Zmiany od 2014.06.08

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
pitrekgaga
Posty: 594
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:38
Lokalizacja: Katowice

Zmiany od 2014.06.08

#1 Post autor: pitrekgaga » 29 maja 2014, 13:23

Na stronie kzk gop pojawił się rozkład linii 0 oraz 33. Obydwie linie kursować będą jak na razie w dni wolne.

33 na swojej stałej trasie: Chorzów Metalowców - Koszutka Słoneczna Pętla.

0 natomiast kursować będzie na trasie: Katowice Plac Wolności - WPKiW Wejście Główne :) Co ciekawe wyjazdy odbywać się będą z zajezdni Batory i jeden z dwóch pociągów ma być niskopodłogowy :)

Rozkład 0
Rozkład 33
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez pitrekgaga, łącznie zmieniany 2 razy.
14 BRYNÓW CENTRUM PRZESIADKOWE - Plac Miarki - Rynek - Zawodzie - Szopienice - MYSŁOWICE DW. PKP

aso
Posty: 76
Rejestracja: 19 cze 2011, 09:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zmiany od 08.06.2014 r.

#2 Post autor: aso » 29 maja 2014, 13:45

pitrekgaga pisze:0 natomiast kursować będzie na trasie: Katowice Plac Wolności - WPKiW Wejście Główne :) Co ciekawe wyjazdy odbywać się będą z zajezdni Batory i jeden z dwóch pociągów ma być niskopodłogowy :)
A wydłużony czas jazdy sugeruje, że drugim wozem może być enka. Przy czym ta niska podłoga może być jakimś błędem technicznym.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez aso, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3 Post autor: luki » 29 maja 2014, 13:54

pitrekgaga pisze:33 na swojej stałej trasie: Chorzów Metalowców - Koszutka Słoneczna Pętla.
Hura hura :D
aso pisze:A wydłużony czas jazdy sugeruje, że drugim wozem może być enka. Przy czym ta niska podłoga może być jakimś błędem technicznym.
Może jakaś eNka przeszła remont i ma niską podłogę :-P
A poważnie, może Citadis lub PESA będzie tym drugim pociągiem, całkiem ciekawe połączenie byłoby.
Ponadto 33 też oznaczyli niską podłogą - ciekawe...

Niewątpliwie ciekawostką są również soboty na zerówce w postaci zabytku :!:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4 Post autor: KZKGaPowicz » 29 maja 2014, 14:54

Pesa raczej na linii 0 nie będzie kursowała, bo wyjazdy i zjazdy są do Chorzowa Batorego Zajezdni.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: DW » 29 maja 2014, 20:36

Na linii 0 na drugim pociągu standardowo N+4ND1. Natomiast na pierwszym najnowszy historyczny nabytek TŚ :)

aso
Posty: 76
Rejestracja: 19 cze 2011, 09:47
Lokalizacja: Sosnowiec

#6 Post autor: aso » 29 maja 2014, 20:50

DW pisze:Na linii 0 na drugim pociągu standardowo N+4ND1. Natomiast na pierwszym najnowszy historyczny nabytek TŚ :)
Rozumiem, że stosowne uzgodnienia trójstronne już zostały poczynione i w ciągu kilku dni zostanie podana oficjalna informacja?

A ta niska podłoga to zwyczajny błąd techniczny?

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: DW » 29 maja 2014, 21:05

Znając TŚ to w piątek popołudniu napiszą o tym na swojej stronie ;)

Ostatnio oznaczono eNkę jako pojazd niskopodłogowy, więc tym razem kolejny wóz wzięli za niski.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 12:43 przez DW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8 Post autor: KZKGaPowicz » 30 maja 2014, 12:10

DW pisze:Znając TŚ to w piątek popołudni napiszą o tym na swojej stronie ;)

Ostatnio oznaczono eNkę jako pojazd niskopodłogowy, więc tym razem kolejny wóz wzięli za niski.
Napisałem już na Facebooku do J. Drogosia ws. większej liczby zakontraktowanych konduktorów, którzy przydaliby się w #338 na linii 18 w soboty oraz w niedziele i święta w okresie od czerwca do września, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Będę musiał do niego zadzwonić.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: adam86 » 30 maja 2014, 16:53

Pomysł wysyłania konduktorów na 18, którzy mają tam sprawdzać bilety jest niebezpieczny dla ich zdrowia. Tym tramwajem przecież jeździ bydło.
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10 Post autor: KZKGaPowicz » 31 maja 2014, 11:11

adam86 pisze:Pomysł wysyłania konduktorów na 18, którzy mają tam sprawdzać bilety jest niebezpieczny dla ich zdrowia. Tym tramwajem przecież jeździ bydło.
Zawsze możesz/możecie zrobić niezapowiedziany "nalot". :D
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

aso
Posty: 76
Rejestracja: 19 cze 2011, 09:47
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: aso » 01 cze 2014, 23:19

KZKGaPowicz pisze:
DW pisze:Znając TŚ to w piątek popołudni napiszą o tym na swojej stronie ;)

Ostatnio oznaczono eNkę jako pojazd niskopodłogowy, więc tym razem kolejny wóz wzięli za niski.
Napisałem już na Facebooku do J. Drogosia ws. większej liczby zakontraktowanych konduktorów, którzy przydaliby się w #338 na linii 18 w soboty oraz w niedziele i święta w okresie od czerwca do września, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Będę musiał do niego zadzwonić.
A czy teraz, jak #338 jeździ bez konduktorów na różnych liniach, to coś mu się dzieje? Pomijając kwestię, że jak jakiś czas temu (kilka miesięcy, może z rok, nie pamiętam dokładnie) na niego trafiłem, to wnętrze wagonu tak średnio "świeżo" już wyglądało.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#12 Post autor: KZKGaPowicz » 02 cze 2014, 06:19

aso pisze:
KZKGaPowicz pisze:
DW pisze:Znając TŚ to w piątek popołudni napiszą o tym na swojej stronie ;)

Ostatnio oznaczono eNkę jako pojazd niskopodłogowy, więc tym razem kolejny wóz wzięli za niski.
Napisałem już na Facebooku do J. Drogosia ws. większej liczby zakontraktowanych konduktorów, którzy przydaliby się w #338 na linii 18 w soboty oraz w niedziele i święta w okresie od czerwca do września, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Będę musiał do niego zadzwonić.
A czy teraz, jak #338 jeździ bez konduktorów na różnych liniach, to coś mu się dzieje? Pomijając kwestię, że jak jakiś czas temu (kilka miesięcy, może z rok, nie pamiętam dokładnie) na niego trafiłem, to wnętrze wagonu tak średnio "świeżo" już wyglądało.
Czy rozumiecie, że chodzi o to, żeby przyciągnąć jak największą rzeszę zwiedzających? Chcę pokazać, że ta linia jest potrzebna i ma potencjał, tylko trzeba go dostrzec i zająć się jej modernizacją i przetrasowaniem.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#13 Post autor: luki » 02 cze 2014, 14:17

#338 co najwyżej przyciągnie miłośników z poza Rudy, co będą chcieli go sfocić czy co tam kto lubi.
Bardziej chwytliwa byłaby eNka, ale niestety odpada.
Tak 18-tką będą jeździć miejscowi tubylcy a zwłaszcza ci o których wspomniał adam86 i raczej mało kto zwróci uwagę, że ten wagon się jakoś wyróżnia. Kasowniki ma, drzwi sterowane elektrycznie więc na co konduktorzy, co najwyżej znaleźć kogoś kto by tym jeździł od świtu do zmierzchu i jakieś ulotki rozdawał.

Jedyne dające nadzieje dla 18-tki byłoby dobudowanie łącznika i konkurowanie z piątką jako połączenie Bytom - Zabrze, no i oczywiście remont i rozwiązanie problemów z organizacją ruchu.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#14 Post autor: hanys76 » 02 cze 2014, 15:26

luki pisze:#338 co najwyżej przyciągnie miłośników z poza Rudy, co będą chcieli go sfocić czy co tam kto lubi.
Bardziej chwytliwa byłaby eNka, ale niestety odpada.
Tak 18-tką będą jeździć miejscowi tubylcy a zwłaszcza ci o których wspomniał adam86 i raczej mało kto zwróci uwagę, że ten wagon się jakoś wyróżnia. Kasowniki ma, drzwi sterowane elektrycznie więc na co konduktorzy, co najwyżej znaleźć kogoś kto by tym jeździł od świtu do zmierzchu i jakieś ulotki rozdawał.
Skoro koledze Gapowiczowi tak bardzo zależy na konduktorach na 18, to ja proponuję, żeby sam jeździł i rozdawał ulotki. Jazda konduktorów wagonie z kasownikami faktycznie nie ma sensu. Co niby mieli by tam robić, oni są potrzebni na linii 0 gdzie będą wagony bez kasowników, a nie w 338? Jest miejscowy więc może promować Rudę i sprawa będzie załatwiona :)

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#15 Post autor: KZKGaPowicz » 02 cze 2014, 17:06

hanys76 pisze:
luki pisze:#338 co najwyżej przyciągnie miłośników z poza Rudy, co będą chcieli go sfocić czy co tam kto lubi.
Bardziej chwytliwa byłaby eNka, ale niestety odpada.
Tak 18-tką będą jeździć miejscowi tubylcy a zwłaszcza ci o których wspomniał adam86 i raczej mało kto zwróci uwagę, że ten wagon się jakoś wyróżnia. Kasowniki ma, drzwi sterowane elektrycznie więc na co konduktorzy, co najwyżej znaleźć kogoś kto by tym jeździł od świtu do zmierzchu i jakieś ulotki rozdawał.
Skoro koledze Gapowiczowi tak bardzo zależy na konduktorach na 18 to ja proponuję żeby sam jezdził i rozdawał ulotki. Jazda konduktorów wagonie z kasownikami faktycznie niema sensu. Co niby mieli by tam robic, oni są potrzebni na linii 0 gdzie będą wagony bez kasowników a nie w 338. Jest miejscowy więc może promowac Rudę i sprawa będzie załatwiona :)
Zobaczymy czy wszystko się uda, nie martwmy się na zapas. Chętnie bym jeździł, jednakże stroju służbowego nie posiadam, tylko zwykły strój wizytowy (garnitur, itp.), a zakupić nie dam rady, bo niestety nie pracuję. :(
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#16 Post autor: hanys76 » 02 cze 2014, 17:25

Wcale nie potrzeba munduru, konduktorzy jeżdzący na 0 mają granatowe koszule i ciemne spodnie, i to wystarczy. :) Do tego krawat i sprawa powinna być załatwiona, może jeszcze jakiś identyfikator i możesz spokojnie jeździc i promować Rudę Śląską. :)

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#17 Post autor: Penny » 02 cze 2014, 18:36

Bardzo szanuję Twoją ideę i zaangażowanie w temat, ale puszczania N czy #338 będzie się raczej kojarzyło z historią, a nie potencjałem. Jakby tam puścić same moderusy i poprawić czasy przejazdu, to co innego.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#18 Post autor: DW » 02 cze 2014, 18:57

hanys76 pisze:Skoro koledze Gapowiczowi tak bardzo zależy na konduktorach na 18, to ja proponuję, żeby sam jeździł i rozdawał ulotki. Jazda konduktorów wagonie z kasownikami faktycznie nie ma sensu. Co niby mieli by tam robić, oni są potrzebni na linii 0 gdzie będą wagony bez kasowników, a nie w 338? Jest miejscowy więc może promować Rudę i sprawa będzie załatwiona :)
Obsługa z KMTM jeździ nie tylko w enkach. Gdy jest taka potrzeba pojawiamy się też w nowoczesnych pojazdach, np. na dniach otwartych zajezdni.
Penny pisze:Bardzo szanuję Twoją ideę i zaangażowanie w temat, ale puszczania N czy #338 będzie się raczej kojarzyło z historią, a nie potencjałem. Jakby tam puścić same moderusy i poprawić czasy przejazdu, to co innego.
To prawda, że przydałoby się tą linię "unowocześnić", jednak myślę, że akcja z taborem historycznym nie jest zła, bo zawsze to jakaś promocja szynowego środka transportu :)

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#19 Post autor: KZKGaPowicz » 03 cze 2014, 14:53

Penny pisze:Bardzo szanuję Twoją ideę i zaangażowanie w temat, ale puszczania N czy #338 będzie się raczej kojarzyło z historią, a nie potencjałem. Jakby tam puścić same moderusy i poprawić czasy przejazdu, to co innego.
Proponowałem, żeby w taborze historycznym pojawiły się plakaty (miałem na myśli zabytki w postaci zdjęć i najbliższy przystanek), a w Moderusach miały być zapowiedzi następnych przystanków i zabytków, ale TŚ stwierdziły, że nie ma możliwości różnicowania treści zapowiedzi w zależności od dnia tygodnia).
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#20 Post autor: Penny » 03 cze 2014, 22:33

luki pisze:
pitrekgaga pisze:33 na swojej stałej trasie: Chorzów Metalowców - Koszutka Słoneczna Pętla.
Hura hura :D
Właśnie popatrzałem w rozkład i za głowę się złapałem. Linia rozpoczyna kursowanie poza szczytem, kiedy 6, 11 i 19 wożą przez większość trasy powietrze.

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#21 Post autor: Karol » 04 cze 2014, 17:40

Penny pisze:
luki pisze:
pitrekgaga pisze:33 na swojej stałej trasie: Chorzów Metalowców - Koszutka Słoneczna Pętla.
Hura hura :D
Właśnie popatrzałem w rozkład i za głowę się złapałem. Linia rozpoczyna kursowanie poza szczytem, kiedy 6, 11 i 19 wożą przez większość trasy powietrze.
W soboty i niedziele?

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#22 Post autor: DW » 04 cze 2014, 18:19

W niedziele 33 to nawet zaczyna jeździć ładne parę godzin przed szczytem ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości