Chorzów na taśmach archiwalnych

Dyskusje na tematy odbiegające mniej lub bardziej od tematyki forum.
Wiadomość
Autor
ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

Chorzów na taśmach archiwalnych

#1 Post autor: ff » 22 wrz 2008, 21:09

Wczoraj natrafiłem na afisz na słupie ogłoszeniowym (przystanek Stadion Śląski), na którym moją uwagę zwróciło stare zdjęcie ulicy Wolności z zaparkowanymi i jadącymi samochodami oraz ze stodwójką linii 14. Afisz dotyczył cyklu filmowego w chorzowskim kinie "Panorama". W dniach 16-17 września pokazywali stare filmy dotyczące Chorzowa pod hasłem jak z tytułu tej wiadomości.

Pierwszego dnia był emitowany film dokumentalny "Ptaki" oraz fabularny "Rok Franka W." Drugiego dnia byly wyświetlane stare wydanie Polskiej Kroniki Filmowej z lat 1953, 1954, 1966, 1969, 1970, 1971 i 1974 oraz film dokumentalny "Chorzowski hutnik" plus dyskusja po projekcjach z historykami. Filmy z lat 60.

Była to już kolejna edycja. Bilety kosztowały zaledwie 10 złotych. Myślę, że było tam wiele tramwajowych motywów, a miłośnicy Chorzowa byli z pewnością zachwyceni. Szkoda, że się dowiedziałem o tym po fakcie. Pogoda była (i jest nadal) ewidentnie kinowa ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości