Dzień Otwarty Zajezdni Stroszek (27.09.2008)

Dyskusje o różnych wydarzeniach, wypadkach i informacjach prasowych itp. - dział newsmana...
Wiadomość
Autor
hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#51 Post autor: hanys76 » 28 wrz 2008, 17:12

rafalurbino18 pisze:Była gdzieś w zajezdni wystawa na temat historii komunikacji tramwajowej ? Pytam, bo miała być, a ja nigdzie nic takiego nie widziałem.
Owszem, w budynku gdzie siedzi dyspozytor , nawet sporo osób się przewinęło zainteresowanie spore.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#52 Post autor: Boguś » 28 wrz 2008, 18:05

luki pisze:Stał też tam #252+253 sprzężony ale bez kabli (chyba zwisały)
Również nie było kabli.
luki pisze:Na torze "odstawczym" jako pierwsza enka #1118 która później wyjechała na 1101, za nią #683 bez pantografu, #766, #775 bez pantografu, #375 (nawet z patykiem i wszystkimi drzwiami), #321. Ponadto pełno szczątek, boguś wygrzebał drzwiczki szafki z #592.
#775 jest po wypadku. Ma wgniecenie pomiędzy drugimi trzecimi drzwiami.

#683 jest szabrowany, bo idzie do modernizacji. #766 stoi sobie w całości.

Podczas kursu dojazdowego z Zawodzia na Stroszek, pasażerowie wagonu #338... kasowali bilety mimo tego, że przejazd był bezpłatny. Mimo moich i hanysa zapewnień tylko jeden pasażer zrezygnował ze skasowania biletu.

hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#53 Post autor: hanys76 » 28 wrz 2008, 19:03

Zwróciliśmy też z Bogusiem ,uwagę na porysowane blachy. To zapewne wina szczotek na myjni, lub lakier słabiej jakości. Nawet żelazka mają rysy na całej długości, nieciekawie to wygląda. Widocznie nikt na to nie zwraca uwagi, a szkoda bo wagony po remoncie a już lakier zdarty. Druga sprawa że krzaki przy torowisku, też robią swoje. Na wagonach z reklamą weka to jeszcze troche i niebędzie napisów. Przyjrzeliśmy się też wagonowi 338, zaczyna go rdza zjadac i lakier pęka w wielu miejscach.

as chorzów
Posty: 274
Rejestracja: 14 lis 2006, 15:22

#54 Post autor: as chorzów » 28 wrz 2008, 20:04

a kto mial przygotowac wystawe histori i jakiej histori ,inna sprawa to ze kmtm to dno i nic im sie niechce totalnie zawsze im tylko przejazdy wychodziły,pozatym sami nowi ludzie młodzi same profesory to ci co na poczatku działali to sie wycofali niemogoc słuchac ich przemondzalosci i lenistwa inierubstwa .Pozatym jak zarcie zucili to sie wszystkie urzedasy nagle zjawiły z kzk i ts dziwnym trafem a tego sie napleniło zadurzo .bytom sie postaral ale zmobilizował pracowników swoich wystawa tesz całkiem tylko kaj 102na na niej ,najlepiej jeszcze sie jechało 1118

Awatar użytkownika
Ardo
Posty: 128
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#55 Post autor: Ardo » 28 wrz 2008, 21:19

ArdoGallery <- Zapraszam !

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#56 Post autor: memphis » 28 wrz 2008, 21:41

hanys76 pisze:Zwróciliśmy też z Bogusiem ,uwagę na porysowane blachy. To zapewne wina szczotek na myjni, lub lakier słabiej jakości. Nawet żelazka mają rysy na całej długości, nieciekawie to wygląda. Widocznie nikt na to nie zwraca uwagi, a szkoda bo wagony po remoncie a już lakier zdarty. Druga sprawa że krzaki przy torowisku, też robią swoje.
To przede wszystkim krzaki różnego rodzaju, nie myjki w zajezdniach powodują te rysy na ścianach bocznych.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#57 Post autor: ff » 29 wrz 2008, 01:19

Serwis internetowy UM Bytom "Bytom Cię lubi" dokonał podsumowania imprezy i zamieścił ciekawą galerię zdjęć (wiele ujęć i motywów, których MKM by raczej nie zrobił).
bytom.pl pisze:Festyn komunikacyjny
2008.09.27

Jazda tramwajem ma wiele zalet. Doceniają ją między innymi pasażerowie, omijający gigantyczne korki. Tramwaje na Śląsku wożą podróżnych już od 110 lat i o tym mogli przekonać się wszyscy, którzy odwiedzili zajezdnię tramwajową w Stroszku, gdzie dziś odbył się Dzień Otwarty.

Obrazek

Pogoda dopisała. Miłośnicy tramwajów mogli zwiedzać zajezdnię tramwajową, zobaczyć gdzie i jak dokonuje się przeglądu technicznego, a także przyjrzeć się procesowi mycia wagonów tramwajowych. Bardzo wielu chętnych mogło przekonać się, że jazda tramwajem to wcale nie taka prosta sprawa, bo podczas Dnia Otwartego w Zajezdni odbywały się jazdy próbne pod okiem instruktora.

Dzieci sprawdzały swą wiedzę biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami, ale największym powodzeniem cieszył się tort w kształcie tramwaju. Uroczyście kroili go: prezydent Bytomia Piotr Koj, poseł Jacek Brzezinka oraz Przewodniczący KZK GOP Roman Urbańczyk. Można było posłuchać także muzyki. Najpierw zagrała orkiestra zakładowa Tramwajów Śląskich SA, a na zakończenie festynu - grupa Universe.

Bytomska zajezdnia świętowała dziś trzy rocznice: 110-lecie tramwajów elektrycznych na Górnym Śląsku, 80-lecie tramwajów w Zagłębiu Dąbrowskim i 40-lecie istnienia zajezdni tramwajowej w Stroszku.

Zobacz zdjęcia, fot.: Krzysztof Kadis
Pantograf był z czekolady? ;)

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#58 Post autor: observator » 29 wrz 2008, 02:55

"Ja tu widzę niezły burdel" - chciało by się powiedzieć w pewnym momencie, np. gdy dotrze się do miejsc odstawień uszkodzonych wagonów. Może zrobimy ankiete na temat w której zajezdni jest największy nieporządek :?: Kilkanaście zdjęć które wg mnie są małopowtarzalne wśród galerii z DO a zarazem ciekawe obejrzenia.

Obrazek Obrazek
Kontrola bramowa, składowane tu i ówdzie betonowe elementy świadczą że w przyszłości będzie wymieniane ogrodzenie.

Obrazek
Wozy miały poodłączane napięcie ale nie wszystkie odłączone akumulatory więc można było zamknąć włącznik, włączyć napięcie i np. pobawić się radiotelefonem.

Obrazek
Myjka niedopasowana do gabarytów wagonów.

Obrazek
Tablica diagnostyczna.

Obrazek Obrazek
Zużyte, złomowane obręcze i nówki na kołach.

Obrazek
Nie zauważyłem niekompletnych schodów w #490 i o mało nie wpadłem do dziury.

Obrazek Obrazek
Wnętrze zamiatarki #30 - można się poczuć jak na kutrze ;)

Obrazek
Z prawej strony grafit, stosunkowo lekki ale bardzo twardy, z lewej zamontowany na płozie sanek.

Obrazek
"Tu byli nasi" ewentualnie na wozowni się bardzo ciężko pracuje :mryellow:

Obrazek Obrazek
Krakowiaczek jeden (wagon 258) miał kabin zero ale jest silnikowy więc pewnie będzie z niego solówka.

Obrazek
Krakusy co prawda nie mają kabin ale za to mają dopalacze :santa:

Obrazek Obrazek
111N 341+342
- 15 lat temu dało się wprowadzić takie rozwązanie gdy byla potrzeba a nie jak teraz wpychanie zatramwajów gdzie popadnie
- nie jeździmy na łyżworolkach, nie kurzymy, nie trąbimy, nie konsumujemy lodów, bilety kasujemy, trzymamy sie poręczy, nie konsumujemy makdonaldów i nie warczymy na motorowego :)
- szczyt bezczelności: mieć pretensje do motorowego że nie ustępuje miejsca starszym ludziom :lol:

Obrazek
Ciekawe czy spotkania 'eMKaeMowców' zaczynają się od wniesienia sztandaru.

ff pisze:Serwis internetowy UM Bytom "Bytom Cię lubi" dokonał podsumowania imprezy i zamieścił ciekawą galerię zdjęć (wiele ujęć i motywów, których MKM by raczej nie zrobił) (...)
No z tym nie do końca bym się zgodził :twisted:
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#59 Post autor: ff » 29 wrz 2008, 14:49

observator pisze:
ff pisze:Serwis internetowy UM Bytom "Bytom Cię lubi" dokonał podsumowania imprezy i zamieścił ciekawą galerię zdjęć (wiele ujęć i motywów, których MKM by raczej nie zrobił) (...)
No z tym nie do końca bym się zgodził :twisted:
Oczywiście nie mówię o wszystkich zdjęciach, bo klasyczne też są, ale np. o 5, 10, 11 i od 14 do 23. Natomiast chłopaczki ze zdjęcia nr 2 pewnie by usłyszeli "Z kadru :!: " a nadają zdjęciu bardzo fajny klimat :)

*****

"Dziennik Zachodni" bardzo skromnie:
[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img] pisze:Ponad wiek na prąd
2008.09.29

110 lat minęło od uruchomienia na Górnym Śląsku pierwszego tramwaju elektrycznego. Z tej okazji w sobotę przez cały dzień na trasie Bytom Stroszek przez plac Sikorskiego aż do przystanku "Chorzów Ratusz" kursował tramwaj o jubileuszowym numerze 110. Pierwsze zelektryfikowane linie tramwajowe pojawiły się na Górnym Śląsku w 1898 roku i łączyły ze sobą Piekary Śląskie z Bytomiem i Bytom z Gliwicami. Zastąpiły tramwaje parowe, na które skarżyli się mieszkańcy. Bardzo hałasowały, a para i dym unoszące się z nich zatruwały powietrze.

PSZ - POLSKA Dziennik Zachodni

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#60 Post autor: luki » 29 wrz 2008, 17:04

Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#61 Post autor: ff » 29 wrz 2008, 17:23

Mam dwa pytania.

1. Co było na wyświetlaczu wagonu 317? Ostatni raz go widziałem 18 lutego na linii 9...

2. Czy tort został zjedzony w całości (strasznie wielki)?

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#62 Post autor: luki » 29 wrz 2008, 17:40

ff pisze:1. Co było na wyświetlaczu wagonu 317? Ostatni raz go widziałem 18 lutego na linii 9...
Na wyświetlaczu miał 7 Chorzów Batory Zajezdnia.
Załączniki
IMGP2744.JPG
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#63 Post autor: rafalurbino18 » 29 wrz 2008, 17:56

hanys76 pisze:
rafalurbino18 pisze:Była gdzieś w zajezdni wystawa na temat historii komunikacji tramwajowej ? Pytam, bo miała być, a ja nigdzie nic takiego nie widziałem.
Owszem, w budynku gdzie siedzi dyspozytor , nawet sporo osób się przewinęło zainteresowanie spore.
Aha. Czyli tam była... Szkoda, bo nie pomyślałem by akurat tam pójść, a jak widać podobała się.
Ma ktoś może zdjęcia tej wystawy?

105Na
Posty: 147
Rejestracja: 27 sty 2008, 14:34
Lokalizacja: Bytom

#64 Post autor: 105Na » 30 wrz 2008, 06:52

ff pisze:Mam dwa pytania.
1. Co było na wyświetlaczu wagonu 317? Ostatni raz go widziałem 18 lutego na linii 9...
Weż pod uwagę, że wyświetlacze z tego co pamiętam pod koniec nie działały, przynajmniej pamiętam jak go na 9-tkę dostałem to był cyrk bo każda tablica pokazywała coś innego...

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#65 Post autor: ff » 30 wrz 2008, 08:25

105Na pisze:Weż pod uwagę, że wyświetlacze z tego co pamiętam pod koniec nie działały, przynajmniej pamiętam jak go na 9-tkę dostałem to był cyrk bo każda tablica pokazywała coś innego...
Wziąłem to pod uwagę ;) W lutym go widziałem 3 razy i przedni wyświetlacz działał (jedynie boczny był zakrywany).

hanys76
Posty: 9058
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#66 Post autor: hanys76 » 04 paź 2008, 18:42

Na you tube znalazłem filmiki z dnia otwartego. Ciekawie to zmontowane.
http://pl.youtube.com/watch?v=KNqhq17p3nA pokaz slajdów
http://pl.youtube.com/watch?v=KWkp8qM8x ... re=related filmiK

Jest też filmik z Placu Sikorskiego, z podpinania defekta 582 do składu 645+646.
http://pl.youtube.com/watch?v=pCmQooOD9 ... re=related

Jak poszperacie to jest tego tu więcej.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#67 Post autor: Marcin » 04 paź 2008, 22:41

Hehe załapałem się na pierwszym filmiku w 1:09 całkiem po lewej stronie ;).
I na drugim też ;) w 2:33 jak przechodzę przez tory :).

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#68 Post autor: rafalurbino18 » 05 paź 2008, 10:37

Na stronie TŚ również opisano Dzień Otwarty Zajezdni Stroszek:
~LINK~

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#69 Post autor: observator » 05 paź 2008, 22:45

hanys76 pisze:Na you tube znalazłem filmiki z dnia otwartego. Ciekawie to zmontowane.
http://pl.youtube.com/watch?v=KNqhq17p3nA pokaz slajdów
Część zdjęc indentyczna jak moje :o:
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości