Nowe nabytki w Gdańsku

Tutaj piszemy o organizacji ruchu i taborze.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 8468
Rejestracja: 12 lis 2006, 06:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nowe nabytki w Gdańsku

#1 Post autor: Peter » 17 lut 2007, 11:43

Na P.M.T.M ukazał się link do filmu o zakupach używanego i nowego taboru :arrow: Link

Troszkę nieścisłości jest w tym filmie, bo wagony Duewag N8C (przynajmniej sprowadzony egzemplarz) mają już praktycznie 26lat. :mruga:
Przyznam, że niezbyt mi się te wagony podobają. A te patyki nożycowe to już w ogóle porażka... :thumbdown: Takie coś jest dobre ale dla wagonów historycznych. Może je zmienią.
Na razie sprowadzają dwie sztuki, ale facet na filmie mówi coś o 46-ciu i kasacji około 90 wagonów serii 105N. :shock:

Podsumowując dobrze, że chociaż 3 sztuki Bombardierów Fexity Classic trafią.
Moim zdaniem niestety polskie przedsiębiorstwa komunikacyjne stają się szrociarnią Zachodu. Nie wiem czy to jest takie dobre. Na pewno tanie.

P.S.
Może TŚ jakieś stopiątki zakupi :lol:, chociaż wolę już krakowskie, bo gdańskie ogólnie nie są w dużo lepszym stanie niż nasze. Poza tym wozić ten złom przez całą Polskę... :twisted:
*SDIP (U.N.O.)

rzelfix
Posty: 829
Rejestracja: 11 lis 2006, 23:18
Lokalizacja: GOP

#2 Post autor: rzelfix » 17 lut 2007, 14:23

Będąc w ubiegłe wakacje dużo najeździłem się po tamtejszej sieci i mam już ją opanowaną w małym palcu. A stan tamtejszych stopiątek... jedynie te, co są po remontach we wrocławskim Protramie, Łodzi i kilka po Chorzowie Batorym wyróżniają się wzorowym stanem technicznym i estetyką. Te starsze wagony są regularnie malowane (odświeżane) we wnętrzu jak i z zewnątrz dzięki czemu nie widać jak pochłania je rdza. Ich stan techniczny - oczywiście lepszy jest jak nasze, ale również napotykałem na kilka awarii.

A co do nowego zakupu to również jestem przeciwny sprowadzaniu wagonów używanych z zachodu (przynajmniej nie w takich ilościach), bo obawiam się, że wypchną one całkowicie z torowisk konstrukcje stopiątek.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: R_G » 22 mar 2009, 23:32

Małe kłopoty taborowe zmuszają ZKM Gdańsk do wysyłania na trasę uszkodzonych wagonów. Brak "mordek" spowodował takie widoki na gdańskich torach.


Nie chcę tworzyć nowych tematów, więc żelazko trafiło do "nowych nabytków :)"
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Bartek
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Bartek » 27 mar 2009, 12:53

http://www.galeria.psstm.org.pl/ Moderus Beta N8C w całej swojej okazałości. Jak na modernizacje to wygląda bardzo ładnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości