Nowy punkt regulatorski w Milowicach

O planowanych i przyszłych inwestycjach w tabor, sieć, torowiska itd.
Wiadomość
Autor
ff
Posty: 5734
Rejestracja: 13 lis 2006, 18:33
Lokalizacja: ---

Nowy punkt regulatorski w Milowicach

#1 Post autor: ff » 19 wrz 2008, 01:36

Tramwaje Śląskie chcą uruchomić (a właściwie reaktywować) nowy punkt regulatorski na pętli w Milowicach z węzłem sanitarnym. W tym celu ogłoszono przetarg na zakup odpowiedniego kontenera. To właściwie już drugi przetarg, pierwszy nie został rozstrzygnięty.

http://bip.tram-silesia.pl/?id=przetarg ... /index.htm

Termin realizacji do końca października, czyli punkt mógłby zacząć działać już w listopadzie.


A przy okazji. Czy był kiedyś punkt regulatorski na Lipinach? Obecny szalet miejski przy rozjeździe 11/17 bardzo mi przypomina inne tego typu miejsca na sieci ;)

Marcin
Posty: 1860
Rejestracja: 09 sie 2007, 00:59
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

#2 Post autor: Marcin » 19 wrz 2008, 10:39

Mnie ciekawi czy odnowią też punkt na Zagórzu,z tego co widziałem motorowi idą tam czasem zaparzyć sobie kawę i do toalety :).Kiedyś pamiętam że zawsze siedziała tam regulatorka,to było jeszcze w czasach obsługi 15 przez Zawodzie na 6 składach co 20 min ;).

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: DW » 19 wrz 2008, 19:13

Według mnie punktu regulatorskiego nie chcą raktywować, tylko jedynie postawić nowy kontener zamiast starego. Być może kiedyś powróci tam regulator i dlatego nazywają go punktem regulatorskim.
Na razie korzystają z niego jedynie motorowi (bo jest tem wc).

rafalurbino18
Posty: 6216
Rejestracja: 09 paź 2007, 13:56
Lokalizacja: Zabrze

#4 Post autor: rafalurbino18 » 19 wrz 2008, 19:35

DW pisze:Na razie korzystają z niego jedynie motorowi (bo jest tem wc).
Dobrze, że przynajmniej jest WC, bo pamiętam jak kierowcy autobusów (chyba z PKMu K-ce) skarżyli się na brak toalet na niektórych pętlach. Nie wiem jak to wygląda w komunikacji tramwajowej ale narazie się nie czepiali tego motorowi :)

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: DW » 02 paź 2008, 17:21

Przetarg ponownie unieważniono, gdyż nie złożono żadnej oferty.

http://bip.tram-silesia.pl/?id=przetarg ... m&dzial=32

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości