makieta stacji kolejowej 'Włoszczowa Północ'

Inne tematy związane z np. symulatorami
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

makieta stacji kolejowej 'Włoszczowa Północ'

#1 Post autor: observator » 31 gru 2007, 01:20

Nie jest to co prawda na temat tramwajów ale postanowiłem napisać.

Na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katedrze Transportu Szynowego student (albo studenci) w ramach 30lecia powstania Centralnej Magistrali Kolejowej >>LINK<< buduje makiete przedstawiającą fragment CMK przebiegającą obok peronu im. Edgara Gosiewskiego :lol:
Zdjęcia z zaawansowanej budowy, wszystko ma być podłączone do sterownika i modele mają jeździc wg podanych świateł. Dbałość o szczegóły, np. betonowe podkłady, szyny jak w rzeczywistosci, podsypka torowa prawdziwa, itp. całość w skali 1:75 (ale nie jestem pewien).
"Otwarcie" ma byc jeszcze w styczniu z udziałem ministra transportu, całość jako stała wystawa. Jak ktoś chce zobaczyc na żywo to należy wejśc do budynku politechniki przy ul. Krasińskiego 13, za wejsciem odwrócic się w lewo, na końcu korytarza bedzie pod sufitem telewizor plazmowy chyba z 40" wyświetlał filmy o kolei (skoro plazme stawiają na korytarzu to ciekawe co jest w salach i gabinetach :wink: ) a pod ekranem jest makieta.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ps. figurka Edgara podobno stać ma na peronie.

>dodano 9.01.08
Jutro prezentacja makiety, może coś pokażą w 'aktualnościach' w TVP.

***

Makiety nie prezentowano wczesniej, najnowszy termin to jutrzejszy piątek.
Obrazek Obrazek

Jak widać na drugim zdjęciu już jest kompletna.

***

Makiete oficjalnie uruchomiono, kręciło się kilku dziennikarzy, w jednej z >>relacji<< nawet się załapałem robiąc zdjęcia z tłumu.

>>LINK<< do filmu pokazujacego działającą makiete.

*** łączenie i edycja postów
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości