Świąteczne zapowiedzi w Tramwajach Śląskich

Dyskusje o spółce.
Wiadomość
Autor
pitrekgaga
Posty: 594
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:38
Lokalizacja: Katowice

Świąteczne zapowiedzi w Tramwajach Śląskich

#1 Post autor: pitrekgaga » 20 gru 2014, 00:47

Od 19 grudnia do 6 stycznia na wybranych przystankach w 10 miastach Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej, pasażerowie tramwajów mogą usłyszeć nietypowe zapowiedzi przystanków. Przygotowali je artyści z grupy Czesław Jakubiec Comedy: tenor – Czesław Jakubiec, autor tekstów – Marek Żyła i pianista – Tomasz Śliwiński. To oni są odpowiedzialni za wprowadzanie w świąteczny nastrój pasażerów podróżujących tramwajami przez: Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowę Górniczą Gołonóg, Katowice, Mysłowice, Rudę Śląską, Sosnowiec czy Zabrze. Ze swojego zadania wywiązali się śpiewająco. Kto usłyszy z głośników pojazdu kolędę w rodzaju:
W Śląskich Tramwajach głos się rozchodzi, Gołonóg Centrum, kto chce wychodzi, niech wie, że stoi za tym ich nieustanna chęć udowadniania, że nie ma muzyki poważnej, a poczucie humoru przydaje się w każdej sytuacji.

tram-silesia.pl
Materiał TVS
Materiał TVP Katowice

W materiale TVP Katowice możemy usłyszeć parę zapowiedzi np.

"Trzej królowie ze wschodu przechodzili tędy w Mysłowicach koło komendy" ;)
albo "Pasterze śpiewają bydlęta klękają Chebzie Pętla wysiadają" :D

Osobiście nie słyszałem jeszcze tych zapowiedzi - niestety dzisiaj w wagonie 848 zapowiedzi były wyłączone ale specjalnie wybiorę w podróż - może natrafię. :) Ogólnie pomysł uważam za bardzo fajny i oby więcej takich akcji. :D
14 BRYNÓW CENTRUM PRZESIADKOWE - Plac Miarki - Rynek - Zawodzie - Szopienice - MYSŁOWICE DW. PKP

Awatar użytkownika
Patryk105
Posty: 1690
Rejestracja: 01 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Chorzów

#2 Post autor: Patryk105 » 20 gru 2014, 07:53

Dzisiaj działały w #713+714, m. in. na przystankach: Chorzów Rynek, Katowice Rondo.
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#3 Post autor: Boguś » 20 gru 2014, 16:43

Zamiast zająć się poważnymi sprawami, np. nowym projektem unijnym, który po wyborach samorządowych może być trochę inny, to TŚ bawi się w jakieś zapowiedzi. Ciekawe, czy w innych miastach uprawia się takie szopki?

auri23
Posty: 188
Rejestracja: 18 kwie 2014, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

#4 Post autor: auri23 » 20 gru 2014, 18:08

Dziś miałem okazję wysłuchać kilka tych zapowiedzi, są świetne. Dobrze, że TŚ zajmują się też takimi sprawami, bo dzięki temu zjednują sobie pasażerów. Myślę, że inne miasta mogą nam takiego przewoźnika zazdrościć. A o projekt unijny to bym się nie martwił.

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#5 Post autor: adam86 » 20 gru 2014, 22:07

auri23 pisze:Dziś miałem okazję wysłuchać kilka tych zapowiedzi, są świetne. Dobrze, że TŚ zajmują się też takimi sprawami, bo dzięki temu zjednują sobie pasażerów. Myślę, że inne miasta mogą nam takiego przewoźnika zazdrościć. A o projekt unijny to bym się nie martwił.
Przepraszam bardzo, na czym ma niby polegać te zjednywanie sobie pasażerów?
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6 Post autor: KZKGaPowicz » 21 gru 2014, 23:16

Jechałem dziś Moderusem #684 na poc. 185 i zapowiedzi były normalne, nie wiem jednak, jak zapowiedziano Chebzie Pętla. Zresztą bardzo fajny głos zapowiedzi w tych chorzowskich Moderusach, szkoda tylko, że przed odczytaniem nazwy przystanku, do którego się podjeżdża, nie ma charakterystycznego dźwięku, który oznacza, że należy skupić się nad podaną nazwą przystanku.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 21:36 przez KZKGaPowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

116Nd#808
Posty: 208
Rejestracja: 31 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Bytom

#7 Post autor: 116Nd#808 » 22 gru 2014, 09:57

KZKGaPowicz pisze:(...) szkoda tylko, że przed odczytaniem nazwy przystanku, do którego się podjeżdża, nie ma charakterystycznego dźwięku, który oznacza, że należy skupić się nad podaną nazwą przystanku.
Jak jechałem kiedyś T21 (chyba #728, chociaż to trochę czasu temu już było ;) ) to właśnie był ten dźwięk, aż sam się zdziwiłem, bo właśnie nigdy wcześniej się nie pojawiał w żadnym innym wagonie. ;)
Może to kwestia ustawienia komputera przez daną zajezdnię albo po prostu tak w tym wagonie się przydarzyło. ;)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#8 Post autor: Peter » 23 gru 2014, 21:14

Dzisiaj w "Achimie" trochę zaskoczyła mnie nagrana świąteczna rymowanka na przystanku Katowice Rondo. Było przynajmniej wesoło. :-)
*SDIP (U.N.O.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości