autor: IgorMike » 26 kwie 2018, 07:45

Ja absolutnie nie demonizuję SDIP. Dałem taką odpowiedź, żeby ktoś, kto tak uważa, mógł ją zaznaczyć. Pozostałe odpowiedzi pozwalają na tworzenie kompletnych archiwów (tak to się pisze?) obsad, ale odp. 2. pozostawia miejsce na "zabawę", w przeciwieństwie do odp. 3.

Pimpek
Posty: 4217
Rejestracja: 23 kwie 2009, 01:50
Lokalizacja: Chorzów

#4 Post autor: Pimpek » 26 kwie 2018, 08:06

Moim zdaniem "opiekun linii" to też trochę bez sensu, bo co jak będzie niespodziewanie nieobecny? Poza tym może być ktoś, kto ma dane pociągi z obserwacji w terenie i wtedy nie będzie mógł ich wpisać? Idąc dalej, jeżeli mógłby wpisać to może ściemniać, że widział obsadę osobiście.

Z drugiej strony brak opiekuna linii skończy się tak, jak dzisiaj np z linią 14. Cztery posty napisano dla jednej linii, co przy modzie pisania zwykle tylko jednej linii w poście będzie dalej generowało po 80 postów dziennie.

Jestem za tym aby wybrać jedną osobę, która w jednym swoim poście będzie wpisywać wszystko, co jest w SDIP. Skoro piszemy obsady w celach archiwalnych/kronikarskich/miłośniczych, a nie dla zabicia czasu i nabijania postów, to nie powinno być problemu. Ale takiej opcji w ankiecie nie ma. Można się dogadać, kto w którym dniu się tym zajmie i zebrać listę osób chętnych.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#5 Post autor: IgorMike » 26 kwie 2018, 08:19

Zebrałem opcje ze "Zmian w regulaminie..." i uważam, że żadna nie zadowoli wszystkich.

Ale może być więcej opiekunów, których linie mogą się pokrywać. Albo żeby było kilka osób, które na zmianę będą wypisywać wszystko. I każda z tych opcji jest kompatybilna z odpowiedziami 2. i 3.

Damien
Posty: 3301
Rejestracja: 20 gru 2015, 15:54
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#6 Post autor: Damien » 26 kwie 2018, 08:43

Pimpek pisze:Moim zdaniem "opiekun linii" to też trochę bez sensu, bo co jak będzie niespodziewanie nieobecny? Poza tym może być ktoś, kto ma dane pociągi z obserwacji w terenie i wtedy nie będzie mógł ich wpisać? Idąc dalej, jeżeli mógłby wpisać to może ściemniać, że widział obsadę osobiście.

Z drugiej strony brak opiekuna linii skończy się tak, jak dzisiaj np z linią 14. Cztery posty napisano dla jednej linii, co przy modzie pisania zwykle tylko jednej linii w poście będzie dalej generowało po 80 postów dziennie.
Można np. wybrać opiekuna danej linii i jego zastępcę, którego dany opiekun informowałby, gdyby wiedział, że w danym dniu nie da rady spisać swojej linii.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#7 Post autor: patryk644 » 26 kwie 2018, 14:15

Pimpek pisze:Jestem za tym aby wybrać jedną osobę, która w jednym swoim poście będzie wpisywać wszystko, co jest w SDIP. Skoro piszemy obsady w celach archiwalnych/kronikarskich/miłośniczych, a nie dla zabicia czasu i nabijania postów, to nie powinno być problemu. Ale takiej opcji w ankiecie nie ma. Można się dogadać, kto w którym dniu się tym zajmie i zebrać listę osób chętnych.
Pomysł wydaje sie być całkiem sensowny, ale obawiam się, że jedna osoba może nie podołać temu wyzwaniu (głównie przez uzupełnianie podmian itp.). Moja propozycja ulepszenia tego pomysłu jest taka, żeby każdego dnia były cztery posty, pisane przez cztery osoby, po jednym na kazda zajezdnie.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#8 Post autor: IgorMike » 26 kwie 2018, 14:18

patryk644 pisze:
Pimpek pisze:Jestem za tym aby wybrać jedną osobę, która w jednym swoim poście będzie wpisywać wszystko, co jest w SDIP. Skoro piszemy obsady w celach archiwalnych/kronikarskich/miłośniczych, a nie dla zabicia czasu i nabijania postów, to nie powinno być problemu. Ale takiej opcji w ankiecie nie ma. Można się dogadać, kto w którym dniu się tym zajmie i zebrać listę osób chętnych.
Pomysł wydaje sie być całkiem sensowny, ale obawiam się, że jedna osoba może nie podołać temu wyzwaniu (głównie przez uzupełnianie podmian itp.). Moja propozycja ulepszenia tego pomysłu jest taka, żeby każdego dnia były cztery posty, pisane przez cztery osoby, po jednym na kazda zajezdnie.
Plus zastępcy.

No i jak ja miałem Wasze wszystkie propozycje przewidzieć? :roll:

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9 Post autor: Peter » 26 kwie 2018, 18:36

Forum jest ogólnodostępne po zalogowaniu, więc nie można nikogo ograniczać w pisaniu obsad.
Można oczywiście na pewne "dyżury" się umówić.
*SDIP (U.N.O.)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#10 Post autor: DW » 26 kwie 2018, 21:03

Myślę, że jak najbardziej można wykorzystać SDIP, ale trzeba pamiętać, że są tam brane numery wozów ze ŚKUPu, a tam czasem bywają błędy - np. czasem bywa, że pojazd ma wpisany w komputerze inny numer albo dwa różne pojazdy mają ten sam numer i pojawiają się na przemian w dwóch różnych miejscach. W SDIP pojawia się wyłącznie numer pierwszego wozu, więc nie będzie wiadomo czy wagon jeździ solo, z doczepą, a jeśli tak to czy nie podpięto innego wozu. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że w większości Pes i Bet sygnał GPS jest wysyłany do systemu nie co 20 sekund, a co około 2-3 minuty, więc czekając na dany pojazd można się zdziwić.
Natomiast jeśli chodzi o odczytywanie numerów pociągów to pierwsza lub pierwsze dwie cyfry to numer brygady, a dwie kolejne (czyli zawsze dwie ostatnie) cyfry to numer kursu danego pociągu (brygady).

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#11 Post autor: IgorMike » 26 kwie 2018, 21:56

DW pisze:Jeśli chodzi o odczytywanie numerów pociągów to pierwsza lub pierwsze dwie cyfry to numer brygady, a dwie kolejne (czyli zawsze dwie ostatnie) cyfry to numer kursu danego pociągu (brygady).
To które cyfry oznaczają co?

auri23
Posty: 188
Rejestracja: 18 kwie 2014, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

#12 Post autor: auri23 » 26 kwie 2018, 22:55

Jeżeli zapis jest 327 to 3 - numer pociągu, 27 - numer kursu; zaś przy zapisie 1308 to 13 - numer pociągu; 08 - numer kursu.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#13 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 15:00

Nie wiem jak wam, ale mi osobiście wydaje się, że SDIP jak na razie tylko zwiększył chaos w DPD.

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#14 Post autor: trajtek » 27 kwie 2018, 17:18

Zbędne wydaje mi się wypisane co jest z SDIP, a co nie jest z SDIP - po trzech cytatach już nie wiadomo o co chodzi, łatwiej byłoby SDIP-owskie obsady zaznaczać na przykład gwiazdką na końcu danej obserwacji (np. 33 #913*), niż bawić się w jakieś nagłówki SDIP, nie SDIP.

Też trzeba pamiętać, że czasem prowadzący pojazd zaloguje się wcześniej na kurs, albo się pomyli - stąd wtedy możliwe jakieś dziwne wyprzedzenia czy srogie opóźnienia pomimo, że tak na prawdę wszystko jest okej.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#15 Post autor: patryk644 » 27 kwie 2018, 17:49

trajtek pisze:Zbędne wydaje mi się wypisane co jest z SDIP, a co nie jest z SDIP - po trzech cytatach już nie wiadomo o co chodzi, łatwiej byłoby SDIP-owskie obsady zaznaczać na przykład gwiazdką na końcu danej obserwacji (np. 33 #913*), niż bawić się w jakieś nagłówki SDIP, nie SDIP.
Dobry pomysł, dostosuje się w najbliższym poście ;)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#16 Post autor: hanys76 » 27 kwie 2018, 18:17

IgorMike pisze:Nie wiem jak wam, ale mi osobiście wydaje się, że SDIP jak na razie tylko zwiększył chaos w DPD.
Też to zauważyłem chociaż osobiscie nie bawię się w to ale bałagan faktycznie niezły. Teraz nikt nie będzie wychodzic i sprawdzac co jedzie tylko od 3 nad ranem będą wyscigi kto pierwszy wpisze co widzi w systemie. Dla mnie to trochę taka dziecinada z tym ,ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
mi4chal744
Posty: 8407
Rejestracja: 16 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Zabrze / Warszawa

#17 Post autor: mi4chal744 » 27 kwie 2018, 18:21

Ja uważam że każdy powinien być opiekunem danej lini ponieważ każdy będzie miał swoje linie i będzie w miarę po równo bo teraz jest tak ze jeden wpisze 90% linii a drugiemu zostanie tylko max 1 poc z danej linii.
Linia 5: Zaborze Pętla -Zaborze Skargi - Zabrze Prof. Religi- Biskupice Zamkowa- Bobrek Ratusz - Bytom Pl. Sikorskiego

Dziś służba na:
703

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#18 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 18:34

mi4chal744 pisze:Ja uważam że każdy powinien być opiekunem danej lini ponieważ każdy będzie miał swoje linie i będzie w miarę po równo bo teraz jest tak ze jeden wpisze 90% linii a drugiemu zostanie tylko max 1 poc z danej linii.
Albo porobią się takie postocepcje jak dzisiaj, że ktoś coś napisał, inny coś innego, ten wie lepiej, ten wie gorzej, pierdu pierdu, i jest jak było, albo i nawet gorzej.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#19 Post autor: Peter » 27 kwie 2018, 18:41

Ja w takiej zabawie jak dzisiaj w DPD po prostu uczestniczyć nie będę. Lepiej widzieć i kontrolować naocznie co się dzieje niż się dziwić że są kilkudziesięciominutowe opóźnienia np. w Katowicach, gdy pisze się z innego miasta obsady z SDIP. :)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2018, 18:43 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#20 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 18:43

To tak jakby spisywać u nas numery wagonów nowojorskiego metra :lol:

Dlatego też ponownie opowiem się za spisywaniem SDIP tylko w celu uzupełnienia braków w obserwacjach (ta opcja w ankiecie zdecydowanie wygrywa :) )

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#21 Post autor: trajtek » 27 kwie 2018, 18:54

Z drugiej strony to chyba pierwszy dzień tak szerokich możliwości obserwacji wagonów na SDIP (wcześniej linii było o wiele mniej), w dodatku z utrudnieniami w kursowaniu tramwajów. Nie wiem, czy można jakieś wnioski wyciągać po jednym dniu, też niektórzy muszą się nauczyć funkcjonowania SDIP, trzeba wypracować jakieś nawyki, zasady.

Awatar użytkownika
skoti
Posty: 10450
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:14
Lokalizacja: Sosnowiec

#22 Post autor: skoti » 27 kwie 2018, 19:03

Dajcie se siana, teraz robicie bałagan, bo każdy chce posta, będzie śmigało wszystko to se wpisujcie. Teraz nagle obudzili się z obsadami, bo wystarczy "kopiuj" "wklej" ;)

Dla mnie SDIP to jak przepisać coś z jednej strony do drugiej.... i gdzie tu miłośnicy z naszych tramfajuf ;)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#23 Post autor: Peter » 27 kwie 2018, 19:16

Tutaj jest zwyczajnie bezmyślna zabawa w wyścigi a nie wspomaganie się takim systemem jakim jest SDIP. Potem mamy takie kwiatki że np. #947 jest na dwóch liniach jednocześnie, bo nie wiadomo przecież czy nie ma błędów w SDIP. Oczywiście nikt też nie wie gdzie ten wagon rzeczywiście się znajduje, bo tego nie widzi.
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#24 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 19:52

Zbliża się majówka, niech SDIP-owicze się popiszą spisywaniem obsad w święta :)

Trampesar6
Posty: 5876
Rejestracja: 23 cze 2015, 00:05
Lokalizacja: Siem-ce Śl.

#25 Post autor: Trampesar6 » 27 kwie 2018, 20:00

Peter pisze:Ja w takiej zabawie jak dzisiaj w DPD po prostu uczestniczyć nie będę. Lepiej widzieć i kontrolować naocznie co się dzieje niż się dziwić że są kilkudziesięciominutowe opóźnienia np. w Katowicach, gdy pisze się z innego miasta obsady z SDIP. :)
Masz rację. Również wolę naocznie widzieć wagony.
Linia nr 13: Siemianowice Plac Skargi - Katowice Plac Wolności
Linia nr 16: Wełnowiec - Brynów

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#26 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 20:06

Trampesar6 pisze:
Peter pisze:Ja w takiej zabawie jak dzisiaj w DPD po prostu uczestniczyć nie będę. Lepiej widzieć i kontrolować naocznie co się dzieje niż się dziwić że są kilkudziesięciominutowe opóźnienia np. w Katowicach, gdy pisze się z innego miasta obsady z SDIP. :)
Masz rację. Również wolę naocznie widzieć wagony.
A można wagon widzieć nausznie? :P

Awatar użytkownika
skoti
Posty: 10450
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:14
Lokalizacja: Sosnowiec

#27 Post autor: skoti » 27 kwie 2018, 20:12

IgorMike pisze:
Trampesar6 pisze:
Peter pisze:Ja w takiej zabawie jak dzisiaj w DPD po prostu uczestniczyć nie będę. Lepiej widzieć i kontrolować naocznie co się dzieje niż się dziwić że są kilkudziesięciominutowe opóźnienia np. w Katowicach, gdy pisze się z innego miasta obsady z SDIP. :)
Masz rację. Również wolę naocznie widzieć wagony.
A można wagon widzieć nausznie? :P
Można, na łączeniu szyn słyszę stukot kół i wiem w którą stronę skład, pojedynka czy francik. I jeśli mam obsady spisane to mówię żonie leżąc na łóżku co teraz przejechalo

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#28 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 20:39

skoti pisze:
IgorMike pisze:
Trampesar6 pisze:
Peter pisze:Ja w takiej zabawie jak dzisiaj w DPD po prostu uczestniczyć nie będę. Lepiej widzieć i kontrolować naocznie co się dzieje niż się dziwić że są kilkudziesięciominutowe opóźnienia np. w Katowicach, gdy pisze się z innego miasta obsady z SDIP. :)
Masz rację. Również wolę naocznie widzieć wagony.
A można wagon widzieć nausznie? :P
Można, na łączeniu szyn słyszę stukot kół i wiem w którą stronę skład, pojedynka czy francik. I jeśli mam obsady spisane to mówię żonie leżąc na łóżku co teraz przejechalo
Na to bym powiedział, że wagon można wysłyszeć. Też rozróżniam modele po dźwięku. Ale konkretnego numeru (poza szczególnymi przypadkami jak #308 którego spisywałem siedząc na kursie prawa jazdy) chyba nie da się usłyszeć.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#29 Post autor: hanys76 » 27 kwie 2018, 21:03

Peter pisze:Tutaj jest zwyczajnie bezmyślna zabawa w wyścigi a nie wspomaganie się takim systemem jakim jest SDIP. Potem mamy takie kwiatki że np. #947 jest na dwóch liniach jednocześnie, bo nie wiadomo przecież czy nie ma błędów w SDIP. Oczywiście nikt też nie wie gdzie ten wagon rzeczywiście się znajduje, bo tego nie widzi.
Po oberwacji linii autobusowych przejezdzających koło mojego bloku wiele razy zupełnie inny wóz jechał niż wyswietlało się w systemie, więc dla mnie to nie jest wiarygodne zródło informacji. Z tramwajami zapewne będzie ta sama sytuacja a po drugie jesli wóz zmieni trasę to przestaje się wyswietlac w systemie i nie wiadomo wtedy gdzie pojechał jesli się tego nie widzi w realu. Ale jak widac niektórym to nie przeszkadza i byle jako pierwszy wypisac wszystko co się wyswietla. A po co ma jeden z drugim wychodzic z domu i sprawdzac jak sie wygodnie siedzi i wkleja to co widzi na ekranie. To powinno faktycznie do wspomagania służyc a nie do cwaniakowania że udało mi się wypisac wszystkie obsady i jestem szczęśliwy z tego powodu. Ja w tym nie zamierzam brac udziału ale bajzel w dpd już jest a będzie większy życzę udanej zabawy zobaczymy do czego to doprowadzi.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#30 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 21:49

Tak tylko zauważę, że dzisiejsze "przekrzykiwanie się" SDIP-owców (choć nie tylko)przyczyniło się do wygenerowania najdłuższego tematu DPD od 24 stycznia.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#31 Post autor: patryk644 » 27 kwie 2018, 21:54

Chciałbym się dowiedzieć kiedy planowane jest zakończenie ankiety i wprowadzenie zmian w regulaminie? Obecne wyniki po których "dane z SDIP powinny być używane, ale dopiero następnego dnia, jako uzupełnienie niezaobserwowanych obsad" oraz że "mogą być dodawane przez wszystkich bez wyjątku". Jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Chce dodać, że napisanie ich następnego dnia może być równoznaczne z tym, że brakujące obsady można wpisać jeszcze tego samego dnia tyle że po zjeździe danego poc. do zajezdni, bo wtedy go już raczej nikt nie zaobserwuje.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#32 Post autor: elot360 » 27 kwie 2018, 21:57

Zastanawiałem się czy założyć do tej kwestii osobny temat ale myślę że ten mimo konkretnego tematu i tak będzie wystarczający.
Biorąc pod uwagę jak bardzo niektórym zależy na tym by korzystać z SDIPa proponuje czy wręcz nalegam by nasze listy nie były aktualizowane na podstawie danych z tej strony a jedynie na podstawie obserwacji z terenu. Myślę że dla większości to oczywiste, wolę jednak poruszyć tą kwestię publicznie "tak na wszelki wypadek".
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

Trampesar6
Posty: 5876
Rejestracja: 23 cze 2015, 00:05
Lokalizacja: Siem-ce Śl.

#33 Post autor: Trampesar6 » 27 kwie 2018, 22:04

IgorMike pisze:Tak tylko zauważę, że dzisiejsze "przekrzykiwanie się" SDIP-owców (choć nie tylko)przyczyniło się do wygenerowania najdłuższego tematu DPD od 24 stycznia.
Spójrz na 8.01.2018.
Linia nr 13: Siemianowice Plac Skargi - Katowice Plac Wolności
Linia nr 16: Wełnowiec - Brynów

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#34 Post autor: patryk644 » 27 kwie 2018, 22:09

elot360 pisze:Zastanawiałem się czy założyć do tej kwestii osobny temat ale myślę że ten mimo konkretnego tematu i tak będzie wystarczający.
Biorąc pod uwagę jak bardzo niektórym zależy na tym by korzystać z SDIPa proponuje czy wręcz nalegam by nasze listy nie były aktualizowane na podstawie danych z tej strony a jedynie na podstawie obserwacji z terenu. Myślę że dla większości to oczywiste, wolę jednak poruszyć tą kwestię publicznie "tak na wszelki wypadek".
SDIP ma wiele wad, które moim zdaniem komplikują i utrudniają "prace" na forum, głównie w dziale DPD. Wbrew pewnym spekulacją moje ostatnie spisywanie poc. z SDIP nie miało na celu po prostu tworzenia postów i siedzenia godzinami przed komputerem, tylko chciałem potraktować to jako taki test jak SDIP wypadnie i na ile to co się tam znajduje jest wiarygodne. Nie jestem jednoznacznym przeciwnikiem tego rozwiązania ze względu na dwa ogromne plusy jakie niesie ze sobą ten program:
1. Są linie, które niezbyt często są spisywanie, a SDIP z pewnością pozwoli na to żeby po raz pierwszy każdego dnia mogly być spisane wszystkie obsady.
2. Można też się dowiedzieć wielu rzeczy takich jak np. opóźnienia i na ich podstawie stwierdzić jakieś nieprawidłowości na linii co bez SDIP nie mogłoby być skuteczne w 100% bo nie każdy z nas może być w każdym miejscu na linii i zawsze jakieś opóźnienia nam umkną.
Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie więcej widzę minusów tego rozwiązania i apeluje o rozwagę przy wypisywaniu tych obsad oraz uważam, że powinno się nadać jednak ograniczenia co do posługiwania się systemem SDIP.

PS Wypisywanie obsad z SDIP tak jak robię to teraz planuje do końca kwietnia w celu kontynuacji dotychczasowych obserwacji, chyba że już wcześniej zostaną wprowadzone jakieś konkretne zmiany zarządzone przez administratorów.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#35 Post autor: IgorMike » 27 kwie 2018, 22:37

patryk644 pisze:Chciałbym się dowiedzieć kiedy planowane jest zakończenie ankiety i wprowadzenie zmian w regulaminie? Obecne wyniki po których "dane z SDIP powinny być używane, ale dopiero następnego dnia, jako uzupełnienie niezaobserwowanych obsad" oraz że "mogą być dodawane przez wszystkich bez wyjątku". Jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Chce dodać, że napisanie ich następnego dnia może być równoznaczne z tym, że brakujące obsady można wpisać jeszcze tego samego dnia tyle że po zjeździe danego poc. do zajezdni, bo wtedy go już raczej nikt nie zaobserwuje.
Ankietę można by zakończyć nawet teraz, biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu licznik głosów stoi w miejscu, ale dajmy jeszcze czas do końca miesiąca. Do tego czasu możemy ustalić sprawę "opiekunów linii", bo te odpowiedzi są dosyć równe.

PS. Czy da się edytować ankiety? Jak tak, to jak?

Awatar użytkownika
tramwajarze z19
Posty: 2322
Rejestracja: 27 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Bytom - Karb
Kontakt:

#36 Post autor: tramwajarze z19 » 27 kwie 2018, 23:39

Dopóki ten bałagan się nie skończy z wpisywaniem obsad, to będę się udzielał tylko w sprawach technicznych. Dziś spróbowałem spisywać obsady z SDIP i to jakoś mi to nie podchodzi za bardzo. Zostanę przy swoich starych zasadach. Spisać od czasu do czasu wszystkie wyjazdowe pociągi z danej zajezdni widząc je na żywo. Być może ta opcja dla co po niektórych może być durnowata ale to jak na razie dla mnie jedyna możliwość wpisania obsad bez systemu SDIP.
Linia 179:TARNOWSKIE GÓRY DWORZEC - Lasowice - Nowe Chechło - Świerklaniec - Niezdara - Tąpkowice- Podtąpkowice - Ożarowice - Zendek - Zadzień - Mierzęcice - SIEDLISKA

179/3 #5504 :D

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#37 Post autor: IgorMike » 30 kwie 2018, 07:48

Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?

Awatar użytkownika
Lohner
Posty: 3103
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#38 Post autor: Lohner » 30 kwie 2018, 13:36

IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Ciekawe jakby ktoś wpisał nie wytyczone linie? Dostałby ostrzeżenie? A może najlepiej go wykopać?
Może zacznij używać znaku "->" jako podmiana niż cytować i pisać bez podmiany....
http://komunikacjazbiorowa.flog.pl/

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#39 Post autor: IgorMike » 30 kwie 2018, 16:53

Lohner pisze:
IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Ciekawe jakby ktoś wpisał nie wytyczone linie? Dostałby ostrzeżenie? A może najlepiej go wykopać?
Och, czyżby kolega coś planował? :twisted:

Taka osoba miałaby możliwość przekrzykiwania się z dyżurntmi danej linii i wprowadzania zamętu takiego jak bodajże w piątek :)

PS. Jeżeli nie będzie głosu sprzeciwu, ankietę kończymy za 7 godzin.

Seba77
Posty: 11312
Rejestracja: 25 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Pszczyna

#40 Post autor: Seba77 » 30 kwie 2018, 18:25

Informuje wszystkich że od dnia jutrzejszego jest zakaz korzystania z mapy SDIP jako wpisywanie dziennych obsad, bo to co się dzieje w dniu dzisiejszym to jest masakra.

Trampesar6
Posty: 5876
Rejestracja: 23 cze 2015, 00:05
Lokalizacja: Siem-ce Śl.

#41 Post autor: Trampesar6 » 30 kwie 2018, 18:27

IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Jestem przeciwko.
Seba77 pisze:Informuje wszystkich że od dnia jutrzejszego jest zakaz korzystania z mapy SDIP jako wpisywanie dziennych obsad, bo to co się dzieje w dniu dzisiejszym to jest masakra.
Tak to jest gdy się nie wie czy jedzie skład czy solówka.
Linia nr 13: Siemianowice Plac Skargi - Katowice Plac Wolności
Linia nr 16: Wełnowiec - Brynów

Seba77
Posty: 11312
Rejestracja: 25 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Pszczyna

#42 Post autor: Seba77 » 30 kwie 2018, 18:40

Trampesar6 pisze:
IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Jestem przeciwko.
Nie będzie żadnych osób przypisanych do linii. Każdy może spisywać będąc w terenie, bo to co kolega Patryk644 wymyśla to jakieś głupoty.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#43 Post autor: patryk644 » 30 kwie 2018, 19:02

Seba77 pisze:
Trampesar6 pisze:
IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Jestem przeciwko.
Nie będzie żadnych osób przypisanych do linii. Każdy może spisywać będąc w terenie, bo to co kolega Patryk644 wymyśla to jakieś głupoty.
Będę bronił tego co napisałem, bo moim zdaniem nie popełniłem żadnego błędu i nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak wszyscy wiemy system SDIP w DPD był w fazie testów. Jak sam wcześniej powiedziałem planowałem do końca kwietnia przetestować ten sytstem, w celu sprawdzenia wiarygodności obsad. Moje dzisiejsze błędy na linii 19 (bo o to zapewne chodzi) nie wynikały w żaden sposób z SDIP i do końca zarówno ja jak i inni użytkownicy nie widzieli w tym błędu. Rzeczywiście jest problem ze składami i solówkami i jest to problem nie do uniknięcia. Wszystko wskazywało na to, że na linii 19 powinny być składy i tak też wpisałem. Chciałbym dodać, że gdyby nie ja ten sam błąd popełniłby za pewne kto inny, ponieważ nie oszukujmy się wszystko wskazywało na skład. Z tego względu nie mam zamiaru tolerować tego, że to co ja zrobiłem to "wymyślanie głupot". Powtorze system był w fazie testów, a ja nie czuję się winny za dzisiejszą linie 19.

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#44 Post autor: IgorMike » 30 kwie 2018, 19:50

Seba77 pisze:
Trampesar6 pisze:
IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Jestem przeciwko.
Nie będzie żadnych osób przypisanych do linii. Każdy może spisywać będąc w terenie, bo to co kolega Patryk644 wymyśla to jakieś głupoty.
Dyżurni mieli być tylko do SDIP, a nie do obserwacji, no ale ok.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#45 Post autor: hanys76 » 30 kwie 2018, 20:52

patryk644 pisze:Będę bronił tego co napisałem, bo moim zdaniem nie popełniłem żadnego błędu i nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak wszyscy wiemy system SDIP w DPD był w fazie testów. Jak sam wcześniej powiedziałem planowałem do końca kwietnia przetestować ten sytstem, w celu sprawdzenia wiarygodności obsad. Moje dzisiejsze błędy na linii 19 (bo o to zapewne chodzi) nie wynikały w żaden sposób z SDIP i do końca zarówno ja jak i inni użytkownicy nie widzieli w tym błędu. Rzeczywiście jest problem ze składami i solówkami i jest to problem nie do uniknięcia. Wszystko wskazywało na to, że na linii 19 powinny być składy i tak też wpisałem. Chciałbym dodać, że gdyby nie ja ten sam błąd popełniłby za pewne kto inny, ponieważ nie oszukujmy się wszystko wskazywało na skład. Z tego względu nie mam zamiaru tolerować tego, że to co ja zrobiłem to "wymyślanie głupot". Powtorze system był w fazie testów, a ja nie czuję się winny za dzisiejszą linie 19.
Zamiast bezmyslnie wklejac to co sdip pokazuje, to trzeba było wyjsc z domu i sprawdzic na żywo bo tym sposobem tylko robi się bałagan w dpd. Wiadomo że system nie jest wiarygodny bo często się myli. Ale widzę że musisz byc pierwszy i siedzisz od 3 nad ranem i wklejasz to co się pokazuje z błędami a jak ci ktoś zwróci uwagę to się rzucasz że nie popełniłeś błędu. Skoro masz tyle czasu wolnego to pogoda była odpowiednia żeby się wybrac w teren i na żywo zobaczyc jak to wygląda w dzisiejszym dniu. Ale po co lepiej isc na łatwiznę i szybko wklepac tu co pokazuje sdip. Dlatego też zgadzam się z adminem i uważam że obsady z systemu powinny byc tylko uzupełnieniem tego co się zaobserwuje w terenie a nie głównym zródłem informacji. To można nazwac jednym wyrazem cwaniactwo i wyscig szczurów kto wczesniej wstanie i więcej głupot z systemu tu wklei. Bo nie oszukujmy się nie ma szans żeby to działało idealnie i zgodnie z prawdą. Jedynie to co sie zaobserwuje w terenie jest wiarygodne a nie jakiś system.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#46 Post autor: patryk644 » 30 kwie 2018, 21:49

hanys76 pisze:
patryk644 pisze:Będę bronił tego co napisałem, bo moim zdaniem nie popełniłem żadnego błędu i nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak wszyscy wiemy system SDIP w DPD był w fazie testów. Jak sam wcześniej powiedziałem planowałem do końca kwietnia przetestować ten sytstem, w celu sprawdzenia wiarygodności obsad. Moje dzisiejsze błędy na linii 19 (bo o to zapewne chodzi) nie wynikały w żaden sposób z SDIP i do końca zarówno ja jak i inni użytkownicy nie widzieli w tym błędu. Rzeczywiście jest problem ze składami i solówkami i jest to problem nie do uniknięcia. Wszystko wskazywało na to, że na linii 19 powinny być składy i tak też wpisałem. Chciałbym dodać, że gdyby nie ja ten sam błąd popełniłby za pewne kto inny, ponieważ nie oszukujmy się wszystko wskazywało na skład. Z tego względu nie mam zamiaru tolerować tego, że to co ja zrobiłem to "wymyślanie głupot". Powtorze system był w fazie testów, a ja nie czuję się winny za dzisiejszą linie 19.
Zamiast bezmyslnie wklejac to co sdip pokazuje, to trzeba było wyjsc z domu i sprawdzic na żywo bo tym sposobem tylko robi się bałagan w dpd. Wiadomo że system nie jest wiarygodny bo często się myli. Ale widzę że musisz byc pierwszy i siedzisz od 3 nad ranem i wklejasz to co się pokazuje z błędami a jak ci ktoś zwróci uwagę to się rzucasz że nie popełniłeś błędu. Skoro masz tyle czasu wolnego to pogoda była odpowiednia żeby się wybrac w teren i na żywo zobaczyc jak to wygląda w dzisiejszym dniu. Ale po co lepiej isc na łatwiznę i szybko wklepac tu co pokazuje sdip. Dlatego też zgadzam się z adminem i uważam że obsady z systemu powinny byc tylko uzupełnieniem tego co się zaobserwuje w terenie a nie głównym zródłem informacji. To można nazwac jednym wyrazem cwaniactwo i wyscig szczurów kto wczesniej wstanie i więcej głupot z systemu tu wklei. Bo nie oszukujmy się nie ma szans żeby to działało idealnie i zgodnie z prawdą. Jedynie to co sie zaobserwuje w terenie jest wiarygodne a nie jakiś system.
Ponownie powtarzam, że korzystałem z SDIP w celu sprawdzenia wiarygodności w okresie do końca kwietnia. Sam jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania i mówiłem to już wcześniej. Z resztą dzisiaj po południu, bo tylko wtedy mam czas pojechałem do Bytomia w celu sprawdzenia linii 6,7,19,38 i 49, więc nie zgodzę się z tym, że cały czas przed komputerem siedzę i tramwaje z SDIP spisuje. Robiłem to przez te kilka dni, żeby zobaczyć jak działa system, żeby nie było później problemów. Dzięki moim obserwacją dowiedziałem się, że nie działa to tak jakbyśmy chcieli, więc nie widzę sensu żeby na mnie naskakiwać, tym bardziej, że wszystko co robię staram się robić dla dobra forum.

Mam jeszcze tylko pytanie. Czy od jutra obowiązuję całkowity zakaz używania SDIP czy będzie tak jak wybrano w ankiecie, że brakujące obsady będzie można uzupełnić następnego dnia?

Awatar użytkownika
IgorMike
Posty: 2813
Rejestracja: 08 sty 2018, 19:38
Lokalizacja: Świętochłowice

#47 Post autor: IgorMike » 30 kwie 2018, 22:02

Z wypowiedzi hanys76 wnioskuję, że jako uzupełnienie.


Czyli dyżurni nie zostaną wybrani i mogę skasować tą niedoszłą listę?

Awatar użytkownika
tramwajarze z19
Posty: 2322
Rejestracja: 27 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Bytom - Karb
Kontakt:

#48 Post autor: tramwajarze z19 » 30 kwie 2018, 23:27

patryk644 pisze:
Seba77 pisze:
Trampesar6 pisze:
IgorMike pisze:Czy nikt nie ma przeciwwskazań, żeby dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym zbieramy głosy, a następnie zrobimy coś z dyżurami na liniach? Bo widząc równe rozłożenie głosów wymyśliłem coś jeszcze innego. Mianowicie, żeby każdemu przypisać kilka linii, które będzie spisywał, ale też żeby każda linia miała co najmniej dwóch dyżurnych. Co wy na to?
Jestem przeciwko.
Nie będzie żadnych osób przypisanych do linii. Każdy może spisywać będąc w terenie, bo to co kolega Patryk644 wymyśla to jakieś głupoty.
Będę bronił tego co napisałem, bo moim zdaniem nie popełniłem żadnego błędu i nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak wszyscy wiemy system SDIP w DPD był w fazie testów. Jak sam wcześniej powiedziałem planowałem do końca kwietnia przetestować ten sytstem, w celu sprawdzenia wiarygodności obsad. Moje dzisiejsze błędy na linii 19 (bo o to zapewne chodzi) nie wynikały w żaden sposób z SDIP i do końca zarówno ja jak i inni użytkownicy nie widzieli w tym błędu. Rzeczywiście jest problem ze składami i solówkami i jest to problem nie do uniknięcia. Wszystko wskazywało na to, że na linii 19 powinny być składy i tak też wpisałem. Chciałbym dodać, że gdyby nie ja ten sam błąd popełniłby za pewne kto inny, ponieważ nie oszukujmy się wszystko wskazywało na skład. Z tego względu nie mam zamiaru tolerować tego, że to co ja zrobiłem to "wymyślanie głupot". Powtorze system był w fazie testów, a ja nie czuję się winny za dzisiejszą linie 19.
Nie zwalaj do końca na system, gdyż sam robisz błędy. Dowód? Dzisiejszy dzień w DPD:
patryk644 pisze:1905 #709+710*
1909 #647+648*
Oraz dodatkowo jak ktoś się już stara wpisać sobie obsady zaobserwowane na żywo wyjazdy spod zajezdni i doskonale o tym wiedziałeś to po hamsku zacząłeś wpisywać pociągi które chciałeś nam (mi4chal744, Trampesar6) wpisać od razu aby być szybszym.

Widać jak sprawdzałeś bardzo dokładnie. Pozdrawiam cieplutko :)
Linia 179:TARNOWSKIE GÓRY DWORZEC - Lasowice - Nowe Chechło - Świerklaniec - Niezdara - Tąpkowice- Podtąpkowice - Ożarowice - Zendek - Zadzień - Mierzęcice - SIEDLISKA

179/3 #5504 :D

trajtek
Posty: 1457
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:52
Lokalizacja: Hindenburg

#49 Post autor: trajtek » 01 maja 2018, 07:11

Dzisiejsze zamieszanie że składami było spore, jednak w przypadku Karlikow, Bet, Helmutow, Twistow oraz E1 nic do nich nie jest doczepiane, stąd nie powinno być chyba większych problemów żeby to wypisywać, bo szansa na jakieś pomyłki jak wczorajsza jest mała

Jednak może faktycznie zaproponowane przez administrację rozwiązanie jest lepsze, jeśli takie jest przyjęte - myślę.ze powinno jasno być zdefiniowane to w regulaminie.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#50 Post autor: patryk644 » 01 maja 2018, 07:23

trajtek pisze:Dzisiejsze zamieszanie że składami było spore, jednak w przypadku Karlikow, Bet, Helmutow, Twistow oraz E1 nic do nich nie jest doczepiane, stąd nie powinno być chyba większych problemów żeby to wypisywać, bo szansa na jakieś pomyłki jak wczorajsza jest mała
Ze składami zawsze będą takie problemy i uważam, że dobrze że tak się wczoraj stało. Przynajmniej wiadomo czego unikać i w jakich sytuacjach być bardziej rozważnym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości