Zmiany na forum

Dla tematów, które warto zachować.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
luki
Posty: 5410
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Zmiany na forum

#1 Post autor: luki » 28 paź 2008, 15:32

Zmiany na forum

06.12.2010
 • Odświeżamy styl forum - od dziś forum można oglądać w nowej "cieplejszej" kolorystyce. Zachęcam do opinii w dziale ankiety.
 • Dodano nową modyfikację która umożliwia dodawanie plików i obrazków na serwery hostingowe poprzez wybranie serwera oraz pliku który ładujemy podczas pisania postu. Podczas uploadu przeniesieni zostajemy na hosting gdzie pojawia się nasz obrazek oraz w większości przypadków gotowe linki które kopiujemy na forum.
 • Ponadto dokonano także kilku poprawek.
W związku z wprowadzeniem wszelkich zmian mogą wystąpić także problemy z działaniem forum, w razie ich wystąpienia proszę o kontakt.

18.01.2009
 • Pisownia - zainstalowano nową modyfikacje umożliwiająca sprawdzić pisownię postu jeszcze przed jego wysłaniem. Klikając przycisk pisownia na etapie pisania postu, strona zostanie odświeżona i wyświetlony zostanie podgląd gdzie słowa uznane za błędne będą oznaczone na czerwono. Klikając je myszką uruchomi się okienko gdzie możemy dokonać korekcji, przycisk "?" wyświetla listę proponowanych zamienników. Akceptując w tym podglądzie wybrane słowa automatycznie zostanie poprawiona treść postu. Następnie można wysłać post.
  Kolejną przydatną funkcją jest ikonka do sprawdzenia pisowni przy już napisanych postach. Każdy użytkownik może ją użyć dla dowolnego postu i dokonać poprawy zauważonych błędów w okienku podglądowym. W przypadku sprawdzania pisowni przez moderatorów i administratorów w postach użytkowników poprawione słowa oznaczone będą na kolor czerwony.
  Kolejną zaletą jest wysyłanie proponowanych nowych słów do słownika przez samych użytkowników
14.12.2008
 • Domena - została uruchomiona subdomena forum.tramwaje.slask.pl
  Ponadto kolejność trzech liter pierwszych słów układa się w skrót tego forum FTS.
  Na forum można dostać się także subdomeną fts.tramwaje.slask.pl oraz adresem bezpośrednim do katalogu, tramwaje.slask.pl/forum
  Jednak bez względu na adres wywołujący subdomena forum.tramwaje.slask.pl działać będzie jako stała w adresie.

  Ostatnie tematy na stronie głównej(testowo) - zainstalowano modyfikację wyświetlającą tabelkę na stronie głównej forum i prezentującą pięć pozycji dla tematów: ostatnie posty, najwięcej odpowiedzi, najczęściej oglądane.
  Zaletą tej modyfikacji jest bez zwątpienia możliwość jej włączenia i wyłączenia w profilu. Dlatego też może ona działać czy też nie dla osób którym się to w jakiś sposób przyda bądź którym to przeszkadza.
  Domyślnie wyłączone
20-21.11.2008
 • Domena - została uruchomiona domena dla hostingu pod nazwą www.tramwaje.slask.pl (domena regionalna).
  Dla forum tak jak na cp6.win obowiązuje dopisek /forum, lub także na nie można wejść przez subdomenę www.fts.tramwaje.slask.pl

  Shoutbox / pasek tvn24 - w związku z tym że pasek nie będzie już działać, przy okazji jego usuwania została wrzucona nowa wersja shoutboxa.
04.11.2008
 • Kalendarz - została dodana modyfikacja kalendarza. W chwili obecnej każdy może się "pobawić" (zobaczyć jak to działa). Zobaczymy czy się to do czegoś przyda.
02.11.2008
Modyfikacja usunięta z powodu wykrytych wad.
30.10.2008
 • Szybki podgląd "na żywo" - zmodyfikowano podgląd pisanego postu przy odpowiedzi (działa przy normalnym pisaniu postu, w przypadku podglądu w szybkiej odpowiedzi dopiero po przyciśnięciu "podgląd" gdy przenosi nas do odpowiedzi normalnej).
  Podstawowa różnica to to że widzimy swój post tak jak będzie już wyglądał na stronie, czyli z tabelką profilu, avatarem i innymi przyciskami.
  Ponadto odświeżenie podglądu nie powoduje odświeżenia strony - następuje to natychmiastowo, dzięki czemu można zaoszczędzić swój czas i transfer.
- wkrótce kolejne nowości...

28.10.2008
 • Formularz kontaktowy - każdy użytkownik forum oraz goście mogą kontaktować się z administratorem poprzez formularz. Głównym zadaniem tego formularza jest szybki i łatwy sposób kontakty z administracją. Wiadomość przesyłana jest do mnie, jednak jej kopia jest dostępna dla innych w panelu administratora. Formularz przeznaczony jest do zgłaszania wszelkich problemów z rejestracją, logowaniem, bądź kontaktu w innej sprawie z administracją forum.

  Powód zgłoszenia postów - każdy zgłaszający posty będzie musiał obowiązkowo podać powód zgłoszenia, co ułatwi administratorom i moderatorom dalsze postępowanie.
Post ma prezentować zmiany i modyfikacje forum. W temacie można pisać swoje spostrzeżenia, sugestie i opinie na temat konkretnych modyfikacji.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 23:22 przez luki, łącznie zmieniany 9 razy.
Legenda:
R - obsada z rozkładu
D - domyślam się, obsada typowana analogicznie
K - obsada z kamerki

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2 Post autor: KZKGaPowicz » 02 lis 2008, 11:11

Modyfikując pierwszy post i naciskając przycisk "Podgląd" pojawia mi się komunikat w lewej dolnej części okna: "Błąd na stronie!" Aby zmodyfikować pierwszy post muszę naciśnąć przycisk "Wyślij". Zdarza mi się to tylko w przypadku edytowania tego pierwszego postu. Proszę to naprawić.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość