Likwidacja linii 12 (i nie tylko)

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#51 Post autor: luki » 07 lis 2008, 13:30

hanys76 pisze:Gazeta wyborcza napisała o akcjii ratowania tramwajów, dzięki temu więcej ludzi się dowie o tym.
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,7273 ... mwaje.html
Było w temacie :mruga:
Już jeden głodowal.
Namęczył się o 25 i wiele to dało ? Tak jak chcieli, tak zamknęli, a potem pół roku pojeździło pseudo 25 w kilka kursów dziennie i na tym się skończyło...
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#52 Post autor: Mbas94 » 10 lis 2008, 09:09

Prezydent Kopel jest przekonany, że mieszkańcy między innymi Starego Chorzowa nie będą narzekali na nową sytuację. - Komunikacja w tym rejonie nie pogorszy się, z tego powodu, że bez najmniejszego problemu tramwaje zastąpią autobusy. Już w tej chwili nie trzeba by zmieniać rozkładów jeżdżących tam autobusów, ale po likwidacji linii tramwajowej i tak zostaną zmodyfikowane - przekonuje. - Jeżeli ktoś odczuje brak tej linii, to nie pasażerowie, ale sympatycy komunikacji tramwajowej.
To jest tragiczne, co ten człowiek mówi...

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#53 Post autor: adekpabianice » 10 lis 2008, 13:33

Wybaczcie, przeczytałem cały temat i narawde jest mi tych żal którzy chcą likwidować te linie tramwajowe. a czy by moż na poprosić o jakieś mapki ?

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#54 Post autor: luki » 10 lis 2008, 15:58

adekpabianice pisze:a czy by moż na poprosić o jakieś mapki ?
Na stronie internetowej TŚ znajduje się plan sieci.
:arrow: http://www.tram-silesia.pl/rozklady/schemat.gif
Jeśli chodzi o linie zagrożone likwidają tak jak w temacie, 12,18, 24 i 27.
Likwidacji fizyczna miała by miejsce oczywiście na odcinku którym kursuje dana linia "w samotności".
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#55 Post autor: mark40 » 11 lis 2008, 15:07

Obrazek

Protest przeciw likwidacji linii 12
2008-11-11 01:19:43, ostatnia aktualizacja: 2008-11-11 01:24:18

W najbliższą środę Stowarzyszenie Moje Miasto wraz z mieszkańcami Chorzowa przeprowadzi akcje zbierania podpisów pod listem protestacyjnym przeciw likwidacji linii tramwajowej 12. Zbieranie podpisów odbędzie się w tramwajach tej linii oraz na Placu Hutników w Chorzowie. Akcja ma na celu wykazanie potrzeby funkcjonowania tramwaju 12, którego decyzje o likwidacji podjął organizator KZK GOP oraz Prezydent Chorzowa. Do akcji włączą się chorzowscy radni.

Zapraszamy do przybycia i zapoznania się z naszą inicjatywą.

Miejsce: Chorzów, Plac Hutników, przy stanowisku odjazdowym tramwaju 12
Czas: Środa (12.11.), godz. 15:00
W związku z powyższym prosimy o pomoc. Potrzebujemy jeszcze jednej osoby do zbierania podpisów w tramwaju (po 2 osoby na wagon, max. 2 godziny). Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt na PW. Osoba, która się zgłosi będzie zbierać podpisy z lukim.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#56 Post autor: luki » 12 lis 2008, 17:14

Właśnie wróciłem z 12-tki. Na kilku kursach zebraliśmy dużo podpisów. Załadowanie było bardzo ciekawe, wszystkie miejsca siedzące między Hutników a Bożogrobców oczywiście zajęte. Prawie wszyscy się podpisali. Ludzie martwili się czym to będą jeździć kiedy 12-tka zostanie zlikwidowana. Prawie wszyscy nie mieli pojęcia o tym pomyśle i krytykowali... (wiadomo kogo).
Podsumowując - ludzie chcą ten tramwaj, nie chcą autobusu !

Dla przypomnienia:
Prezydent Kopel jest przekonany, że mieszkańcy między innymi Starego Chorzowa nie będą narzekali na nową sytuację. - Komunikacja w tym rejonie nie pogorszy się, z tego powodu, że bez najmniejszego problemu tramwaje zastąpią autobusy. Już w tej chwili nie trzeba by zmieniać rozkładów jeżdżących tam autobusów, ale po likwidacji linii tramwajowej i tak zostaną zmodyfikowane - przekonuje. - Jeżeli ktoś odczuje brak tej linii, to nie pasażerowie, ale sympatycy komunikacji tramwajowej.
Na miejscu (Pl. Hutników) oraz w kilku kursach towarzyszyła TVS. Zachęcam do obejrzenia !
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#57 Post autor: ff » 12 lis 2008, 18:19

luki pisze:Na miejscu (Pl. Hutników) oraz w kilku kursach towarzyszyła TVS. Zachęcam do obejrzenia !
Póki co jest krótka notka:
[img]http://gfx.tvs.pl/img/logo&back.png[/img] pisze:TVS, 2008-11-12 17:48

Chorzowska czerwona strzała nr 12. Trochę trzęsie, gdy się nią jeździ i nie jest zbyt czysta ale mieszkańcy Chorzowa i Siemianowic i tak mają do niej niezwykły sentyment. Co więcej postanowili czynnie zaprotestować przeciwko likwidacji tej linii.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#58 Post autor: Penny » 12 lis 2008, 19:14

luki, Dziękujemy za współpracę :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#59 Post autor: luki » 12 lis 2008, 19:28

Również dziękuję :)
Cieszę się że mogłem pomóc :D
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#60 Post autor: mark40 » 12 lis 2008, 20:24

Ja też dziękuje dwóm kolegom .
Akcja przebiegła sprawnie i spotkała sie z poparciem pasażerów. Zebraliśmy dość pokaźną ilość podpisów chorzowian/siemianowiczan. Mimo to być może zdecydujemy się na ponowne zbieranie podpisów (jak zasugerował motorniczy) w innych godzinach, zanim przekażemy list protestacyjny Prezydentowi Chorzowa (być może również w asyście TV :mruga: ) oraz przewodniczącemu KZK GOP.

Jak podają nasze źródła budżet KZK GOP na rok 2009 został uchwalony i nie znajduje się tam finansowanie 12 (18, 24, 27 są ujęte) ale budżet ma to do siebie, ze można go w każdej chwili zmienić :) . Zatem nie poprzestaniemy na tej dzisiejszej akcji, ale będziemy działać dalej.

:)

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#61 Post autor: R_G » 12 lis 2008, 20:59

W wagonach RK-1 pojawiły się plakaty "Pierw 27 teraz 24".
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#62 Post autor: luki » 12 lis 2008, 22:02

ff pisze:
luki pisze:Na miejscu (Pl. Hutników) oraz w kilku kursach towarzyszyła TVS. Zachęcam do obejrzenia !
Póki co jest krótka notka:
Materiał filmowy już dostępny http://www.tvs.pl/informacje/6299/
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 18:46 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#63 Post autor: Mbas94 » 13 lis 2008, 15:23

Nikt nie mówi o tym że po likwidacji 12 nie będzie dojazdu z osiedla Tuwima do Chorzowa.
Nie wiem co zrobią ludzie którzy z tamtąd dojeżdżają...
Pozostają przesiadki.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#64 Post autor: Marcin » 13 lis 2008, 16:12

Mbas94 pisze:Nikt nie mówi o tym że po likwidacji 12 nie będzie dojazdu z osiedla Tuwima do Chorzowa.
Nie wiem co zrobią ludzie którzy z tamtąd dojeżdżają...
Pozostają przesiadki.
Przecież zamiast 12 ma/miał kursować autobus coś na rodzaj dzisiejszego "25".

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#65 Post autor: Penny » 13 lis 2008, 16:23

Marcin pisze:Przecież zamiast 12 ma/miał kursować autobus coś na rodzaj dzisiejszego "25".
A skąd takie optymistyczne wieści? Bo mnie jedynie wiadomo o dosłownie symbolicznym wzmocnieniu 74 i 663 w szczycie.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#66 Post autor: Marcin » 13 lis 2008, 16:25

Penny pisze:
Marcin pisze:Przecież zamiast 12 ma/miał kursować autobus coś na rodzaj dzisiejszego "25".
A skąd takie optymistyczne wieści? Bo mnie jedynie wiadomo o dosłownie symbolicznym wzmocnieniu 74 i 663 w szczycie.
Tak mi się po prostu wydaje że uruchomili by coś po trasie tramwaju żeby "pasażerowie nie odczuli braku tramwaju".

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#67 Post autor: luki » 13 lis 2008, 16:32

Marcin pisze:
Penny pisze:
Marcin pisze:Przecież zamiast 12 ma/miał kursować autobus coś na rodzaj dzisiejszego "25".
A skąd takie optymistyczne wieści? Bo mnie jedynie wiadomo o dosłownie symbolicznym wzmocnieniu 74 i 663 w szczycie.
Tak mi się po prostu wydaje że uruchomili by coś po trasie tramwaju żeby "pasażerowie nie odczuli braku tramwaju".
Za takie złudzenia to pasażerowie z dwunastki by cię... przeżegnali :D
A powiedz mi czym zaś jest to 25. Bo mi się wydaje że to czysta kpina.

Przecież i tak Kopel i KZK widzą tylko te autobusy, a skoro w tramwajach jeżdżą tylko sami motorniczy, jakieś żule i czasem miłośnik albo pasażer na gapę, to po co w ogóle organizować coś za tramwaj :twisted:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
dombia
Posty: 326
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:22
Kontakt:

#68 Post autor: dombia » 13 lis 2008, 16:43

Troszkę aktualniejsze porównanie...

2004:
1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25 26 27 28 30 32 33 34 35 36 37 38 41
2009?:
1 3 4 5 6 7 9 10 11 13 14 15 16 17 19 20 21 22 26 28 30 31 32 35 38
:-|

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#69 Post autor: Marcin » 13 lis 2008, 16:51

luki pisze:Za takie złudzenia to pasażerowie z dwunastki by cię... przeżegnali :D
Ale to tylko złudzenia ;) i mam nadzieję że się nie spełnią.
luki pisze:A powiedz mi czym zaś jest to 25. Bo mi się wydaje że to czysta kpina.
25 tu się zgodzę że to kpina sam nie wiem ile ta linia miała już tras pamiętam tylko DG Urząd Pracy i potem Będzin Koszelew.Ale KZK musiał czymś ludziom mydlić oczy tworząc A25 że ludziom będzie lepiej bo będą jeździć super niskopodłogowe busy.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#70 Post autor: Marcin » 14 lis 2008, 17:34

To jednak koniec 12stki....
Magdalena Sekuła
POLSKA Dziennik Zachodni, 14.11.2008

Linia tramwajowa nr dwanaście ma zostać zlikwidowana. Tramwaj jeżdżący z Siemianowic Śląskich do Chorzowa przestanie jeździć, bo zdaniem władz obu miast jego użytkowanie jest nieopłacalne. Innego zdania są mieszkańcy, którzy codziennie jeżdżą tym tramwajem chociażby do pracy.

Decyzja o likwidacji "dwunastki" już zapadła.

- Jest to efekt analizy tego, co jest niezbędne, i kosztów - wyjaśnia Marek Kopel, prezydent Chorzowa. - Linia numer 12 okazała się najmniej efektywna. Gdyby została, miasto rocznie musiałoby dopłacić do jej funkcjonowania prawie milion złotych. A po co, skoro to jest najmniej obciążona linia?

Zdaniem władz na tym samy odcinku jeżdżą autobusy, co spowoduje, że pasażerowie nie ucierpią.

- Komfort podróżowania pozostanie ten sam - uważa prezydent. - A koszty zostaną zminimalizowane. Dzięki temu będzie można zainwestować w bardziej popularną "jedenastkę": kupić nowe tramwaje, wyremontować torowisko.

Innego zdania jest część pasażerów.

- Każdy wie, że w godzinach szczytu szybciej wszędzie można dojechać tramwajem - emocjonuje się Edward Pacucha z Chorzowa Batorego. - Przecież tramwaje mają swoje torowisko i właściwie na większości trasy nie są uzależnione od ruchu samochodowego.

Tych pasażerów popiera Klub Miłośników Transportu Miejskiego.

- Rozwój linii tramwajowych powinien oznaczać powiększanie oferty, a nie jej cięcie - przekonuje Jakub Jackiewicz, prezes stowarzyszenia. - Tymczasem dzieje się odwrotnie. Przecież uzyskanie stabilności finansowej nie stanie się faktem, jeśli pasażerowie nie będą mieli czym jeździć, bo zwyczajnie zrezygnują z tych usług.

Członkowie stowarzyszenia na swojej stronie internetowej www.ratujmy tramwaje.pl umieścili petycję przeciwko likwidacji linii. Każdy może się pod nią podpisać. Planują także napisać wystąpienie do władz o zmianę decyzji o likwidacji "dwunastki".

- Mamy nadzieję, że to przyniesie skutek - mówi Jackiewicz. Taką samą nadzieje mają pasażerowie.

- Codziennie dojeżdżam tym tramwajem do pracy -mówi Pacucha. - Kiedy zostanie zlikwidowana, będę jechał dłużej. Jeśli to ma być lepszy komfort podróżowania, to ja za niego serdecznie dziękuje.

Zwolennicy utrzymania linii napisali list otwarty do prezydentów obu miast, w którym protestują przeciwko zmianom. Przekonują, że w krajach zachodnioeuropejskich służące komunikacji miejskiej pojazdy spalinowe coraz częściej zastępowane są właśnie szynowymi. - Nie da się w trzymilionowej konurbacji oprzeć sprawnego systemu transportowego na zwykłym autobusie miejskim poruszającym się tymi samymi drogami, co pozostałe pojazdy - ocenia Jackewicz. - Nowoczesne rozwiązania w infrastrukturze i uprzywilejowanie w ruchu pojazdów szynowych to nie mrzonka, tylko realna perspektywa, którą można osiągnąć także na Śląsku. Należy jednak radykalnie zmienić sposób myślenia o komunikacji.

Z tą tezą zgadzają się mieszkańcy miasta. - Nie może być tak, że zlikwidujemy większość tramwajów, bo są nieopłacalne - emocjonuje się Dariusz Kilianski z Centrum. - Nie każdy ma samochód, a chce się szybko dostać do pracy. Zresztą wystarczy przejechać w godzinach szczytu po mieście - samochodów na ulicach jest zwyczajnie za dużo. Likwidując kolejne linie w prosty sposób przyczyniamy się do zwiększenia ruchu na drogach.
Źródło WPK Katowice,POLSKA Dziennik Zachodni.

37
Posty: 319
Rejestracja: 06 sty 2007, 20:50

#71 Post autor: 37 » 14 lis 2008, 17:44

Dostałem odpowiedź z urzędu Miasta Chorzów
Szanowny Panie
Jestem zdecydowanym zwolennikiem komunikacji tramwajowej,jednak nie wszędzie
i nie za każdą cenę.
W przygotowaniu jest wielka inwestycja tramwajowa .
W latach 2009-2012 za kwotę ponad 700 mln.zł.zmodernizowane będą
torowiska,zakupionych będzie 40 nowych tramw.i zmoderniz.85.
Pieniądze mają pochodzić:300 mln zł z UE,200 mln.zł z dotacji miast
(Chorzów
25 mln zł,) 100 mln zł z Tr.Śl.(z podwyższowego kontraktu z KZK-czyli też
miasta).
Podwyższany będzie standard komunikacji tramwajowej tam gdzie ma ona sens i
przyszłość-czyli tam gdzie są wielkie potoki pasażerskie-niestety do
takich
linii nie należy 12-ka;
Pozdrawiam,Marek Kopel.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#72 Post autor: luki » 14 lis 2008, 17:45

Na odpowiedź - odpowiedzią.
Zresztą ja już szykuję armie listów. :twisted:

To jest wojna :!:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#73 Post autor: DW » 14 lis 2008, 19:22

W dzisiejszym dodatku sosnowieckim do DZ piszą, że jest już pewne, że linia 24 zostanie zlikwidowana, a na 27 mają być jedynie ograniczone kursy (tutaj chyba myślą o niedzieli rano, aby przejść na 30-min. częstotliwość, bo jakby mieli zdjąć składy w dni robocze to byłoby to prawie jak jej likwidacja...).

:arrow: http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/922017.html

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#74 Post autor: Mbas94 » 14 lis 2008, 19:25

12 zostaje likwidowana więc czemu nie zlikwidować tej linii która ma aż dwie 12...
luki pisze:Na odpowiedź - odpowiedzią.
Zresztą ja już szykuję armie listów.
Warto zaznaczyć już obecne przepełnienie autobusów 663 i brak dojazdu z os. Tuwima

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#75 Post autor: Peter » 14 lis 2008, 19:30

Ci ludzie potrafią się zastanawiać w KZK GOP ? Nie sądzę.
*SDIP (U.N.O.)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#76 Post autor: ff » 14 lis 2008, 19:33

Peter pisze:Ci ludzie potrafią się zastanawiać w KZK GOP ?
Jak na siebie zarobić, owszem.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#77 Post autor: Peter » 15 lis 2008, 11:44

Walki ciąg dalszy:
Michał Tabaka,
Reporterskim Okiem, 14.11.2008 r.

Nie ma zgody władz Siemianowic Śląskich na planowaną przez KZK GOP likwidację linii tramwajowej nr 12. Największy organizator komunikacji miejskiej w regionie chce w ten sposób szukać kolejnych oszczędności. Tyle, że wymiernie mają na tym ucierpieć między innymi siemianowiczanie. Jacek Guzy, prezydent miasta mówi: veto!

Dariusz Bochenek, pierwszy zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich przesłał na ręce Romana Urbańczyka, przewodniczącego zarządu KZK GOP stosowne pismo, w którym informuje o nie wyrażeniu zgody na propozycję zawieszenia funkcjonowania linii tramwajowej nr 12.

Argumentacja jest prosta: z jednej strony bardzo duży opór społeczny (od czasu przekazania informacji o planach KZK GOP przez media siemianowicki magistrat „zasypywany” jest wręcz mailami od zaniepokojonych mieszkańców), a z drugiej przytoczony jest fakt, iż Siemianowice Śląskie przyłączyły się do projektu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i podjęły wysiłek współfinansowania projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej (w kwocie 380 tys. zł), przyjmując stosowną uchwałę Rady Miasta w lipcu br.

- W tej sytuacji zawieszenie jednej z dwóch linii tramwajowych obejmujących ograniczonym zasięgiem nasze miasto, byłoby nie na miejscu – uważa Dariusz Bochenek.

- Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek decyzje bijące w naszych mieszkańców – dodaje prezydent Jacek Guzy.
Źródło: Reporterskim Okiem

Wczoraj wysłałem sam dość długie maile do prezydentów z Chorzowa i Siemianowic. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#78 Post autor: luki » 15 lis 2008, 13:01

Tramwaj jeżdżący z Siemianowic Śląskich do Chorzowa przestanie jeździć, bo zdaniem władz obu miast jego użytkowanie jest nieopłacalne.
= / = :!: :?:
Nie ma zgody władz Siemianowic Śląskich na planowaną przez KZK GOP likwidację linii tramwajowej nr 12.
Prawie... identyczne prasówki...
Peter pisze:Wczoraj wysłałem sam dość długie maile do prezydentów z Chorzowa i Siemianowic. :mruga:
Ja już mam przygotowane dwa dość długie e-mail do Prezydenta Chorzowa i KZK GOP.
W chwili obecnej szykuję kolejne listy na e-maile podane na stronie www.ratujmytramwaje.pl
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#79 Post autor: Peter » 18 lis 2008, 19:39

Dzisiaj było na temat linii 12 w Aktualnościach. Niebawem powinien pojawić się materiał. :mruga:

EDIT

Już jest film :arrow: Link

Właściwy materiał 11 minut i 20 sekund.
*SDIP (U.N.O.)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#80 Post autor: ff » 18 lis 2008, 22:34

Jeden z lepszych reportaży jakie widziałem. Już w zapowiedzi wykazana obłuda chorzowskiej władzy. Na zdjęciach pokazane pełne wagony, niezadowoleni pasażerowie i z imienia i nazwiska podany sprawca - Marek Kopel. Wiemy też, że pracownicy UM zostali przetresowani przez Kopla co mają mówić. Chyba, że ta pani pisze w jego imieniu. No i Alodia zaś mówi o zawieszaniu. Myślę, że powinna nazywać rzeczy po imieniu - bezczelna likwidacja. Szkoda, że nie powiedziała swojego ulubionego, że "decyzja nie zapadła". "Zawieszamy, bo linia jest zdublowana przez autobusy". No to można w takim razie już zawieszać wszystko. Łącznie z Gliwicką. Tam też przecież dublują i 70, i 7.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#81 Post autor: Peter » 18 lis 2008, 22:37

Ja mam nadzieję, że ludzie ich po prostu rozniosą kiedyś. Mamy chore władze i chore KZK GOP, które jak najszybciej powinno odejść w niepamięć.
*SDIP (U.N.O.)

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#82 Post autor: Mbas94 » 19 lis 2008, 10:41

Ja po raz kolejny napiszę że NIE MA AUTOBUSU KTÓRY DUBLUJE SIĘ Z TĄ LINIĄ
Jest tylko autobus który na pewnym odcinku jedzie wzdłuż torów ale jego kierunek w obydwie stronie jest zupełnie inny.

Awatar użytkownika
Patryk105
Posty: 1690
Rejestracja: 01 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Chorzów

#83 Post autor: Patryk105 » 19 lis 2008, 20:49

Pan Marek Kopel moim zdaniem jest niepoważny że likwiduje linię nr 12, tak jak wspomniano wcześniej nie ma autobusu który dubluje 12. Dalej może nie będę komentować...
Pozdrawiam ;)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#84 Post autor: rafalurbino18 » 20 lis 2008, 07:35

Zawirowania wokół Tramwajów Śląskich <- w tym artykule również trochę o 12tce.

Mbas94
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

#85 Post autor: Mbas94 » 20 lis 2008, 11:07

rafalurbino18 pisze:w tym artykule również trochę o 12tce.
To się nazywa trochę ?

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#86 Post autor: rafalurbino18 » 20 lis 2008, 14:28

Mbas94 pisze:
rafalurbino18 pisze:w tym artykule również trochę o 12tce.
To się nazywa trochę ?
OK. Ale nie jest to artykuł wyłącznie o 12tce i o to mi chodziło :)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#87 Post autor: ff » 20 lis 2008, 21:29

Na ten temat pisze dzisiejsze "Echo Miasta" na stronie 3.

Musiałem przepisać artykuł ręcznie, bo nie ma w Internecie.
[img]http://echomiasta.pl/templates/echo/images/top_title.gif[/img] pisze: TRAMWAJE

Chcą ratować linię numer 12

Protest w sprawie likwidacji linii tramwajowych.

Nie chodzi o to, by zamykać kolejne linie, ale próbować zwiększać liczbę pasażerów na istniejących połączeniach &#8211; mówi Jakub Jackiewicz z chorzowskiego Klubu Miłośników Transportu Miejskiego, który wraz ze Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Społecznym Forum Mieszkańców i Sympatyków Chorzowa postanowił walczyć z KZK GOP.

Chodzi o planowane likwidacje przynajmniej trzech linii tramwajowych &#8211; 12, 18 i 24. &#8211; Prawdopodobnie zlikwidowana zostanie także linia 27 lub 24 &#8211; dodaje Jackiewicz.

KZK GOP tłumaczy, że linie tramwajowe są droższe w utrzymaniu niż autobusowe, a poza tym (jak np. w przypadku linii 12 dublują się właśnie z autobusami, co przekłada się na niższe wpływy z biletów. Poza tym torowiska są w opłakanym stanie, a pieniędzy związku wystarcza jedynie na utrzymanie przejezdności tras i bieżące remonty. W sukurs protestującym idą władze niektórych miast, np. Siemianowic Śląskich. Dariusz Bochenek, tamtejszy zastępca prezydenta Jacka Guzego, przesłał na ręce Romana Urbańczyka, przewodniczącego zarządu KZK GOP pismo, że nie wyraża zgody na propozycję zawieszenia funkcjonowania linii tramwajowej nr 12.

&#8211; To oczywiście wspaniała wiadomość, ale nie oszukujmy się, Siemianowice są zbyt małe, by przeważyć szalę w starciu np. z Chorzowem. Swego czasu podobne głosy dochodziły z Wojkowic, których burmistrz nie chciał likwidacji tramwaju i niczego nie wskórał &#8211; dodaje Jackiewicz.

Protestujący wysłali już list do osób odpowiedzialnych za transport publiczny na Górnym Śląsku i w Zagłębiu podpisany m.in. przez pasażerów, a swoja akcję prowadzą cały czas na stronie ratujmytramwaje.pl.

ŁB

Zdjęcie przestawiające wagon 504 na Alfredzie w kierunku Siemianowic.
Podpis: LOS TRAMWAJU NR 12 jest już właściwie przesądzony.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#88 Post autor: rafalurbino18 » 21 lis 2008, 07:09

ff pisze:Na ten temat pisze dzisiejsze "Echo Miasta" na stronie 3.

Musiałem przepisać artykuł ręcznie, bo nie ma w Internecie.
Ja tego artykułu nie widziałem w Internecie, dlatego nie dałem linka i nie chciało mi się go przepisywać :/, choć czytałem o tym już w środę. W Echo Miasta (chyba poniedziałkowym) było również o Gliwickiej - dokładnie o tym, że likwidacji ulega tramwaj...T-7 oraz autobusy...36 i 970.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#89 Post autor: ff » 21 lis 2008, 17:08

rafalurbino18 pisze:W Echo Miasta (chyba poniedziałkowym) było również o Gliwickiej - dokładnie o tym, że likwidacji ulega tramwaj...T-7 oraz autobusy...36 i 970.
Zgadza się, z tym, że ten jest w Internecie.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#90 Post autor: hanys76 » 22 lis 2008, 00:08

Polecam reportaż filmowy w tv silesia : ambitne plany tramwajów.
http://www.tvs.pl/informacje/6528/

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#91 Post autor: Peter » 22 lis 2008, 08:47

Niestety panowie nie proponują nic nowego. Mówią tylko o likwidacjach. Nie ma mowy o żadnych nowych liniach. Najlepsze swoje lata mają już za sobą, więc raczej pora na zmiany przede wszystkim w ich szeregach.
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#92 Post autor: luki » 22 lis 2008, 16:01

Mydlenie oczu które pewno wyszło z KZK. Najpierw rzucają kolejne z świetlanych planów, których nawet nie wiedzą kiedy spełnią, a na koniec informują o likwidacji 12-tki.
Żenada !

Chciałbym jeszcze nawiązać do wypowiedzi pewnego Pana jadącego przy szybie w #268 lub #269. Otóż twierdzi że są wspaniałe nowoczesne karliki ? Otóż te karliki prędzej się rozlecą, a on jechał w tym czasie chyba w najlepszej stopiątce :twisted:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#93 Post autor: luki » 22 lis 2008, 20:23

www.wpk.katowice.pl pisze:Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie, organizator akcji "Ratujmy tramwaje w GOP!" wystosował pismo do Prezydenta Chorzowa - Marka Kopla w sprawie linii 12.
:arrow: http://ratujmytramwaje.pl/chorzow.pdf
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#94 Post autor: as chorzów » 24 lis 2008, 15:26

Tak z drugiej strony lustra
1- jak to kiedyś unia unia europejska zapowiadała ze preferują transport ekologiczny a nie jak mądre urzędasy z Chorzowa autobusy złomy ex unia europejska lub Skandynawia
2- szkoda ze Kraków linii nie kasuje a wręcz tyle co my kasujemy oni budują bo by kupowali jak zdechłe 105złomki które uciekły przed palnikiem na złomowisku .
3- najważniejsze inne miasta walczą latami o dotacje i unijną tamte urzędasy coś napisać załatwić UMIEJĄ a nasze PO CO W KZK GŁĄBOLANDI TYLE NIEUŻYTECZNYCH DAREMNYCH ZA DOBRZE OPŁACANYCH PIERDZISTOŁKÓW CO NIC NIE UMIEJĄ POMYŚLEĆ -BANDA DEBILI CO NA OGRZEWANIE IM BRAKŁO BY IM ROZUM ZNACZY SIĘ d*** NIE ODMARZŁY DNNOOOOO
Przykład caligari Włochy linia choćby nasza 12 oddana w tamtym roku linia jednotorowa z mijankami oczywiście nowy tabor na linii mało kto jeździ 30% tego co na linii 12 i idzie a takich mini sieci jest kilka Ulm Niemcy 5km i 5 tramwajów na linii 8 combin 5czesciowych w tym roku oddają kolejne 5 km sieci RUMUNIA FRANCJA HISZPANIA NIEMCY ALGIERIA ODBUDOWUJE TRAMWAJE, AMY :oops:

- post poprawił luki
Ostatnio zmieniony 24 lis 2008, 17:56 przez as chorzów, łącznie zmieniany 2 razy.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#95 Post autor: Marcin » 24 lis 2008, 16:04

as chorzów pisze:a takich mini sieci jest kilka Um niemcy 5km i 5 tramwajów na lini 8 combin 5czesciowych w tym roku oddajom kolejne 5 km sieci
Ulm jak coś i mają jeszcze GT4 zdaje mi się.

Awatar użytkownika
adekpabianice
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:17
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#96 Post autor: adekpabianice » 24 lis 2008, 21:59

Marcin pisze:
as chorzów pisze:a takich mini sieci jest kilka Um niemcy 5km i 5 tramwajów na lini 8 combin 5czesciowych w tym roku oddajom kolejne 5 km sieci
Ulm jak coś i mają jeszcze GT4 zdaje mi się.
I jak dobrze wiem :o: :o: To mają po samym środku wagonu niską podłogę... GT8N... tak jak jest w łodzi

Edit:
Czy ma kotś zdięcia aktualne, ze stanu torów dawnej trasy tramwajowej 25 oraz 8 ?

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#97 Post autor: R_G » 24 lis 2008, 22:53

Aktualne?? :mryellow: Już nie :P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#98 Post autor: DW » 25 lis 2008, 16:15

R_G pisze:Aktualne?? :mryellow: Już nie :P
Na ul. Wolności w Będzinie, co najmniej na kilkudziesięcio metrowym odcinku, jeszcze miesiąc temu leżały tory, więc posiadania aktualnych zdjęć jest możliwe :P
Latem fociłem tamte tory, ale nie mogę się dogrzebać do tych fotek...

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#99 Post autor: Marcin » 25 lis 2008, 16:17

adekpabianice pisze:I jak dobrze wiem :o: :o: To mają po samym środku wagonu niską podłogę... GT8N... tak jak jest w łodzi
Nie to są 4ro osiowe wagony coś jak KT4 tylko brzydsze ;).

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#100 Post autor: R_G » 25 lis 2008, 16:27

DW pisze:
R_G pisze:Aktualne?? :mryellow: Już nie :P
Na ul. Wolności w Będzinie, co najmniej na kilkudziesięcio metrowym odcinku, jeszcze miesiąc temu leżały tory, więc posiadania aktualnych zdjęć jest możliwe :P
Latem fociłem tamte tory, ale nie mogę się dogrzebać do tych fotek...
No ale ogólnie ujmując stan rzeczy torowisko linii 25 nie istnieje :P
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości