Imprezy KMTM w roku 2009

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Imprezy KMTM w roku 2009

#1 Post autor: luki » 12 lut 2009, 15:08

Plan imprez w roku 2009

27 lutego - "5 lat Wojewódzkiego Portalu Komunikacyjnego oraz 58 lat Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Katowicach"
Pociąg specjalny obsługiwany taborem historycznym.

(odwołano)

20 czerwca - "115 lat tramwajów na Górnym Śląsku, 10 lat Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym oraz 60 lat wagonów typu N"
Dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach z dodatkowymi atrakcjami. Uruchomienie tramwajowej linii jubileuszowej obsługiwanej taborem historycznym. Debata na temat transportu miejskiego. Współorganizator: Tramwaje Śląskie S.A.

od 21 czerwca do 27 września (w niedziele i święta) - "Tramwajowa linia turystyczna"
Ogólnodostępna tramwajowa linia turystyczna "0" na trasie Chorzów Stadion Śląski - Katowice Plac Wolności, obsługiwana taborem historycznym. Obowiązuje taryfa KZK GOP. Współorganizatorzy: Tramwaje Śląskie S.A., KZK GOP.

od 24 do 29 sierpnia - "Wielotrakcyjni Pasjonaci Komunikacji 2009" oraz "XII Nocna Podróż Bez Spalin"
Tradycyjny rajd pojazdami liniowymi kursującymi na terenach dawnego WPK Katowice. Należy zaopatrzyć się w bilety obowiązujące na danych liniach (istnieje możliwość ich zakupu w trakcie imprezy).

http://kmtm.tram-silesia.pl/index.php?what=imprezy
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 13:09 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Imprezy KMTM w roku 2009

#2 Post autor: rafalurbino18 » 06 maja 2009, 06:52

luki pisze:czerwiec - "115 lat tramwajów na Górnym Śląsku, 10 lat Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym oraz 60 lat wagonów typu N"
Dzień otwarty zajezdni tramwajowej (warsztatów) w Chorzowie Batorym z dodatkowymi atrakcjami. Uruchomienie tramwajowej linii jubileuszowej obsługiwanej taborem historycznym. Debata na temat transportu miejskiego. Współorganizator: Tramwaje Śląskie S.A.
Coś się zmieniło na stronie KMTM, na lepsze:
20 czerwca - "115 lat tramwajów na Górnym Śląsku, 10 lat Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym oraz 60 lat wagonów typu N"
Dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach z dodatkowymi atrakcjami. Uruchomienie tramwajowej linii jubileuszowej obsługiwanej taborem historycznym. Debata na temat transportu miejskiego. Współorganizator: Tramwaje Śląskie S.A.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3 Post autor: luki » 06 maja 2009, 13:08

Zgadza się, bo w związku z promocją tramwajów w Gliwicach DO ma się odbyć właśnie tam, tym samym nie będzie Dnia Otwartego w Chorzowie...
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#4 Post autor: Penny » 06 maja 2009, 23:53

luki pisze:nie będzie Dnia Otwartego w Chorzowie...
(...) no comments, chociaż jak to ma w czymś pomóc Gliwicom, to nie mam obiekcji.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#5 Post autor: rafalurbino18 » 07 maja 2009, 06:54

Penny pisze:
luki pisze:nie będzie Dnia Otwartego w Chorzowie...
(...) no comments, chociaż jak to ma w czymś pomóc Gliwicom, to nie mam obiekcji.
Ja się tam cieszę, że będzie w Gliwicach ale w tym roku odmiennie mógłby być i w Gliwicach i w Chorzowie :P

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#6 Post autor: Marcin » 07 maja 2009, 08:43

rafalurbino18 pisze:Ja się tam cieszę, że będzie w Gliwicach ale w tym roku odmiennie mógłby być i w Gliwicach i w Chorzowie :P
Ale trzeba by to było rozłożyć na dwa dni bo w jeden dzień to by trzeba było po ok.3h być na jednej zajezdni, chociaż znam przypadki że osoby wchodziły na zajezdnie przeszły przez halę i wychodziły :P.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#7 Post autor: memphis » 07 maja 2009, 09:36

rafalurbino18 pisze:ale w tym roku odmiennie mógłby być i w Gliwicach i w Chorzowie :P
Jakbyście pomogli, a nie tylko przychodzili robić zdjęcia to można by było planować z większym rozmachem :P

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#8 Post autor: rafalurbino18 » 07 maja 2009, 13:44

Marcin pisze:
rafalurbino18 pisze:Ja się tam cieszę, że będzie w Gliwicach ale w tym roku odmiennie mógłby być i w Gliwicach i w Chorzowie :P
Ale trzeba by to było rozłożyć na dwa dni bo w jeden dzień to by trzeba było po ok.3h być na jednej zajezdni, chociaż znam przypadki że osoby wchodziły na zajezdnie przeszły przez halę i wychodziły :P.
Oczywiście. Chodziło mi o 2 różne dni, najlepiej oddalone od siebie o kilka miesięcy.

EDYCJA 17 czerwca

- O godzinie 11.00 w sobotę, przed Dniem Otwartym ma się odbyć parada tramwajów na trasie Gliwice Zajezdnia - Zaborze - Wójtowa Wieś - Gliwice Zajezdnia :!: (wyczytane z plakatu w jakiejś stopiątce :-P )

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#9 Post autor: DW » 17 cze 2009, 14:51

rafalurbino18 pisze:- O godzinie 11.00 w sobotę, przed Dniem Otwartym ma się odbyć parada tramwajów na trasie Gliwice Zajezdnia - Zaborze - Wójtowa Wieś - Gliwice Zajezdnia :!: (wyczytane z plakatu w jakiejś stopiątce :-P )
Słyszałem coś o 8 wagonach (w tym enki, które mają jeździć później na linii specjalnej). Ponoć na Zwycięstwa w Gliwicach mamy zablokować ruch przed UM :P

Co do Dnia Otwartego to ma się odbyć, jak wiadomo 20 czerwca w godz. 13:00 - 18:00.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#10 Post autor: ff » 17 cze 2009, 18:34

DW pisze:Słyszałem coś o 8 wagonach (w tym enki, które mają jeździć później na linii specjalnej).
Mam nadzieję, że w tej paradzie wśród tych ośmiu wagonów nie zabraknie składu 588+589 :P

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#11 Post autor: rafalurbino18 » 17 cze 2009, 18:44

Nareszcie jest plakat w sieci - taki sam jak w tramwajach :
http://www.tram-silesia.pl/gfx/html/news/dozg.jpg

puschel
Posty: 420
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:02
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce

#12 Post autor: puschel » 17 cze 2009, 18:59

Mam nadzieję, że w tej paradzie wśród tych ośmiu wagonów nie zabraknie składu 588+589 :P
Ano zabraknie - pojechał do ZUR-u.
Puschel

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#13 Post autor: rafalurbino18 » 17 cze 2009, 19:00

puschel pisze:
Mam nadzieję, że w tej paradzie wśród tych ośmiu wagonów nie zabraknie składu 588+589 :P
Ano zabraknie - pojechał do ZUR-u.
A wiesz może kiedy pojechał?

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#14 Post autor: memphis » 17 cze 2009, 20:35

rafalurbino18 pisze:
puschel pisze:
Mam nadzieję, że w tej paradzie wśród tych ośmiu wagonów nie zabraknie składu 588+589 :P
Ano zabraknie - pojechał do ZUR-u.
A wiesz może kiedy pojechał?
Chyba w poniedziałek. Cały ZUR nie może się nadziwić, że Gliwice przysłały skład do remontu, który jest kompletny (nic mu nie brakuje) i na chodzie :P

piotram
Posty: 53
Rejestracja: 15 sty 2009, 20:42
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: piotram » 17 cze 2009, 20:36

rafalurbino18 pisze:Nareszcie jest plakat w sieci - taki sam jak w tramwajach :
http://www.tram-silesia.pl/gfx/html/news/dozg.jpg
No fajnie, tylko czy jest az taka posucha w zdjęciach, ze trzeba było zamieścić łódzkiego Lilpopa?

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#16 Post autor: ff » 17 cze 2009, 20:42

memphis pisze:Chyba w poniedziałek. Cały ZUR nie może się nadziwić, że Gliwice przysłały skład do remontu, który jest kompletny (nic mu nie brakuje) i na chodzie :P
Skład ten był rozpięty i przez 2 miesiące nie kursował, ale po spięciu tuż przed wysłaniem na remont jeszcze pojeździli nim próbnie czy jest wszystko jest OK :D

A co do brakowania, to listew mu brakuje (nie pomyśleli sobie, że mu je zdjęli?). Ale teraz się zanosi, że wreszcie je dostanie :D

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#17 Post autor: Peter » 21 cze 2009, 14:41

Z ciekawszych rzeczy do zobaczenia to chyba były stare rozkłady P.K.T. Katowice :arrow: Foto mark40
Linia 4 co 8 minut obsługiwana składami, ale to były dla mnie super fascynujące czasy...

Więcej fotek :arrow: Link
*SDIP (U.N.O.)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#18 Post autor: rafalurbino18 » 21 cze 2009, 18:44

Peter pisze:Z ciekawszych rzeczy do zobaczenia to chyba były stare rozkłady P.K.T. Katowice :arrow: Foto mark40
Linia 4 co 8 minut obsługiwana składami, ale to były dla mnie super fascynujące czasy...
[/URL]
Te rozkłady były już na wystawie w tamtych roku podczas DO PKMu Gliwice jak i w tym roku podczas 50. lecia KM w Tychach. Jednak dopiero wczoraj wczytałem się w nie dokładnie ;) Oczywiście potwierdzam zdanie Petera, że były to piękne czasy na 4ce. Jednak w tym okresie sytuacja z linią 3 była gorsza niż obecnie (na plus tylko częstotliwość wieczorna), nie wspominając o rozkładach pociągów nocnych. Teraz oczywiście jest lepiej, ale to i tak daleko do perfekcji.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#19 Post autor: ff » 21 cze 2009, 18:48

Ten rozkład na czwórce i tak pocięty, bo wcześniej była czestotliwość co 7 :)

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#20 Post autor: observator » 22 cze 2009, 00:06

Jeżeli chodzi o DOZG to dotarłem z ponad półgodzinnym opóźnieniem z powodu niekursowania siódemek. Atmosfera taka że jakby Frankiewicz pojawił się to chyba ludzie by mu morde skuli. Trochę słabe zabezpieczenie, np. można było się pociąć wiórami z tokarek na warsztatach albo bez problemu dotknąć sieci z mostków naprawczych czy nawet wejść na dach wagonu. Z ciekawych patentów podobał mi się silnik z jelcza w R91, pomiar prędkości jazdy w 120R w postaci podstawki na licznik rowerowy (ciekawa modernizacja :) ). Co do wystawy w wagonie 620 to tasia na bilety powinna być chyba jakoś zabezpieczona bo jakiś dziadek podbierał z niej bilety :shock: Kilka wagonów było w pełnej gotowości do jazdy (bigiel podniesiony, klucz w stacyjce), np. #785 po powrocie z trasy, którym "pozwoliłem sobie" zrobić kilka metrów w tą i spowrotem gdy nikogo nie było w pobliżu :twisted: Jeżeli chodzi o wagon #338 to chyba przesadzili z jego renowacją - powinni użyć lepszej stali i farby bo jak widać coś szybko rdzewieje.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#21 Post autor: adam86 » 22 cze 2009, 14:43

observator pisze: Jeżeli chodzi o wagon #338 to chyba przesadzili z jego renowacją - powinni użyć lepszej stali i farby bo jak widać coś szybko rdzewieje.
Przeciez on nie mial wcale blacharki robionej. A co do reszty to nawet nie komentuje, tyle razy się motorowym mówi, że mają bigle spuszczać, baterie odłączać i brać klucze. A potem się dzieje jak w zeszłym roku na Stroszku, że się klucze gubia.
KZKGOP 1779

Basia
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:19
Lokalizacja: Gliwice

#22 Post autor: Basia » 23 cze 2009, 00:23

adam86 pisze:A co do reszty to nawet nie komentuje, tyle razy się motorowym mówi, że mają bigle spuszczać, baterie odłączać i brać klucze. A potem się dzieje jak w zeszłym roku na Stroszku, że się klucze gubia.
Na plac wagony podstawiają przetokowi z wozowni a nie motorowi. Motorowy odstawia wagon przed halą i na tym się kończy jego praca.
09.03.2009r o 7:30 miałam egzamin na prawo jazdy i zdałam na pierwszym razem:-) za dwa tygodnie do odbioru.

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#23 Post autor: observator » 11 lis 2009, 13:54

adam86 pisze:
observator pisze: Jeżeli chodzi o wagon #338 to chyba przesadzili z jego renowacją - powinni użyć lepszej stali i farby bo jak widać coś szybko rdzewieje.
Przeciez on nie mial wcale blacharki robionej. A co do reszty to nawet nie komentuje, tyle razy się motorowym mówi, że mają bigle spuszczać, baterie odłączać i brać klucze. A potem się dzieje jak w zeszłym roku na Stroszku, że się klucze gubia.
Oczywiście nie przywłaszczyłem sobie żadnego klucza ani innego elementu wyposażenia zajezdni (jakby ktoś miał jakieś wątpliwości).
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24 Post autor: luki » 11 lis 2009, 14:00

Skoro już odgrzewasz ten temat to zrobię dwa komentarze:

1.
observator pisze:Oczywiście nie przywłaszczyłem sobie żadnego klucza ani innego elementu wyposażenia zajezdni (jakby ktoś miał jakieś wątpliwości).
Nikt nie pisał, że Ty jakiekolwiek klucze sobie przywłaszczyłeś - więc nie wiem po co po tylu miesiącach odgrzewasz temat.

2.
Basia pisze:Na plac wagony podstawiają przetokowi z wozowni a nie motorowi. Motorowy odstawia wagon przed halą i na tym się kończy jego praca.
adamowi86 chodziło zapewne o kwestię wagonów które zjechały po paradzie. Dodam, że niektóre faktycznie były zabezpieczone, np, 111N były zamknięte i zabite (prawie) przysłowiowymi dechami. Inne zaś roztwarte tak, że co niektórzy sobie pantografy podnosili i baterie akumulatorów załączali tak, że potem musieli biegać wokoło wagonu jak ich prąd trzasnął...
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#25 Post autor: observator » 11 lis 2009, 14:15

luki pisze:1.
observator napisał/a:
Oczywiście nie przywłaszczyłem sobie żadnego klucza ani innego elementu wyposażenia zajezdni (jakby ktoś miał jakieś wątpliwości).

Nikt nie pisał, że Ty jakiekolwiek klucze sobie przywłaszczyłeś - więc nie wiem po co po tylu miesiącach odgrzewasz temat.
Żeby rozwiać ewentualne wątpliwości. Poza tym to dotyczyło mojej ostatniej wizyty na forum więc dla mnie wątek jest świeży. Przepraszam za zamieszanie :)
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

Awatar użytkownika
TŚ25
Posty: 295
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:37
Lokalizacja: Katowice-Szopienice

#26 Post autor: TŚ25 » 22 gru 2009, 21:30

Sylwester ze stodwójką

31 grudnia/1 stycznia 2010 r.

Klub Miłośników Transportu Miejskiego serdecznie zaprasza na Sylwestra 2009! Tym razem Nowy Rok przywitamy razem ze stodwójką 137R. Zaplanowana trasa: Chorzów Batory - Chorzów Ratusz - Świętochłowice - Łagiewniki - Chebzie - Zabrze - Mikulczyce - Zaborze - Piaśniki - Chorzów Rynek - Słoneczna - Rondo - Szopienice - Sosnowiec - Dańdówka - Niwka - Mysłowice - Zawodzie - Załęże - Chorzów Batory. W planie bardzo dużo fotostopów.

Zbiórka uczestników przed bramą zajezdni Chorzów Batory 31 grudnia o godzinie 20:45. Zakończenie imprezy planujemy o godzinie 5:50.

Koszt przejazdu wynosi 20zł (50% zniżki dla członków KMTM aktualnie płacących składki) .

Zgłoszenia należy przysyłać do 30 grudnia na adres:
przemek.wac(at)poczta.fm

Dodatkowe informacje:
Gadu-Gadu: 4668791

Serdecznie zapraszamy!
Tramwaje Śląskie
232 Zawodzie Pętla-Chorzów Stadion Śląski-Zawodzie Pętla ;D

POZDRAWIAM !

hanys76
Posty: 9052
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#27 Post autor: hanys76 » 02 sty 2010, 22:14

Na youtube są dwa filmiki, z sylwestra ze stodwójką.
film 1
film 2

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości