cztery pytania

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
Natan932
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Zabrze

cztery pytania

#1 Post autor: Natan932 » 14 lis 2013, 18:49

Czy jest szansa że kiedyś do Gliwic wrócą tramwaje ?
Czy to prawda że za niedługo po śląskich torach będą jeździc nowe modele tramwajów ?
Czy sprawa budowy nowej linii do Bytomia Miechowic jest aktualna ?
Czy Tramwaje Śląskie planują kiedyś utworzyc całkiem nowe trasy ?

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2794
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#2 Post autor: elot360 » 14 lis 2013, 20:13

1. Nie
2. Tak
3. To możliwe?
4. Nie wiem
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez elot360, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#3 Post autor: Boguś » 14 lis 2013, 21:17

elot360 pisze:
Natan932 pisze:Czy jest szansa że kiedyś do Gliwic wrócą tramwaje ?
1. Nie
Jeśli zmieni się władza w Gliwicach to jest jakaś szansa na powrót tramwajów.
elot360 pisze:
Natan932 pisze:Czy sprawa budowy nowej linii do Bytomia Miechowic jest aktualna ?
3. To możliwe?
Temat raczej upadł. Bytomia raczej nie stać na tą inwestycję. Według mnie ważniejszy jest remont trasy na Stroszek, bo infrastruktura jest w katastrofalnym stanie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 21:20 przez Boguś, łącznie zmieniany 2 razy.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: DW » 14 lis 2013, 21:19

Natan932 pisze:Czy jest szansa że kiedyś do Gliwic wrócą tramwaje ?
W najbliższych kilkunastu latach na pewno nie. Trzeba by zbudować zupełnie nową linię. Gliwice oparły komunikację publiczną na autobusach. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że niebawem autobusy wszystkich linii w przypadku opóźnień mają mieć pierwszeństwo na skrzyżowaniach (póki co jest tak w przypadku linii A4). Dopóki miasto nie zacznie tonąć w korkach i smogu, dotąd o powrocie tramwaju nikt myśleć nie będzie.
Natan932 pisze:Czy to prawda że za niedługo po śląskich torach będą jeździc nowe modele tramwajów ?
http://wpk.katowice.pl/2277.html
Natan932 pisze:Czy Tramwaje Śląskie planują kiedyś utworzyc całkiem nowe trasy ?
W sensie torowiska w zupełnie nowych miejscach? Póki co najbardziej prawdopodobne jest przedłużenie linii tramwajowej w Sosnowcu wgłąb dzielnicy Zagórze.
Za to władze Jaworzna poważnie zastanawiają się nad zbudowaniem w tym mieście dwóch linii tramwajowych. Obsługiwać je będzie jednak zupełnie inna spółka.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2794
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#5 Post autor: elot360 » 16 lis 2013, 14:25

Ja uważam że nigdy już gliwice nie zmienią Diesela na Eko. Podobno gliwice nie były robione z myślą o tym środku transportu więc wątpie czy jeszcze kiedyś... Ewentualnie wykorzystać ten fragment wolnego placu i most przy ul. Chorzowskiej by to może jeszcze gdzieś prowadziło ale dalej nie mam pomysłu bo można było by zrobić ten stary przebieg, ale może jak by się dało jakiś cudem to porpowadzić tak możę nie przez centrum, ale by się kończyło na wójtowej wsi. A co do nowych tras, miałem fantazje by zrobić jakieś linie do Miechowic właśnie i do Radzionkowa bo albo większość Radzionkowa pracuje w Bytomiu lub na odwrót. Wiem że są tramwaje na stroszek, ale na tramwaj trzeba dojechać a jeżeli by jakoś w Radzionkowie przeprowadzić, to może by coś było, ale chyba to tylko czyste science fiction. A co do Miechowic, można by było zrobić jakiś odchacz na Bobrku żeby tramwaj jechał koło koksowni czy co to tam jest i może jakimś mostem czy tunelem nad torami ewentualnie przez karb i Mostem nad DK 88 do Miechowic. Jeszcze można było by zrobić trase wydłużoną tam na Wrocławskiej, ale nie wiem czy by się to zmieściło(Pętla mogła by zostać szczerze). Wiem że na moście jest taki pas gdzie można by było 3 nitke drogi poprowadzić lub tory tramwajowe czy coś ale nie wiem jak to przejedzie tam prze z Mc'donald i tam w Miechowicach bo tam jest ciasno trochu. Wiem że tam prowadzą autobusy ale tramwaj jest troche szybszy jeżeli chodzi o korki a czasem na Wrocławskiej się stoi więc tramwaj mógłby byś lepszy ^^. Co panowie o tym sądzicie, bo ja uważam że w naszej aglomeracji powinniśmy rozgałęźiać sieć tramwajową jak kiedyś kolejową.
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości