Strona 1 z 1

Pętla tramwajowa w Milowicach

: 04 sty 2021, 10:50
autor: patryk644
Nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, więc stworzyłem nowy temat. Mam spore uwagi jeśli chodzi o rozkład jazdy linii 26 i jej przerwy na pętli w Milowicach. Rozkład jest tak zrobiony, że są momenty jak na tej pętli na linii 26 powinny stać dwa składy + E1. O ile dwa składy wzdłuż peronu się mieszczą, o tyle E1 stoi już poza krawędziami peronu.

Przykład
Jak ostatnio jechałem właśnie E1 i tramwaj dojechał już do pętli to na pętli stały już na linii 26 dwa składy. Motorniczy poinformował pasażerów, że za dwie minuty 26stka odjeżdża i wtedy podjedzie do peronu i otworzy drzwi. I rzeczywiście po dwóch minutach jeden ze składów ruszył i zrobiło się miejsce na E1. Wtedy dopiero motorniczy otworzył drzwi i pasażerowie mogli opuścić wagon.

TŚ tym samym pokazuje, że absurdy na naszych torach to rzecz normalna i, że nawet dobrze wyliczyć postoju na pętli nie potrafią. Chyba zapomnieli o tym, że dwa składy + E1 są dłuższe od 3xE1. Ciekawe czy ktoś już zwrócił wcześniej na to uwagę, bo wygląda jakby TŚ się tym wcale nie przejmowało.

Re: Pętla tramwajowa w Milowicach

: 04 sty 2021, 11:23
autor: Nex838
Nie TŚ, tylko ZTM ustala rozkłady. Kochany mądry ZTM ustalił też dla 26 mijankę dwóch pociągów na przystanku... Dańdówka Dworzec PKP. Gdzie mijanka to może się tam komuś przyśniła. Dlatego jakkolwiek by się motorowi ze sobą nie dogadali na radiu, zawsze na Dańdówka Skrzyżowanie lub Dańdówka Osiedle (zależnie gdzie się miną) tramwaj przyjeżdża opóźniony. Może od 01.01.2021 już to poprawili, nie sprawdzałem.

Re: Pętla tramwajowa w Milowicach

: 04 sty 2021, 13:15
autor: elot360
A to nie pierwszy raz ambitnego rozkładu jazdy na pętlach autorstwa ZTM, swego czasu na Biskupicach potrafiły 2 składy z Betą (30, 5, 30). Te piesze wędrówki od żeberka do autobusu zastępczego to była niezła przygoda. Po interwencji w TŚ udało się zrobić to co już jest w zakresie ich kompetencji, wydłużyli peron do wysiadania o kilka płyt betonowych

Re: Pętla tramwajowa w Milowicach

: 10 sty 2021, 20:38
autor: auri23
Niebawem rozkłady w Zagłębiu trzeba będzie ostro przemodelować :) więc wszystko się zmieni.

Re: Pętla tramwajowa w Milowicach

: 17 sty 2021, 12:06
autor: aso
No cóż... Nie jest jakąś specjalną tajemnicą, że osoby zajmujące się rozkładami jazdy tramwajów w ZTM to nie są wysokiej klasy specjaliści :-) W związku z tym co jakiś czas podręcznikowe błędy są po prostu w pakiecie.