W dniach 18 – 19.06.2016 r. prace w Szopienicach
W związku z pracami w Szopienicach od godz. 16:15 w dniu 18.06.2016 r. do godz. 04:00 w dniu 19.06.2016 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego.
Linia nr 14
- od strony Katowic kursować będzie na trasie : Zawodzie zajezdnia – Katowice Brynów pętla
- od strony Mysłowic kursować będzie na trasie: Mysłowice pętla – Szopienice pętla
Linia nr 15
- od strony Katowic kursować będzie na trasie: Zawodzie pętla – Katowice Pl. Wolności
- od strony Zagórza kursować będzie na trasie: Zagórze pętla – Milowice pętla
Linia nr 20
- od strony Chorzowa kursować będzie na trasie: Chorzów Rynek – Zawodzie zajezdnia
- od strony Szopienic zostaje zawieszona
Na trasie:
Zawodzie Zajezdnia – Szopienice Pętla
(T14 i T20) oraz Zawodzie Zajezdnia – Sosnowiec Dworzec PKP (T-15) zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.
Trasa linii T-14 i T-20:
kier. Szopienice: Zawodzie Zajezdnia (autobusowy) – Szopienice Roździeńska (tymczasowy),- Szopienice Wodociągi (autobusowy) – Burowiec (autobusowy) – Szopienice Kościół (autobusowy) – Szopienice Dwór (autobusowy) – Szopienice Chemiczna (tramwajowy),
kier. Zawodzie: Szopienice Chemiczna (tramwajowy) – Szopienice Dwór (autobusowy) – Szopienice Kościół (tymczasowy) – Szopienice Poczta (tramwajowy) – Burowiec (autobusowy) – Szopienice Wodociągi (tramwajowy) – Szopienice Roździeńska (tramwajowy) – Zawodzie Zajezdnia (autobusowy).
Trasa linii T-15:
Kier. Sosnowiec: Zawodzie pętla (autobusowy) – Zawodzie Zajezdnia (autobusowy) – Szopienice Roździeńska (tymczasowy) – Szopienice Wodociągi (autobusowy) – Burowiec (autobusowy) – Szopienice Kościół (autobusowy) – Szopienice Dwór (autobusowy) – Szopienice Morawa (tramwajowy) – Szopienice Stawiki (tramwajowy) – Sosnowiec Brynica (tramwajowy) – Sosnowiec Sobieskiego (tymczasowy) - Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy),
Kier. Zawodzie: Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec Sobieskiego (tymczasowy) – Sosnowiec Brynica (tramwajowy) – Szopienice Stawiki (tramwajowy) – Szopienice Morawa (tymczasowy) – Szopienice Dwór (tramwajowy) – Szopienice Poczta (tramwajowy) – Burowiec (autobusowy) – Szopienice Wodociągi (tymczasowy) – Szopienice Roździeńska (tymczasowy) – Zawodzie Zajezdnia (autobusowy) – Zawodzie pętla (autobusowy).
UWAGA:
W kursach w kier. Szopienic i Sosnowca nie będzie obsługiwany przystanek Szopienice Poczta.
info.:
http://www.tram-silesia.pl
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniach 19/20.06.2016 r. prace w rejonie przystanku Katowice Spodek
W związku z pracami w rejonie przystanku Spodek w Katowicach w nocy z dnia 19/20.06.2016 r. w godz.: 00:30– 04:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu.
Linia nr 6 - kursować będzie na trasie: Bytom Politechnika Śl. – Chorzów Stadion Śląski oraz Katowice Brynów pętla - Katowice Pl. Miarki
Linia nr 11 - kursować będzie na trasie: Ruda Śl. Chebzie pętla – Chorzów Stadion Śląski
Linia nr 16 - kursować będzie na trasie: Katowice Brynów pętla - Katowice Pl. Miarki oraz Siemianowice Pl. Skargi – Katowice Słoneczna pętla.
Na trasie Chorzów Stadion Śląski – Katowice Plac Miarki / Katowice Plac Wolności zostanie uruchomiana autobusowa komunikacja zastępcza T-6 i T-11, a na trasie Katowice Słoneczna – Katowice Plac Miarki T-16. Autobusy będą kursowały zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie wg poniższego:
Przystanki T-6 kier. Chorzów
Katowice Plac Miarki; Katowice Św. Jana; Katowice Rynek; Katowice Rondo; Katowice Sokolska; Katowice Stęślickiego ; Dąb Huta Baildon; Dąb Kościół; WPKiW Wesołe Miasteczko; WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny; WPKiW Wejście Główne; Chorzów Stadion Śląski;
Przystanki T-6 kier. Katowice
Chorzów Stadion Śląski; WPKiW Wejście Główne; WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny; WPKiW Wesołe Miasteczko; Dąb Kościół; Dąb Huta Baildon; Katowice Stęślickiego ; Katowice Sokolska; Katowice Rondo; Katowice Rynek ;Katowice Św. Jana; Katowice Plac Miarki.
Przystanki T-11 kier. Chorzów
Katowice Plac Wolności; Katowice Dw. PKP (autobusowy);Katowice Św. Jana; Katowice Teatr; Katowice Rondo; Katowice Sokolska; Katowice Stęślickiego; Dąb Huta Baildon; Dąb Kościół; WPKiW Wesołe Miasteczko; WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny; WPKiW Wejście Główne; Chorzów Stadion Śląski;
Przystanki T-11 kier. Katowice
Chorzów Stadion Śląski; WPKiW Wejście Główne; WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny; WPKiW Wesołe Miasteczko; Dąb Kościół; Dąb Huta Baildon; Katowice Stęślickiego; Katowice Sokolska; Katowice Rondo, Katowice Korfantego; Katowice Mickiewicza; Katowice Plac Wolności,
Przystanki T-16 kier. Chorzów
Katowice Plac Miarki; Katowice Św. Jana; Katowice Rynek; Katowice Rondo; Misjonarzy Oblatów; Słoneczna pętla
Przystanki T-16 kier. Katowice
Słoneczna pętla; Misjonarzy Oblatów; Katowice Rondo; Katowice Rynek ;Katowice Św. Jana; Katowice Plac Miarki.
UWAGA:
Nie będą obsługiwane przystanki tramwajowe Dąb SCC, Katowice Dw. PKP oraz Katowice Plac Wolności.
info.:
http://www.tram-silesia.pl