Zmiany w komunikacji miejskiej - 76. Tour de Pologne

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Trampesar6
Posty: 5398
Rejestracja: 23 cze 2015, 00:05
Lokalizacja: Siem-ce Śl.

Zmiany w komunikacji miejskiej - 76. Tour de Pologne

#1 Post autor: Trampesar6 » 02 sie 2019, 16:27

W związku z organizacją na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyścigów Tour de Pologne oraz Kinder+Sport Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w organizacji komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywać od 4 do 6 sierpnia (od niedzieli do wtorku).

Dokładne określenie czasu zamknięcia poszczególnych odcinków dróg i skrzyżowań jest niemożliwe, dlatego prosimy o traktowanie poniższych ustaleń jako informacji pomocniczych podczas planowania podróży. W przypadku linii niewymienionych, których trasa przejazdu autobusów koliduje z trasą 76. Tour de Pologne, należy liczyć się z utrudnieniami w podróży wynikającymi z chwilowego wstrzymania ruchu.

Poniżej prezentowane są zaplanowane zmiany w organizacji ruchu uwzględniające poszczególne dni – kolejno 4, 5 i 6 sierpnia.

Komunikacja tramwajowa:
od ok. godziny 4:30 do ok. godziny 23:00 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych w rejonie katowickiego Ronda im. Jerzego Ziętka (wszystkie relacje), co skutkować będzie koniecznością całkowitego wyłączenia funkcjonowania komunikacji tramwajowej na odcinkach:
-od katowickiego Rynku przez Rondo im. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego,
-od katowickiego Rynku przez Rondo im. Jerzego Ziętka do Pętli Słonecznej.

W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji przejazdów linii tramwajowych, tj.:

Linia nr 6 – kursować będzie w relacji: „Bytom Łagiewniki Zajezdnia” – „Chorzów Stadion Śląski”,
Linia nr 11 – kursować będzie w relacji: „Chebzie Pętla” – „Chorzów Stadion Śląski”,
Linia nr 13 – kursować będzie w relacji: „Siemianowice Plac Skargi” – „Katowice Jesionowa” z obsługą wagonami dwukierunkowymi,
Linia nr 16 – rozpocznie kursowanie od ok. godziny 23:00,
Linie nr: 0, 19, 23, 43 – nie będą kursować w dniu 4.08.2019 r.

Od ok. godziny 14:00 do ok. godziny 20:30 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych na odcinku od Zawodzia przez centrum Katowic do Brynowa, kursujących przez Plac Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym:

Linia nr 7 – kursować będzie w relacji: „Bytom Plac Sikorskiego” – „Chorzów Batory Zajezdnia” z wyjątkiem godzin wjazdu wyścigu kolarskiego w Bytomiu (całkowite wyłączenie ruchu pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej, tj. w godzinach 14:00 – 17:00), w których tramwaje tej linii nie będą kursować, pozostając w zajezdni w Chorzowie Batorym,
Linia nr 14 – kursować będzie w relacji: „Mysłowice Dworzec PKP” – „Zawodzie Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii,
Linia nr 15 – kursować będzie w relacji: „Sosnowiec Zagórze Pętla” – „Zawodzie Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii,
Linia nr 20 – kursować będzie w relacji: „Szopienice Pętla” – „Zawodzie Zajezdnia”,
Linia nr 36 – nie będzie kursować, zwieszenie funkcjonowania. Linia w swojej stałej trasie kursować będzie do godziny 13:40.

W celu minimalizacji utrudnień ZTM wprowadza autobusową komunikację zastępczą za tramwaje:

Na odcinku: „Chorzów Rynek” (stanowisko nr 3), „Chorzów Stadion Śląski” - „Katowice Mickiewicza” w godzinach 4:30 - 23:00 funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-6. W trakcie trwania wyścigu Kinder+Sport Katowice 2019 oraz wyścigu kolarskiego, tj. w godzinach 12:00 - 21:00 autobusy tej linii od strony Stadionu Śląskiego dojeżdżać będą do przystanku „Katowice Grundmanna.

Na odcinku „Chorzów Batory Piekarska” – „Katowice Grundmanna”, tj. w godzinach ok. 13:30 - 20:30 funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-20.

Dla linii autobusowych nr 6, 820, 840, przez cały dzień, wprowadzona zostanie obsługa przystanków: „Chorzów AKS” (oba kierunki), „Park Śląski Wejście Główne” (oba kierunki), „Park Śląski Ogród Zoologiczny”, „Dąb Huta Baildon” (kierunek do Chorzowa).

>> https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1280/ <<

Oraz część komunikatu ze strony TŚ jakiej nie ma w komunikacie ZTM

Ponadto w mieście Bytom, z uwagi na konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej od ok. godziny 14:00 do ok. godziny 17:00, zostaną wprowadzone zmiany dla linii tramwajowych nr: 5, 7 i 9:

-linia nr 5 od strony Zabrza zostanie skrócona do pętli tramwajowej w Zabrzu Biskupicach,
-linia nr 7 z uwagi na całkowite wyłączenie ruchu pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej w godzinach 14:00 - 17:00 linia nie będzie kursować (tramwaje odbędą postój w zajezdni Chorzów Batory),
-linia nr 9 będzie kursować w relacji: „Chorzów Rynek” – „Chebzie Pętla”,
-linia nr 46 korekta wybranych kursów.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 16:27 przez Trampesar6, łącznie zmieniany 1 raz.
Linia nr 13: Siemianowice Plac Skargi - Katowice Plac Wolności
Linia nr 16: Wełnowiec - Brynów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość