Katowice rakiem wycofują się z tramwajowej inwestycji

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

Katowice rakiem wycofują się z tramwajowej inwestycji

#1 Post autor: hanys76 » 31 sty 2010, 21:41

Trzy lata temu katowiccy urzędnicy zapewniali, że miasto musi postawić na rozwój sieci tramwajowej. Teraz okazało się, że miasto wycofuje się z tych planów

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Katowice rakiem wycofują się z tramwajowej inwestycji

#2 Post autor: rafalurbino18 » 01 lut 2010, 06:46

hanys76 pisze:Trzy lata temu katowiccy urzędnicy zapewniali, że miasto musi postawić na rozwój sieci tramwajowej. Teraz okazało się, że miasto wycofuje się z tych planów
Trochę się przestraszyłem, że chodzi o całkowite wycofanie się z planów. Odnośnie artykułu, nigdy jakoś nie wierzyłem w to, że udałoby się wybudować Katowicom linię tramwajową na wschód od ronda. Owszem, w tym miejscu potrzebny byłby tramwaj, ale uważam, że obecnie lepszym kierunku rozwoju sieci jest południe Katowic. Jednak ja jestem pesymistą i nie wierzę, by do 2020 gdzieś na Śląsku powstała nowa trasa tramwajowa. Tak mi się wydaje, że z Zagórzem będzie to samo co z Miechowicami :/

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

Re: Katowice rakiem wycofują się z tramwajowej inwestycji

#3 Post autor: observator » 03 lut 2010, 20:59

rafalurbino18 pisze:
hanys76 pisze:Trzy lata temu katowiccy urzędnicy zapewniali, że miasto musi postawić na rozwój sieci tramwajowej. Teraz okazało się, że miasto wycofuje się z tych planów
Trochę się przestraszyłem, że chodzi o całkowite wycofanie się z planów. Odnośnie artykułu, nigdy jakoś nie wierzyłem w to, że udałoby się wybudować Katowicom linię tramwajową na wschód od ronda. Owszem, w tym miejscu potrzebny byłby tramwaj, ale uważam, że obecnie lepszym kierunku rozwoju sieci jest południe Katowic. Jednak ja jestem pesymistą i nie wierzę, by do 2020 gdzieś na Śląsku powstała nowa trasa tramwajowa. Tak mi się wydaje, że z Zagórzem będzie to samo co z Miechowicami :/
Wg mnie będzie dokładnie na odwrót czyli prędzej tramwajem dojedziemy do ikei niż do do domu Uszoka. Poza tym chcą przerabiać ul. 73go Pułku Piechoty więc skoro na wschód od Ronda ma być zostawione miejsce na torowisko to remont na Brynowie też musi takie coś uwzględniać.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

37
Posty: 319
Rejestracja: 06 sty 2007, 20:50

Re: Katowice rakiem wycofują się z tramwajowej inwestycji

#4 Post autor: 37 » 03 lut 2010, 23:34

observator pisze: Wg mnie będzie dokładnie na odwrót czyli prędzej tramwajem dojedziemy do ikei niż do do domu Uszoka. Poza tym chcą przerabiać ul. 73go Pułku Piechoty więc skoro na wschód od Ronda ma być zostawione miejsce na torowisko to remont na Brynowie też musi takie coś uwzględniać.
Ja bym tam wolał póki co, żeby tramwaj z Zawodzia do Centrum szybciej jechał (światła).

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5 Post autor: luki » 04 lut 2010, 13:30

37 pisze:Ja bym tam wolał póki co, żeby tramwaj z Zawodzia do Centrum szybciej jechał (światła).
Gdyby tylko komuś się chciało... ale nie chce. Ciekawe, że po likwidacji tramwaju w Gliwicach A4 przy Dworcu PKP ma teraz priorytet, a jakoś tramwaj nigdy nie miał...
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości