Utrzymanie czystości wewnątrz wagonów 116Nd

Dyskusje o wagonach Citadis 100.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Utrzymanie czystości wewnątrz wagonów 116Nd

#1 Post autor: Peter » 04 sie 2007, 19:37

Ostatnio wydaje mi się, że coraz bardziej kiepsko jest z utrzymaniem naszych niskopodłogowców. Co jadę Karlikiem to czuję jakiś taki słodki fetor i widzę fleki brudu na okładzinach wewnętrznych, nie mówiąc że często nawiew nie jest nawet włączony. :puke:
Pytanie zatem się nasuwa następujące : Czy u nas sprząta się w ogóle te wagony :?:
Jakie macie własne zdanie na ten temat ? :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
luki
Posty: 5409
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Utrzymanie czystości wewnątrz wagonów 116Nd

#2 Post autor: luki » 05 sie 2007, 12:04

Peter pisze:Ostatnio wydaje mi się, że coraz bardziej kiepsko jest z utrzymaniem naszych niskopodłogowców. Co jadę Karlikiem to czuję jakiś taki słodki fetor i widzę fleki brudu na okładzinach wewnętrznych, nie mówiąc że często nawiew nie jest nawet włączony. :puke:
Pytanie zatem się nasuwa następujące : Czy u nas sprząta się w ogóle te wagony :?:
Jakie macie własne zdanie na ten temat ? :mruga:
Wydaje mi się że może i zostanie taki przez chwilkę posprzątany po odbyciu służby, ale i tak brud i śmieci powracają co chwilę, a wszelki "zapachy" wydaje mi się, że są trudne do wywietrzenia, zwłaszcza jak część okien nie da się otworzyć.
O nawiewie w upały, to często można sobie pomarzyć :roll:
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3 Post autor: Peter » 05 sie 2007, 12:37

Ja jakoś mam takie wrażenie, że niektóre wozy już dawno nie były sprzątane a przynajmniej nie były wystarczająco dokładnie sprzątane. Z wietrzeniem tych wagonów to jest podstawowy problem faktycznie. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Re: Utrzymanie czystości wewnątrz wagonów 116Nd

#4 Post autor: Boguś » 05 sie 2007, 22:43

Peter pisze:Pytanie zatem się nasuwa następujące : Czy u nas sprząta się w ogóle te wagony :?:
Ewentualnie mogą pozamiatać podłogę.
luki pisze:wszelki "zapachy" wydaje mi się, że są trudne do wywietrzenia, zwłaszcza jak część okien nie da się otworzyć.
Wszystkie nieprzyjemne zapachy wchłaniają tapicerowane siedzenia, które od nowości nie były czyszczone.

hanys76
Posty: 9047
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:03
Lokalizacja: Górny Śląsk

#5 Post autor: hanys76 » 05 wrz 2007, 10:17

Dzisiaj jechałem 804 na 609, załączone było ogrzewanie, a smród okropny. Okna pozamykane, ogólnie masakra. Zapowiadanie przystanków też fiksowało, dojezdzalismy do rynku, a tu słychac nastepny przystanek rondo.

Awatar użytkownika
Sadorg
Posty: 75
Rejestracja: 22 maja 2007, 20:10
Lokalizacja: Brynów

#6 Post autor: Sadorg » 11 wrz 2007, 20:09

hanys76 pisze:Dzisiaj jechałem 804 na 609, załączone było ogrzewanie, a smród okropny. Okna pozamykane, ogólnie masakra. Zapowiadanie przystanków też fiksowało, dojezdzalismy do rynku, a tu słychac nastepny przystanek rondo.
Ad ogrzewanie: może się coś smażyło? ;)
Ad zapowiadanie: wina motorowego - przecież to da się skorygować.
>> Galeria || [ 662+617 ]

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7 Post autor: ZYZOR » 25 sty 2008, 16:57

ale jaki wstyd dla nas, kiedy jeżdżą tymi tramwajami cudzoziemcy i wyrabiają potem sobie opinie na temat czystości wagonów
ostatnio widziałem jak trójka być może studentów-młodych Japończyków lub Koreańczyków kręciła nosami w Karliku, jak jechali nim, próbując zlokalizować źródło smrodu :oops:

23:00
ponieważ jestem niedoświadczonym użytkownikiem tego forum, więc debiutuje w tej roli, to proponuję w tym temacie zamieszczać wszystkie posty, które mają zobrazować naszą frustrację na temat funkcjonowania Tramwajów Śląskich :/

no dzięki za napomnienie, człowiek uczy się na swoich błędach :lol:

Post edytowany przez: dombia.
Prosimy używać opcji edytuj, a nie dodawać klika postów osobno.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2008, 10:53 przez ZYZOR, łącznie zmieniany 2 razy.
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#8 Post autor: Peter » 26 sty 2008, 13:00

ZYZOR pisze:(...) ponieważ jestem niedoświadczonym użytkownikiem tego forum, więc debiutuje w tej roli, to proponuję w tym temacie zamieszczać wszystkie posty, które mają zobrazować naszą frustrację na temat funkcjonowania Tramwajów Śląskich :/
Proszę uprzejmie, ale do tego służy ten dział jeżeli chodzi o funkcjonowanie samej firmy. Tutaj piszemy tylko o wagonach 116Nd. :mruga:

Prawda jest taka, że siedzenia pokryte jakimś materiałem troszkę szybciej się brudzą niż pomalowane wytłoczki w stopiątkach (nie licząc oczywiście wagonów z wymienonymi siedzonkami) i czasami sam zastanawiam się czy siadać na takim "przesiąkniętym" brudem krzesełku... :roll:
*SDIP (U.N.O.)

Awatar użytkownika
ZYZOR
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2007, 07:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9 Post autor: ZYZOR » 28 sty 2008, 15:27

Peter pisze:Prawda jest taka, że siedzenia pokryte jakimś materiałem troszkę szybciej się brudzą niż pomalowane wytłoczki w sto piątkach (nie licząc oczywiście wagonów z wymienonymi siedzonkami) i czasami sam zastanawiam się czy siadać na takim "przesiąkniętym" brudem krzesełku... :roll:
I ta sytuacja obrazuje właśnie jak firma podchodzi w rzeczywistości do pasażera, bo nic nie usprawiedliwia braku utrzymywania bieżącej czystości w wagonach tramwajowych, a tym bardziej w nowych(już nie nowych)wagonach 116 Nd, które podobno mają być wizytówką Tramwajów Śląskich :o: Tym bardziej, że my jako pasażerowie, niemało za bilety płacimy, a w zamian oferuje sie nam bylejakość usługi.
Mam porównanie z nowoczesnymi tramwajami w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu i na prawdę w porównaniu z tymi miastami na tej płaszczyźnie plasujemy sie na ostatnim miejscu.
Czemu Polacy na Górnym Śląsku niszczą to co pokolenia Ślązaków budowali z wielkim trudem??!!!

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#10 Post autor: Boguś » 20 lis 2008, 21:43

Ogłoszono przetarg na mycie i sprzątanie wagonów:
:arrow: Link

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#11 Post autor: Peter » 12 cze 2009, 15:28

Dzisiaj wsiadłem sobie do wagonu #812 i był tam straszny smród. Wielu ludzi narzekało. Kolejny dowód na to, że w Karlikach jest wszechobecny brud.
*SDIP (U.N.O.)

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#12 Post autor: ff » 12 cze 2009, 15:43

Może gdzieś spał sobie jeden z licznych w naszym regionie śmierdzieli korzystających regularnie z komunikacji miejskiej jako miejsce noclegu/odpoczynku?

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#13 Post autor: Peter » 12 cze 2009, 15:47

Rozglądałem się, ale śmierdziało jednakowo na całej długości wagonu i nikogo takiego nie widziałem. :mruga:
*SDIP (U.N.O.)

Kamil
Posty: 299
Rejestracja: 16 cze 2008, 18:49
Lokalizacja: Sosnowiec

#14 Post autor: Kamil » 12 cze 2009, 15:52

Peter pisze:Rozglądałem się, ale śmierdziało jednakowo na całej długości wagonu i nikogo takiego nie widziałem
Jak nie sprzątają wewnątrz wagonów , tapicerek nie myją, a jak siądzie jakiś menel to prześmiergnie.

Awatar użytkownika
observator
Posty: 405
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:50
Lokalizacja: punkt_observacyjny
Kontakt:

#15 Post autor: observator » 14 cze 2009, 21:49

No niestety ale karliki są zbyt zakamarkowe i posiadają chłonącą tapicerkę więc zawsze będzie tam brudno i często capiąco. W zeszły piątek odbyły się Dni Techniki Kolejowej 2009, na żywo pooglądałem m. in. szwajcarski cud techniki w postaci 'flirta' i widać panują ogólnowiatowe trendy do robienia zakamarków i tapicerek pochłaniających zapachy z otoczenia. Tyle że we 'flircie' można łatwiej niż w karliku czyścić ściany i podłogi no i menele raczej nie będą robić kółek na śpiąco.
tramwaj najlepszym środkiem transportu na zakorkowane miasta

[1] pomiędzy przystankami 'Zawodzie Akademia Ekonomiczna-Zawodzie Ośrodek Sportowy' w kierunku pętli/zajezdni
[2] j.w. w kierunku Rynku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości