Tramwaj w Gliwicach na Opolskiej ??

O planowanych i przyszłych inwestycjach w tabor, sieć, torowiska itd.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adasiek
Posty: 353
Rejestracja: 12 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: Gliwice

Tramwaj w Gliwicach na Opolskiej ??

#1 Post autor: adasiek » 17 lis 2007, 22:53

Prawdę mówiąc nie wiedziałem, czy jest sens zakładać nowy temat na to jedno zagadnienie ale nie wiedziałem do którego innego tematu możnaby to podpiąć. ;)

Pomysł ten wydaje mi się nieco poroniony.. Po co niby nowe torowisko dla tramwajów i to jeszcze w tym miejscu? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby przejazd tramwaju tamtędy zmniejszył jakoś znacząco czas przejazdu do dworca. Opolska jest dość wąską ulicą, Tarnogórska zaś często bywa zakorkowana. I jeszcze ten pomysł budowy wiaduktu nad torami.. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Jak dla mnie ten nowy przebieg torów mógłby istnieć tylko przy zachowaniu trasy na Zabrskiej i Jagiellońskiej. I to przy wybudowaniu jakiegoś łącznika w okolicach placu Piastów nowej trasy ze starą . Wtedy miałoby to jakiś sens. Gdyby tak wybudować jeszcze łącznik w Zabrzu na placu Wolności, można by wydłużyć linię 5 do Gliwic:). Nową trasą jechałaby do dworca, gdzie kończyłaby a Jagiellońską i Zabrską wracałaby do Bytomia. Schemat rozwoju linii tramwajowych ( Link ) pokazuje jednak , że linia na Zabrskiej nie jest przeznaczona do wycinki, więc nie wiem po co to przenoszenie torowiska. Coś mi tu śmierdzi :P . Może faktycznie jakieś plany ? ;)
Zapraszam do wypowiadania się. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości