Cztery lata forum!

Ogłoszenia i komunikaty administracji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Cztery lata forum!

#1 Post autor: Peter » 11 lis 2010, 07:49

Dzisiaj nasze forum kończy dokładnie cztery lata. Przez ten rok zaszło trochę zmian personalnych. Napisaliśmy mniej postów, co wynika również z tych zmian, ale nie poddajemy się. W DPD opisanych zostało już prawie 1500 dni. Przybyło użytkowników, którzy regularnie piszą posty.
Miejmy nadzieję, że jeszcze więcej będziemy pisać o inwestycjach w naszej sieci, bo nadchodzący rok jest kluczowy jeśli chodzi o te sprawy.
Bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom za dotychczasowe uczestnictwo i tworzenie forum a Ekipie za włożoną pracę. Życzę przyjemnego piątego roku i satysfakcji z uczestnictwa w forum. Oby przeważały pozytywne wydarzenia w nadchodzącym roku. :-)
*SDIP (U.N.O.)

DW
Posty: 8045
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: DW » 19 lis 2010, 20:12

W tym roku urodziny forum świętuję dużymi opóźnieniami w pisaniu różnych informacji :-P
Stąd dopiero teraz składam "najlepsze życzenia" ;) dla wszystkich jego użytkowników, którzy dzielą się z nami różnymi informacjami i podziękowania dla grona Ekipy, która czuwa nad porządkiem :)
Co do mniejszej liczby postów, to sam się dziwię, że tak jest, bo zdawało mi się, że jest ich więcej niż wcześniej. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że każda edycja traktowana jest w 'liczniku nowych postów' jako kolejny post i stąd takie mylne wrażenie.

Rozpoczęliśmy już piąty rok funkcjonowania. Warto byłoby w ciągu najbliższych kilku miesięcy zmienić coś na lepsze.
W ciągu ostatniego roku, z tego co pamiętam, zmieniło się niewiele:
- zaczęła funkcjonować, a ostatnio wreszcie odżywać galeria, która została ulepszona oraz wzbogacona o setki nowych (a raczej starych :-P ) fotek (tu wielkie podziękowania dla naszego głównego admina - lukiego :) ).
- poniekąd nasze forum rozpoczęło większą współpracę z portalem WPK. Pojawił się nowy dział - "PKT", który, poza redaktorem naczelnym WPK, redaguje też naszych dwóch adminów ;) Jednak część informacji, które się tam znajdują pochodzą z forum.

W tym roku warto byłoby:
- zacząć pracować nad uporządkowaniem i zebraniem ważniejszych informacji (np. do połowy zeszłego roku prowadzona była tabelka z informacjami o przeprowadzonych remontach, nowych i skreślonych wozach oraz zmianach malowania - http://magazyn.wpk.katowice.pl/?p=/kronika, co powodowało, że dane te były czytelne i łatwe do znalezienia).
- doprowadzić do utworzenia bazy danych z obsadami. Niewątpliwie wpłynęło by to na przyspieszenie dodawania i wyszukiwania informacji. Potrzeba nam tylko osób, które mają wiedzę na temat tworzenia owych baz danych oraz, które mają czas, aby coś takie stworzyć. Sam od dłuższego czasu chcę to jakoś "ogarnąć", ale jakoś tak wyszło, że dotychczas nie miałem na to czasu :(

Niebawem można by również zastanowić się nad tym, aby, poza pisaniem i zbieraniem tutaj różnych informacji dotyczących komunikacji tramwajowej głównie w naszym regionie, zająć się działaniami, które mogłyby się przyczynić do realnej poprawy funkcjonowania komunikacji zbiorowej w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Choć cały system wymaga gruntownych zmian, to w tym przypadku nawet małe czyny będą wielkie (taki mały paradoks :-P ). Wielkim sukcesem byłoby gdyby udało nam się doprowadzić do wykonania zaproponowanych przez nas zmian (choćby jakiejś błahostki, np. wstawienia rozkładu jazdy na przystanku, na którym nie ma go od kilku miesięcy, czy zmiany godziny odjazdu w choć jednym kursie). Później można by oczywiście, a nawet wypadałoby, zając się ważniejszymi sprawami.

Nie ukrywam, że do zaproponowania powyższego działania zainspirowało mnie ostatnie zebranie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, na którym padł temat tego, że dużo narzekamy i rozmawiamy o tym co można by zrobić, a robimy bardzo niewiele, aby to zmienić.
Na najbliższym zebraniu ma zostać przedstawiona prezentacja oraz podjęta dyskusja na temat tego, co można by zrobić, aby przyczynić się do poprawy funkcjonowania komunikacji. W wyniku podjętych działań klub (jak również i sami miłośnicy komunikacji) zacząłby być kojarzony z czymś więcej, niż tylko z organizacją imprez komunikacyjnych ;)
W związku z tym zapraszam wszystkich (a w szczególności tych, którzy mają ciekawe pomysły) na najbliższe zebranie klubu, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę (21.11) o godz. 11:00.
Szczegóły dotyczące klubu możecie znaleźć na stronie: http://kmtm.tram-silesia.pl/
Skoro mamy podobne zainteresowania i zapewne w większości chcielibyśmy, aby komunikacja miejska w naszym regionie funkcjonowała jak najlepiej, to zacznijmy wreszcie coś robić. Razem dużo łatwiej jest coś zdziałać!

Ale się rozpisałem ;)

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3 Post autor: KZKGaPowicz » 21 lis 2010, 09:39

Spóźnione, ale szczere gratulacje dla Twórców oraz Administratorów i Moderatorów niniejszego Forum.

Jeśli chodzi o poprawę jakości oferowanych usług przez komunikację tramwajową, to należałoby bardziej kłaść nacisk na rozmowy z KZK GOP i władzami poszczególnych miast, aby te zaczęły w końcu wykorzystywać potencjał komunikacji tramwajowej, a nie autobusowej. Ta druga powinna być uzupełnieniem tej pierwszej. Aby te cele zrealizować, należy podjąć niezbędne kroki do poprawy całej infrastruktury tramwajowej, ale wiemy jakie podejście do tego tematu mają władze. Trzebaby wymyślić jakiś typ motywacji dla władz miejskich.
Być może dla chętnych do współpracy z KMTM Chorzów Batory wprowadzić jakieś odznaczenia za działalność propagującą korzystanie z komunikacji tramwajowej i dążenie do jej rozwoju oraz nadanie tytułu Honorowego Miłośnika Komunikacji Miejskiej. Wizerunki protramwajowych władz możnaby umieszczać w wewnątrz lub na zewnątrz pojazdów jako reklamę. Przykładowe hasła reklamowe:
"Miasto z tramwajami, to miasto z możliwościami";
"Jadąc tramwajem dbasz o środowisko i to nie wszystko...";
"Promuj tramwaj, jazdę bez stania w korkach!".
Tutaj przykład hasła dla Rudy Śląskiej: "Ruda Śląska tramwaje promuje i miasto odkorkowuje".
Uważam także, że należy spróbować wpłynąć na miasta, aby te zechciały wpisać sieć tramwajową w danym mieście na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wpisanie przynajmniej części sieci zagrożonej likwidacją uniemożliwiłoby działania destrukcyjne.
Jeśli chodzi o pomoc, to w miarę moich możliwości jestem do dyspozycji.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość