Zasada rozliczania wypłat

Dyskusje o spółce.
Wiadomość
Autor
rabbit
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:31
Lokalizacja: Będzin

Zasada rozliczania wypłat

#1 Post autor: rabbit » 11 mar 2011, 12:11

Witam serdecznie wszystkich na forum. Jestem właśnie w trakcie pisania oprogramowania ,( DO UŻYTKU DLA PRACOWNIKÓW NIE NA POTRZEBY ZAKŁADU ) , które po wprowadzeniu kilku danych takich jak : stawka godzinowa , ilość dni roboczych , ilość dniówek świątecznych , nocnych itp , obliczało by przyszłą wypłatę dla pracowników wynagradzanych na podstawie stawki godzinowej . Do prawidłowego działania programu potrzebuje kilku informacji na temat rozliczania wypłaty , więc jeśli ktoś może mi pomóc , będę bardzo wdzięczny . Oczywiście ukończony program , obiecuje zamieścić na tym forum dla wszystkich zainteresowanych . Na chwile obecną program uwzględnia tylko następujące dodatki : Dodatek za staż pracy , wynagrodzenie zasadnicze , dodatek brygadzistowski I , Premia stanowisko robotnicze , dodatek świąteczny , dodatek nocny , dodatek szkodliwy III.

Moję pytania są następujące :
1. Czy w naszym zakładzie istnieje kilka rodzajów dodatków brygadzistowskich , czy jest jeden dla wszystkich brygadzistów czyli 6.5%. Jeśli istnieje kilka dod. brygadzistowskich prosze opisać kiedy obowiązuje inny dodatek bryg.
2. Czy dodatek szkodliwy jest jeden , czy również jest kilka rodzajów , jeśli jest kilka rodzajów , to proszę opisać gdzie obowiązują i jak są rozliczane .
3. Czy są jeszcze jakieś inne dodatki których nie uwzględnia na chwile obecną mój program , jeśli są to na jakich działach i dla kogo one są i jak są rozliczane .

4. Przy rozliczaniu mój progrm uwzględnia równierz potrącenia takie jak ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe,zdrowotne, podatekzaliczka,podatek bilet ,raty za bilet rodzinny , składki na związki , oraz ubezpieczenie PZU. Niestety na tę chwile tylko jeden związek zawodowy odpowiedział na mojego emaila w którym pytałem o wysokosć składek miesięcznych na związek i z tad wiem ze składka na ZZ KMiT to 1 %, czy ktoś wie jakiej wysokości są składki na inne zwiazki w naszym zakładzie , Solidarność , Sierpień 80 , ZZT.?

5. Kolejne pytanie to wysokość składki na PZU (grupowe ) Wariant 1 to 59.90 zł/miesięcznie , a czy ktoś wie ile wynosi składka przy wariancie 2 ? Bo jeśli dobrze pamiętam są tylko dwa warianty .

6. Kolejne pytanie dotyczy potrąceń na kasę pożyczkową . Ci pracownicy którzy należą do kasy pożyczkowej płacą co miesiąc składkę na te kase , oraz jak sie nie myle to na jakąs kase pośmiertną czy coś takiego , czy ktos może mi to opisać . W jakich wysokościach są pobierane te skłądki ( bo jeśli dobrze pamiętam to chyba było kilka opcji) .


PROGRAM POWSTAJE PO TO ŻEBY KAŻDY Z PRACOWNIKÓW MÓGŁ SOBIE W ZACISZU DOMOWYM PO KILKU KLIKNIĘCIACH < WYLICZYĆ NADCHODZĄCĄ WYPŁATĘ . !!!

Dziękuje z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 14:59 przez rabbit, łącznie zmieniany 2 razy.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#2 Post autor: memphis » 11 mar 2011, 16:36

Na orkiestrę jeszcze niektórzy płacą jakąś składkę, żeby im potem na pogrzebie zagrała.

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

Re: Zasada rozliczania wypłat

#3 Post autor: Karol » 13 mar 2011, 10:32

rabbit pisze:Witam serdecznie wszystkich na forum. Jestem właśnie w trakcie pisania oprogramowania , które po wprowadzeniu kilku danych takich jak : stawka godzinowa , ilość dni roboczych , ilość dniówek świątecznych , nocnych itp , obliczało by przyszłą wypłatę dla pracowników wynagradzanych na podstawie stawki godzinowej . ...
Możliwe, że się trochę spóźniłeś :-P

http://www.bpsc.com.pl/index.php?ya=201 ... newsid=476

rabbit
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:31
Lokalizacja: Będzin

#4 Post autor: rabbit » 14 mar 2011, 11:13

... możliwe że niezbyt mnie zrozumiałeś , ja pisze PROSTY program , który ma obliczać wypłatę jaką może otrzymać pracownik , na podstawie swojego planu pracy . Na pewno jesteś w temacie i wiesz że pracownicy fizyczni pracujący w systemie zmianowym otrzymują mniej więcej np. w połowie marca plan zmian na miesiąc kwiecień , teraz po otrzymaniu takiego planu , wpisuje się w ten program , ile jest w danym miesiącu dni roboczych , następnie ile według tego planu ma przepracować zmian nocnych , ile świąt , wprowadza swoją stawkę godzinową , oraz ustawia swoje dodatki / potrącenia wciska przycisk i otrzymuje wynik czyli kwotę swojej wypłaty za miesiąc Kwiecień . Puki co program działa ok ale nie wszyscy mogą z niego korzystać ponieważ uwzględnia on dodatki które obowiązują u mnie na dziale , a z tego co wiem na innych działach mogą występować inne dodatki o czym opisałem w pierwszym poście . Program nie uwzględnia tez takich potrąceń jak 'kasa pożyczkowa' ponieważ nie wiem jakiej wysokości są to potrącenia i dlatego o to pytam tych którzy wiedzą . Żeby była jasność ja nie zamierzam robić oprogramowania przy użyciu którego , zakład by obliczał wypłatę dla swoich pracowników , bez przesady :), W dalszym ciągu czekam na jakąś pomoc w moim temacie ,. Sam program można ściągnąć z tego posta http://www.forum.tramwaje.slask.pl/topics7/2662.htm .
Załączniki
screen z programu
screen z programu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości