Drobne remonty oraz inne komunikaty o zmianach w kursowaniu tramwajów

O bieżących inwestycjach w "żelazne drogi".
Wiadomość
Autor
rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#301 Post autor: rafalurbino18 » 07 sie 2009, 11:33

Prace torowe w Gołonogu

W związku z pracami torowymi w Gołonogu w nocy z 7/8 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 21 i 22.

W godz. 22:50-4:30 zamiast tramwajów linii 21 i 22 (na odcinku Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy - Tworzeń Huta Katowice) kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.
Źródło: www.tram-silesia.pl

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#302 Post autor: R_G » 11 sie 2009, 13:25

Na stronie KZK GO pojawił się rozkład autobusowy linii T-20. Zapowiada on kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej na trasie Chorzów Ratusz-Chorzów Batory Zajezdnia i obowiązuje od dnia 17 sierpnia 2009, przewoźnikiem będzie firma Henryka Polaka i w dni robocze autobusy w godzinach od 6 do 15 będą kursowały z częstotliwością 10-minutową, w dni wolne co kwadrans.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#303 Post autor: memphis » 11 sie 2009, 13:47

Będą grzebać przy Rawie pod aleją BOWiD.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#304 Post autor: Boguś » 11 sie 2009, 14:24

Prace torowe w Katowicach:
W związku z pracami torowymi (prawdopodobnie wymiana rozjazdów) na Rynku w Katowicach w nocy z 11/12 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 6, 11, 13 i 16.
W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów na odcinku Koszutka Słoneczna Pętla - Katowice Plac Wolności / Brynów Pętla kursować będzie komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Rudzie Śląskiej:
W związku z pracami na podstacji trakcyjnej w Rudzie Śląskiej w nocy z 11/12 i 12/13 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 1.
W godz. 0:30-4:30 zamiast tramwajów linii 1 (na odcinku Zaborze Pętla - Chebzie Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#305 Post autor: ff » 12 sie 2009, 19:25

Zaczęła się wreszcie budowa nowego torowiska wzdłuż DTŚ w Zabrzu. Prace przygotowawcze i wstępne (słupy, sieć) trwały już od kilku tygodni, o czym informowałem, ale teraz już się zaczęły pierwsze prace ziemne. Kilka dni temu (w poniedziałek albo nawet jeszcze w zeszłym tygodniu) zauważyłem, że rozorany i pogłębiony został teren, gdzie będzie szło nowe torowisko - w rejonie Skargi od strony centrum. Rozebrano chodnik z kostki, zdjęto wierzchnią wartwę ziemi. Dziś zostały przywiezione liczne betonowe podkłady oraz piasek i żwir.

Torowisko będzie też przesuwane między pętlą w Zaborzu a Porembą. Tam też już widać nowy ślad, wycięte zostały pozostałe duże drzewa. Jednak wynika z tego, że tory będą przechodzić bardzo blisko jedynej ocalałej w tamtym rejonie kamienicy. No chyba, że zdecydowano się ją jednak wyburzyć, bo np. apteka już się wyniosła stamtąd jakiś czas temu.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#306 Post autor: ff » 13 sie 2009, 22:50

R_G pisze:Na stronie KZK GO pojawił się rozkład autobusowy linii T-20. Zapowiada on kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej na trasie Chorzów Ratusz-Chorzów Batory Zajezdnia i obowiązuje od dnia 17 sierpnia 2009, przewoźnikiem będzie firma Henryka Polaka i w dni robocze autobusy w godzinach od 6 do 15 będą kursowały z częstotliwością 10-minutową, w dni wolne co kwadrans.
Jest już komunikat KZK GOP.
2009-08-17

Zmiana rozkładów jazdy linii tramwajowych nr: 7, 17, 20 w związku z likwidacja obiektu mostowego w al. BoWiD w Chorzowie Batorym.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z likwidacją obiektu mostowego znajdującego się w ciągu al. Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie Batorym (prace przykrycia rzeki Rawy) od poniedziałku 17.08.2009 r. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 7, 17, 20 zakładające:

- linia tramwajowa nr T20: wprowadzenie relacji linii od przystanku „Zawodzie Pętla” do przystanku „Chorzów Batory Zajezdnia”. Na odcinku „Chorzów Batory Zajezdnia” – „Chorzów Ratusz” uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja oznaczona jako T-20.

- linia tramwajowe nr 7 i T17: korekta godzin odjazdów związana z koordynacją przejazdów na odcinkach jednotorowych, oraz dostosowanie pojemności taboru do występujących potoków pasażerskich.
Żegnamy składy z 17-tki? A może więcej składów na 7?

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#307 Post autor: DW » 14 sie 2009, 14:26

ff pisze:
2009-08-17

Zmiana rozkładów jazdy linii tramwajowych nr: 7, 17, 20 w związku z likwidacja obiektu mostowego w al. BoWiD w Chorzowie Batorym.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z likwidacją obiektu mostowego znajdującego się w ciągu al. Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie Batorym (prace przykrycia rzeki Rawy) od poniedziałku 17.08.2009 r. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 7, 17, 20 zakładające:

- linia tramwajowa nr T20: wprowadzenie relacji linii od przystanku „Zawodzie Pętla” do przystanku „Chorzów Batory Zajezdnia”. Na odcinku „Chorzów Batory Zajezdnia” – „Chorzów Ratusz” uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja oznaczona jako T-20.

- linia tramwajowe nr 7 i T17: korekta godzin odjazdów związana z koordynacją przejazdów na odcinkach jednotorowych, oraz dostosowanie pojemności taboru do występujących potoków pasażerskich.
Żegnamy składy z 17-tki? A może więcej składów na 7?
"dostosowanie pojemności taboru do występujących potoków pasażerskich" zazwyczaj oznacza tylko jedno - cięcia... :/
Zapewne z 7-mki znikną składy, a jak się postarają to utną też drugie wozy z 17-stki, bo linie o częstotliwości 30 min. nie zbyt atrakcyjne dla pasażera :(

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#308 Post autor: memphis » 14 sie 2009, 14:34

Wręcz odwrotnie, przecież skrócenie trasy 20-tki trzeba jakoś zrekompensować w wozokilometrach.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#309 Post autor: ff » 14 sie 2009, 17:42

memphis pisze:Wręcz odwrotnie, przecież skrócenie trasy 20-tki trzeba jakoś zrekompensować w wozokilometrach.
No to w takim razie pewnie 467+489 i 495+496 chociaż na chwilę wrócą do swojej zajezdni :)

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#310 Post autor: rafalurbino18 » 14 sie 2009, 18:57

memphis pisze:Wręcz odwrotnie, przecież skrócenie trasy 20-tki trzeba jakoś zrekompensować w wozokilometrach.
No bez przesady... To nie da się tego gdzieś indziej dać tylko koniecznie na 7/17 :-P

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#311 Post autor: DW » 14 sie 2009, 21:05

memphis pisze:Wręcz odwrotnie, przecież skrócenie trasy 20-tki trzeba jakoś zrekompensować w wozokilometrach.
W sumie racja. Przynajmniej będzie jakaś korzyść ze skrócenia 20-stki...

Na razie z rozkładu KZK-GO! wynika, że na 7-mce kursować będzie nie 9, a 10 poc., a na 20-stce najprawdop. 7.
rafalurbino18 pisze:
memphis pisze:Wręcz odwrotnie, przecież skrócenie trasy 20-tki trzeba jakoś zrekompensować w wozokilometrach.
No bez przesady... To nie da się tego gdzieś indziej dać tylko koniecznie na 7/17 :-P
Na 7-mce i tak już mają nieźle pokopane z tymi "biskami", więc niech mają jakąś rekompensatę ;)
Choć rzeczywiście mogliby chociaż dać skład na poc. 275, bo ta solówka tam zupełnie nie pasuje...
Nie wspominając o trzech solówkach na 19-stce, które w ciągu roku szkolnego są chociaż wspomagane przez 39, ale z tym to już odrębna sprawa:P

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#312 Post autor: mark40 » 14 sie 2009, 22:46

memphis pisze:Będą grzebać przy Rawie pod aleją BOWiD.
Przez 1,5 miesiąca :-|

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#313 Post autor: Boguś » 21 sie 2009, 22:26

Prace torowe w Zaborzu:
W związku z pracami torowymi w Zaborzu przy ul. Wolności od dnia 22 sierpnia 2009 r. od godz. 0:30 do nocy z 22/23 sierpnia 2009 r. do godz. 4:00 nocy z 22/23 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 1.
Tramwaje linii 1 kursować będą na trasie Wójtowa Wieś Pętla - Zaborze Pętla, a na odcinku Zaborze Pętla - Chebzie Pętla kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Chorzowie:
W związku z pracami sieciowymi w Chorzowie w nocy z 22/23 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 6 i 11.
W godz. 1:00-4:00 zamiast tramwajów linii 6 (na odcinku Chorzów Stadion Śląski - Bytom Plac Sikorskiego) oraz 11 (na odcinku Chorzów Stadion Śląski - Chebzie Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#314 Post autor: memphis » 21 sie 2009, 23:28

Boguś pisze:Prace torowe w Zaborzu:
W związku z pracami torowymi w Zaborzu przy ul. Wolności (...)
Od niedzieli rano będzie odcinek jednotorowy Zaborze Pętla - Poremba Bielszowicka, z sygnalizacją przekaźnikową.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#315 Post autor: rafalurbino18 » 22 sie 2009, 07:48

memphis pisze:
Boguś pisze:Prace torowe w Zaborzu:
W związku z pracami torowymi w Zaborzu przy ul. Wolności (...)
Od niedzieli rano będzie odcinek jednotorowy Zaborze Pętla - Poremba Bielszowicka, z sygnalizacją przekaźnikową.
Chociaż tutaj motorowi nie będą musieli biegać do skrzynek.

A w pobliżu PTKiGK również ma być jednotor ? Wydawało mi sie, że widziałem tam skrzynki takie jak w centrum Zabrza.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#316 Post autor: ff » 24 sie 2009, 22:11

rafalurbino18 pisze:A w pobliżu PTKiGK również ma być jednotor ? Wydawało mi sie, że widziałem tam skrzynki takie jak w centrum Zabrza.
Tak, przy PTK jest skrzynka w stronę Zaborza, w stronę pl. Wolności jest naprzeciwko Apteki, czyli jakieś 50 metrów za przystankiem Filharmonia. Zamontowali je w piątek.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#317 Post autor: rafalurbino18 » 25 sie 2009, 06:55

ff pisze:
rafalurbino18 pisze:A w pobliżu PTKiGK również ma być jednotor ? Wydawało mi sie, że widziałem tam skrzynki takie jak w centrum Zabrza.
Tak, przy PTK jest skrzynka w stronę Zaborza, w stronę pl. Wolności jest naprzeciwko Apteki, czyli jakieś 50 metrów za przystankiem Filharmonia. Zamontowali je w piątek.
No właśnie ja widziałem wczoraj, że dwie obok siebie są przy PTK, a przy Filharmonii widziałem tylko w stronę Zaborza. Nie wiem jak z skrzynką w stronę pl. Wolności, bo w tamtą stronę nie spojrzałem (jechałem wtedy tramwajem).

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#318 Post autor: ff » 25 sie 2009, 20:06

Na ul. 3 Maja trwają jakieś wykopki i rozgrzebany jest chodnik między przystankiem Dw. PKP w stronę Rynku do mniej więcej wysokości wylotu ul. Stawowej. Przystanek tramwajowy już jest nieczynny, chociaż w jego obrębie jeszcze nie ma prac i na razie nic nie koliduje w jego prawidłowej obsłudze. Zamiast rozkładu jest informacja, że został przeniesiony 50 m do przodu. Nowe stanowisko znajduje się przy "conieco".

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#319 Post autor: memphis » 25 sie 2009, 21:22

rafalurbino18 pisze:
ff pisze:
rafalurbino18 pisze:A w pobliżu PTKiGK również ma być jednotor ? Wydawało mi sie, że widziałem tam skrzynki takie jak w centrum Zabrza.
Tak, przy PTK jest skrzynka w stronę Zaborza, w stronę pl. Wolności jest naprzeciwko Apteki, czyli jakieś 50 metrów za przystankiem Filharmonia. Zamontowali je w piątek.
No właśnie ja widziałem wczoraj, że dwie obok siebie są przy PTK, a przy Filharmonii widziałem tylko w stronę Zaborza. Nie wiem jak z skrzynką w stronę pl. Wolności, bo w tamtą stronę nie spojrzałem (jechałem wtedy tramwajem).
Odcinek jednotorowy będzie od 27 sierpnia od rana, na odcinku mniej więcej Zabrze Filharmonia - Zabrze Sienkiewicza.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#320 Post autor: rafalurbino18 » 26 sie 2009, 07:13

ff pisze:Na ul. 3 Maja trwają jakieś wykopki i rozgrzebany jest chodnik między przystankiem Dw. PKP w stronę Rynku do mniej więcej wysokości wylotu ul. Stawowej. Przystanek tramwajowy już jest nieczynny, chociaż w jego obrębie jeszcze nie ma prac i na razie nic nie koliduje w jego prawidłowej obsłudze. Zamiast rozkładu jest informacja, że został przeniesiony 50 m do przodu. Nowe stanowisko znajduje się przy "conieco".
Jest tak już przynajmniej od poniedziałku.
Odcinek jednotorowy będzie od 27 sierpnia od rana, na odcinku mniej więcej Zabrze Filharmonia - Zabrze Sienkiewicza.
No to fajnie. Nie dość, że w centrum jest dłuższy jednotor to jeszcze tam. Widocznie ktoś uważa, że wszystkie remonty trzeba robić w tym samym czasie... Nie zapominajmy przecież, że między przystankami Zabrze Sienkiewicza i Zaborze Skansen Luiza też jest jeden tor (ten akurat tu był od zawsze). Za pętlą w Zaborzu jest jeszcze jeden, ale tylko na trasie 1-ki, więc i tak uważam, że trochę ich za dużo.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#321 Post autor: ff » 26 sie 2009, 08:21

memphis pisze:Odcinek jednotorowy będzie od 27 sierpnia od rana, na odcinku mniej więcej Zabrze Filharmonia - Zabrze Sienkiewicza.
Dziś jadąc do Zabrza zauwazyłem, że zwrotnica już jest na torowisku wydzielonym (na torze do Zaborza). Na torowisku w jezdn u wylotu ul. św. Floriana trwaja intensywne na torze (też w kierunku Zaborza) aby nową zwrotnicę zamontować. Zauważyłem, że w sumie są bodajże 3 pary skrzynek - jadąc od Zaborza przed terenem PTK, zaraz za PTK i koło Apteki. Może w planach jest jeszcze jeden jednotor? ;) Tor wyłączony z ruchu to będzie tym razem z tego co widzę w strone Zabrza... Przystanek przy filharmonii do centrum będzie musiał zostać przesunięty.

Na Zaborzu nie ma już toru do Chebzia od wjazdu na jednotor aż po dawną aptekę, ale pewnie dziś znknie cała reszta, bo palnik jest w ruchu.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#322 Post autor: rafalurbino18 » 26 sie 2009, 11:26

ff pisze:Tor wyłączony z ruchu to będzie tym razem z tego co widzę w strone Zabrza... Przystanek przy filharmonii do centrum będzie musiał zostać przesunięty.
Akurat wcześniej się zastanawiałem po co tam znaki o ograniczeniu prędkości do 30 i o robotach drogowych. Jak zobaczyłem te skrzynki to sobie pomyślałem, że może będą grzebać na torze właśnie do Zabrza. Teraz jest to już pewne, bo remont drogi jest trochę dalej, czyli przy Sienkiewicza. I niestety jest tam ruch wahadłowy, więc ludzie z Zaborza by szybciej dojechać do centrum muszą się przesiąść z autobusu do tramwaju, który niestety też szybko nie pojedzie z uwagi na jednotory. No cóż... :/

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#323 Post autor: ff » 26 sie 2009, 12:23

rafalurbino18 pisze:I niestety jest tam ruch wahadłowy, więc ludzie z Zaborza by szybciej dojechać do centrum muszą się przesiąść z autobusu do tramwaju, który niestety też szybko nie pojedzie z uwagi na jednotory. No cóż... :/
Tak, od poniedziałku tramwaj znowu wygrywa z autobusami, tak jak to było przed wakacjami. Jednak wakacje się kończą, zatem zapewne na Skargi znowu będzie rano korek ciągnął aż do okolic pętli. I tramwaj mimo jednotorów będzie bezkonkurencyjny :!:

EDIT 27.08

Zgodnie z zapowiedzią jednotor już jest. Przystanek przy filharmonii w kierunku Zabrza pozostał na razie na swoim miejscu. Prace kanalizacyjne już się rozpoczęły - zrobiono głęboką dziurę naprzeciwko filharmonii, czyli jadąc do Zabrza na samym końcu jednotoru.

Podobny zakres prac wygląda też na poprzednim jendotorze - też długo była jedna dziura, teraz obok jest zrobona druga.

A na Zaborzu wzdłuż jednotoru tor do Chebzia został już całkowicie zdemontowany. Dziś jest usuwana reszta ziemi.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#324 Post autor: rafalurbino18 » 27 sie 2009, 10:20

ff pisze:Zgodnie z zapowiedzią jednotor już jest. Przystanek przy filharmonii w kierunku Zabrza pozostał na razie na swoim miejscu. Prace kanalizacyjne już się rozpoczęły - zrobiono głęboką dziurę naprzeciwko filharmonii, czyli jadąc do Zabrza na samym końcu jednotoru.
Mam takie pytanie nie związane z tramwajami ale z opisanym przez Ciebie miejscem. Otóż widziałem jadąc trójką, że owa dziura jest tak zrobiona, że samochody jadące z strony Chebzia muszą to omijać pod prąd. Tak więc czy tam jest tak, że samochody z Chebzia jadą po obecnym jednotorze, czy może tam jest jakiś ruch wahadłowy z uwagi na bardzo wąską jezdnię? Nie widziałem miejsca z bliska i nie jestem teraz w stanie sobie wyobrazić jak tam to wygląda z mijaniem się aut.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#325 Post autor: ff » 27 sie 2009, 10:26

rafalurbino18 pisze:Tak więc czy tam jest tak, że samochody z Chebzia jadą po obecnym jednotorze, czy może tam jest jakiś ruch wahadłowy z uwagi na bardzo wąską jezdnię? Nie widziałem miejsca z bliska i nie jestem teraz w stanie sobie wyobrazić jak tam to wygląda z mijaniem się aut.
Wydaje mi się, że musi być tam ruch wahadłowy, ale jadąc tramwajem się nad tym nie zastanawałem. Po południu będę jechał autobusem to sprawdzę ;)

A co do samej idei sygnalizacji wahadłowej to ta przy Sienkiewicza albo nie spełnia swojego zadania, albo się zepsuła, bo wczoraj sygnalizatory były odwrócone i sterowano ruchem ręcznie.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#326 Post autor: rafalurbino18 » 27 sie 2009, 10:38

ff pisze:A co do samej idei sygnalizacji wahadłowej to ta przy Sienkiewicza albo nie spełnia swojego zadania, albo się zepsuła, bo wczoraj sygnalizatory były odwrócone i sterowano ruchem ręcznie.
I wczoraj i przedwczoraj. Moim zdaniem nie chodzi tutaj o popsucie, ale sterowanie ruchem przez drogowców w czasie dnia jest korzystniejsze. Taka sygnalizacja przecież nie wie z której strony jest większy ruch i czas trwania zielonego światła dla obu kierunków zazywaczaj jest taki sam. A jak wiadomo po południu większy ruch jest od strony Zaborza niż centrum Zabrza. Poza tym po przejechaniu ostatniego samochodu nie odrazu się zapala światło zielone dla drugiego kierunku i wtedy następują sekundy, gdy na odcinku nie ma żadnego samochodu. W przypadku sterowania ręcznego nie ma o takiej sytuacji mowy (oczywiście wtedy, gdy są samochody, które oczekują na wjazd).

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#327 Post autor: ff » 27 sie 2009, 17:24

rafalurbino18 pisze:
ff pisze:A co do samej idei sygnalizacji wahadłowej to ta przy Sienkiewicza albo nie spełnia swojego zadania, albo się zepsuła, bo wczoraj sygnalizatory były odwrócone i sterowano ruchem ręcznie.
I wczoraj i przedwczoraj. Moim zdaniem nie chodzi tutaj o popsucie, ale sterowanie ruchem przez drogowców w czasie dnia jest korzystniejsze.[/size].
Zapewne tak, ale w poniedziałek działała samodzielnie cały dzień i wytworzyła spore korki od Zaborza.
ff rano pisze:Wydaje mi się, że musi być tam ruch wahadłowy, ale jadąc tramwajem się nad tym nie zastanawałem. Po południu będę jechał autobusem to sprawdzę ;)
Co do ul. Wolności to obecnie przy Floriana jest jednokierunkowa w kierunku do Zaborza (a na pewno jeszcze rano był ruch w obie strony). Nie wiem jak jest poprowadzony objazd, ale pewnie Monte Cassino. Plac Krakowski jest obsługiwany?

A tak w ogóle to mam wrażenie, żeś się wybrał do Katowic i jechaliśmy tym samym autobusem :P

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#328 Post autor: rafalurbino18 » 27 sie 2009, 18:37

ff pisze:A tak w ogóle to mam wrażenie, żeś się wybrał do Katowic i jechaliśmy tym samym autobusem :P
Chodzi Ci o mnie? Ja do żadnych Katowic nie jechałem :-P
Zapewne tak, ale w poniedziałek działała samodzielnie cały dzień i wytworzyła spore korki od Zaborza.
Jakąś godzinkę temu działała już samodzielnie.
Nie wiem jak jest poprowadzony objazd, ale pewnie Monte Cassino. Plac Krakowski jest obsługiwany?
Nie, nie jest. Jak jechałem 6-tką w stronę Gliwic to autobus pojechał Monte Cassino i stanął przy chodniku za skrzyżowaniem z ulicą Pośpiecha. Żadnego słupka z rozkładem, ani nic KZK GOP'owego tam nie widziałem, więc to kierowca zrobił tam sobie przystanek. Później na 3 Maja zatrzymał się na przystanku linii 7, 198 i 720 i tam też żadnych rozkładów nie było. Jedyne co widziałem to żółtą kartkę na przystanku Zabrze Plac Krakowski - kier. Gliwice - zapewne z informacją, że 6 i 840 tam nie stają.
Przystanek przy filharmonii w kierunku Zabrza pozostał na razie na swoim miejscu. Prace kanalizacyjne już się rozpoczęły - zrobiono głęboką dziurę naprzeciwko filharmonii, czyli jadąc do Zabrza na samym końcu jednotoru.
Ja po południu widziałem, że przystanek został przesunięty o kilkadziesiąt metrów dalej w stronę centrum. Poza tym motorniczy z jednego z tramwajów po tym jak nie zapaliła się lampka w skrzynce przebiegł przez ulicę do puszki w stronę Zaborza. Tam też nic nie zadziałało to sobie pojechał zostawiając zgaszoną skrzynkę. Co do tych skrzynek przy PTK to działały poprawnie.

Podsumowując zamykanie ulicy w środku dnia nie jest dobrym pomysłem. Mogli od rana już zamknąć, bo koło 15 to nawet na 3 Maja przy przystanku Zabrze Jagiełły był dość duży korek spowodowany zatorem na ul. Monte Cassino.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#329 Post autor: Boguś » 28 sie 2009, 21:20

Prace torowe w Katowicach:
W związku z pracami torowymi w Katowicach przy pl. Wolności w nocy z 31 sierpnia/1 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 20. W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów linii 20 (na odcinku Chorzów Batory Zajezdnia - Katowice Plac Wolności) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Załężu:
W związku z pracami sieciowymi w Załężu w nocy z 27/28 i 28/29 sierpnia 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 20. W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów linii 20 (na odcinku Chorzów Batory Zajezdnia - Katowice Plac Wolności) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Czyli mamy pod zajezdnią przesiadkę z zatramwaju na... zatramwaj.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#330 Post autor: Boguś » 28 sie 2009, 21:25

Zakłócenia w kursowaniu tramwajów w dniu 1 września 2009 r. w Chorzowie:

W dniu 1 września 2009 r. w związku z organizacją Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w Chorzowie nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. W godz. 15:00-16:30 linie 9 i 17 kursować będą od Świętochłowic do przystanku Chorzów Batory Zajezdnia. Kursowanie komunikacji zastępczej na linii T-20 pozostaje bez zmian.

Kamil
Posty: 299
Rejestracja: 16 cze 2008, 18:49
Lokalizacja: Sosnowiec

#331 Post autor: Kamil » 01 wrz 2009, 10:16

W Sosnowcu na Klimontowie koło komisariatu policji zaczyna się remont torów, narazie wszystko jest rozkopywane w środku torowiska i obok niego.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#332 Post autor: R_G » 01 wrz 2009, 21:42

A nie jest to przez przypadek jedynie remont nawierzchni w okolicach skrzyżowania ?
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#333 Post autor: Marcin » 01 wrz 2009, 21:45

R_G pisze:A nie jest to przez przypadek jedynie remont nawierzchni w okolicach skrzyżowania ?
Hm, mnie pisał na gadu że widział kawałki prostych szyn, więc może jednak.Lepiej niech ktoś bardziej zaufany jedzie i to sprawdzi.

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#334 Post autor: DW » 01 wrz 2009, 22:05

Marcin pisze:
R_G pisze:A nie jest to przez przypadek jedynie remont nawierzchni w okolicach skrzyżowania ?
Hm, mnie pisał na gadu że widział kawałki prostych szyn, więc może jednak.Lepiej niech ktoś bardziej zaufany jedzie i to sprawdzi.
Oj, Wy niedowiarki ;)
Rozkopany jest cały przejazd przez ul. Hubala Dobrzańskiego. Z pomiędzy torów oraz tuż przy nich wyjęto już asfalt, a samochody kierowane są objazdem przebiegającym za znajdującymi się obok sklepami (przy komisariacie). Na trawniku przed sklepami leżą dwa proste kawałki szyn, które zapewne zostaną jeszcze wygięte, aby pasowały.
Pewnie w którąś noc zostanie wstrzymany ruch do Kazimierza i wtedy wymienią szyny na nowe.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#335 Post autor: Boguś » 02 wrz 2009, 19:45

DW pisze:Pewnie w którąś noc zostanie wstrzymany ruch do Kazimierza i wtedy wymienią szyny na nowe.
Będą wymieniane w nocy z 2/3 września

Prace torowe w Chorzowie:
W związku z pracami torowymi w Chorzowie przy ul. Metalowców w nocy z 2/3 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 6 i 11. W godz. 1:00-4:00 zamiast tramwajów linii 6 (na odcinku Chorzów Stadion Śląski - Bytom Plac Sikorskiego) oraz 11 (na odcinku Katowice Plac Wolności - Chebzie Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#336 Post autor: R_G » 02 wrz 2009, 22:13

Pewnie w którąś noc zostanie wstrzymany ruch do Kazimierza i wtedy wymienią szyny na nowe.
Będą wymieniane w nocy z 2/3 września
A dokładniej :
W godz. 22:17-4:30 zamiast tramwajów linii 27 (na odcinku Dańdówka Skrzyżowanie - Kazimierz Górniczy Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#337 Post autor: rafalurbino18 » 05 wrz 2009, 08:32

Miałem o tym wcześniej wspominać, bo znaki dla samochodów pojawiły się już kilka dni temu, ale jakoś mi to z głowy wypadało. Wiedziałem, że zapewne w ten weekend będą zamykać 3 Maja w rejonie budowy wiaduktu DTŚ - również zapomniałem sprawdzić na TŚ w komunikatach, czy T3 będzie jeździć. Dopiero dzisiaj rano spojrzałem:

Prace drogowe w Zabrzu


W związku z pracami przy budowie wiaduktu nad ul. 3 Maja w Zabrzu w dniach z 4-6 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 3.

Od dnia 4 września od godz. 19:30 do dnia 5 września do godz. 8:00 oraz od dnia 5 września od godz. 19:30 do dnia 6 września do godz. 8:00 tramwaje linii 3 kursować będą na trasie Mikulczyce Pętla - Zaborze Pętla, a na odcinku Zabrze Plac Wolności - Makoszowy Pętla uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

W przypadku wcześniejszego zakończenia prac przywrócone zostanie kursowanie tramwajów linii 3 na stałej trasie.

********* EDYCJA 10.09:


Prace sieciowe na Wirku

W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Wirek w nocy z 9/10 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 9.

W godz. 23:30-4:00 zamiast tramwajów linii 9 (na odcinku Chebzie Pętla - Chorzów Ratusz) kursować będzie komunikacja zastępcza.

------
Prace torowe w Sosnowcu

W związku z pracami torowymi w Sosnowcu przy ul. Piłsudskiego w nocy z 9/10, 10/11 i 11/12września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 21.

W godz. 0:30-4:00 zamiast tramwajów linii 21 (na odcinku Sosnowiec Dworzec PKP - Milowice) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#338 Post autor: Boguś » 11 wrz 2009, 19:20

Prace sieciowe w Szopienicach:
W związku z pracami sieciowymi w Szopienicach w nocy z 16/17, 17/18 i 18/19 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 14 i 15. W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów linii 14 (na odcinku Zawodzie Zajezdnia - Mysłowice Dworzec PKP) i 15 (na odcinku Zawodzie Zajezdnia - Zagórze Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Piaśnikach:
W związku z pracami na podstacji trakcyjnej w Piaśnikach w nocy z 13/14 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 11. W godz. 23:45-3:00 zamiast tramwajów linii 11 (na odcinku Chorzów Metalowców - Chebzie Pętla) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Świętochłowicach:W związku z pracami sieciowymi w Świętochłowicach w nocy z 12/13, 13/14 i 14/15 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 7. W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów linii 7 (na odcinku Chebzie Pętla - Chorzów Batory Zajezdnia) kursować będzie komunikacja zastępcza.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#339 Post autor: ff » 14 wrz 2009, 08:56

W związku z budową DTŚ w Zabrzu lada dzień przystanek Skargi w kierunku Zaborza zostane przeniesiony za skrzyżowanie. Słupek przystankowy obecnego przystanku jest już owinęty czarną folią.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#340 Post autor: Boguś » 22 wrz 2009, 21:35

Prace torowe w Czeladzi:
W związku z pracami torowymi w Czeladzi w nocy z 24/25 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 22. W godz. 0:00-4:00 zamiast tramwajów linii 22 (na odcinku Będzin - Czeladź Kombatantów) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Prace sieciowe w Wirku:
W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Wirek w nocy z 22/23 i 23/24 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 9. W godz. 23:30-4:00 zamiast tramwajów linii 9 (na odcinku Chebzie Pętla - Chorzów Ratusz) kursować będzie komunikacja zastępcza.

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#341 Post autor: Kuba » 22 wrz 2009, 22:11

Nie widziałem, żeby ktoś to pisał, ale...
W związku z przebudową wiaduktu nad torami kolejowymi w Będzinie droga z 6 pasów została zwężona do dwóch. Ruch odbywa się lewym pasem patrząc w str. DG. Przejazd za wiaduktem jest odnowiony, światła dla tramwajów zainstalowane.
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#342 Post autor: rafalurbino18 » 24 wrz 2009, 07:06

ff pisze:W związku z budową DTŚ w Zabrzu lada dzień przystanek Skargi w kierunku Zaborza zostane przeniesiony za skrzyżowanie. Słupek przystankowy obecnego przystanku jest już owinęty czarną folią.
Na stronie TŚ jest taki komunikat:
TŚ pisze:Przesunięcie przystanku Zaborze Skargi

W związku z pracami drogowymi, od dnia 21 września 2009 r. do odwołania przesuwa się przystanek Zaborze Skargi (stanowisko w kierunku Chebzia) - za skrzyżowanie z ul. Skargi.
******** EDYCJA 25.09. ********

Prace sieciowe na Stroszku

W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Stroszek w dniu 26 września 2009 r. w godz. 8:00-16:00 w kursach linii 19 z Katowic na Stroszek (i z powrotem) konieczna będzie przesiadka na przystanku Bytom Plac Sikorskiego.

Za utrudnienia przepraszamy.


Prace kanalizacyjne w Zabrzu

W związku z pracami kanalizacyjnymi w ciągu ul. Makoszowskiej w Zabrzu w dniu 26 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 3.

W godz. 4:00-16:00 tramwaje linii 3 kursować będą na trasie Mikulczyce Pętla - Zaborze Pętla, natomiast na odcinku Zabrze Plac Wolności - Makoszowy Pętla uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza


Prace sieciowe w Wirku

W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Wirek w nocy z 25/26 września oraz w dniu 26 września 2009 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii 9.

W godz. 0:00-14:00 tramwaje linii 9 kursować będą na trasie skróconej Bytom Plac Sikorskiego - Chebzie Pętla, natomiast na odcinku Chebzie Pętla - Chorzów Ratusz kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.


Zabrzański Wrzesień 2009

Akurat to nie jest żaden cytat, bo nigdzie o tym nie ma mowy. Nie jest to również żadne remont, ale przy okazji o tym wspominam. Jutro z uwagi na przemarsz ulicą Wolności w godzinach przedpołudniowych nie będą jeździć jedynki i czwórki. Tak więc zapewne śmigać będą zatramwaje.

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#343 Post autor: memphis » 25 wrz 2009, 20:35

rafalurbino18 pisze:Akurat to nie jest żaden cytat, bo nigdzie o tym nie ma mowy. Nie jest to również żadne remont, ale przy okazji o tym wspominam. Jutro z uwagi na przemarsz ulicą Wolności w godzinach przedpołudniowych nie będą jeździć jedynki i czwórki. Tak więc zapewne śmigać będą zatramwaje.
Będą czasowe wstrzymania ruchu, bez całkowitej przerwy i bez zatramwajów.

ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

#344 Post autor: ff » 25 wrz 2009, 20:39

rafalurbino18 pisze:Prace sieciowe na Stroszku

W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Stroszek w dniu 26 września 2009 r. w godz. 8:00-16:00 w kursach linii 19 z Katowic na Stroszek (i z powrotem) konieczna będzie przesiadka na przystanku Bytom Plac Sikorskiego.

Za utrudnienia przepraszamy.
Jaka przesiadka? Na autobus? A może na eNkę? Komunikat napisany w zupełnie odmiennym stylu niż zwykle.

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 743
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:52
Lokalizacja: Będzin/Mierzęcice

#345 Post autor: Kuba » 25 wrz 2009, 21:39

W Czeladzi wymieniono zwrotnice na pętli. Zwrotnica zjazdowa z Będzina i łącznika pętlowego.
W Będzinie podłączono część nowej sieci na rondzie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2009, 12:30 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
"Idę do roboty na zajezdnię, będę zmieniał opony w tramwajach!"
http://mierzecice.myminicity.com/

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#346 Post autor: memphis » 25 wrz 2009, 23:18

ff pisze:
rafalurbino18 pisze:Prace sieciowe na Stroszku

W związku z pracami na podstacji trakcyjnej Stroszek w dniu 26 września 2009 r. w godz. 8:00-16:00 w kursach linii 19 z Katowic na Stroszek (i z powrotem) konieczna będzie przesiadka na przystanku Bytom Plac Sikorskiego.

Za utrudnienia przepraszamy.
Jaka przesiadka? Na autobus? A może na eNkę? Komunikat napisany w zupełnie odmiennym stylu niż zwykle.
Przesiadka na drugi tramwaj. Po prostu skład pojedzie pod Politechnikę, a pasażerowie pojadą na Stroszek podstawioną solówką. Wynika to z tego, że widocznie trzeba zmniejszyć moc na podstacji podczas robót i byłoby za duże obciążenie gdyby jechały składy normalnie.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#347 Post autor: R_G » 25 wrz 2009, 23:21

Kuba pisze:W Czeladzi wymieniono zwrotnice na pętli. Zwrotnica zjazdowa z kierunku Będzina i łącznika pętlowego.
W Będzinie podłączono część nowej sieci na rondzie.
Na Rondzie też już zwrotnice działają normalnie
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#348 Post autor: rafalurbino18 » 26 wrz 2009, 11:42

memphis pisze:Będą czasowe wstrzymania ruchu, bez całkowitej przerwy i bez zatramwajów.
No to współczuje pasażerom... Według mnie najlepszym wyjściem byłoby zrobić tak, by po ostatnim kursie tramwaju jechał już zatramwaj. I ten ostatni kurs tramwaju mógłby być już po 9, czyli dość długo przed blokadą. Wtedy przynajmniej nie byłoby tak jak jest dzisiaj. Pasażerowie wsiadają na Zaborzu do tramwaju, a potem się ich wyrzuca z wagonu mówiąc, że tramwaj dalej nie jedzie, idźcie piechotą. Gdyby odrazu wsiadli do zatramwaju to takiego problemu by nie było. Oczywiście najpierw trzeba zacząć od informacji na przystankach...

memphis
Posty: 1124
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:55
Lokalizacja: Josephsdorf-O/S

#349 Post autor: memphis » 26 wrz 2009, 20:29

rafalurbino18 pisze:Pasażerowie wsiadają na Zaborzu do tramwaju, a potem się ich wyrzuca z wagonu mówiąc, że tramwaj dalej nie jedzie, idźcie piechotą.
Ale dlaczego ma ich ktoś wyrzucać? Wydaje mi się, że wstrzymania będą co najwyżej kilkuminutowe.

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#350 Post autor: rafalurbino18 » 26 wrz 2009, 23:37

memphis pisze:
rafalurbino18 pisze:Pasażerowie wsiadają na Zaborzu do tramwaju, a potem się ich wyrzuca z wagonu mówiąc, że tramwaj dalej nie jedzie, idźcie piechotą.
Ale dlaczego ma ich ktoś wyrzucać? Wydaje mi się, że wstrzymania będą co najwyżej kilkuminutowe.
No tak, jasne. I oczywiście było tak jak myślałem. Współczuje wszystkim, którzy musieli dzisiaj korzystać z tramwajów w Zabrzu, ale cóż. Raz do roku można się poświęcić :/
Co do, jak to nazwałem wyrzucania, to chodziło mi o sam problem organizacji ruchu. Bo jeśli przemarsz się zaczyna o 11.00, ale trzeba już wcześniej się ustawić to oczywiście można to zrobić. Ale po jaką cholerę puszcza się tam tramwaj wiedząc, że i tak stanie przed placem Wolności i dalej nie pojedzie. O całym tym przemarszu wiadomo było już dawno, więc nie rozumiem czemu nikt nad tym nie siadł, nie wymyślił co można byłoby zrobić. Nie widzę żadnego problemu w ustaleniu godziny zamknięcia ulicy. Wtedy ustala się tak rozkład, by tuż przed zamknięciem pojechał ostatni tramwaj linii, a następnie już zatramwaj. Ten drugi mógłby stawać nawet na Goethego, tylko wcześniej należy powieścić kartki na przystanku, by powiadomić pasażerów. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby trwało to nawet od 8 do 16, byleby tylko coś jeździło. Bo takie obiecanki o chwilowych wstrzymywaniach ruchu można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Tyle z mojej strony :/
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2009, 10:15 przez rafalurbino18, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości