Rozkłady tramwaje.wpk.katowice.pl [aktualizacja rozkładów]

Dyskusje o organizacji ruchu.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Rozkłady tramwaje.wpk.katowice.pl [aktualizacja rozkładów]

#1 Post autor: Penny » 18 wrz 2012, 13:11

Wczoraj i dzisiaj dodałem nowe rozkłady 7, 16, 19 i 20 na http://tramwaje.wpk.katowice.pl .
Ponieważ nie mam dostępu do "pozakulisowych" rozkładów KZK GOP, które opatrzone są w rodzaj taboru i numerację pociągów, dlatego proszę, aby w miarę możliwości w dziale DPD podawać obok obsady następujące dane:
- czas (godzina, minuta)
- miejsce zaobserwowania (nazwa przystanku lub dwóch przystanków, pomiędzy którymi się znajdował)
- kierunek jazdy (najlepiej nazwa krańcówki danej trasy)

Przykład: 705 #782 (10:57, Chorzów Piekarska, kier. Łagiewniki)
Pomoże to w ustaleniu brakujących danych, które dodam do rozkładu, gdy będą skompletowane.

Do dodania zostały 6, 11 i 19 - chętnych do zrobienia rozkładu zapraszam na PW. Udzielę wszelkich potrzebnych informacji. W załączniku przedstawiam plik dla linii 17, który pomoże oswoić się ze strukturą danych ;) Nie jest to skomplikowane i tych danych w większości nie pisze się z ręki. Przydatny będzie Excel i parę trików używanych w tymże programie oraz dostępny on-line rozkład KZK GOP.

Jak dotąd, za szczególną pomoc dziękuję szczególnie użytkownikowi Przemek oraz KZKGaPowicz.


Dyspozytorskie rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: http://tramwaje.wpk.katowice.pl/
Po wybraniu konkretnej linii i przystanku należy wybrać widok "dyspozytorski".
Załączniki
T17_20120920.rar
(64.29 KiB) Pobrany 386 razy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Penny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2 Post autor: KZKGaPowicz » 18 wrz 2012, 14:37

Przyszło do mnie pismo z KZK GOP w związku z moim wnioskiem o udostępnienie rozkładów w formacie *.pdf w celu aktualizacji strony z rozkładami jazdy (bieżących rozkładów do 19.09.2012), w którym napisali, że wszystkie znajdują się na ich stronie, a ich komplet jest przekazywany do Spółki Tramwaje Śląskie S.A. Może ktoś z TŚ mógłby je nam przekazywać?
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#3 Post autor: Penny » 18 wrz 2012, 15:03

KZKGaPowicz pisze:Przyszło do mnie pismo z KZK GOP w związku z moim wnioskiem o udostępnienie rozkładów w formacie *.pdf w celu aktualizacji strony z rozkładami jazdy (bieżących rozkładów do 19.09.2012), w którym napisali, że wszystkie znajdują się na ich stronie
Pisząc "na ich stronie" mieli na myśli stronę z linkami do tych PDF czy internetowy rozkład jazdy?

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4 Post autor: KZKGaPowicz » 18 wrz 2012, 15:10

Penny pisze:
KZKGaPowicz pisze:Przyszło do mnie pismo z KZK GOP w związku z moim wnioskiem o udostępnienie rozkładów w formacie *.pdf w celu aktualizacji strony z rozkładami jazdy (bieżących rozkładów do 19.09.2012), w którym napisali, że wszystkie znajdują się na ich stronie
Pisząc "na ich stronie" mieli na myśli stronę z linkami do tych PDF czy internetowy rozkład jazdy?
Niestety ten drugi wariant.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#5 Post autor: adam86 » 18 wrz 2012, 16:00

Ty im napisałeś, że chcesz rozkład z uwzględnieniem taboru i pociągów?
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6 Post autor: KZKGaPowicz » 18 wrz 2012, 19:19

adam86 pisze:Ty im napisałeś, że chcesz rozkład z uwzględnieniem taboru i pociągów?
Przecież wyraźnie wynika to z tego, co wcześniej napisałem.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#7 Post autor: memphis » 18 wrz 2012, 21:34

KZKGaPowicz pisze:
adam86 pisze:Ty im napisałeś, że chcesz rozkład z uwzględnieniem taboru i pociągów?
Przecież wyraźnie wynika to z tego, co wcześniej napisałem.
Trzeba wyraźnie żądać rozkładu jazdy zawierającego odległości międzyprzystankowe, numery kursów i typ taboru. Wtedy dostaniesz normalny rozkład tabelaryczny. Ale jak będziesz pisał, że chcesz z tego aktualizować na bieżąco jakąś stronę internetową to będzie to ponowne wykorzystanie informacji publicznej i bez wątpienia KZK naliczy Ci jakąś opłatę za to. I będzie miał do tego większe prawo niestety niż przy "zwykłym" udostępnieniu informacji publicznej.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8 Post autor: KZKGaPowicz » 19 wrz 2012, 12:16

memphis pisze:
KZKGaPowicz pisze:
adam86 pisze:Ty im napisałeś, że chcesz rozkład z uwzględnieniem taboru i pociągów?
Przecież wyraźnie wynika to z tego, co wcześniej napisałem.
Trzeba wyraźnie żądać rozkładu jazdy zawierającego odległości międzyprzystankowe, numery kursów i typ taboru. Wtedy dostaniesz normalny rozkład tabelaryczny. Ale jak będziesz pisał, że chcesz z tego aktualizować na bieżąco jakąś stronę internetową to będzie to ponowne wykorzystanie informacji publicznej i bez wątpienia KZK naliczy Ci jakąś opłatę za to. I będzie miał do tego większe prawo niestety niż przy "zwykłym" udostępnieniu informacji publicznej.
Tego nie wiedziałem.
Ale ja pisałem im, że chodzi mi tylko o rozkłady tabelaryczne.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: adam86 » 19 wrz 2012, 14:36

Napisz im taką odpowiedź jak memphis Ci podał. Jak Cie znowu spuszczą to ich WSA doprowadzi do porządku.
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#10 Post autor: Penny » 20 wrz 2012, 00:08

memphis pisze:Trzeba wyraźnie żądać rozkładu jazdy zawierającego odległości międzyprzystankowe, numery kursów i typ taboru. Wtedy dostaniesz normalny rozkład tabelaryczny.
Dzięki za pomocne wskazówki ;) Postaramy się to załatwić, bo póki co, to robienie z ręki tabelarycznego rozkładu linii 6 w obecnym kształcie, to masakra! Pełno wariantów, a chciałbym uniknąć pisania tras "z zajezdni" i "do zajezdni" w obu kierunkach ;-/

Przez ostatnie dwa dni wrzuciłem wszystkie brakujące rozkłady. Numeracji pociągów nie rozgryzłem dla linii 16, bo jeszcze nie kursuje. W przypadku linii 19 nie mam pewności co do kilku pierwszych i ostatnich kursów, które nie wiadomo, czy są wykonywane składami, czy może solówkami porannymi i wieczornymi. Zaktualizowałem też rozkład linii 1. Wszystkie dzienne pociągi to E1, a pociąg 19 wykonujący kursy nocne to nadal solówka 105.

Są pewnie drobne braki, jak i błędy, które proszę zgłaszać tutaj, lub na PW.


Za pomoc:
- w utworzeniu rozkładu linii 19 dziękuję Daro1577,
- w ustaleniu numeracji pociągów linii 11 dziękuję hanys76,
- w ustaleniu numeracji pociągów linii 16 dziękuję Łukasz.

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#11 Post autor: mark40 » 29 wrz 2012, 21:49

W rozkładach sobotnich linii 3 i 5 przypisane są same solówki. Tymczasem dziś będąc w Zabrzu widziałem na tych liniach tylko składy. Chyba na 5 widziałem jedno żelazko, ale nie dam głowy czy to była 5, mogła to być 4.

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#12 Post autor: KZKGaPowicz » 29 wrz 2012, 21:56

Na "3" i gliwickich pociągach "5" kursowały składy, aby zrobić miejsce na CrashTest. Ponadto zapewne się przydały po tak długiej przerwie w kursowaniu tramwajów w Zabrzu.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#13 Post autor: Boguś » 30 wrz 2012, 17:02

KZKGaPowicz pisze:Na "3" i gliwickich pociągach "5" kursowały składy, aby zrobić miejsce na CrashTest. Ponadto zapewne się przydały po tak długiej przerwie w kursowaniu tramwajów w Zabrzu.
Co ciekawe składy były przyzwoicie napełnione.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#14 Post autor: rafalurbino18 » 30 wrz 2012, 18:19

Boguś pisze:
KZKGaPowicz pisze:Na "3" i gliwickich pociągach "5" kursowały składy, aby zrobić miejsce na CrashTest. Ponadto zapewne się przydały po tak długiej przerwie w kursowaniu tramwajów w Zabrzu.
Co ciekawe składy były przyzwoicie napełnione.
Na piątce swoją drogą dawniej kursowały w soboty składy i także nie jeździły puste (może oprócz trasy do Zaborza). Natomiast trójka często jest w soboty zawalona po dach, więc takie napełnienia jakoś mnie nie dziwią. Ponadto w centrum Zabrza organizowany był plenerowy koncert, więc także E1 na 1 i 4 były wieczorem pełne. Gdyby składy nie musiały jeździć od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych to byłby sens wypuszczania ich w soboty na 3 i 5. Choć z drugiej strony patrząc na pojemność sznycle byłyby korzystniejsze.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#15 Post autor: luki » 01 paź 2012, 15:59

W sumie drobiazg, ale w sobotę rano jadąc na Stroszek ten kurs http://tramwaje.wpk.katowice.pl/kurs-T1 ... -4-74.html obsługiwany był solówką poc. 1913 a nie składem 1903. Wszystkie w przeciwną stronę jechały już na składach, wiec jeszcze trzeba sprawdzić co z pozostałymi się dzieje rano, ale 1913 chyba był już ostatnią solówką o tej porze (zjechał do zajezdni - pętla pusta).
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#16 Post autor: Penny » 01 paź 2012, 17:26

luki pisze:W sumie drobiazg, ale w sobotę rano jadąc na Stroszek ten kurs http://tramwaje.wpk.katowice.pl/kurs-T1 ... -4-74.html obsługiwany był solówką poc. 1913 a nie składem 1903. Wszystkie w przeciwną stronę jechały już na składach, wiec jeszcze trzeba sprawdzić co z pozostałymi się dzieje rano, ale 1913 chyba był już ostatnią solówką o tej porze (zjechał do zajezdni - pętla pusta).
Przyglądnę się temu. Miałem nieoficjalne (niestety nieoficjalne) informacje, że rozkład w kursy w dni wolne obsadzone są dokładnie tak samo, jak w dni robocze - jak widać, jest inaczej i przez przyszły weekend postaram się to zaobserwować ;) Na pewno w dni robocze rano pierwsze dwa kursy to solówki.

EDIT: Obsada taborowa i numeracja pociągów została poprawiona i uzupełniona. Na pociągach 1911 i 1919 rano z daleka zawsze widzę "żelazka". Przez ostatnie trzy weekendy powtarzalność w numeracji pociągów i ilości taboru była 100%. Zatem poprawki są pewne ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Penny, łącznie zmieniany 1 raz.

Seba77
Posty: 11312
Rejestracja: 25 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Pszczyna

#17 Post autor: Seba77 » 07 paź 2012, 20:31

Mam małe pytanko. Kiedy zostanie zaktualizowany tabor i numeracja na linii 16

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#18 Post autor: DW » 07 paź 2012, 21:09

Jak Penny (lub osoby z nim współpracujące) znajdzie czas, aby to zrobić. Po zrezygnowaniu prowadzenia rozkładów przez TŚ osoby z forum dobrowolnie i bez pobierania żadnego wynagrodzenia podjęły decyzję o współpracy przy jego aktualizowaniu, stąd spis jest aktualizowany w miarę wolnego czasu i przeprowadzonych obserwacji (nie dysponujemy dokładnymi danymi od TŚ czy KZK).
Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy. Każdy jest mile widziany! :)

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#19 Post autor: KZKGaPowicz » 07 paź 2012, 21:15

Racja, jest to żmudna praca i podziwiam Penny'ego za bardzo duży wkład w tenże projekt i innych Użykowników również za zbieranie danych. Jak napisał DW ciężko jest otrzymać informacje z KZK GOP na ten temat, a obserwacje muszą troszeczkę potrwać. Jedno jest pewne, że zostaną zaktualizowane, ale jeszcze trochę cierpliwości.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#20 Post autor: Penny » 07 paź 2012, 21:24

Seba77 pisze:Mam małe pytanko. Kiedy zostanie zaktualizowany tabor i numeracja na linii 16
Niestety z liniami, które nie mają wariantów wyjazdowych z zajezdni na trasę, jest poważny problem, bo trudno wydedukować, kiedy dany pociąg zjeżdża. Przykładem takiej linii są obecne linie: 1, 4, 7, 14, 16, 19, 20, 24 i 37. Pozostaje obserwacja szczególnie w porach 20:00 - 23:00 ;-) Niestety nie mam okazji, aby o tej porze znajdować się 15 km od domu :P Więc ustalanie trochę jeszcze potrwa. Na razie do godziny 19:00 wszystko jest (ale w ratach postanowiłem nie wgrywać).

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#21 Post autor: adam86 » 07 paź 2012, 23:10

KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
grillmaster
Posty: 1204
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:58
Lokalizacja: Katowice

#22 Post autor: grillmaster » 07 paź 2012, 23:40

adam86 pisze:Proszę bardzo:
http://speedy.sh/GDwHU/Robocze.jpg
Nie ma zaznaczonego w tym pliku łączenia służby 1610+1622. Nie kursuje już też pociąg 721. Nie ma też pociągów 2011 i 2015. Nocki na linii 20 obsługiwane są przez poc. 201 i 203.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#23 Post autor: Penny » 08 paź 2012, 07:05

grillmaster pisze:
adam86 pisze:Proszę bardzo:
http://speedy.sh/GDwHU/Robocze.jpg
Nie ma zaznaczonego w tym pliku łączenia służby 1610+1622. Nie kursuje już też pociąg 721. Nie ma też pociągów 2011 i 2015. Nocki na linii 20 obsługiwane są przez poc. 201 i 203.
Ale linia 16 jest w porządku - to mi wystarczy, bo reszta rozkładów jest już w porządku (no oprócz paru kursów linii 19, ale to inna zajezdnia). Dzięki Adam! ;-)

EDIT: Linia 16 - obsada taborowa i numeracja pociągów - zaktualizowana (lepiej późno, niż wcale).

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#24 Post autor: KZKGaPowicz » 06 lis 2012, 10:24

W tym rozkładzie linii 27, który Ci wysłałem dodałem przystanek "Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla", gdyż na stronie KZK GOP takowy istnieje, a w rozkładach aktualizowanych nie ;)
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#25 Post autor: Penny » 06 lis 2012, 11:20

KZKGaPowicz pisze:W tym rozkładzie linii 27, który Ci wysłałem dodałem przystanek "Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla", gdyż na stronie KZK GOP takowy istnieje, a w rozkładach aktualizowanych nie ;)
Z tego co mi wiadomo, to jest to przystanek techniczny, na którym pasażerowie nie są obsługiwani - ale nie ma całkowitej pewności, bo dawno nie byłem w tych rejonach. Poprzedni rozkład TŚ z resztą tez tego przystanku nie uwzględniał, co potwierdzałoby moją tezę.

Z resztą, na KZK GOP widać dużo różnych krzaków, które nie powinny ujawnić się pasażerowi ;) Jednym z nich jest przykład w nowym rozkładzie linii 14 (od 13.11.2012). Kurs skrócony z Mysłowic o 0:52 do zajezdni Zawodzie zawiera objechanie zajezdni ;) Tak samo rozkład linii 16: kursy z Brynowa mają dwa razy wypisany przystanek Zawodzie Pętla (ta jedna minuta to przejazd z przystanku do wysiadania pod budę i jest to przejazd bez pasażerów).

Ze starszych przykładów, to w rozkładach jazdy linii 6, 11 i 19 (ważnych od 21.04.2012) w kursach do Stadionu Śląskiego od strony Chorzowa widniał przystanek Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach., pomimo, że nie obsługiwano na nim pasażerów, a rozkładów dla w/w linii nie było (wisiała tylko "zerówka" OIDP). Innym przykładem było do niedawna podawanie godziny odjazdu spod dyspozytorni zajezdni Chorzów Batory (dla kursów linii 7, która w nocy wykonuje kursy z/do Chorzów Batory Zajezdnia).

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#26 Post autor: Karol » 06 lis 2012, 23:39

Penny pisze:
KZKGaPowicz pisze:W tym rozkładzie linii 27, który Ci wysłałem dodałem przystanek "Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla", gdyż na stronie KZK GOP takowy istnieje, a w rozkładach aktualizowanych nie ;)
Z tego co mi wiadomo, to jest to przystanek techniczny, na którym pasażerowie nie są obsługiwani - ale nie ma całkowitej pewności, bo dawno nie byłem w tych rejonach. Poprzedni rozkład TŚ z resztą tez tego przystanku nie uwzględniał, co potwierdzałoby moją tezę.

Z resztą, na KZK GOP widać dużo różnych krzaków, które nie powinny ujawnić się pasażerowi ;) Jednym z nich jest przykład w nowym rozkładzie linii 14 (od 13.11.2012). Kurs skrócony z Mysłowic o 0:52 do zajezdni Zawodzie zawiera objechanie zajezdni ;) Tak samo rozkład linii 16: kursy z Brynowa mają dwa razy wypisany przystanek Zawodzie Pętla (ta jedna minuta to przejazd z przystanku do wysiadania pod budę i jest to przejazd bez pasażerów).

Ze starszych przykładów, to w rozkładach jazdy linii 6, 11 i 19 (ważnych od 21.04.2012) w kursach do Stadionu Śląskiego od strony Chorzowa widniał przystanek Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach., pomimo, że nie obsługiwano na nim pasażerów, a rozkładów dla w/w linii nie było (wisiała tylko "zerówka" OIDP). Innym przykładem było do niedawna podawanie godziny odjazdu spod dyspozytorni zajezdni Chorzów Batory (dla kursów linii 7, która w nocy wykonuje kursy z/do Chorzów Batory Zajezdnia).
Takie przystanki techniczne w rozkładach służbowych występują w wielu miejscach. Również Bytom Politechnika się do nich zalicza. Wy przetwarzacie rozkłady społecznie, za darmo, dla własnej satysfakcji, więc rozstrzygacie wątpliwości w miarę własnych możliwości. Niestety firma obsługująca tablice przystankowe w terenie (nie wiem jak teraz, ale kiedyś był to pakiet "wschodni" i firma Pana Tomczyka???) powiesiła jakiś czas temu (inkasując przy tym pewnie całkiem fajną kasę) na przystanku do wysiadania na Politechnice rozkład odjazdów linii 6 w kursach technicznych w kierunku pętli. Żenada.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#27 Post autor: Penny » 07 lis 2012, 08:59

Karol pisze:Wy przetwarzacie rozkłady społecznie, za darmo, dla własnej satysfakcji, więc rozstrzygacie wątpliwości w miarę własnych możliwości.
No i niestety czasami w Naszych rozkładach też zdarzają się kwiatki ;) Ale liczymy na to, że rozkład służy!
Karol pisze:Niestety firma obsługująca tablice przystankowe w terenie powiesiła jakiś czas temu na przystanku do wysiadania na Politechnice rozkład odjazdów linii 6 w kursach technicznych w kierunku pętli. Żenada.
Raz tak się też zdarzyło na przystanku do wysiadania Chorzów Batory Zajezdnia. Wisiał rozkład linii 7 z odjazdami pod dyspozytornię na terenie zajezdni :twisted: Rozkład wisiał tylko trzy dni, bo motorowy zgłosił ten fakt po tym, jak jeden z wypitych pasażerów nocną porą koniecznie chciał tam jechać ;-)
Iwo pisze:2713 #532
2715 #756K
2716 #753
Widzę, że pociągi wieczorne to 2713, 2715 i 2716. Zatem wszystkie kursy w rozkładzie oznaczone jako poc. 2714 zmienię popołudniu na poc. 2715.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#28 Post autor: R_G » 07 lis 2012, 17:54

Z tego co widzę to jest dobrze.
2714 wyjeżdża po 16:30 z zajezdni.

http://tramwaje.wpk.katowice.pl/kurs-T2 ... -2-41.html tylko tutaj powinna być solówka.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 409
Rejestracja: 03 gru 2010, 21:14
Lokalizacja: Będzin

#29 Post autor: Iwo » 07 lis 2012, 19:57

Penny pisze:
Iwo pisze:2713 #532
2715 #756K
2716 #753
Widzę, że pociągi wieczorne to 2713, 2715 i 2716. Zatem wszystkie kursy w rozkładzie oznaczone jako poc. 2714 zmienię popołudniu na poc. 2715.

Nie ma 2715 - mój błąd, jest 2714 i ma wyjazd 16:37 z zajezdni. Nic nie poprawiajcie. Nie wiem skąd mi się ta "5" wzięła...
Publikuję tylko informacje nie stanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa.(Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm. ) Wypowiedzi prezentowane na tym forum są moimi prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#30 Post autor: Penny » 07 lis 2012, 20:15

Iwo pisze:Nie ma 2715 - mój błąd, jest 2714 i ma wyjazd 16:37 z zajezdni. Nic nie poprawiajcie. Nie wiem skąd mi się ta "5" wzięła...
Dzięki za info. Pozostało jak wcześniej :P
R_G pisze:http://tramwaje.wpk.katowice.pl/kurs-T2 ... -2-41.html tylko tutaj powinna być solówka.
Dzięki. Czeski błąd ;) Już poprawiłem!

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#31 Post autor: R_G » 23 gru 2012, 16:27

Brakuje wigilijnych i sylwestrowych rozkładów dla wielu linii, proponowałbym umieścić stosowną adnotację na stronie głównej :-)
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#32 Post autor: Penny » 23 gru 2012, 22:39

R_G pisze:Brakuje wigilijnych i sylwestrowych rozkładów dla wielu linii, proponowałbym umieścić stosowną adnotację na stronie głównej :-)
Słuszna uwaga, ale z drugiej strony szkoda, że praktycznie nikt się nie rwie do roboty, żeby takowe rozkłady były i żeby nie trzeba było pisać takich komunikatów...

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#33 Post autor: KZKGaPowicz » 24 gru 2012, 13:58

Piszę się na zrobienie w/w rozkładów na linię nr 18 w terminie do końca bieżącego roku.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#34 Post autor: hanys76 » 25 gru 2012, 20:28

Ponieważ już po wigilii to pracuje nad rozkładem na święta i nowy rok dla linii 11. Wkrotce szczegóły :)

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#35 Post autor: Penny » 06 sty 2013, 01:19

Ponieważ występują trudności w zdobyciu oficjalnego rozkładu jazdy z interesującymi nas informacjami, proponuję, aby osoby chętne i zainteresowane pomogły w tworzeniu rozkładów ważnych od 24.12.2012 r., tj. linii: 11, 16, 19, 33 i 40. Liniami 6, 7 i 13 zajmuję się obecnie ja.

Na obecną chwilę wystarczą rozkłady na dni robocze, soboty i niedziele (rozkłady specjalne zrobi się w drugiej kolejności). W załączniku przykładowy rozkład (linii 13). Przy tworzeniu przydaje się znajomość Excela oraz prostych tricków klawiaturowych. Najszybciej rozkład tworzy się wklejając odpowiednio przebieg kursu i dopasowania go do trasy z pliku. W razie pytań, zapraszam na PW (mogę jednak odpowiadać z opóźnieniem dniowym - nawał w pracy).

Pozdrawiam i dziękuję z góry chętnym!
Załączniki
przykład.csv
(39.41 KiB) Pobrany 274 razy

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#36 Post autor: luki » 06 sty 2013, 13:07

Mogę podłubać przy 16-tce i 33, ale nie wiem co z tego wyjdzie :eye:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#37 Post autor: hanys76 » 06 sty 2013, 13:37

Posiedzę na 11 nie ma sprawy :)
Ostatnio zmieniony 07 sty 2013, 21:10 przez hanys76, łącznie zmieniany 1 raz.

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#38 Post autor: Karol » 07 sty 2013, 06:07

luki pisze:Mogę podłubać przy 16-tce i 33, ale nie wiem co z tego wyjdzie :eye:
Ja już zrobiłem 16 (dni robocze na początek). Nie oznaczyłem tylko typów taboru, bo nie wiem jakie symbole są stosowane. Załączam i proszę o sprawdzenie.

13.01.2013

W załączniku 16 na wszystkie dni tygodnia (+Wigilia i Sylwester)
Załączniki
16.xls
(181.5 KiB) Pobrany 238 razy
Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 10:25 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#39 Post autor: luki » 07 sty 2013, 18:08

Linia 33 zrobiona i załączona.
Karol pisze:Ja już zrobiłem 16 (dni robocze na początek).
Następnym razem uprzedź wcześniej, że coś robisz, bo niepotrzebnie poświęcałem temu czas.
Karol pisze:Nie oznaczyłem tylko typów taboru, bo nie wiem jakie symbole są stosowane.
Po przykładzie jaki dał Penny oraz dostępnych rozkładach wychodzi, że są to literki którymi nazwano obrazki taboru.
Załączniki
linia33.csv
Wersja poprawiona 09.01.2013
(17.16 KiB) Pobrany 205 razy
Ostatnio zmieniony 09 sty 2013, 18:23 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#40 Post autor: Penny » 07 sty 2013, 18:24

luki pisze:Po przykładzie jaki dał Penny oraz dostępnych rozkładach wychodzi, że są to literki którymi nazwano obrazki taboru.
Zgadza się!
Karol pisze:Nie oznaczyłem tylko typów taboru, bo nie wiem jakie symbole są stosowane.
Spóźnione, ale szczere :)

Oznaczenia wagonów:
D - 1x102Na
E - 1x105Na
F - 2x105Na
G - 2x111N
H - 1x116Nd
K - 1x105N2/K
L - 2x105N2/K
N - 1xN
P - PT8
S - skład zabytkowy (N+4N)
W - E1
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Penny, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#41 Post autor: mark40 » 07 sty 2013, 21:03

Może warta byłaby zmiana oznaczenia citadisa z szarego na czerwony? Szarych już prawie się nie spotyka.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#42 Post autor: Penny » 07 sty 2013, 21:25

mark40 pisze:Może warta byłaby zmiana oznaczenia citadisa z szarego na czerwony? Szarych już prawie się nie spotyka.
W sumie dobry pomysł. Mam taką ikonę gdzieś, to podmienię :-)

EDIT: podmienione
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Penny, łącznie zmieniany 1 raz.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#43 Post autor: hanys76 » 07 sty 2013, 21:39

Wybrałem sobie chyba najgorszą linie jaka mozę byc do rozpisania czyli 11. Strasznie dużo pracy z tym. Może ktoś chetny do pomocy, mam jak narazie rozpisane dni robocze kazdy pociąg o ktorej wyjezdza i zjezdza i przystanki posrednie. Jakby co pisac na pw. :)

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#44 Post autor: Karol » 09 sty 2013, 22:49

40 gotowa, nie mam tylko nr pociągów, więc proszę o pomoc (który o której wyjeżdża, zjeżdża).
PS. Czy ktoś robi 19, ewentualnie czego jeszcze brakuje?

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#45 Post autor: luki » 10 sty 2013, 00:09

Ja i hanys76 robimy 11-tkę.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#46 Post autor: hanys76 » 12 sty 2013, 11:51

Luki wykrył poważny błąd wo rozkładzie dla linii 11 na dni wolne od pracy. Otóż brak jest w rozkładzie kursu pociągu 118 z Chebzia o 19.12 oraz z Katowic o 20.03. A takie kursy są na sto procent, bo pociąg 118 zjezdza dopiero po 22.00. O 20.15 zjazd ma dzienny 111 i zastępuje go nocka 1111. Kzk układa rozkłady a nie patrzy że są nie takie jak należy.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#47 Post autor: luki » 12 sty 2013, 17:16

EDIT: Wyglądało na to, że o 19:12 jednak żadna 11-tka z Chebzia do Katowic nie jedzie, zatem w rozkładach KZK nie ma błędu. 19:24 musi jechać 118 i zjeżdża o 20:32.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Karol
Posty: 305
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:03

#48 Post autor: Karol » 13 sty 2013, 08:18

Czterdziestka w załączniku. Robię 19.
Załączniki
40.xls
(71 KiB) Pobrany 254 razy

Seba77
Posty: 11312
Rejestracja: 25 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Pszczyna

#49 Post autor: Seba77 » 13 sty 2013, 09:49

Linia 17 gotowa i wrzucam ją. Ewentualne błędy proszę poprawić.

Trzeba też poprawić linię 15 w dni wolne. Jest zmiana w wyjazdach z Będzińskiej zajezdni zamiast 1501 wyj. o 8:45 robi to teraz 1503. Zauważyłem to już przez dwie soboty.
Załączniki
R. 17.xls
(189.5 KiB) Pobrany 251 razy

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#50 Post autor: luki » 13 sty 2013, 14:19

Linia 11 również gotowa. (dni robocze szkolne, soboty, niedziele)
Załączniki
linia11.xls
(262.5 KiB) Pobrany 245 razy
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości