Tory problemów

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

Tory problemów

#1 Post autor: hanys76 » 10 lut 2009, 21:55

Przez trwający od kilku miesięcy remont ulicy Barlickiego w Świętochłowicach lokalnym przedsiębiorcom grozi bankructwo. O ich obawach mówiliśmy we wczorajszych informacjach. Tramwaje Śląskie, które wspólnie z gminą prowadzą tam modernizację torowiska, nie mają na razie pieniędzy na dokończenie inwestycji. Problem z remontem torów dotyczy jednak nie tylko Świętochłowic, ale kilku miast na Śląsku.

http://www.tvs.pl/informacje/8569/ cały reportaż filmowy

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Tory problemów

#2 Post autor: Penny » 12 lut 2009, 19:33

Do "pani" nędzy ... Czemu tu wiecznie na nic nie ma pieniędzy. Wszystkie miasta jakoś mają na inwestycje, są dofinansowywane z Unii, szmery bajery, tylko nie w tym Oberschlesen Polnishe Debillandzie :(

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#3 Post autor: as chorzów » 12 lut 2009, 19:53

Przez stado zdebilałych i nic nieumiejących urzędasów od lat na tych samych stołkach, jak w ts tylko zmieniają co parę lat zajezdnie potem wracają na swoje stare śmieci i dalej to samo i co chcesz tu zmienić a nad urzędasami z tramwajów jeszcze głupsi z kzk głąba ostra parodia i dalej to samo i nikt za nic nie odpowiada od lat.

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#4 Post autor: Penny » 12 lut 2009, 21:42

Swoją drogą. Mnie bardziej chodzi o politykę transportową regionu. Każda gmina teraz po swojemu - zero współpracy, a funkcjonowanie aglomeracji na tym polega. Wychodzi na to, że lepiej było, jak tramwaje były państwowe, bo okazało się, że gminy wcale lepiej tym nie zarządzają... Transport publicznym w regionie mógłby nadzorować i pozyskiwać na te cele środki Górnośląski Związek Metropolitarny, który w sumie nie wiem, czy się czymkolwiek konkretnym zajmuje - ich działalność bardziej przypomina mi spółkę PL.2012 :|
W ogóle to niech zlikwidują to, co chcą zlikwidować - głupiemu (tj. Frankiewicz, Baran, Kopel i inni z fobią tramwajową) i tak się nie wytłumaczy. Oni muszą to przejść na własnej skórze, a dopóki nie ma odpowiedzialności karnej bądź finansowej za działania w sektorze publicznym, to zawsze będzie tutaj burdel, bo nikt za nic nie odpowiada, a egzekucja litery prawnej przypomina zabawę w piaskownicy. Prawo świetne, szkoda że prostytuowane.
as chorzów pisze:ostra parodia
Chyba miało być: Ostroch Alodia :P

P.S. Sorry za gniew :) Przed usunięciem posta można go zgłosić do psychiatry jako materiał dowodowy :D

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#5 Post autor: memphis » 12 lut 2009, 22:21

Penny pisze:Transport publicznym w regionie mógłby nadzorować i pozyskiwać na te cele środki Górnośląski Związek Metropolitarny, który w sumie nie wiem, czy się czymkolwiek konkretnym zajmuje - ich działalność bardziej przypomina mi spółkę PL.2012 :|
Przecież GZM jest kopią KZK GOP i nie ma żadnego powodu dla którego miałby działać lepiej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości