Nowy cennik biletów KZK GOP od 1.04.2008

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

Nowy cennik biletów KZK GOP od 1.04.2008

#1 Post autor: dombia » 24 sty 2008, 08:02

Witam.
Dzisiejsze wydanie dziennika Polska Dziennik Zachodni opublikowało następujący artykuł:
Podrożeją bilety autobusowe
Krzysztof P. Bąk
Oszczędni pasażerowie autobusów już teraz powinni pomyśleć o kupnie w marcu kwartalnego biletu. Jeżeli do tej pory kupowali bilet miesięczny, a w marcu zdecydują się na ten dłuższy, to tylko w kwietniu i maju mogą zaoszczędzić nawet 64 zł. Nasza gazeta dowiedziała się, że w KZK GOP zapadła decyzja o podwyżce cen biletów.

Nowa taryfa będzie obowiązywała od 1 kwietnia bieżącego roku. Co znajduje się w uchwale przyjętej w miniony piątek przez Zgromadzenie KZK GOP? Bilety będą droższe średnio o 9 proc., a w zależności ich rodzaju - od 3,4 do nawet 14 proc.

Ta wiadomość zmartwiła Karolinę Ciupek. - Studiuję, staram się coś dorobić ale 8 czy 10 zł więcej to dla mnie duża kwota - mówi 21-latka. - Oczywiście dalej będę kupowała bilety, ale wiem, że będę musiała zrezygnować z czegoś innego. Choćby z jednego w miesiącu wyjścia ze znajomymi - dodaje Ciupek.

Rzeczniczka KZK GOP Alodia Ostroch tłumaczy, że na zmianę taryfy związek zdecydowała się po trzech latach. Aktualne stawki zaczęły obowiązywać dokładnie 1 kwietnia 2005 roku. - Nie zmienialiśmy cen biletów, mimo że ceny paliwa poszły bardzo mocno do góry. Musimy zwaloryzować stawki naszym przewoźnikom, choć na pewno nie w takim stopniu jak by chcieli - wyjaśnia Alodia Ostroch.

Jak będzie wyglądał nowy cennik? Swojej ceny nie zmieni najtańszy jednorazowy bilet w ofercie KZK GOP. Za 2,40 zł wciąż będzie można poruszać się na terenie jednego miasta. 10 gr więcej będzie trzeba wydać za przejazd pomiędzy dwoma leżącymi obok siebie gminami. Do tej pory pasażerowie płacili 2,90 zł. Z 3,50 do 4 zł (o 14 proc.) wzrośnie cena za bilet uprawniający do jazdy przez większą ilość miast lub kupowany u kierowcy. Na osłodę KZK GOP przygotował jedno udogodnienie. Najdroższy jednorazowy bilet będzie obowiązywał przez godzinę.

Zyskuje charakter czasowy. Po skasowaniu, będzie można podróżować przez godzinę i wielokrotnie się przesiadać. Albo pojechać dzięki niemu do końca trasy - podkreśla Ostroch.
Podrożeją również bilety miesięczne. Najmniej, tylko o 2 zł, uczniowski bilet za 30 zł, który upoważnia do przejazdu z miejsca zamieszkania do szkoły. Cena wszystkich pozostałych będzie wyższa o 8 zł, a biletów kwartalnych o 24 zł.

Jednak pasażerowie korzystający z biletów miesięcznych za 96 zł (ważny w autobusach i tramwajach na całym terenie KZK GOP) mogą zaoszczędzić nawet 64 zł. Wystarczy, że pod koniec lutego zamiast jak zwykle biletu miesięcznego, kupili kwartalny. Zapłacą za niego 240 zł (w nowej taryfie 264 zł). I mimo, że po 1 kwietnia będzie drożej, to trzymiesięczne bilety będą obowiązywały do końca swojego okresu ważności. W portfelach zostanie więc nawet 64 zł. To różnica pomiędzy starą ceną kwartalnego, a kosztem zakupu trzech biletów miesięcznych w nowej cenie. - Bilety kwartalne będą ważne jeszcze przez dwa miesiące obowiązywanie nowego cennika - zapewnia rzeczniczka KZK GOP.

Więcej niż do tej pory zapłacą również przyłapani na jeździe na gapę. Opłacony u kontrolera mandat będzie kosztował 60, a nie jak do tej pory 50 zł. Z 60 do 80 zł wzrośnie opłata za przejazd bez ważnego biletu uiszczona w ciągu tygodnia, a z 90 do 120 zł wpłacona po tym okresie.
Na podstawie powyższych informacji opracowałem tabelę z nowym cennikiem. Pobrać ją można po kliknięciu na link: http://www.m-ce.net/cennik.doc
Jeśli nie byłem pewny ceny nowego biletu dałem znak zapytania.

Pozdrawiam, zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: luki » 24 sty 2008, 12:44

No to ładnie, kolejne podwyżki, teraz porównajcie sobie nowe ceny z cenami z 2000 roku lub wcześniejszymi latami, to dopiero będzie szok. Pamiętam jeszcze jak bilety na tramwaj kupowało się za złotówkę.
No cóż trzeba będzie się przyzwyczaić do nowych stawek i oczekiwać cierpliwie na kolejne podwyżki.

Temat przenoszę do wydarzeń gdyż kwalifikuje sie na stronę główną.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#3 Post autor: observator » 24 sty 2008, 17:48

Polecają kwartalne bo wtedy całą, duża kasa wpływa szybko do KZK GOP.
Musimy zwaloryzować stawki naszym przewoźnikom
- czy to też oznacza podwyżki dla motorowych? Prąd też drożeje.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
Ardo
Posty: 128
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4 Post autor: Ardo » 25 sty 2008, 19:32

Ja pamiętam jak miałem może z 5 lat to były bilety za 60 groszy ulgowe, i stref nie było.
ArdoGallery <- Zapraszam !

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5 Post autor: ZYZOR » 25 sty 2008, 23:53

a ja pamiętam bilety po 1000zł starych i po 750 zł, jeszcze za czasów WPK :mryellow:
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6 Post autor: luki » 26 sty 2008, 12:40

Skoro już tak koledzy z wspomnieniami o biletach:
:arrow: OBRAZEK
(na foto m.in. wspomniany przez Ardo bilet za 60 groszy :) )
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7 Post autor: ZYZOR » 26 sty 2008, 13:40

kurczę, gdzieś miałem ten bilecik za 1000zł! :roll:
jak znajdę go to opublikuję :eye:
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#8 Post autor: observator » 26 sty 2008, 22:56

luki pisze:Skoro już tak koledzy z wspomnieniami o biletach:
:arrow: OBRAZEK
(na foto m.in. wspomniany przez Ardo bilet za 60 groszy :) )
Wszystkie z nich pamiętam :jupi:
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9 Post autor: ZYZOR » 26 sty 2008, 23:39

observator,
observator pisze:Wszystkie z nich pamiętam :jupi:
a ja pamiętam jeszcze te kasowniki na wajchę, bo widzę , że na niektórych biletach są jeszcze ślady po dziurkach :mryellow:
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#10 Post autor: ff » 26 sty 2008, 23:46

ZYZOR pisze:a ja pamiętam jeszcze te kasowniki na wajchę, bo widzę , że na niektórych biletach są jeszcze ślady po dziurkach :mryellow:
Dziurki robiły też kasowniki dociskowe. Wajchowe masowo zaczęli wymieniać w stodwójkach i starszych stopiątach pod koniec lat 80. Więc biletów PKT kasowniki na wajchę generalnie nie pamiętają.

Pamiętam jednak, że na początku lat 90. przyjechała mi na 11 kiedyś stodwójka z tymi kasownikami. Po kilku latach znowu wtedy widziałem te kasowniki. :) Czyli jakieś nieliczne niedobitki jeszcze je ciągle miały.

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#11 Post autor: observator » 27 sty 2008, 00:57

O ile dobrze widziałem kasowniki wajchowe są nadal zamontowane w stodrugich szkoleniowych.
Pamiętam, że wajchowe i dociskowe lubiły się zacinać i uwięzić bilety w sobie :) na niekorzyść gdy ktoś miał niewykorzystaną połówkę :-)
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#12 Post autor: ff » 27 sty 2008, 01:31

observator pisze:O ile dobrze widziałem kasowniki wajchowe są nadal zamontowane w stodrugich szkoleniowych.
Na pewno jest w stopiątce nr 2, chyba też w 111+112.
observator pisze:Pamiętam, że wajchowe i dociskowe lubiły się zacinać i uwięzić bilety w sobie :)
Mi się raz zdarzyło, że dociskowy sam od siebie się otworzył (część ruchowa odpadła). Trzymałem dłoń pod nim, na pionowej poręczy, gdzie był zamontowany. Wysypało się na podłogę pełno kółeczek. Wszyscy się na mnie patrzyli jakbym ja to zrobił. ;) Było to z przodu wagonu i nie wiedziałem co robić. Mama wzięła, docisnęła jakby miała kasować bilet i trzymało się. :)

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#13 Post autor: ZYZOR » 27 sty 2008, 01:52

pamiętam jak właśnie taki za każdym razem na początkowej pętli motorniczy zmieniał kombinację bolców służących do kasowania w tych zaciskowych, a było ich chyba 9 sztuk, o ile mnie pamięć nie myli :eye:
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#14 Post autor: ff » 27 sty 2008, 01:55

Ja właśnie nie wiem czy zmieniali, a już na pewno nie za każdym razem na pętli. Mój kolega na bilecie skasowanym w taki sposób jeździł autobusem kilka miesięcy jak nie lat. Sam kiedyś pojechałem na Chebzie stodwójką w reklamie Castrol i po upewnieniu się na próbce, że kody w międzyczasie się nie zmieniły, spokojnie na tym samym bilecie wróciłem do domu ;)

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#15 Post autor: observator » 27 sty 2008, 02:08

ff pisze:(...)
Mi się raz zdarzyło, że dociskowy sam od siebie się otworzył (część ruchowa odpadła). Trzymałem dłoń pod nim, na pionowej poręczy, gdzie był zamontowany. Wysypało się na podłogę pełno kółeczek. Wszyscy się na mnie patrzyli jakbym ja to zrobił. ;) Było to z przodu wagonu i nie wiedziałem co robić. Mama wzięła, docisnęła jakby miała kasować bilet i trzymało się. :)
Były też kiedyś montowane na poręczach przy drzwiach pojemniki na śmieci otwierane od spodu przez docisnięcie ząbka czy blaszki. Kiedyś przypadkiem taki otwarłem i dostałem ogryzkiem i pokasowanymi biletami :P
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#16 Post autor: ZYZOR » 27 sty 2008, 02:52

observator pisze:Były też kiedyś montowane na poręczach przy drzwiach pojemniki na śmieci otwierane od spodu przez docisnięcie ząbka czy blaszki.
...a na tym pojemniku był wytłoczony ładnymi, stylowymi, literkami napis: śmietniczka :mryellow:
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#17 Post autor: ff » 27 sty 2008, 03:12

A to śmietniczek już nie ma? Hmmm, jakoś dawno nie zwróciłem uwagi na nie, ale chyba nie ma faktycznie. Wagony po kapitalce w ZUTiKT-2 miały śmietniczki pomalowane oczywiście na żółto. I ten piękny napis też był :)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#18 Post autor: DW » 27 sty 2008, 09:52

ff pisze:A to śmietniczek już nie ma? Hmmm, jakoś dawno nie zwróciłem uwagi na nie, ale chyba nie ma faktycznie. Wagony po kapitalce w ZUTiKT-2 miały śmietniczki pomalowane oczywiście na żółto. I ten piękny napis też był :)
Śmietniczki przy drzwiach mają chyba zamontowane składy, które przybyły z Zawodzia do Będzina - #571+618 i #576+575. Wydaję mi się, że widziałem takie koloru żółtego i srebrnego (nie pomalowane).

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#19 Post autor: Boguś » 28 sty 2008, 22:01

ff pisze:
observator pisze:O ile dobrze widziałem kasowniki wajchowe są nadal zamontowane w stodrugich szkoleniowych.
Na pewno jest w stopiątce nr 2, chyba też w 111+112.
Wajcha jest też w Kancioku.

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#20 Post autor: ZYZOR » 28 sty 2008, 22:25

Może to nie będzie zgodne z tematyką, ale jeśli chodzi o te kasowniki wajchowe, to nie wiem jak teraz, ale jeszcze w 1994 roku w Toruniu były w większości tramwajów, o czym się przekonałem z autopsji. :eye:
Mała różnica w stosunku do naszych tramwajów polegała na tym, iż kasowniki te wystukiwały kod, tak jak dziś, ale po zaciągnięciu wajchy- połączenie retro z nowoczesnością. :mryellow:

PS. Chciałem opublikować bilet z tamtego okresu w temacie poświęconym tramwajom toruńskim, ale ze względu na bariery techniczne nie jest to możliwe na razie. :eye:
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 00:49 przez ZYZOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

Awatar użytkownika
shinkadamo
Posty: 112
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

#21 Post autor: shinkadamo » 29 sty 2008, 19:30

Dodam tutaj także swoje zdanie na temat tych podwyżek.

Otóż sytuacja w KZK GOP robi się dość ciekawa w negatywnym tego słowa znaczeniu, ceny biletów znowu pójdą do góry. Porównałem ten najdroższy bilet jednorazowy z nowym cennikiem biletów kolejowych na odcinku: Bytom - Gliwice. Sytuacja rozgrywa się dokładnie odwrotnie jak mieliśmy tą przyjemność obserwować w ostatnich latach. Cena biletu jednorazowego kolejowego na tym odcinku wyniesie 3 złote, zaś autobusowego 4 złote. Różnica cenowa jest, a szybkość dostanie się z punktu początkowego do końcowego jest korzystniejsza dla kolei ciężkiej - 20 minut w przeciwieństwie do autobusu, gdzie przejazd wynosi ponad 40 minut. Z ekonomicznego punktu widzenia pasażer chcąc dojechać z centrum Gliwic do Bytomia wybierze kolej, co może dziwić, gdyż kolej ma nieciekawą ocenę wśród nas. Z tym, że jako miłośnik kolejnictwa szeroko pojętego jestem zadowolony, że ten system ma szansę wrócić na piedestał jak to ma miejsce w innych karajach Europy. :)
Kaj tyn Ikarus na uoziym dwa?
A kaj ta Zibena z Bipom do Zwardůnia?

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#22 Post autor: ZYZOR » 30 sty 2008, 00:26

No może teraz chłodna kalkulacja finansowa i konkurencja ze strony kolei zmusi przewoźników zrzeszonych w KZK GOP do zmiany taboru na bardziej ekologiczny i dostosowany do rzeczywistych potrzeb przewozowych na poszczególnych liniach.
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#23 Post autor: hanys76 » 28 lut 2008, 22:34

Niewiem gdzie to wrzucic, więc daję tutaj. Gazeta wyborcza donosi że:

W ręce policjantów wczoraj 32-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna posługiwał się podrobioną legitymacją służbową kontrolera biletów.

Do zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 20, gdzie kontrolerzy KZK GOP natknęli się na oszusta. Oficer dyżurny, który odebrał ich zgłoszenie natychmiast na miejsce zdarzenia skierował najbliższy patrol. Na funkcjonariuszy oczekiwali kontrolerzy biletów wraz z 32- latkiem. Z relacji pracowników KZK GOP wynikało, że kilka minut wcześniej podczas sprawdzania biletów mężczyzna wylegitymował się fałszywym dokumentem, który jak ustalono został zeskanowany i wydrukowany na kolorowej drukarce.

Okazało się, że oszust pracował wcześniej jako kontroler. Po rozwiązaniu umowy o pracę, mężczyzna zaczął najprawdopodobniej posługiwać się podrobioną legitymacją służbową w autobusach i tramwajach. Kontrolerzy po ujawnieniu fałszywej legitymacji wezwali na miejsce policjantów.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24 Post autor: luki » 29 lut 2008, 15:22

A kilka dni temu byłem świadkiem jak w tramwaju grasował kontroler który nie zgłosił faktu kontroli motorniczemu. Gdy przystanek dalej wsiadły dwa synki bez biletów to od razu ruszył do akcji, mignął im legitymacją jak to dla przykładu w kiepskich agent "ARBUZ" z UOPu, i potem skasował na z tego co usłyszałem potem w ich rozmowie - na 50 zł w drobnych, i był to ich najdroższy przejazd w życiu, ale i tak pewnie synki więcej nakradły jazda na gapę niż za te łapówkę która to mogła trafić w ręce właśnie wspomnianego w gazecie faceta :o:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#25 Post autor: dombia » 31 mar 2008, 15:33

Z informacji prasowej KZK GOP
Jeszcze dwa tygodnie po starych cenach

Od 1 kwietnia zmieniają się ceny niektórych biletów obowiązujących w pojazdach KZK GOP. Przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia (do 14.04 włącznie) będzie można jeszcze wykorzystywać bilety o dotychczasowych nominałach bez konieczności dopłaty. Również osoby korzystające z biletów okresowych nie muszą dokonywać dopłat do zakupionych przed 1 kwietnia biletów. Wraz ze zmianą ceny wprowadzone zostały także nowe typy biletów, pojawi się m.in. bilet czasowy, ważny przez godzinę od skasowania, uprawniający do przejazdu autobusami i tramwajami niezależnie od ilości wykonanych w tym czasie przesiadek.

Nie zmienia się cena najpopularniejszego jednorazowego biletu uprawniającego do przejazdu na terenie jednego miasta (gminy) &#8211; nadal kosztował on będzie 2,40 zł (ulgowy 1,20 zł). Pozostałe bilety jednorazowe kosztować będą odpowiednio &#8211; 3 zł (1,50 ulgowy) &#8211; uprawniający do przejazdu na terenie dwóch miast (gmin) oraz 4 zł (2 zł) &#8211; na terenie trzech miast (gmin). Taka sama cena będzie obowiązywać w przypadku kupowania biletu u kierującego pojazdem. Nowością w taryfie KZK GOP jest wprowadzenie biletu czasowego - po skasowaniu biletu o nominale 4 zł (2 zł ulgowy) niezależnie od tego, czy jest zakupiony w kiosku, czy u kierowcy, pasażer może jeździć wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi KZK GOP przez godzinę - niezależnie od ilości wykonanych w tym czasie przesiadek. Nowością są także wprowadzone bilety 24- i 48-godzinne (które zastąpią dotychczasowe 1- i 2-dniowe).

Dodatkowo przez dwa pierwsze tygodnie kwietnia (do poniedziałku, 14.04) ważne będą bilety jednorazowe o starych nominałach. Od 15.04 ważne one będę jedynie z dopłatą &#8211; wg cennika.

Nie trzeba będzie robić dopłat do biletów okresowych (kwartalnych i 14-dniowych) &#8211; jeśli termin ich użytkowania rozpoczął się przed 1 kwietnia &#8211; pasażer do końca terminu ich użytkowania może je wykorzystywać bez dodatkowej dopłaty. Ceny biletów 7- i 5-dniowych pozostają bez zmian), natomiast 1- i 2-dniowe zastąpione zostaną 24- i 48-godzinnymi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości