Praktyczna eksploatacja 116nd

Dyskusje o wagonach Citadis 100.
Wiadomość
Autor
DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#51 Post autor: DW » 12 mar 2009, 20:42

patryksobieszek pisze:DW: A co w karlikach to nie szarpie !!??
Chodziło mi o to, że te osoby nie mają siły stać, a nie, że tylko w stopiątkach szarpie (choć swoją droga w karlikach jest to raczej mniej odczuwalne).
patryksobieszek pisze:Wózek inwalidzki mieści sie tylko w 1 miejscu chyba że ty widziałeś je na dachu !
Nie rozumiem... Tzn. wiem, że się mieści w jednym miejscu, ale nie powoduje to tego, że do tego wagonu nie wsiądzie już prawie żaden inny pasażer (co napisałeś parę postów wcześniej...)
patryksobieszek pisze: TRAMWAJE ŚLĄSKIE W KOLORACH TĘCZY !!
Wątków homoseksualnych tutaj lepiej nie wprowadzaj... :P
Chociaż w jednym się z tobą zgodzę citki w szarych barwach nie są zbyt pięknę. Inne niskopodłogowce jakoś potrafili ładnie pomalować (chociaż citki były jednymi z pierwszych niskopodołogowców w kraju, więc to może dlatego, a teraz nie będą marnować kasy na nową farbę na citki...)

PS Używaj cytowania, bo później nie wiadomo na co odpowiadasz...
Ostatnio zmieniony 12 mar 2009, 21:02 przez DW, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#52 Post autor: Patryk180 » 12 mar 2009, 20:48

105N-#338 pisze:Więc Panie Patryku zostało uzgodnione, że 116nd jest 100% lepsze na szczytowych liniach niż solówka 105.
No ale napewno karlik jest nie lepszy niż skład !
no może i macie troche racji z tymi solówkami..
Ale i tak mam nadzieje że karliki sie będą czesto psuć i będzie jechał skład albo moja ulubiona solówka :)

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#53 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 20:55

patryksobieszek pisze:
105N-#338 pisze:Więc Panie Patryku zostało uzgodnione, że 116nd jest 100% lepsze na szczytowych liniach niż solówka 105.
No ale napewno karlik jest nie lepszy niż skład !
no może i macie troche racji z tymi solówkami..
Ale i tak mam nadzieje że karliki sie będą czesto psuć i będzie jechał skład albo moja ulubiona solówka :)
Hmm.. powiedział bym coś, ale że życie jeszcze mi miłe nie powiem.

Jeśli nie lubisz karlików, zapraszamy do innych rejonów gop-u , byle nie do rejonu ZKT-4 (:D) gdzie nie ujrzysz Karlika. MY jako normalni pasażerowie, i MKMi lubimy patrzeć na niskopodłogowe tramwaje w naszym pięknym gopie..
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#54 Post autor: Patryk180 » 12 mar 2009, 21:01

105N-#338 pisze:Jeśli nie lubisz karlików, zapraszamy do innych rejonów gop-u , byle nie do rejonu ZKT-4 (:D) gdzie nie ujrzysz Karlika. MY jako normalni pasażerowie, i MKMi lubimy patrzeć na niskopodłogowe tramwaje w naszym pięknym
Napisz na prywatnej wiadomości !
Co tu nazywać pięknem szare brudne ( wewnątz i zewnątrz ) karliki, przepełnione ( inaczej niż składy ), psujące się !! Radze ci sie lepiej zastanów nad sobą !

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#55 Post autor: Marcin » 12 mar 2009, 21:08

patryksobieszek pisze:Co tu nazywać pięknem szare brudne ( wewnątz i zewnątrz ) karliki, przepełnione ( inaczej niż składy ), psujące się !! Radze ci sie lepiej zastanów nad sobą !
A składy to takie czyste i puste i mało awaryjne.

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#56 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 21:11

patryksobieszek pisze:
105N-#338 pisze:Jeśli nie lubisz karlików, zapraszamy do innych rejonów gop-u , byle nie do rejonu ZKT-4 (:D) gdzie nie ujrzysz Karlika. MY jako normalni pasażerowie, i MKMi lubimy patrzeć na niskopodłogowe tramwaje w naszym pięknym
Napisz na prywatnej wiadomości !
Co tu nazywać pięknem szare brudne ( wewnątz i zewnątrz ) karliki, przepełnione ( inaczej niż składy ), psujące się !! Radze ci sie lepiej zastanów nad sobą !
Hmm.. a składy to są normalnie sterylnie czyste! Zwłaszcza drugie wagony. Ja nie musze się nad sobą zastanawiać.
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#57 Post autor: Marcin » 12 mar 2009, 21:19

105N-#338 pisze:Hmm.. a składy to są normalnie sterylnie czyste!
Zapraszam do Zagłębia, tam jeżdżą czyste sterylne lśniące składy :P.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#58 Post autor: memphis » 12 mar 2009, 21:29

patryksobieszek pisze:- w zimie przy dużych opadach śniegu sobie nie radzą...
Trzeba odśnieżać torowiska.
- na naszych torowiskach ( przestarzałych ) często mają awarie przegubu..
Stopiątki jeżdżą bezawaryjnie?
- jak wjedzie choć 1 wózek inwalidzki to już prawie nie ma miejsca...
Do stopiątki żaden wózek inwalidzki nie wjedzie.
- układ miejsc siedzących i stojących karlika jest beznadziejny....
Trochę jest, ale tłok to głównie wina pasażerów, którzy nawet jadąc daleko nie potrafią przejść w głąb wagonu.
- w lecie jest bardzo duszno ponieważ są tylko okna uchylne....
Bez przesady.
Powinii sprzedać karliki i kupić składy 105NA i dać je na linie 6/19 żeby kursowały tylko składy...
A osoby starsze i niepełnosprawne niech jeżdżą autobusami?
Na początku eksploratacji karlików wiele ludzi mówiło że są podobne do czołga
Ciekawe gdzie to usłyszałeś. Nie licząc paskudnego malowania to nasze wagony w chwili wchodzenia do eksploatacji były najładniejszymi niskopodłogowcami w Polsce.

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#59 Post autor: Patryk180 » 12 mar 2009, 22:17

Marcin pisze:A składy to takie czyste i puste i mało awaryjne.
No nie stoi 75% składów z powodu awarii jak karliki.
memphis pisze:Trzeba odśnieżać torowiska.
Tak szczególnie przy itensywnie padającym śniegu.. ( syzyfowa praca )
memphis pisze:Do stopiątki żaden wózek inwalidzki nie wjedzie.
Nie wjedzie ale można go wnieść rzadko widziałem że inwalida jeździł sam...
memphis pisze:Bez przesady.
No szczególnie w lecie przy 30 stopnach nawet można poczuć cudowny zapach Potu..!!
memphis pisze:Ciekawe gdzie to usłyszałeś. Nie licząc paskudnego malowania to nasze wagony w chwili wchodzenia do eksploatacji były najładniejszymi niskopodłogowcami w Polsce.
Tak tak szczególnie wyglądały jak tonący Titanic...
A o krakowskich bombardzierach zapomniałeś ??? ( znacznie ładniejsze )

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#60 Post autor: memphis » 12 mar 2009, 22:21

patryksobieszek pisze:Nie wjedzie ale można go wnieść rzadko widziałem że inwalida jeździł sam...
Chłopcze, skończ pisać takie bzdury. Bycia inwalidą Ci nie życzę, ale spróbuj choć raz wnosić taki wózek do stopiątki (ewentualnie do ikarusa).
No szczególnie w lecie przy 30 stopnach nawet można poczuć cudowny zapach Potu..!!
W Twojej ukochanej solowej stopiątce jest równie miło ;)
Tak tak szczególnie wyglądały jak tonący Titanic...
Że co?
A o krakowskich bombardzierach zapomniałeś ??? ( znacznie ładniejsze )
Kwestia gustu.

Podsumowując - polecam nieco rozsądniej patrzeć na otaczającą rzeczywistość i wziąć pod uwagę, że pasażerowie to nie miłośnicy i nie zachwycają się starymi stopiątkami i ikarusami, lecz wolą nowocześniejsze pojazdy.

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#61 Post autor: 105N-#338 » 12 mar 2009, 22:30

Karliki są wg mnie najładniejszymi polskimi niskaczami.
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#62 Post autor: luki » 12 mar 2009, 22:50

DW pisze:Chodziło mi o to, że te osoby nie mają siły stać, a nie, że tylko w stopiątkach szarpie (choć swoją droga w karlikach jest to raczej mniej odczuwalne).
Ja bym osobom starszym jednak radził do stopiątki wsiadać, może i po schodach ciężko, ale jak mają już stać w karliku to naprawdę współczuję. W 116Nd ruszanie i moment zatrzymania to takie szarpnięcia, że ludzie latają, nie mówiąc już o nagłym hamowaniu.
Raz widziałem jak jedna pani, podczas zatrzymania się, po szarpnięciu spadła z siedzenia. Mówię o tym szarpnięciu w momencie zatrzymania kiedy słychać charakterystyczny dźwięk szczęk środkowego wózka.
105N-#338 pisze:Karliki są wg mnie najładniejszymi polskimi niskaczami.
Wiem tylko tyle, że po 116Na były chwalone za równą linię okien oraz design ścian czołowych. Malowanie niestety ładne nie jest, chyba, że ktoś lubi szary kolor.
patryksobieszek pisze:
Marcin pisze:A składy to takie czyste i puste i mało awaryjne.
No nie stoi 75% składów z powodu awarii jak karliki.
Policz sobie ile jest stopiatek, odejmij wszystko od liczby uruchamianych wozów, idź następnie pod zajezdnię to się zdziwisz...
patryksobieszek pisze:
memphis pisze:Trzeba odśnieżać torowiska.
Tak szczególnie przy itensywnie padającym śniegu.. ( syzyfowa praca )
Tak, właśnie przy takim śniegu trzeba odśnieżać. A lepiej niech tam jakiś pług chociaż raz się przewinie, bo żaden tramwaj na śniegi nie jest dostosowany. Może wolisz by w ogóle nie odśnieżać torowisk, niech po śniegu jeżdżą tramwaje, dać sanki i narty pod koła i git :twisted:

Powinno się wszystkim stopiatką lemiesz zakładać, to by pługów nie potrzeba było ;)
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#63 Post autor: 105N-#338 » 13 mar 2009, 14:51

luki pisze: Wiem tylko tyle, że po 116Na były chwalone za równą linię okien oraz design ścian czołowych.
Obrazek


116Na nie mają równej lini okien ;)
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#64 Post autor: luki » 13 mar 2009, 15:11

105N-#338 pisze:116Na nie mają równej lini okien ;)
Nie mają. A czy ja przepraszam pisałem że mają bo albo zwariowałem, albo ze mnie głupka ktoś robi ;)
Przydało by się, też uchowanie praw autorskich przez podanie autora i źródła obrazu.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#65 Post autor: Patryk180 » 13 mar 2009, 16:23

W karliku jest bardzo duszno ! W solówce są klapy dachowe i duże okna !!
Ten 116Na jest nawet podobny do statku...

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#66 Post autor: luki » 13 mar 2009, 16:27

patryksobieszek pisze:W karliku jest bardzo duszno ! W solówce są klapy dachowe i duże okna !!
Dokładnie, otwierając klapę i stojąc pod nią można się przewietrzyć, no i można obejrzeć jeszcze jak patyk jedzie po sieci :mryellow:

W 116Nd jest tylko jedna klapa dachowa, ale z uwagi, że jej nigdy nie testowałem to nie wiem jakie ma zastosowanie :-P
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#67 Post autor: memphis » 13 mar 2009, 16:33

luki pisze:W 116Nd jest tylko jedna klapa dachowa, ale z uwagi, że jej nigdy nie testowałem to nie wiem jakie ma zastosowanie :-P
116Nd mają nawiew, który wbrew pozorom jest dość wydajny (pod warunkiem, że jest włączony).

Weźcie pod uwagę to, że 116Nd w porównaniu choćby do krakowskich NGT6 był prawie dwa razy tańszy.

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#68 Post autor: Patryk180 » 13 mar 2009, 16:53

luki pisze:W 116Nd jest tylko jedna klapa dachowa, ale z uwagi, że jej nigdy nie testowałem to nie wiem jakie ma zastosowanie
Jest ale co z tego że jej sie nie da otworzyć ( chyba że Pudzian )...
memphis pisze:116Nd mają nawiew, który wbrew pozorom jest dość wydajny (pod warunkiem, że jest włączony).
Weźcie pod uwagę to, że 116Nd w porównaniu choćby do krakowskich NGT6 był prawie dwa razy tańszy
Nie bredź głupot ! ten cały nawiew daje co kot napłakał ! 2 razy droższe ale 2 razy lepsze :)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#69 Post autor: DW » 13 mar 2009, 20:59

luki pisze:
DW pisze:Chodziło mi o to, że te osoby nie mają siły stać, a nie, że tylko w stopiątkach szarpie (choć swoją droga w karlikach jest to raczej mniej odczuwalne).
Ja bym osobom starszym jednak radził do stopiątki wsiadać, może i po schodach ciężko, ale jak mają już stać w karliku to naprawdę współczuję. W 116Nd ruszanie i moment zatrzymania to takie szarpnięcia, że ludzie latają, nie mówiąc już o nagłym hamowaniu.
Raz widziałem jak jedna pani, podczas zatrzymania się, po szarpnięciu spadła z siedzenia. Mówię o tym szarpnięciu w momencie zatrzymania kiedy słychać charakterystyczny dźwięk szczęk środkowego wózka.
To w takim razie sory za wprowadzanie w błąd, bo karlikami nie jeżdżę na co dzień, ale jak jechał nim raz to jazda była płynna.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#70 Post autor: Boguś » 13 mar 2009, 21:07

patryksobieszek pisze:W karliku jest bardzo duszno ! W solówce są klapy dachowe i duże okna !!
Ten 116Na jest nawet podobny do statku...
A Ty dalej swoje.
patryksobieszek pisze:
memphis pisze: 116Nd mają nawiew, który wbrew pozorom jest dość wydajny (pod warunkiem, że jest włączony).
Weźcie pod uwagę to, że 116Nd w porównaniu choćby do krakowskich NGT6 był prawie dwa razy tańszy
Nie bredź głupot ! ten cały nawiew daje co kot napłakał ! 2 razy droższe ale 2 razy lepsze
Jeśli będziesz miał okazje, przyłóż rekę. Może wtedy się przekonasz o tym, że nawiewy w citadisach są dobre.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009, 21:11 przez Boguś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#71 Post autor: luki » 13 mar 2009, 21:11

DW pisze:To w takim razie sory za wprowadzanie w błąd, bo karlikami nie jeżdżę na co dzień, ale jak jechał nim raz to jazda była płynna.
Motorniczy był delikatny pewnie :) Ja już na początku eksploatacji odczuwałem takie rzeczy i zastanawiałem się czy to zależy od motorowego czy od wagonu, bo czasami jazda była płynna a czasami przy ruszaniu i hamowaniu można było "latać".
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#72 Post autor: Patryk180 » 13 mar 2009, 22:58

Jeśli będziesz miał okazje, przyłóż rekę. Może wtedy się przekonasz o tym, że nawiewy w citadisach są dobre.
Może i są dobre ale w upały bardzo mało dają~!!

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#73 Post autor: memphis » 14 mar 2009, 06:44

luki pisze:
DW pisze:To w takim razie sory za wprowadzanie w błąd, bo karlikami nie jeżdżę na co dzień, ale jak jechał nim raz to jazda była płynna.
Motorniczy był delikatny pewnie :) Ja już na początku eksploatacji odczuwałem takie rzeczy i zastanawiałem się czy to zależy od motorowego czy od wagonu, bo czasami jazda była płynna a czasami przy ruszaniu i hamowaniu można było "latać".
To jest zapewne po części kwestia regulacji tych hamulców - przy jakiej prędkości się załączają szczęki i z jaką siłą.
Może i są dobre ale w upały bardzo mało dają~!!
Tia, jazda nawaloną po dach solówką w upał to jest dopiero przeżycie. Niezapomniane. Pasażerowie masowo porzucają własne klimatyzowane samochody aby tego doświadczyć :P

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#74 Post autor: Patryk180 » 14 mar 2009, 09:29

memphis pisze:Tia, jazda nawaloną po dach solówką w upał to jest dopiero przeżycie. Niezapomniane. Pasażerowie masowo porzucają własne klimatyzowane samochody aby tego doświadczyć
- w lecie znacznie lepiej sie jedzie solówką niż karlikiem w których otworach nawiewów jest zwykle pełno śmieci ( niektóre wyglądają jak małe koszyczki na śmieci )
- ludzie porzucają tramwaje dlatego że jazda autem jest o wiele krótsza ale zobaczymy benzyna znowu drożeje, jest kryzys to może więcej ludzi jednak wybierze komunikacje miejską :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2009, 10:19 przez Patryk180, łącznie zmieniany 2 razy.

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#75 Post autor: Marcin » 14 mar 2009, 09:57

patryksobieszek pisze:- w lecie znacznie lepiej sie jedzie solówką niż karlikiem w których otworach nawiewów jest zwykle pełno śmieci
No może w pustej solówce jedzie się lepiej ;].
patryksobieszek pisze:koszczki
To od szczania ?.
patryksobieszek pisze:- ludzie porzucają tramwaje dlatego że jazda autem jest o wiele krótsza ale zobaczymy benzyna znowu drożeje, jest kryzys to może więcej ludzi jednak wybierze komunikacje miejską :)
Może i dlatego ale dla jeszcze jednego powodu, ograniczenia likwidacje itp.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#76 Post autor: memphis » 14 mar 2009, 11:11

patryksobieszek pisze:- w lecie znacznie lepiej sie jedzie solówką niż karlikiem w których otworach nawiewów jest zwykle pełno śmieci ( niektóre wyglądają jak małe koszyczki na śmieci )
Tu wykazałeś się, nie po raz pierwszy zresztą, niewiedzą w temacie, bo nawiew (to co dmucha powietrze do wagonu) do akurat jest zupełnie w innym miejscu :P

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#77 Post autor: Patryk180 » 14 mar 2009, 11:47

memphis pisze: Tu wykazałeś się, nie po raz pierwszy zresztą, niewiedzą w temacie, bo nawiew (to co dmucha powietrze do wagonu) do akurat jest zupełnie w innym miejscu :P
- wiem co to jest nawiew i mówie że czesto tam są śmieci i źle działa....
Naucz się czytać ze zrozumieniem !

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#78 Post autor: luki » 14 mar 2009, 13:09

patryksobieszek pisze:- wiem co to jest nawiew i mówie że czesto tam są śmieci i źle działa....
Naucz się czytać ze zrozumieniem !
Może ty być się czegoś nauczył, bo może faktycznie widzisz porozrywane kratki z powciskanymi śmieciami, ale gdybyś poszukał dokładniej to byś nawiew jeszcze znalazł.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#79 Post autor: 105N-#338 » 16 mar 2009, 12:49

Jeżeli nie pasuje Ci Patryku czystość w "Karlikach", zapraszam w nocy, gdy wagon dopiero wyjeżdża z zajezdni. Czyściutki jest.

A jeśli znowu nie pasuje Ci wentylacja, przejedź się pustym karlikiem, i pustą solówka, i sam stwierdź w którym lepiej.

EDIT
Dodałem "polszczyznę" oraz poprawiłem literówkę ;)
P.S. Nie ma to jak windows ;)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 21:54 przez 105N-#338, łącznie zmieniany 1 raz.
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#80 Post autor: Patryk180 » 16 mar 2009, 12:55

105N-#338 pisze:Jeżeli nie pasuje Ci Patryku czystość w "Karlikach", zapraszam w nocy, gdy wagon dopiero wyjezdza z zajezdni. Czysciutki jest
Tak no napewno....
105N-#338 pisze:pustym karlikie
A co to jest ?? Odmiana to jest w pustym Karliku !
To już napewno czas na nauke gramatyki !

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#81 Post autor: Marcin » 16 mar 2009, 13:27

patryksobieszek pisze:
105N-#338 pisze:Jeżeli nie pasuje Ci Patryku czystość w "Karlikach", zapraszam w nocy, gdy wagon dopiero wyjezdza z zajezdni. Czysciutki jest
Tak no napewno....
105N-#338 pisze:pustym karlikie
A co to jest ?? Odmiana to jest w pustym Karliku !
To już napewno czas na nauke gramatyki !
No wybacz ale kolega ma racje nie pasuje ci czystość i tłok to jeździj sobie nimi jak wyjeżdzają nad ranem na trasę.Boże co za rozwydrzone bachorstwo.

Nauke gramatyki, odezwał się ten co dysleksję ma ;].

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#82 Post autor: Patryk180 » 17 mar 2009, 19:51

memphis pisze:Tu wykazałeś się, nie po raz pierwszy zresztą, niewiedzą w temacie, bo nawiew (to co dmucha powietrze do wagonu) do akurat jest zupełnie w innym miejscu
Znawca sie znalazł od 7 boleści trąba, jak jesteś taki mądry to radze ci napisać książke !!!! Jak ci tak super ciepło to wyjedź do Egiptu!
Marcin pisze:No wybacz ale kolega ma racje nie pasuje ci czystość i tłok to jeździj sobie nimi jak wyjeżdzają nad ranem na trasę.Boże co za rozwydrzone bachorstwo.

Nauke gramatyki, odezwał się ten co dysleksję ma ;].
No i taka jest prawda tramwaje są : brudne, pełne, zimne, niekonfortowe, z chamskimi motorniczymi, wypadającymi kursami itd.
No przynajmniej umiem odmieniać słowa przez: Przypadki, liczby, osoby, rodzaje itd.
Jak 105N-#338- nie umie to radze iść do przedszkola !!

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#83 Post autor: memphis » 17 mar 2009, 19:58

patryksobieszek pisze:
memphis pisze:Tu wykazałeś się, nie po raz pierwszy zresztą, niewiedzą w temacie, bo nawiew (to co dmucha powietrze do wagonu) do akurat jest zupełnie w innym miejscu
Znawca sie znalazł od 7 boleści trąba, jak jesteś taki mądry to radze ci napisać książke !!!! Jak ci tak super ciepło to wyjedź do Egiptu!
Książkę o nawiewach w 116Nd? Niee, mam ciekawsze zajęcia w życiu ;) A wam to chyba teraz w szkołach za mało zadają :P

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#84 Post autor: luki » 17 mar 2009, 20:15

patryksobieszek pisze:Znawca sie znalazł od 7 boleści trąba, jak jesteś taki mądry to radze ci napisać książke !!!! Jak ci tak super ciepło to wyjedź do Egiptu!
Na prawdę radzę Tobie skończyć tą dyskusję, bo widać nie znasz się na rzeczy i wszystkim wokoło zarzucasz niewiedzę. Jak jesteś taki mądry to sam może napisz książkę, chętnie poczytamy to, ale proponuję ją trzymać z dala od książek o technice i transporcie. Proponuję bajki i opowieści ;)
patryksobieszek pisze:Jak 105N-#338- nie umie to radze iść do przedszkola !!
Może sam idź do przedszkola. Ktoś Ty jest, ex. minister Roman.
memphis pisze:A wam to chyba teraz w szkołach za mało zadają :P
Pewnie nie mają w materiale o nawiewach w stoszesnastolatkach :-P
Tylko stopiatki przerabiają, że to solówka to super jest ;)
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#85 Post autor: Marcin » 17 mar 2009, 21:05

patryksobieszek pisze:No i taka jest prawda tramwaje są : brudne, pełne, zimne, niekonfortowe, z chamskimi motorniczymi, wypadającymi kursami itd.
Nikt Ci nimi nie każe jeździć...

To samo tyczy się twojego czepialstwa o 116stki, coś Ci w nich nie pasuje to nimi nie jeździj.Przecież wozisz pupę jak to pisałeś w cichych wygodnych i szybkich SU18 na 820 ;].
patryksobieszek pisze:Znawca sie znalazł od 7 boleści trąba, jak jesteś taki mądry to radze ci napisać książke !!!! Jak ci tak super ciepło to wyjedź do Egiptu!
Oj ręczę ci że kol.memphis jest mądry.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#86 Post autor: hanys76 » 17 mar 2009, 21:09

Na tv silesia ukazał się materiał, o problemach niepełnosprawnych w Katowicach. Na początku materiału pokazano wagon 806, jeśli dobrze słyszałem to motorniczy krzyczał coś o hołocie do niepełnosprawnego. Potem było widac że, są problemy z platformą. Zachowanie motorniczego naganne.

http://www.tvs.pl/informacje/9528/

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#87 Post autor: 105N-#338 » 17 mar 2009, 21:44

patryksobieszek pisze: Jak 105N-#338- nie umie to radze iść do przedszkola !!
Hmm.. chłopie, wróć do przedszkola lepiej.

Ja nie umiem po polsku?

Przepraszam Cie bardzo, to że mi się machnęła literówka to jeszcze nie powód żeby mnie obrażać!
patryksobieszek pisze: niekonfortowe
Ee... że co?
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#88 Post autor: Marcin » 17 mar 2009, 23:07

105N-#338 pisze:Ee... że co?
A nas się czepiał że z bykami piszemy ;].

Bartek
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

#89 Post autor: Bartek » 17 mar 2009, 23:47

Odnośnie materiału TVS. Panu motorniczemu, podejrzewam, korona by z głowy nie spadła gdyby po prostu pomógł wjechać wózkiem (ręcznie) skoro platforma nie działała...... Poza tym stan peronów przystankowych jest fatalny. Przystanki tj. Katowice Rondo czy Bytom Pl. Sikorskiego pozwalają na w miarę bezproblemowe wjechanie wózkiem do wagonu przy pomocy zwykłego pasażera.
Prawda jest taka, że jedyne firmy transportowe w KZK GOP posiadające tabor w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych to PKM Gliwice i PKM Sosnowiec (niskopodłogowce + audiowizualny system inf. pasażerskiej). Faktycznie 116nd również spełniały te warunki (w początkach eksploatacji) ale jak jest dzisiaj każdy wie....

P.S Apropos powyższej rozmowy: Czy świat o wiele się zmieni gdy z młodych gniewnych powstaną starzy wkur****i :-P

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#90 Post autor: memphis » 18 mar 2009, 00:18

Bartek pisze:Przystanki tj. Katowice Rondo czy Bytom Pl. Sikorskiego pozwalają na w miarę bezproblemowe wjechanie wózkiem do wagonu przy pomocy zwykłego pasażera.
Mogłyby pozwalać na samodzielny wjazd osoby na wózku do wagonu tylko nie wiadomo dlaczego tramwajarze uparcie każą budować perony przystankowe niższe niż podłoga w citku.
Prawda jest taka, że jedyne firmy transportowe w KZK GOP posiadające tabor w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych to PKM Gliwice i PKM Sosnowiec (niskopodłogowce + audiowizualny system inf. pasażerskiej).
W pełni? Szczególnie te nieprzebrane zastępy ikarusów są przystosowane :P Niestety nawet w przypadku tych dwóch firm, które wymieniłeś (nie mówiąc o pozostałych) występuje mnóstwo utrudnień dla osób niepełnosprawnych: począwszy od częstego zastępowania niskaczy autobusami wysokopodłogowymi, brakiem oznaczenia w rozkładzie kursów wykonywanych niską podłogą (głównie w Gliwicach i Katowicach), a system informacji pasażerskiej albo nie działa albo podaje kompletne bzdury.
Faktycznie 116nd również spełniały te warunki (w początkach eksploatacji) ale jak jest dzisiaj każdy wie....
Od samego początku były problemy z platformami. Można było zamówić zwykłe, ręczne odkładane, ale PKT chciało być "nowoczesne". Dzisiaj to jest chyba po prostu brak dobrej woli, bo nie wydaje mi się, żeby utrzymanie platformy w sprawności było jakoś specjalnie kosztowne.

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#91 Post autor: Patryk180 » 18 mar 2009, 17:42

Na prawdę radzę Tobie skończyć tą dyskusję, bo widać nie znasz się na rzeczy i wszystkim wokoło zarzucasz niewiedzę. Jak jesteś taki mądry to sam może napisz książkę, chętnie poczytamy to, ale proponuję ją trzymać z dala od książek o technice i transporcie. Proponuję bajki i opowieści ;)
A ja tobie proponuje książke pt. Jak Nauczyć się segregować śmieci. ;)
Hmm.. chłopie, wróć do przedszkola lepiej
Ja tobie proponuje iść do żłobka ;)
Marcin pisze: Oj ręczę ci że kol.memphis jest mądry.
No a ja ręczę że mam słonia w domu...
105N-#338 pisze: Przepraszam Cie bardzo, to że mi się machnęła literówka to jeszcze nie powód żeby mnie obrażać!
Ja ciebie nie oskarżam tylko mówię co myślę ale to nie zawsze musi być miłe...

Awatar użytkownika
Lohner
Posty: 3103
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#92 Post autor: Lohner » 18 mar 2009, 17:47

patryksobieszek pisze:
Na prawdę radzę Tobie skończyć tą dyskusję, bo widać nie znasz się na rzeczy i wszystkim wokoło zarzucasz niewiedzę. Jak jesteś taki mądry to sam może napisz książkę, chętnie poczytamy to, ale proponuję ją trzymać z dala od książek o technice i transporcie. Proponuję bajki i opowieści ;)
A ja tobie proponuje książke pt. Jak Nauczyć się segregować śmieci. ;)
Hmm.. chłopie, wróć do przedszkola lepiej
Ja tobie proponuje iść do żłobka ;)
Marcin pisze: Oj ręczę ci że kol.memphis jest mądry.
No a ja ręczę że mam słonia w domu...
105N-#338 pisze: Przepraszam Cie bardzo, to że mi się machnęła literówka to jeszcze nie powód żeby mnie obrażać!
Ja ciebie nie oskarżam tylko mówię co myślę ale to nie zawsze musi być miłe...


Co ty sie tak czepiasz każdego?
Może zacznij używać znaku "->" jako podmiana niż cytować i pisać bez podmiany....
http://komunikacjazbiorowa.flog.pl/

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#93 Post autor: DW » 18 mar 2009, 17:51

patryksobieszek pisze:
105N-#338 pisze: Przepraszam Cie bardzo, to że mi się machnęła literówka to jeszcze nie powód żeby mnie obrażać!
Ja ciebie nie oskarżam tylko mówię co myślę ale to nie zawsze musi być miłe...
Gdyby każdy tu pisał co myśli o kim innym to nie byłoby to forum tramwajowe, tylko wzajemnego besztania się...
Poza tym czasem warto nie pisać wszystkiego "co ślina na język przyniesie".

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#94 Post autor: Patryk180 » 18 mar 2009, 18:06

Co ty sie tak czepiasz każdego?
Jak ktoś zaczoł to ma co chce ...
Ja mogę dojść do porozumienia ale jest jeden warunek użytkownicy: MEMPHIS, 105N-338- mnie przeproszą .

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#95 Post autor: Marcin » 18 mar 2009, 18:36

patryksobieszek pisze:Ja mogę dojść do porozumienia ale jest jeden warunek użytkownicy: MEMPHIS, 105N-338- mnie przeproszą .
Tak a ty ich nie przeprosisz bo po co, czujesz się bez winy ?.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#96 Post autor: hanys76 » 18 mar 2009, 18:40

Czas już chyba zakończy ten spór, dział miał byc o praktycznej eksploatacji wagonów 116nd, a co jest widac odkąd kolega Patryk z uporem maniaka wykłóca się niewiadomo co i obraża wszytkich. Pora zacząc pisac o karlikach a nie kłóci się to nie jest miejsce na kłotnie.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#97 Post autor: memphis » 18 mar 2009, 18:46

patryksobieszek pisze:Ja mogę dojść do porozumienia ale jest jeden warunek użytkownicy: MEMPHIS, 105N-338- mnie przeproszą .
Patryczku drogi, w Twoim wieku to już chyba takie obrażanie się na cały świat i tupanie nóżką nie powinno mieć miejsca? Nie zdążyłeś się jeszcze nauczyć, że tak w życiu bywa, że nie wszyscy muszą mieć takie zdanie jak Ty na jakiś temat? Ja wiem, że w szkolnictwie są reformy i w ogóle, ale chyba jeszcze takich rzeczy uczą?

A jak po dobroci nie da rady to może przez kolano trzeba przełożyć i pasem w gołe d*** lać? :P

Tak w temacie 116Nd - w czym tkwi problem, że te platformy dla niepełnosprawnych nie mogą działać normalnie?

Patryk180
Posty: 196
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:23
Lokalizacja: ;)

#98 Post autor: Patryk180 » 18 mar 2009, 19:09

no dobrze ja przepraszam ale teraz oczekuje przeprosin od 105N-338 i od Memphis ;)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#99 Post autor: rafalurbino18 » 18 mar 2009, 19:13

patryksobieszek pisze:no dobrze ja przepraszam ale teraz oczekuje przeprosin od 105N-338 i od Memphis ;)
Czyżby to były takie przeprosiny spowodowane oczekiwaniem na słowo 'przepraszam' od tych 2 kolegów?
Proponuję zakończyć już ten temat i nie zaczynać od nowa, bo za chwilę znów się zaczną wyliczanki kto niżej trafi (chodzi mi o te przedszkola, żłobki itd.).

Awatar użytkownika
105N-#338
Posty: 162
Rejestracja: 26 lut 2009, 07:24
Lokalizacja: Zabrze - Mikulczyce
Kontakt:

#100 Post autor: 105N-#338 » 18 mar 2009, 20:31

patryksobieszek pisze:no dobrze ja przepraszam ale teraz oczekuje przeprosin od 105N-338 i od Memphis ;)
W woli ścisłości w moim nicku pojawia się jeszcze "#" :P.

Hmm.. sądze że raczej Cie NIE przeprosimy ;)

Co do Karlików, wszystko ujdzie, tylko rurek mało ;). Najgorzej w tłoku ;).
3 Zabrze Mikulczyce Pętla - Zabrze Wolności - Zabrze Makoszowy Pętla

www.vista9x.republika.pl :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości