Widmo likwidacji linii 18

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

Widmo likwidacji linii 18

#1 Post autor: hanys76 » 15 paź 2007, 11:33

http://www.ruda-sl.pl/default.aspx?docI ... &templId=4
Z tego co tu napisano, wizja likwidacji linii 18 jest bardzo realna. W dodatku mieszkańcy tej ulicy ,są przeciw obecności tramwaju w tym miejscu. Ciekawe co będzie dalej z tą sprawą. Oby te argumenty nie doprowadziły, do likwidacji kolejnej linii. :|

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Widmo likwidacji linii 18

#2 Post autor: luki » 15 paź 2007, 12:18

Skutkiem tego był oczywiście głośny wypadek jaki miał miejsce niedawno.
Do tego dochodzi jeszcze czołówka z przed roku, oraz szereg różnych wypadków jakie już miały miejsce w tym miejscu.
Ale rozwiązanie problemu nie może polegać na likwidacji :!:
Przecież torowisko można przenieść w miejsce wyciętych drzew, można zrobić ograniczenia, sygnalizacje ostrzegawczą, szereg możliwości....
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3 Post autor: Peter » 15 paź 2007, 17:56

Muszę się wstrzymać chyba od niektórych wypowiedzi, bo spełniają się moje czarne myśli... Mam nadzieję jednak, że do tego nie dojdzie. Mieszkańcy jakiejś ulicy nie powinni decydować o wycięciu całej linii, tym bardziej w wypadku gdy to pociąga za sobą likwidację torowisk bo jeździ tam tylko jedna linia.
Oczywiście, że można szukać innych rozwiązań. Należy torowisko przesunąć w inne miejsce i wyciszyć jeżeli jest blisko zabudowań. W przyszłym roku mają być pieniądze na torowiska, więc chyba jest możliwe przebudowanie tego odcinka.
Jak widać dotychczasowa polityka proautobusowa KZK GOP zmieniła nawet myślenie mieszkańców. Na ironię dzisiejszy właściciel TŚ...
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#4 Post autor: Boguś » 16 paź 2007, 22:31

11 października w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, Straży Miejskiej, wydziałów Urzędu Miasta oraz radni Rady Miasta.

Podczas posiedzenia komisja zajęła się problemem torowiska na ul. Piastowskiej. Omawiano niedawną kolizję tramwaju z samochodem ciężarowym. Wąska jezdnia w tym miejscu oraz torowisko na łuku drogi jest ogromnym zagrożeniem i przyczyną niejednej już kolizji. Komisja wnioskowała wycięcie drzew znajdujących się w pasie drogi, ograniczających widoczność na feralnym odcinku oraz pozytywnie się ustosunkowała do prośby mieszkańców tej ulicy o likwidację linii tramwajowej nr 18.


Mam złe przeczucie :(

JoHoNuS
Posty: 121
Rejestracja: 11 gru 2006, 10:26

#5 Post autor: JoHoNuS » 17 paź 2007, 17:24

Proszę, nie wycinać 18!! przecież ta linia to jedna z najbardziej wartościowych historycznie linii tramwajowych GOPu. Już wystarczy wysłanie 8 i 25 do piachu. A jak chcą żeby było bezpiecznie, to niech pomyślą o drugim torze tam, gdzie się da i odpowiedniej modernizacji. Wysyłanie kolejnej linii do piasku to nie jest (mądre) rozwiązanie. :evil:

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#6 Post autor: dombia » 05 lis 2007, 16:02

PROBLEMOWA OSIEMNASTKA
piątek, 2 listopada 2007

Prawdziwym utrapieniem dla kierowców w Rudzie Śląskiej jest ulica Piastowska. Torowisko położone na łuku drogi jest ogromnym zagrożeniem i przyczyną niejednej kolizji.Każdy kto choć raz przejeżdżał ulicą Piastowską przebiegającą pomiędzy ulicą Matejki, a granicą miasta Bytom wie,że istniejące tam torowisko tramwajowe stanowi nie lada problem. Ulica jest bowiem wąska, a ponadto po jednej jej stronie biegną tramwajowe tory. To przyczyna nie jednej już kolizji w tym miejscu. Krzysztof Piechaczek oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej potwierdza, iż tylko w bieżącym roku w tym rejonie doszło do 25 różnych zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków z udziałem tramwajów. Problemem torowiska zajęła się obradująca 11 października w Urzędzie Miasta Komisja Bezpieczeństwa, do której wpłynęła prośba mieszkańców o likwidację feralnej linii tramwajowej. O możliwość zlikwidowania feralnego torowiska i linii tramwajowej numer 18 pytaliśmy w spółce Tramwaje Śląskie S.A. Bolesław Knapik dyrektor wykonawczy spółki poinformował nas, że do końca 2008 roku linia z całą pewnością nie zostanie zlikwidowana. Perspektywa zlikwidowania osiemnastki oddala się. Jednak w długoletnim programie inwestycyjnym spółki przewidzianym na lata 2008 - 2013 linia ta nie jest przewidziana do modernizacji. Być może wówczas zapadnie decyzja o jej likwidacji.

źródło: http://www.sferatv.pl

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7 Post autor: luki » 05 lis 2007, 16:54

Komentarzem do tego:
1. Na szczęście chociaż do końca 2008 jeszcze pojeździ.
2. Dziwne że problem zauważono dopiero teraz, przecież torowisko tam ostatniej wiosny nie urosło ;)
3. To że nie jest przewidziana do modernizacji, to nie znaczy by ją wycinać
4. Istniejący problem można rozwiązać naprawdę na wiele sposobów.
np. przeniesienie torowiska, poszerzenie ulicy, instalacja systemu zabezpieczeń
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#8 Post autor: hanys76 » 22 lis 2007, 19:03

Na forum WPK znalazłem wklejony list, prezydenta Bytomia w sprawie 18. Obrazek

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#9 Post autor: Boguś » 22 lis 2007, 21:16

Nadmieniam, iż w swojej polityce komunikacyjnej Gmina Bytom konsekwentnie opowiada się za rozbudową komunikacji tramwajowej, a nie za jej ograniczaniem poprzez zastępowanie linii tramwajowych komunikacją autobusową
To mi się podoba :D
Kwestia ta pozostaje nadal otwarta i jej rozstrzygnięcie zależy przede wszystkim od stanowiska spółki Tramwaje Śląskie S.A., która zgodniez "Programem inwestycyjnym rozwoju trakcji szynowej na lata 2008 - 2013" planuje przeprowadzenie modernizacji torowiska tramwajowego linii nr.18 wzdłuż ulicy Piastowskiej w Rudzie Ślaskiej w 2012 roku
Czy aby na pewno 18stka miała być modernizowana?

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#10 Post autor: Boguś » 07 gru 2007, 18:55

Rozważyć zawieszenie lub likwidację tramwajowej linii 18 - tak radzą eksperci z firmy Ernst&Young w przedstawionej władzom Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP "Diagnozie Stanu i Planie Rozwoju Transportu Zbiorowego".

Wcześniej pismo z taką sugestią wysłała do spółki Tramwaje Śląskie działająca przy magistracie Komisja Bezpieczeństwa przekonując, iż tym sposobem ulica Piastowska w Rudzie stanie się bezpieczniejsza. Obsługę pasażerów na trasie z Rudy do Bytomia miałyby przejąć autobusy. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd KZK GOP. - Nie zapadnie szybko, bo propozycje dotyczą planu inwestycji Tramwajów Śląskich na lata 2008-2013.

Sugestie pochodzą z dwóch źródeł, a do pisma z rudzkiego magistratu dołączono trzynaście stron podpisów zebranych wśród popierających takie rozwiązanie mieszkańców - mówi Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP
Źródło: Dziennik Polska

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#11 Post autor: Basia » 10 gru 2007, 01:11

Witam, mam fajny filmik z lini 18 ma on ok.15min i 160Mb. dokładnie trasa od bobrka do rudy płd.Kręcony z kabiny motorniczego. Narazie wysyłam go na you tube.

Może jest inny sposób żęby wam go przekazać? ja sie zabardzo na tym nie znam, dlatego pytam.

w następnym poście postaram sie podać link do tego you tube bo narazie długo idzie przesyłanie go tam.

pozdrawiam :)
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#12 Post autor: Basia » 10 gru 2007, 17:18

witam

niestety nie udało mi się wysłać mojego filmu z 18ki na you tube,okazało się że jest za długi. Jeżeli ktos jest chęty żeby go zobaczyć to napiszcie mi swój adres E-mail a wam go prześle,oczywiście jeżeli macie dużą skrzynkę.

A pro po likwidacji tej lini to mam nadzieje,że rada miasta zmieni zdanie. Szkoda by było takiej fajnej lini, to moja ulubiona linia,jeżdże tam na stałe i trudno mi sie będzie z nią rozstać.Odkąd przeczytałam artykuł o jej likwidacji czuje jakis wstręt do ludzi którzy wsiadają na przytystankach na ulicy piastowskiej.Już nie czekam na dobiegających pasażerów,bo po co? jak i tak chcą likwidacji.

Dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o ulice piastowską jest zrobienie jej ulicą jednokierunkową dla samochodów.to jest kwestia postawieniu paru znaków i tyle ,tak przynajmniej twierdziła policja na naszej jesiennej instrukcji dla pracowników służb ruchu.

pozdrawiam :(
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#13 Post autor: luki » 11 gru 2007, 13:30

Najlepiej umieść go na www.plikus.pl. Wystarczy się zarejestrować, a można umieszczać pliki bez ograniczeń co do wielkości i rodzaju plików.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#14 Post autor: Basia » 11 gru 2007, 23:20

:arrow: http://www.plikus.pl/zobacz_plik-linia_18-89780.html

oto link do mojego filmu. będę miała co wspominać jak mi zlikwidują moją ulubioną linie :cry:

pozdrawiam
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#15 Post autor: ff » 12 gru 2007, 08:09

Dzięki, bardzo fajny filmik. Chyba nigdy całym tym odcinkiem nie jechałem - jedynie to co się pokrywa ze 146 i jeszcze mały fragment znam z przejazdów rowerowych.

Tego rodzaju filmiki leciały po zakończeniu programu niemieckiej ARD (trasy samochodowe i kolejowe). Nie wiem czy jest to nadal, ale 10 lat temu było. Bardzo lubiłem to oglądać i zastanawiałem się czy kiedyś to wprowadzą w Polsce. ;)

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#16 Post autor: Basia » 12 gru 2007, 10:23

ff pisze:Tego rodzaju filmiki leciały po zakończeniu programu niemieckiej ARD (trasy samochodowe i kolejowe). Nie wiem czy jest to nadal, ale 10 lat temu było. Bardzo lubiłem to oglądać i zastanawiałem się czy kiedyś to wprowadzą w Polsce. ;)


Teraz takie filmy można oglądać na satelicie-program Bahn TV


pozdrawiam :)
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#17 Post autor: hanys76 » 12 gru 2007, 11:20

Brawo za filmik, świetny pomysł z jego nakręceniem. Trasa faktycznie ciekawa i bardzo kręta. Może nakręcisz kolejny filmik, chętnie bym obejrzał. A co do tych filmików na ARD to też je oglądałem, często kilka godzin można było oglądac. :wink:

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#18 Post autor: Peter » 12 gru 2007, 20:24

Ja osobiście dziękuję Basiu. Zapisałem sobie ten filmik. Bardzo fajnie, że mamy motorniczą na forum. 8)
Dawno tam nie jechałem, ale na filmiku wygląda to bardzo malowniczo.
Pokazany jest dokładnie odcinek linii, który chcą wyciąć, co pociąga za sobą likwidację całej linii.
Warto by było pokazać ten filmik osobom z UM Ruda Śl. i z KZK GOP.
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#19 Post autor: luki » 15 gru 2007, 15:15

Film ten powinny obejrzeć osoby które miejsca tego nie widziały a chcą decydować o przyszłości tej trasy.
Ten rzekomo niebezpieczny odcinek ledwo jest połową całej trasy.
Po za tym mam następujące argumenty by nie wycinać tego odcinka:
- nie ma tam aż takiego ruchu samochodowego by tramwaj powodował zagrożenie
- by zmniejszyć zagrożenie dla tramwaju jadącego do Chebzia, wprowadzić stosowne ograniczenia, ostrzeżenia, czy nawet sygnalizacje świetlną wzbudzaną przez tramwaj ostrzegającą co kilkanaście-dziesiąt metrów o jadącym tramwaju lub:
- także by zmniejszyć zagrożenie dla tramwaju jadącego do Chebzia, wybudować dugi tor na drugim pasie ruchu, tak by tramwaj jechał w kierunku jazdy kołowej.
Argument że ulica jest za wąska powinien zostać odrzucony, przykładem może być Rakowicka w Krakowie.

Pozostałą część trasy tramwaj jedzie obok dwukierunkowej ulicy, by zwiększyć jego bezpieczeństwo usunąć płyty jezdne tak by tramwaj jechał po torowisku wydzielonym.
Trzeba by jeszcze wykombinować coś do mijanki, gdyż jadący tramwaj do Chebzia wjeżdża bezpośrednio pod prąd.

Sumując to wszystko, wg. mnie pomysł likwidacji linii jest 100% głupi i niepraktyczny. Rzekome niebezpieczeństwo jest pretekstem do wycięcia tej linii. To że jakiś zasmolony dźwig rozwalił tramwaj to nie powód likwidacji linii. A czołówka z 2006 roku mogła zdarzyć się gdziekolwiek indziej.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#20 Post autor: Peter » 16 gru 2007, 14:21

To prawda. Niestety często ta niewiedza sieje wiele spustoszeń. :(
Nikt się tak na serio w ogóle nie zastanawiał po co to kiedyś ludzie budowali. Lenistwo w ostatnich czasach przybiera monstrualne wymiary...
*SDIP (U.N.O.)

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#21 Post autor: hanys76 » 21 kwie 2008, 19:38

Powraca widmo likwidacji linii 18
http://www.tvs.pl/informacje_video/81/ Materiał filmowy.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#22 Post autor: DW » 21 kwie 2008, 19:51

hanys76 pisze:Powraca widmo likwidacji linii 18
http://www.tvs.pl/informacje_video/81/ Materiał filmowy.
Nadal mieszkańcy chcą siebie pozbawić jedynego (jeśli się nie mylę) środka komunikacji i w ich okolicy. Wydaję mi się to trochę dziwne, bo przecież zamiast wysyłać petycję o likwiadację linii mogli poprosić o dobudowanie drugiego toru i wtedy tramwaje nie jechał już by "pod prąd"...

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#23 Post autor: luki » 21 kwie 2008, 20:35

Boże co za ludzie... żenada !!!

Co do mojego zdania o tej sprawie to już nie chcę się powtarzać więc odsyłam kilka postów wyżej ;)
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

JoHoNuS
Posty: 121
Rejestracja: 11 gru 2006, 10:26

#24 Post autor: JoHoNuS » 21 kwie 2008, 20:39

Zawsze łatwiej zdemontować tor niż dobudować drugi :evil: . W najlepszym wypadku jak nie zlikwidują 18 to pewnie "niedasizm" zwycięży i nic się nie zrobi. Nie wiem na ile ta jezdnia jest szeroka, bo może wystarczyłoby rozdzielić jezdnię od torowiska betonowym krawężnikiem lub chociaż zaznaczyć obszar torowiska liniami i trochę zmienić malowanie pasów ruchu.

Awatar użytkownika
adasiek
Posty: 353
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: Gliwice

#25 Post autor: adasiek » 21 kwie 2008, 22:22

Po prostu ręce opadają.. Czy naprawdę tak trudno jest pojąc fakt, że odpowiednio zmodernizowana trasa tramwajowa ma o wiele więcej zalet niż autobusy ? Postawa mieszkańców mnie przeraziła - lepiej postulować o wycięcie tramwajów niż o przyznanie przez gminę środków na modernizację linii. Zamiast tego wolą wozić się busami, aż za parę lat, gdy po naszych torach będzie śmigać ( mam nadzieję ) więcej stopiątek po remontach i torowiska zostaną wyremontowane sami pożałują że na własne życzenie pozbawili się komfortowego dojazdu.

Awatar użytkownika
shinkadamo
Posty: 112
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

#26 Post autor: shinkadamo » 21 kwie 2008, 22:57

W pewnych miejscach występują tzw. "wąskie gardła" i trzeba by było poprzesuwać wszystko łącznie z chodnikiem i drzewami. Ale dla chcącego nic trudnego, a mowa o likwidacji linii uważam za chybione słowa. Z pewnością chcieliby zamiast tramwaju puścić kolejnego "zapychacza" drogi - autobusu, który i tak w korku utkwi i będzie truł. Proponowałbym dobrze się zastanowić nad tym paradoksem i zaplanować porządny remont w celu usprawnienia komunikacji tramwajowej na tym odcinku zaś pomysł o likwidacji schować głęboko do szuflady.
Kaj tyn Ikarus na uoziym dwa?
A kaj ta Zibena z Bipom do Zwardůnia?

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#27 Post autor: Boguś » 22 kwie 2008, 19:20

Tutaj jeden na drugiego najeżdża, bo przecież nie mieści się. Do wypadków dochodzi tu często, bo szyny poprowadzone są w taki sposób, że tramwaj praktycznie jedzie pod prąd i wyjeżdża wprost na samochody jadące z przeciwka.

Jedni muszą ustępować pod mostem, drudzy stoją, światła tam nie działają. Dwa miesiące temu doszło do wypadku. W tramwaj numer 18 wjechała ciężarówka. Podobno mają zlikwidować całe tory i puścić autobusy. To by było bezpieczniejsze rozwiązanie, niż to, co dotychczas jest. Mieszkańcy ulicy Piastowskiej, czyli ci którzy z linii numer 18 korzystają najczęściej, napisali już petycję i zgłosili się do Urzędu Miasta z wnioskiem o likwidację niebezpiecznej linii. Władzom miejskim wizja usunięcia zdezelowanego torowiska przypadła do gustu, dlatego o likwidację 18 wystąpiły już do KZK GOP.

Nowak, rzecznik prasowy UM w Rudzie Śląskiej: - Zwężenie ruchu samochodów prowadzi do kolizji. Sprowadza to wiele niebezpieczeństw dla mieszkańców, dla kierowców, także spoza miasta. Droga bez dziur i przejazd bez ryzykowania czołowego zderzenia z tramwajem na pewno ucieszyłby kierowców, ale w Rudzie Śląskiej nie każdy wszędzie jeździ samochodem.

Dyszlak, mieszkaniec: - Według mnie to niepotrzebnie. Dużo jest w normalny dzień, w taki powszechny dzień widać, że dużo jeździ ludzi.

O tym czy połączenie będzie istniało zdecyduje własciciel czyli KZKGOP. Na razie nikt linii nie chce likwidować.

Alodia Ostroch, Rzecznik Tramwai Śląskich: - Rzeczywiście chcemy przysłuchać się tym głosom mieszkańców, chcemy z nimi porozmawiać, aby wiedzieć co im doskwiera, a potem zastanwiać się jak ten problem rozwiązać.

Gdy Tramwaje Śląskie będą się zastanawiać jak rozwiązać ten problem, jedno wydaje się pewne - dla mieszkańców ulicy Piastowskiej, najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie kłopotliwej linii tramwajowej.
Zobacz materiał filmowy TV Silesia

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#28 Post autor: luki » 22 kwie 2008, 20:07

Dwa miesiące temu doszło do wypadku. W tramwaj numer 18 wjechała ciężarówka.
A kto na tym najbardziej ucierpiał, mieszkańcy osiedla czy tramwaj :!:
Podobno mają zlikwidować całe tory i puścić autobusy. To by było bezpieczniejsze rozwiązanie, niż to, co dotychczas jest.
Chyba się powtórzę: Likwidacja tramwaju nie jest rozwiązaniem tego problemu.
Władzom miejskim wizja usunięcia zdezelowanego torowiska przypadła do gustu,
Lepiej orać tory niż dać kasę na remont ?
Droga bez dziur i przejazd bez ryzykowania czołowego zderzenia z tramwajem na pewno ucieszyłby kierowców
A w szczególności ucieszyła by tramwajarzy którzy nie musieli by się obawiać że staranuje ich... dźwig
Rzeczywiście chcemy przysłuchać się tym głosom mieszkańców, chcemy z nimi porozmawiać, aby wiedzieć co im doskwiera, a potem zastanwiać się jak ten problem rozwiązać.
Przede wszystkim przemówić im do rozsądku...
dla mieszkańców ulicy Piastowskiej, najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie kłopotliwej linii tramwajowej.
Dla takich ludzi proponuję przeprowadzkę do miasta "bez tramwajów"...

Najlepszym rozwiązaniem było by, żeby tramwajarze złożyli petycje o likwidację tej drogi ;)
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
shinkadamo
Posty: 112
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

#29 Post autor: shinkadamo » 22 kwie 2008, 22:10

luki pisze:A kto na tym najbardziej ucierpiał, mieszkańcy osiedla czy tramwaj
Tramwaj. Ale tak jest, że najmniejszego trzeba uwalić.
luki pisze:Lepiej orać tory niż dać kasę na remont ?
Niestety jest to wygodniejsze i prostrze. W zamian puścić kolejny pojazd drogowy w postaci ryczącego 10 letniego jełoplana czy manidła, który w tym wypadku ma 18 metrów długości i stanowi większe zagrożenie niż pojedyńcza solówka.
luki pisze:A w szczególności ucieszyła by tramwajarzy którzy nie musieli by się obawiać że staranuje ich... dźwig
Co tam bardziej zagraża, samotny jeden wagon tramwajowy, czy stado aut, ciężarówek, czy 18 metrowy autobus?
luki pisze:Najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby tramwajarze złożyli petycje o likwidację tej drogi
Hehe ;) Sam się zastanawiam, czy szło by jakoś tą arterię wyłączyć z ruchu samochodowego i puścić inaczej, ale przebudowa jest bardziej korzystna i racjonalna :)
Kaj tyn Ikarus na uoziym dwa?
A kaj ta Zibena z Bipom do Zwardůnia?

Awatar użytkownika
gta
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

#30 Post autor: gta » 24 kwie 2008, 17:42

Jednak znając los niestety trzeba zrobić przejazd pożegnalny :cry: .
Enki są fajne!

Awatar użytkownika
adasiek
Posty: 353
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: Gliwice

#31 Post autor: adasiek » 28 kwie 2008, 17:49

Śmiertelny wypadek, który może stanowic kolejny gwóźdż do trumny dla linii 18. Na WPK napisano o potrąceniu 4-letniego dziecka przez tramwaj. Oto link:

http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=801

Zabójcą był wagon #381 jadący na poc. 184.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#32 Post autor: R_G » 28 kwie 2008, 18:52

adasiek pisze:Zabójcą był wagon #381 jadący na poc. 184.
Nie mówmy tak - aaa to potrącenie faktycznie może być kolejnym pretekstem do likwidacji.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

filolog
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2008, 17:37
Lokalizacja: Gołonóg

#33 Post autor: filolog » 29 kwie 2008, 20:23

No to faktycznie może być różnie. Oby nie skończyło się na 18 z Bytomia do Biskupic.......

Awatar użytkownika
adasiek
Posty: 353
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: Gliwice

#34 Post autor: adasiek » 29 kwie 2008, 20:35

filolog pisze:No to faktycznie może być różnie. Oby nie skończyło się na 18 z Bytomia do Biskupic.......
Wtedy to będzie nie 18-tka tylko 30 o większej częstotliwosci kursowania. A jeżeli faktycznie likwidacja 18 dojdzie do skutku to wzmocnienie 30 jest raczej 100% pewne.

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#35 Post autor: Basia » 18 cze 2008, 11:10

Jak widac na szczęście 18ka jeszcze kursuje i ma sie całkiem dobrze, jak narazie ucichły rozmowy o jej likwidacji.
Nowe filmiki z tej lini:
http://pl.youtube.com/watch?v=FP5Lfa2zDTY
http://pl.youtube.com/watch?v=evOUrsYcf8w

pozdrawiam :)
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#36 Post autor: ff » 19 cze 2008, 09:45

Basia pisze:Jak widac na szczęście 18ka jeszcze kursuje i ma sie całkiem dobrze, jak narazie ucichły rozmowy o jej likwidacji.
Rozmowy może ucichły, ale wniosek Rudy do KZK o likwidację pewnie niestety jest procedowany.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#37 Post autor: memphis » 19 cze 2008, 10:27

ff pisze:
Basia pisze:Jak widac na szczęście 18ka jeszcze kursuje i ma sie całkiem dobrze, jak narazie ucichły rozmowy o jej likwidacji.
Rozmowy może ucichły, ale wniosek Rudy do KZK o likwidację pewnie niestety jest procedowany.
O ile jest w ogóle taki wniosek, bo póki co była mowa tylko o opinii komisji bezpieczeństwa RM.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#38 Post autor: R_G » 19 cze 2008, 12:25

Osiemnastka we łzach, znaczy się w deszczu. Filmiki fajne :)
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości