Chorzów Rynek - jak zawracają tramwaje?

Dyskusje na tematy odbiegające mniej lub bardziej od tematyki forum.
Wiadomość
Autor
Flash
Posty: 74
Rejestracja: 16 paź 2011, 11:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Chorzów Rynek - jak zawracają tramwaje?

#1 Post autor: Flash » 29 sty 2024, 02:10

Przerabiam dla siebie symulację w BAHN linii tramwajowych w aglomeracji śląskiej i napotkałem na problem w postaci zakończenia trasy na przystanku Chorzów Rynek - na podstawie ograniczonych informacji jakie posiadam nie wiem w jaki sposób linie tam kończące trasę zmieniają kierunek...?
Chodzi o linie 6 i 13.

Wg.zdjęć map google (bo nie znalazłem żadnego schematu) na rynku nie ma połączonego torowiska tak żeby tworzyło pętle...

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2794
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Chorzów Rynek - jak zawracają tramwaje?

#2 Post autor: elot360 » 29 sty 2024, 02:21

Jeśli chodzi o obecną sytuację to linia 6 jest sztucznie podzielona, i kursy do Chorzowa Rynku tak naprawdę są albo do Brynowa (Nowym łącznikiem z ulicy Powstańców w prawo) albo do Zawodzia (Z rynku w lewo do ulicy Fiaski i dalej Wolności). A linia 13 po prostu przyjeżdża na stanowisko postojowe od strony Powstańców i wraca się ulicami Fiaski i Wolności (Ruch jednokierunkowy).

Na Openstreetmapie widać dobrze obecny układ: https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.29810/18.95402

Chyba że zupełnie nie zrozumiałem pytania, i chodzi o stary układ czy coś zupełnie innego
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

Flash
Posty: 74
Rejestracja: 16 paź 2011, 11:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Chorzów Rynek - jak zawracają tramwaje?

#3 Post autor: Flash » 01 lut 2024, 23:49

Z tą "6" to nie do końca ogarnąłem bo na rozkładach trasa z rynku jest taka sama jak z Brynowa... Każdy przystanek w obie strony jest taki sam... I nadal nie wiem jak tramwaj dojeżdżający na rynek zmienia kierunek do Katowic...

ps. dzięki za link - wyjaśnił mi Zabrze i "nowy" łącznik Wolności i Powstańców (lewoskręt od strony Gliwic w Powstańców którego nie było wcześniej.

Nex838
Posty: 1358
Rejestracja: 29 gru 2017, 01:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Chorzów Rynek - jak zawracają tramwaje?

#4 Post autor: Nex838 » 02 lut 2024, 00:26

W przypadku rozkładu 6 musisz po prostu się dobrze przypatrzeć i ogarnąć te kompletnie nielogicznie ustawione kursy wariantowe.
Zachęcam do wrzucania zdjęć na forumową galerię!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości