Zmiany od 20.06.2020 - Offtopic

Dyskusje na tematy odbiegające mniej lub bardziej od tematyki forum.
Wiadomość
Autor
rifi
Posty: 821
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiany od 20.06.2020 - Offtopic

#1 Post autor: rifi » 16 cze 2020, 17:03

Kolego Elot prosze cię przytocz mi kiedy pisałem o linii 14 i o tym ze nigdy na tej linii nie kursowały wagony Ptm bo ja nie mieszkam dwa lata na Śląsku i nie wiem czy wagony Ptm kursowały na linii 14 czy nie bo jak mieszkałem na Śląsku to Ptm kursowały na linii 13. I jeżeli mi przytoczyłeś to ze pisałem ze nie kursowały Ptm na linii 14 to cię przeproszę tutaj obiecuje bo może tak pijany byłem ze nie pamietam ze na temat linii 14 i wagonów Ptm się wypowiadałem.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Zmiany od 20.06.2020 - Offtopic

#2 Post autor: elot360 » 16 cze 2020, 17:38

Proszę cię bardzo, nasza prywatna konwersacja z dnia 21 marca 2018
rifi pisze:
21 mar 2018, 17:36
Gdzie i kiedy widziales turbohelmuta na linii 14? Bo mieszkam na trasie linii 14 i jeszcze nigdy nie widzialem!
Krótkie wprowadzenie, na innym forum twierdziłem że po linii 14 kursuje Ptm, na tym forum otrzymałem od ciebie informację zwrotną że "piszę nieprawdę", sprawę "naprostowałem" o tutaj i zdawało mi się że sprawa wyjaśniona (Mimo tego że kilka osób twierdziło że widziało Ptma na 14 to przystałem przy twojej wersji wydarzeń i przyznałem tobie rację). Pech chciał że tego samego dnia Peter wstawił na GTŚ zdjęcie Ptma... na linii 14. Skończyło się na kłótni gdzie napisałeś że:
rifi pisze:
22 mar 2018, 15:30
Typie dzwonilem do R2 i tylko planowo Ptm jest na linii 13! Na 14 jechal 2 razy nadplanowo za brak wagonu Pt ktore kursuja na pociagu 1402 i 1403 . Dalej uwazam ze wypisywanie przez ciebie ze kursuje na linii 14 Ptm yo klamstwo ktore potwierdzi zajlad R2. A jak juz chcesz pisac ze kursuje to pisz zgodnie z prawda ze wzamian za Pt. A do bet tak mnie przeprosisz jak pisales na forum bo od maja beda dwie bety i dwa Pt kursowac do brynowa. I to jest jak w banku. Wiec rasumujac. Na linii 14 nie ma przypisanego turbohelmuta. A kursowal dwa razy okazjonalnie. Pozdro.
Cytat zawiera też fragment gdzie ty mnie zapewniałeś co do startu prac nad CP Brynów, ergo rozpoczęciem ponownej eksploatacji tramwajów dwukierunkowych na linii 16. Gdy jednak wypomniałem tobie że ty się myliłeś, winę za twój błąd obarczyłeś przewoźnika i wykonawcę prac, nie wiem więc jak mogłeś zapewnić mnie w kwestii nad którą nie miałeś żadnej kontroli, widocznie musiałeś być bardzo pewny swego.
Cała dyskusja dotycząca tej kwestii jest dostępna tutaj.

Dlaczego o tym wspominam, sytuacja dosyć analogiczna do sytuacji wagonów MF10, docelowe plany to jedno a jak powszechnie wiadomo rzeczywistość bardzo lubi je weryfikować bez ogródek. Informację którą zamieścił 2 lata temu polaraxa powielałem wielokrotnie na innym forum, zawsze zaznaczając że jest to plotka. Mimo tego iż polaraxa jest bardzo wiarygodnym źródłem w takich sprawach to osobiście zamiast kogokolwiek zapewniać o prawdziwości tej informacji wolałem dystansować siebie i innych użytkowników, podobnie zresztą jak do mniej pewnych plotek na przykład dwukierunkowe mikrusy mogłyby trafić na linię 9 lub inne 49 w trakcie remontu ulicy Piekarskiej. Brzmi sensownie, ale to słowa wypowiedziane przez nikogo z osób decyzyjnych chociażby w TŚ, więc trzeba się do tego jeszcze bardziej dystansować.

Schodząc już całkowicie z tonu i poniekąd wyciągając rękę na zgodę chciałem tobie powiedzieć jeszcze jedną rzecz, być może przez te lata ani razu nie miałeś złych intencji, rzecz w tym że słownictwo jakiego używasz w ogóle na to nie wskazuje. Zapewniasz albo mnie albo innych co do twoich myśli lub innych tez, w momencie gdy się nie sprawdzają i zostanie tobie to wypomniane to odwracasz kota ogonem i zasłaniasz się czymkolwiek przed tym że zapewniałeś nas ty, jako ty, aniżeli powtarzasz słowa z jakiegoś naprawdę pewnego źródła czy coś, być może nawet sam jesteś źródłem. Dlaczego po prostu nie stawiać tej dozy niepewności w swoich wywodach, tezach, nie ma możliwości zarzucenia tobie wtedy czegokolwiek bo nie ma ku temu podstaw. Mniej nieporozumień i świat staje się lepszy.
Podobnie twoja argumentacja w postaci "poszukaj se, gdzieś było" i tak dalej. To tak nie działa, jeśli już coś mówisz to musisz mieć twarde podstawy ku temu, nie ważne czy to jest plotka, ważna informacja czy argument w dyskusji. Potrafię czasami spędzić kilka godzin na szukaniu informacji czy dowodów na moje słowa, tylko po to by być fair w stosunku do ciebie i innych użytkowników czytających to forum. Zarzucanie tobie czy komukolwiek innemu różnych świństw bez jakiegokolwiek poparcia jest po prostu niewłaściwie, nie jest to wtedy merytoryczna dyskusja. Nawet jeśli w przyszłości mielibyśmy znów obrzucać się nawzajem błotem, myślę że warto mieć ku temu jakieś mocne podstawy. Wiem, prowadzenie takiej "profesjonalnej" dyskusji czasem męczy, ale naprawdę warto bo wtedy o wiele szybciej dojdzie się do konsensusu, bez względu na to kto zaczął i kto na tym gorzej wyjdzie.

Będzin oraz Sosnowiec prowadzą bardzo zaawansowane prace na trasie łączącej zajezdnię R-1 z "resztą świata", uważam że po zakończeniu prac raz że będzińskie Twisty trafią do domu, a na linii 24 której trasa w znacznym stopniu będzie wyremontowana, zawitają jednoczłonowe Bety. Być może modernizacja torowisk pozwoli zwiększyć częstotliwość tej linii i tym samym faktycznie 8 wagonów (Z rezerwą) będą obsługiwały tą trasę w całości.
Natomiast warto wziąć pod uwagę wykorzystane przez TŚ prawo opcji, które gwarantuje nam dodatkowe 5 wagonów tego typu. Mając ich już 13 sztuk podejrzewam że dopiero wtedy, jeśli w ogóle, TŚ zaczną przetasowywać te wagony pomiędzy liniami lub nawet zajezdniami. Moja wersja wydarzeń brzmi całkiem prawdopodobnie, natomiast to tylko opinia, może się nie sprawdzić jeszcze wiele razy. Tu chciałem zakończyć kwestię co powiedziałem i co uważam, jeśli ktoś zechciałby ze mną podyskutować na temat możliwości wykorzystania wagonów MF10 w przyszłości to zapraszam na to "inne forum".
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości