Rozkopanie łuku przy przystanku Niwka Kościół.

O bieżących inwestycjach w "żelazne drogi".
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Linia26
Posty: 1752
Rejestracja: 30 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Rozkopanie łuku przy przystanku Niwka Kościół.

#1 Post autor: Linia26 » 26 lis 2011, 08:13

Od ok. 2 tygodni trwają prace na łuku, przy przystanku Niwka Kościół kilka dni temu powiększono teren rozkopanego torowiska, pojawiły się również nowe szyny na wymianę. W sumie do wymiany prawdopodobnie pójdzie cały łuk (który jest potwornie zużyty) i kilka metrów prostej. Zużycie ta tym łuku było tak duże że w niektórych miejscach (łuku) starty był cały kołnierz rowka. Ciekawe jak długi odcinek będzie wymieniony ? Mam nadzieje że TŚ nie zrobią "odwalanki" i porządnie wymienią ten odcinek bo strach po nim obecnie jechać ;) Wie ktoś więcej coś na ten temat ?
Pozdrawiam, Kamil :)

Awatar użytkownika
Adams
Posty: 69
Rejestracja: 05 wrz 2011, 19:42
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: Adams » 26 lis 2011, 13:27

Czas najwyższy żeby się w końcu za tą linię wziąć. Szkoda jedynie że jest to taka dłubanina po kawałku. Najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita modernizacja odcinka od Modrzejowa od Dańdówki. Wtedy tramwaje mogłyby znacznie przyśpieszyć i czas przejazdu z Mysłowic do Sosnowca mógłby się zbliżyć do czasu przejazdu autobusu 35, którym niestety w chwili obecnej jedzie się szybciej.

Awatar użytkownika
Linia26
Posty: 1752
Rejestracja: 30 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: Linia26 » 26 lis 2011, 15:55

Zdjęcia:
Załączniki
NiwkaKosciol.jpg
NiwkaKosciol (1).jpg
NiwkaKosciol (2).jpg
NiwkaKosciol (3).jpg
NiwkaKosciol (4).jpg
Pozdrawiam, Kamil :)

Awatar użytkownika
Fevon
Posty: 111
Rejestracja: 05 lut 2008, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Fevon » 26 lis 2011, 23:32

Dzisiaj się im przyglądałem. Trochę niefajnie zgrzano te szyny ... po produkcji sa proste i zachowywały wymiar, a tu takie średnie wykonanie. Zobaczymy jak je oszlifują po położeniu.

Awatar użytkownika
Linia26
Posty: 1752
Rejestracja: 30 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Linia26 » 27 lis 2011, 08:17

Jestem ciekaw jak ten łuk położą, mam nadzieje że posłuży przynajmniej kilka lat :) Ostatnio spawali "dziury" na odcinku Niwka Pawiak - Cmentarz Komunalny, niestety to tylko takie łatanie... mogli by wymienić całe torowisko a nie tracić koszty na ciągłe naprawy... Tylko skąd TŚ znajdą na to pieniądze ?
Pozdrawiam, Kamil :)

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#6 Post autor: adam86 » 27 lis 2011, 15:52

Fevon pisze:Dzisiaj się im przyglądałem. Trochę niefajnie zgrzano te szyny ... po produkcji sa proste i zachowywały wymiar, a tu takie średnie wykonanie. Zobaczymy jak je oszlifują po położeniu.
Że co? O co Ci chodzi, bo kompletnie nie da się zrozumieć? Szyny się spawa, a nie zgrzewa, ponadto o co chodzi z tym, że "po produkcji są proste"? Skoro wymieniają szyne w łuku to chyba nic dziwnego, że jest wygięta? Czy aby nie jest znowu pospawana tylko główka i stopka?
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
Fevon
Posty: 111
Rejestracja: 05 lut 2008, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: Fevon » 27 lis 2011, 17:26

Nie zrozumiałeś mnie, nie chodzi mi o wygięcie, tylko o to jak je połączono (szyny osobno są ok, tylko po połączeniu w długą mają pewne mankamenty) i jak na moje oko średnio to wygląda, ale spoko. Zobaczymy jak już położą i wyszlifują. Nie przypatrywałem się bardzo dokładnie, zresztą było już nieco szarawo, lecz miałem wrażenie, że jest lekkie przesunięcie. Ale jak już pisałem zależy od wyszlifowania. Tolerancja niedoskonałości poprzecznej do szyny nie może przekraczać głębokości 0,5 mm; niedoskonałości o głębokości
większa niż 0,5 mm i mniej niż 1 mm należy skorygować do wartości maksymalnej 0,5 mm. niedoskonałości powyżej głębokości 1 mm są nie do zaakceptowania.

Szociu
Posty: 183
Rejestracja: 07 mar 2011, 16:21
Lokalizacja: Silesia

#8 Post autor: Szociu » 28 lis 2011, 09:44

Nie wiem dokładnie, ale tam ma być chyba wymieniony odcinek aż za most nad Orląt Lwowskich, no chyba, że tego prostego odcinka między mostem, a tym łukiem nie ruszą (na moście remont będzie na pewno). Oczywiście to nie będzie wymiana tylko szyn, ale całego toru, bo te podkłady, jak je tylko ruszą rozsypią się w drobny mak, nie wspominając już o braku czegoś takiego jak podsypka :) .

Awatar użytkownika
Linia26
Posty: 1752
Rejestracja: 30 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#9 Post autor: Linia26 » 02 gru 2011, 08:57

Dziś w nocy, wymieniono zewnętrzną szynę w łuku. Szyna według mnie jest jeszcze nie do końca przymocowana tzn. wiele wkrętów wystaję, łapy są przekrzywione, niedokręcone. W około leży mnóstwo wkrętów, pierścieni i kilka łap - pewnie zaraz staną się łupem złomiarzy. Mam nadzieje że dokończą porządnie wymianę bo jeśli to koniec, to wydaje mi się że za niedługo ten tor się rozleci :)

Edycja 16:55 - Wszystkie porzucone elementy mocujące szyny zostały bardzo starannie wyzbierane. Mam nadzieje że nie przez złodziei a przez TŚ ;) Przyjrzałem się dokładniej i co drugie mocowanie jest niewłaściwie przymocowane, dużo śrub jest tylko do połowy wkręconych a łapy są krzywo przymocowane co widać na zdjęciach.

Zdjęcia:
Załączniki
n6.jpg
n7.jpg
N1.jpg
n2.jpg
n4.jpg
n3.jpg
n5.jpg
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Linia26, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Kamil :)

Karix26
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:07
Lokalizacja: Mysłowice

#10 Post autor: Karix26 » 24 kwie 2012, 20:12

Nie wiem jak wy, ale ja uważam że powinni dobudować drugi tor(tam gdzie się da) od Modrzejowa do Dańdówki i nie było by problemu z mijankami i można by było zrobić rozkład co 10 min :mryellow:
tramwaj 26 Mysłowice-Milowice

Awatar użytkownika
KZKGaPowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 08 mar 2008, 21:27
Lokalizacja: Ruda Śląska

#11 Post autor: KZKGaPowicz » 25 kwie 2012, 09:48

Karix26 pisze:Nie wiem jak wy, ale ja uważam że powinni dobudować drugi tor(tam gdzie się da) od Modrzejowa do Dańdówki i nie było by problemu z mijankami i można by było zrobić rozkład co 10 min :mryellow:
Przecież był już rozkład co 10 min. na linii 26 obsługiwanej 1x105N, później zmieniono częstotliwość na co 20 min. przy obsłudze składami 2x105N, a teraz kursuje co 12 minut przy mieszanej obsadzie.
[scroll]Tramwaj = czyste powietrze nad miastem i więcej przewiezionych pasażerów niż autobusem!!![/scroll]

Karix26
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:07
Lokalizacja: Mysłowice

#12 Post autor: Karix26 » 25 kwie 2012, 10:49

Ale musiały długo stać na mijankach(tak czytałem). Jeżdżę tą linią od września jak już ustawiono rozkład co 12min, ale jak było co 20min 2x105N to musiał być tłok.
tramwaj 26 Mysłowice-Milowice

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości