Likwidacja papierowych biletów na 3 miasta (gminy)

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

Likwidacja papierowych biletów na 3 miasta (gminy)

#1 Post autor: patryk644 » 04 lip 2017, 04:55

Od lipca 2017 roku KZK GOP postanowiło zlikwidować bilety za 2,40 i 4,80 kupowane w kioskach. Teraz taki bilet można jedynie zakupić w automatach i u motorniczego. Likwidacja ma na celu zachęcić ludzi do korzystania z karty ŚKUP.

Ja osobiście uważam że KZK GOP już trochę przesadza likwidując takie bilety. Tracą na tym na pewno ludzie jeżdżący regularnie (np. 2 razy w tygodniu) z np. Katowic do Zabrza. Wtedy jak nie ma w pobliżu automatu do taki człowiek po prostu ma problem i jedyne co może zrobić to kupić bilet u motorniczego co spowoduje małe opóźnienie. Do tego kupując bilet u motorniczego często zdarza się że trzeba mieć odliczoną gotówkę oraz może się zdarzyć że biletów motorniczy w ogóle nie ma. Jeśli ktoś nie jedzie taką trasą codziennie to wyrobienie karty ŚKUP po prostu się nie opłaca. Ja na przykład strasznie narzekam na ŚKUP bo jedyna zaleta jaką widzę jest to że ceny są trochę niższe. Kiedyś kupowałem na poczcie bilet miesięczny albo kwartalny, wkładałem go do portfela i niczym się nie martwiłem. Teraz muszę chodzić tą kartę załadować i za każdym razem najlepiej wsiadając i wysiadając muszę go "odbić". Nie raz potem do takiego czytnika robi się kolejka i tramwaj czy autobus nie może odjechać. Czasem zdarza się jeszcze że ŚKUP jest wyłączony w całym wagonie a potem muszę się rozglądać co przystanek czy już działa bo jak będzie kontrola to jeszcze mandat zapłacę. Gdybym ja miał decyzję czy wolę bilet papierowy czy kartę ŚKUP to zdecydowanie wolałbym bilet papierowy jak również praktycznie wszyscy moi znajomi a znam też przypadki że ktoś ze względu na wycofania papierowych biletów miesięcznych prawie całkowicie zrezygnował z komunikacji miejskiej! Niestety najbardziej przeraża mnie to że karta ŚKUP została nam tak naprawdę narzucona nie pozostawiając wyboru.

To tyle odnośnie tego co ja na ten temat uważam i jestem ciekawy co wy sądzicie w związku z likwidacją tych biletów i ogólnie działaniem karty ŚKUP.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2 Post autor: Peter » 04 lip 2017, 08:03

Obecnie z komunikacji publicznej korzystam już praktycznie tylko w weekendy. Bilety za 4,80 będę jeszcze kupować w automatach, ale chyba częściej się zdecyduję na auto.
W moim przypadku ŚKUP nie ma większego sensu.
*SDIP (U.N.O.)

888
Posty: 127
Rejestracja: 25 lut 2011, 07:59
Lokalizacja: Świętochlowice

#3 Post autor: 888 » 04 lip 2017, 09:14

To tylko pokazuje jacy ludzie siedzą w KZKGOP. Resortowe bachory, którzy w d*** mają ludzi. Byle jak i do przodu. Byle się nazywało, że działają w kierunku innowacji. Oni na prawdę wierzą, że wykonują dobrą robotę. Oczywiście że Śkup nie ma sensu. Nie wiem, może pozostają jeszcze mobilne aplikacje??
Tramwaje Śląskie - ratujmy co się da

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#4 Post autor: elot360 » 04 lip 2017, 10:18

Ja tam się tylko częściowo cieszę z tego faktu.
Tak jak od wielu lat nie miałem motywacji by coś ze sobą zrobić tak teraz dzięki KZK GOP będę wykonywał raz na jakiś czas 4 km spacer do automatu i z powrotem. Jeśli mam coś ze sobą zrobić to teraz będzie do tego najlepsza okazja.
Póki są te bilety w automatach to się nie dam i nie wyrobie sobie tej karty. Naprawdę wolę mieć jakiś namacalny dowód który sam sobie mogę potwierdzić że jadę legalnie danym środkiem transportu.
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

Damien
Posty: 3300
Rejestracja: 20 gru 2015, 15:54
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#5 Post autor: Damien » 04 lip 2017, 17:03

elot360 pisze:Póki są te bilety w automatach to się nie dam i nie wyrobie sobie tej karty. Naprawdę wolę mieć jakiś namacalny dowód który sam sobie mogę potwierdzić że jadę legalnie danym środkiem transportu.
Płacąc za bilet na karcie SKUP dostajesz dowód. Z kolei kupując przez internet masz dowód w postaci wyciągu bankowego i wiadomości mailowej.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

#6 Post autor: elot360 » 04 lip 2017, 17:46

To mam dowód że takie coś zakupiłem. A dowód że ten bilet został skasowany?
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

Damien
Posty: 3300
Rejestracja: 20 gru 2015, 15:54
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#7 Post autor: Damien » 04 lip 2017, 17:57

elot360 pisze:To mam dowód że takie coś zakupiłem. A dowód że ten bilet został skasowany?
No tu się zgodzę. Jedynie jak kupujesz taki bez limitu powiedzmy na miesiąc to nawet jak nie przyłożysz do kasownika, to kontrolerzy nic nie robią, raz miałem kontrolę a potem się okazało, że ja go nie przyłożyłem.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#8 Post autor: patryk644 » 04 lip 2017, 18:42

Rozmawiałem jeszcze dzisiaj z moją siostrą, która ma 10 lat i w przyszłym roku szkolnym ma jechać z klasą do Gliwic (autobusem linii 6). Do pokanania autobusem jest Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze i Gliwice czyli przyda się bilet na 3 i więcej miast. Ze szkoły najbliższy przystanek to Chorzów AKS a najbliższy automat znajduje się na przystanku Chorzów Rynek czyli automat odpada. A teraz staram sobie wyobrazić jak kupują w autobusie 30 biletów za 2,40. A z tej racji cała klasa nie będzie sobie karty ŚKUP wyrabiać. Jest to idealny przykład że wycofanie tych biletów z obiegu było ogromnym błędem i wiele ludzi na tym straci.

auri23
Posty: 188
Rejestracja: 18 kwie 2014, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: auri23 » 04 lip 2017, 20:38

Widzę, że i tutaj musiała pojawić się dyskusja na temat wycofania biletów papierowych za 4,80/2,40. Ja na całe szczęście mam kwartalny i nie muszę się martwić, ale powiem szczerze, że płacąc kartą można sporo zaoszczędzić. Wsiadam z kartą, środki mam chcę zakupić bilet, a tu kasowniki nieczynne (te od ŚKUPy) no więc nie przeskoczę. Siadam i czekam. No i co niejednoktornie możesz do celu dojechać za darmo i się nie doczekać.

patryk644
Posty: 6472
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:30
Lokalizacja: Chorzów

#10 Post autor: patryk644 » 04 lip 2017, 21:25

auri23 pisze:Wsiadam z kartą, środki mam chcę zakupić bilet, a tu kasowniki nieczynne (te od ŚKUPy) no więc nie przeskoczę. Siadam i czekam. No i co niejednoktornie możesz do celu dojechać za darmo i się nie doczekać.
Niby tak, ale jak już siedzisz i na chwilę zapomni ci się sprawdzić czy już działa a nagle będzie kontrola to się nie wytłumaczysz tylko mandat dostaniesz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości