Przemyślenia

Dyskusje na tematy odbiegające mniej lub bardziej od tematyki forum.
Wiadomość
Autor
Łukasz
Posty: 1699
Rejestracja: 25 lip 2010, 10:21
Lokalizacja: jestem?

Przemyślenia

#1 Post autor: Łukasz » 28 mar 2012, 17:36

Z racji iż miałem wczoraj wolny dzionek postanowiłem się przeturlać tramwajami po Zagłębiu i podzielić się przemyśleniami z Wami. Może nic pięknego z tego nie wyszło ale może kogoś to zainteresuje :) Poniżej prezentuje swoje obserwacje.

Pozwoliłem sobie na „wycieczkę” po Zagłębiu. Moja ciekawość dotyczyła głównie wagonu E1 i została w pełni zaspokojona. Wizualnie podobny do 102 Na ale jazda tym wagonem przypomina jazdę N-ką. (N-ką jeździłem za młodu linią 31 do ciotki więc wiem jak się tym jechało) Nie chodzi o samo resorowanie i takie tam ale ogólne rażenia z jazdy. Na łukach zgrzyta tak samo motorowy korba kręci a wpakowanie nowoczesnych gadżetów w postaci kasowników elektronicznych ciepłego guzika i wyświetlaczy nie uczyni z tego tramwaju mercedesa. Na równym torze komfort jady taki sam jak każdym innym tramwajem. Nie zachwycił i nie powalił na kolana. Nie mam pojęcia w czym jest lepszy od 105-tki oprócz pojemności.
Skupie się na tym co zaobserwowałem na poszczególnych liniach:
26 Linia o ogromnym potencjale ale nie wpełni wykorzystanym. Śmiem twierdzić że gdyby była w całości wyremontowana i dwutorowa na odcinku od dworca w Sosnowcu do Mysłowic było by zapełnienie dla tramwajów z częstotliwością 5min.
22 Linia kótra przez obcięcie częstotliwości o połowę (z 10 na 20min) straciła na atrakcyjności. Pamiętam jak dzikie tłumy tym jeździły a teraz pustki. Linia z potencjałem na szybkie połączenie Czeladź z Dąbrową Górniczą.
21 Linia która pokazuje jak w GOP zdegradowano komunikację tramwajową. Lnia która jeździła na trójskładach. W połowie lat 90-tych na składach co 16 min dziś solówka co 20min. Linia która stanowi kwintesecję komunikacji w aglomeracji.
Odnośnie przejazdu po trasach to mogę stwierdzić iż im dalej od Sosnowca tym gorzej (nie twierdzę ze w Sosnowcu jest super hiper ekstra). Najbardziej powaliła mnie trasa do Dąbrowy Górniczej gdzie są możliwość na naprawdę szybką jazdę (brak skrzyżowani duze odległości od przystanków) a torowisko ledwo kupy się trzyma. Generalnie linie z potencjałem a zarżnięte jak wszystko w GOP oprócz dróg i autobusów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości