Ogrzewanie w stopiątkach

Wszystko o sprawach technicznych dotyczących tramwajów i infrastruktury.
Wiadomość
Autor
DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#1 Post autor: DW » 17 lut 2011, 21:12

adam86 pisze:
Problem ten dotyczy jednak wielu wagonów we wszystkich zajezdniach, a co gorsza wszystkich modernizacji wykonanych w Łodzi, Poznaniu,Chorzowie i Będzinie poza ostatnimi ZURkami, które mają 5 nagrzewnic.
Jakich zaś wszystkich modernizacji. To, że w żelazakach są po 2 nagrzewnice to nie znaczy, że nie są one sprawne.
W żelazkach są 3 nagrzewnice, ale mimo to zazwyczaj jest w nich rzeczywiście strasznie zimno (w szczególności przy silnych mrozach).
W moderusach, z tego co kojarzę, ciepło, w wagonach po RB i w pierwszych po RK jeszcze jakoś ujdzie, a w tych z 5 nagrzewnicami nawet cieplej niż w zwykłych stopiątkach (poranne zimowe przejazdy #635, czy #636 kojarzą mi się z jazdą w aż za ciepłym wozie ;) ).

Slim
Posty: 191
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:42
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: Slim » 17 lut 2011, 21:56

adam86 pisze: Jakich zaś wszystkich modernizacji. To, że w żelazakach są po 2 nagrzewnice to nie znaczy, że nie są one sprawne.
Chodzi o to że jest w nich zdecydowanie za zimno.

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#3 Post autor: adam86 » 18 lut 2011, 16:05

Slim pisze:]Chodzi o to że jest w nich zdecydowanie za zimno.
O bosz, ale to nie znaczy, że ogrzewanie w nich nie działa!
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#4 Post autor: mark40 » 18 lut 2011, 18:05

adam86 pisze:
Slim pisze:]Chodzi o to że jest w nich zdecydowanie za zimno.
O bosz, ale to nie znaczy, że ogrzewanie w nich nie działa!
A skąd twoja pewność, że działa? W niektórych wagonach nie wszystkie nagrzewnice są sprawne.

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#5 Post autor: adam86 » 18 lut 2011, 19:26

Na litość boską, w wielu wagonach jeżdżę i jakoś nie widziałem, aby miały padać masowo nagrzewnice. Przecież jemu chodzi o to, że jest zimno i mylnie łaczy to z niesprawnym ogrzewaniem, a nie tym, że jest zbyt mało wydajne.
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#6 Post autor: Boguś » 18 lut 2011, 20:16

adam86 pisze:A #254 + #255 pochodzi z początku lat 80tych i miał do niedawna oryginalna instalację konstalowską, która wadliwa przecież nie była.
Z powodu problemów z instalacją +255 (wtedy jeszcze niebieski) stał kilka miesięcy.
Big0s93 pisze:Było już pisane gdzieś o pożarze #274?
Jaki pożar?

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#7 Post autor: mark40 » 18 lut 2011, 21:44

adam86 pisze:Na litość boską, w wielu wagonach jeżdżę i jakoś nie widziałem, aby miały padać masowo nagrzewnice. Przecież jemu chodzi o to, że jest zimno i mylnie łaczy to z niesprawnym ogrzewaniem, a nie tym, że jest zbyt mało wydajne.
Zgadza się jest zimno, gdy działają wszystkie trzy nagrzewnice. A co dopiero powiedzieć w momencie gdy jedna lub dwie są zepsute.

Tak swoja drogą to najzimniejszymi wagonami są chyba nie żelazka a skład #771#772. Kiedyś były tam porządne nagrzewnice jak w #677 czy #678. Możliwe, ze sie zepsuły i zamontowano małe jeszcze gorsze niż w żelazkach. O ile dobrze pamiętam to w którymś z wagonów nawet nie ma kompletu trzech nagrzewnic, są tylko dwie.

R_G
Posty: 2720
Rejestracja: 16 lut 2008, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

#8 Post autor: R_G » 18 lut 2011, 21:48

mark40 pisze:Zgadza się jest zimno, gdy działają wszystkie trzy nagrzewnice. A co dopiero powiedzieć w momencie gdy jedna lub dwie są zepsute.
No jasne. Nie ważne czy wszystkie nagrzewnice w tej pseudo podróbie działają czy nie, nie ważne czy wszystkie są na full.... i tak jest zimno.
:!: Pozdrawiam R1 :santa: :!:

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#9 Post autor: adam86 » 18 lut 2011, 21:49

mark40 pisze: Tak swoja drogą to najzimniejszymi wagonami są chyba nie żelazka a skład #771#772. Kiedyś były tam porządne nagrzewnice jak w #677 czy #678. Możliwe, ze sie zepsuły i zamontowano małe jeszcze gorsze niż w żelazkach.
Nie możliwe, że się zepsuły, bo te są tam od ostatniego RK.
KZKGOP 1779

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#10 Post autor: DW » 19 lut 2011, 10:04

adam86 pisze:
mark40 pisze: Tak swoja drogą to najzimniejszymi wagonami są chyba nie żelazka a skład #771#772. Kiedyś były tam porządne nagrzewnice jak w #677 czy #678. Możliwe, ze sie zepsuły i zamontowano małe jeszcze gorsze niż w żelazkach.
Nie możliwe, że się zepsuły, bo te są tam od ostatniego RK.
Uważasz, że wszystkie nagrzewnice znajdujące się w naszych stopiątkach są bezawaryjne?! :roll:

Przecież nierzadko zdarza się, że ogrzewanie jest zepsute. Dla przykładu katowicki skład #685+686, którym jechałem raz w grudniu, drugi raz w styczniu i w obu wozach grzejniki były całkiem zimne...

Nie pamiętam już co to był za wóz, ale jakieś 2 lata temu w którejś z krakowskich solówek z Zawodzia nie było w ogóle ogrzewania (ani zwykłego przy ścianach, ani nagrzewnic nawiewowych :shock: ).

Awatar użytkownika
Penny
Posty: 9369
Rejestracja: 14 cze 2008, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

#11 Post autor: Penny » 19 lut 2011, 10:34

Czasami ogrzewanie jest wyłączone specjalnie, bo zdarza się, że w elektryce z tego tytułu coś szwankuje. A jak już tak marzniecie wszyscy :P to polecam (niestety już wycofany z ruchu) skład #482+483 ;) Tam to można powiedzieć, że ogrzewanie było :D

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#12 Post autor: mark40 » 19 lut 2011, 13:01

adam86 pisze:
mark40 pisze: Tak swoja drogą to najzimniejszymi wagonami są chyba nie żelazka a skład #771#772. Kiedyś były tam porządne nagrzewnice jak w #677 czy #678. Możliwe, ze sie zepsuły i zamontowano małe jeszcze gorsze niż w żelazkach.
Nie możliwe, że się zepsuły, bo te są tam od ostatniego RK.
Niemożliwe są głupoty jakie piszesz i których na dodatek jesteś pewien.

Po RK skład odstał takie dmuchawy http://www.si-elektron.pl/produkty/nagrzew/nt-3.html

Jak nim jechałem (nie pamiętam czy to był #771 czy #772) widziałem jedną taką http://www.si-elektron.pl/produkty/nagrzew/nt-6.html drugiej nie widziałem, bo jej nie było, trzecią zasłaniali pasażerowie (a możliwe, że tez nie było).

PS. O co chodzi z wylogowywaniem po X minytach. Człowiek pisze posta, szukając linków a tu po naciśnięciu WYŚLIJ pojawia sie komunikat o zalogowaniu. Jest to lekko denerwujace :P

adam86
Posty: 928
Rejestracja: 31 maja 2008, 14:16
Lokalizacja: Chorzów

#13 Post autor: adam86 » 19 lut 2011, 14:22

DW pisze: Uważasz, że wszystkie nagrzewnice znajdujące się w naszych stopiątkach są bezawaryjne?! :roll:
Przecież chodziło o to, że nic sie nie popsuło, a #771 i #772 miały te same nagrzewnice cały czas.
Przecież nierzadko zdarza się, że ogrzewanie jest zepsute. Dla przykładu katowicki skład #685+686, którym jechałem raz w grudniu, drugi raz w styczniu i w obu wozach grzejniki były całkiem zimne...
A w jakiej pozycji było pokrętło w kabinie? To, że ogrzewanie było nie włączone nie znaczy, że było zepsute. Ogrzewanie się przecież często wyłącza na sankach , potem się nie raz zapomina włączyć.
mark40 pisze: Po RK skład odstał takie dmuchawy http://www.si-elektron.pl...grzew/nt-3.html

Jak nim jechałem (nie pamiętam czy to był #771 czy #772) widziałem jedną taką http://www.si-elektron.pl...grzew/nt-6.html drugiej nie widziałem, bo jej nie było, trzecią zasłaniali pasażerowie (a możliwe, że tez nie było).
Tych pierwszych tam nigdy nie było, za to te drugie są odkąd pamiętam. I jakbyś tak jeszcze poczytał sobie te tabelki co tam są, to byś zauważył, że obie mają taką samą moc, więc opowiadanie bajek, że te pierwsze były lepsze...
KZKGOP 1779

Awatar użytkownika
mark40
Posty: 424
Rejestracja: 07 lis 2008, 13:09
Lokalizacja: Chorzów

#14 Post autor: mark40 » 19 lut 2011, 17:00

adam86 pisze:Przecież chodziło o to, że nic sie nie popsuło, a #771 i #772 miały te same nagrzewnice cały czas.

Tych pierwszych tam nigdy nie było, za to te drugie są odkąd pamiętam. I jakbyś tak jeszcze poczytał sobie te tabelki co tam są, to byś zauważył, że obie mają taką samą moc, więc opowiadanie bajek, że te pierwsze były lepsze...
TŚ (chyba) nigdy nie montowały nagrzewnic NPT6, tylko przy wymianie zastępując wcześniejsze, zepsute NPT3. Baa NPT6 chyba nawet nie były produkowane wtedy kiedy skład #771#772 miał RK. W 2000 roku kiedy to był remont #771#772 oraz pojawiły sie pierwsze modernizacje z Chorzowa i Bedzina, we wszystkich instalowano nagrzewnice NPT3.

Awatar użytkownika
Big0s93
Posty: 573
Rejestracja: 22 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Sosnowiec

#15 Post autor: Big0s93 » 20 lut 2011, 16:33

Boguś pisze:
Big0s93 pisze:Było już pisane gdzieś o pożarze #274?
Jaki pożar?
Jesienią kabina motorniczego w wagonie #274 stanęła w ogniu.
Zniszczenia były bardzo duże, lecz wagon już za niedługo powróci do ruchu liniowego wraz z nowym pulpitem. W tym właśnie elemencie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Doczepa #280 również "choruje" na elektrykę.
Informacje z pierwszej ręki, od motorniczego przy którym miał miejsce ten incydent.
"Jestem niczym zbłąkany pasażer.
Uciekam, wysiadam. Nie jadę dalej."
~Ja

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 4741
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:30
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

#16 Post autor: Boguś » 20 lut 2011, 18:04

Big0s93 pisze:Jesienią kabina motorniczego w wagonie #274 stanęła w ogniu.
Zniszczenia były bardzo duże, lecz wagon już za niedługo powróci do ruchu liniowego wraz z nowym pulpitem. W tym właśnie elemencie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.
Chyba coś zmyślasz. Od sierpnia 2010 roku #274+275 regularnie kursował. Dopiero od drugiej połowy stycznia skład nie kursuje

DW
Posty: 8055
Rejestracja: 13 lis 2006, 19:56
Lokalizacja: Sosnowiec

#17 Post autor: DW » 20 lut 2011, 21:14

Boguś pisze:
Big0s93 pisze:Jesienią kabina motorniczego w wagonie #274 stanęła w ogniu.
Zniszczenia były bardzo duże, lecz wagon już za niedługo powróci do ruchu liniowego wraz z nowym pulpitem. W tym właśnie elemencie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.
Chyba coś zmyślasz. Od sierpnia 2010 roku #274+275 regularnie kursował. Dopiero od drugiej połowy stycznia skład nie kursuje
No właśnie. Jesienią i na początku zimy #274+275 nie miał przestojów dłuższych niż tydzień.
Dopiero w połowie stycznia zniknął i akurat pasuje, że to w związku z przygotowaniem do rejestracji. Jakiś tydzień temu był widziany na zajezdni przed warsztatem z kwadratowymi światami.

Awatar użytkownika
Big0s93
Posty: 573
Rejestracja: 22 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Sosnowiec

#18 Post autor: Big0s93 » 20 lut 2011, 23:50

DW pisze:(...)Jakiś tydzień temu był widziany na zajezdni przed warsztatem z kwadratowymi światami.
Takie ładne czarne zaślepki mu zabrali...

Nie zmyślam, mówię ciekawotkę którą dowiedziałem od znajomego motorniczego.
"Jestem niczym zbłąkany pasażer.
Uciekam, wysiadam. Nie jadę dalej."
~Ja

116Nd#808
Posty: 208
Rejestracja: 31 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Bytom

#19 Post autor: 116Nd#808 » 01 mar 2011, 17:28

W składzie #401+402 od ponad miesiąca panuje zimnica (i w pierwszym, i w drugim wagonie). Nie wiem, czy to ogrzewanie jest zepsute, czy to motorowi celowo (albo i nie) je wyłączają.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#20 Post autor: elot360 » 27 paź 2022, 15:06

kassiencja1234 pisze:
27 paź 2022, 14:51
Może sprawdźcie na stronę Pompa ciepła Galmet do ogrzewania to oferta na pomy ciepła. Myślę, że warto kupić zestawy z pompą do ogrzewania i chłodzenia budynków. Jeśli chcecie zainwestować w takie ogrzewanie to koniecznie sprawdźcie na całą ofertę tej firmy.
Minął miesiąc, efekty lenistwa naszego administratora od siedmiu boleści widać wciąż doskonale. Zero blokady na pisanie postów, zero usuniętych kont botów. A mówiłem że tak będzie...
elot360 pisze:
27 wrz 2022, 18:47
Panie wydmuszko administratora, dlaczego gdy napisałem pytanie "Kiedy usuniesz konto tego bota", to po prostu usunąłeś posty i najwyraźniej poszedłeś grać w CSa, zadowolony z tego ile się tego dnia narobiłeś na rzecz forum?

Seba77, albo weź się do roboty, do której jesteś zobowiązany piastując swoje stanowisko, albo honorowo zrezygnuj z niego i oddaj komuś, kto rzeczywiście będzie dbał o porządek na forum. Poprzeczkę postawiłeś absurdalnie nisko, jestem pewien że pierwszy lepszy użytkownik z tej garstki aktywnych będzie 100 razy lepszy...

Edit: Zero nauki na swoich błędach, znowu usunięty post bota ale bez usuwania konta... Zgadnij co się wkrótce stanie...
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

gg73
Posty: 1079
Rejestracja: 23 cze 2013, 20:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#21 Post autor: gg73 » 28 paź 2022, 13:36

elot360 pisze:
27 paź 2022, 15:06
kassiencja1234 pisze:
27 paź 2022, 14:51
Może sprawdźcie na stronę Pompa ciepła Galmet do ogrzewania to oferta na pomy ciepła. Myślę, że warto kupić zestawy z pompą do ogrzewania i chłodzenia budynków. Jeśli chcecie zainwestować w takie ogrzewanie to koniecznie sprawdźcie na całą ofertę tej firmy.
Minął miesiąc, efekty lenistwa naszego administratora od siedmiu boleści widać wciąż doskonale. Zero blokady na pisanie postów, zero usuniętych kont botów. A mówiłem że tak będzie...
elot360 pisze:
27 wrz 2022, 18:47
Panie wydmuszko administratora, dlaczego gdy napisałem pytanie "Kiedy usuniesz konto tego bota", to po prostu usunąłeś posty i najwyraźniej poszedłeś grać w CSa, zadowolony z tego ile się tego dnia narobiłeś na rzecz forum?

Seba77, albo weź się do roboty, do której jesteś zobowiązany piastując swoje stanowisko, albo honorowo zrezygnuj z niego i oddaj komuś, kto rzeczywiście będzie dbał o porządek na forum. Poprzeczkę postawiłeś absurdalnie nisko, jestem pewien że pierwszy lepszy użytkownik z tej garstki aktywnych będzie 100 razy lepszy...

Edit: Zero nauki na swoich błędach, znowu usunięty post bota ale bez usuwania konta... Zgadnij co się wkrótce stanie...
Ja też mam uwagi do formy tego forum oraz podejmowanych decyzji. Tez uważam, że pewne sprawy należałoby zmodyfikować albo ułożyć od nowa. Ale elot360 nie należy tego robić tak jak ty to wykonujesz od dłuższego czasu. Starasz się coś zmienić obrażając cały czas poszczególne osoby, które Ci się nie podobają lub do których masz jakieś zastrzeżenia. A już nie daj boże że ktoś się z tobą nie zgodzi. To samo na innych forach jak phototrans. Bo nie wmówisz mi że tam jest inny elot360 o wręcz identycznej retoryce.
Spodziewam się że zaraz przystąpisz do ataku na mnie, ale od razu informuję, że to pojedyncza wypowiedź i nie będę prowadził konwersacji dalej w żadnej postaci.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 13:36 przez gg73, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#22 Post autor: elot360 » 28 paź 2022, 14:31

gg73 pisze:
28 paź 2022, 13:36
Spodziewam się że zaraz przystąpisz do ataku na mnie, ale od razu informuję, że to pojedyncza wypowiedź i nie będę prowadził konwersacji dalej w żadnej postaci.
Skoro nie masz się zamiaru więcej odzywać, to w jakim celu w ogóle poruszasz temat? Ale dziękuję że szanujesz mój czas, przynajmniej wiem że nie ma najmniejszego sensu odnosić się do tego co piszesz.

Natomiast przypomnę ci jedną rzecz. Nie masz tu konta od wczoraj i wiesz że nie zawsze swoje postulaty prowadziłem w ten sposób, i nie do każdej osoby (Bo widzę że jesteś jedną z tych osób która potrafi tylko generalizować i szufladkować). DW czy luki mogą to potwierdzić, bo niejednokrotnie rozmawiałem z nimi o sprawach tego forum prywatnie, czasem nawet twarzą w twarz jak była taka możliwość.

Ja tobie nie muszę niczego udowadniać, udzielam się w wielu miejscach i z wieloma bardzo różnymi osobami, i znaczna większość uważa mnie za godnego partnera do dyskusji, w kwestiach w których jesteśmy zgodni albo nie. To wyłącznie od ciebie zależy jak będziesz przeze mnie traktowany, zwłaszcza że do tej pory nie przypominam sobie żeby nasze drogi się zeszły (I jeżeli nie jesteś kłamcą rzucającym słowa na wiatr, nigdy więcej się nie zejdą). A takim dziecinnym podejściem do sprawy nie wyglądasz na osobę z którą można (Albo w ogóle warto) o czymś porozmawiać. Na szczęście dałeś mi do zrozumienia, że nie muszę się przekonywać czy miałem rację :)
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 14:31 przez elot360, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

rifi
Posty: 821
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#23 Post autor: rifi » 28 paź 2022, 19:16

gg73 pisze:
28 paź 2022, 13:36
elot360 pisze:
27 paź 2022, 15:06
kassiencja1234 pisze:
27 paź 2022, 14:51
Może sprawdźcie na stronę Pompa ciepła Galmet do ogrzewania to oferta na pomy ciepła. Myślę, że warto kupić zestawy z pompą do ogrzewania i chłodzenia budynków. Jeśli chcecie zainwestować w takie ogrzewanie to koniecznie sprawdźcie na całą ofertę tej firmy.
Minął miesiąc, efekty lenistwa naszego administratora od siedmiu boleści widać wciąż doskonale. Zero blokady na pisanie postów, zero usuniętych kont botów. A mówiłem że tak będzie...
elot360 pisze:
27 wrz 2022, 18:47
Panie wydmuszko administratora, dlaczego gdy napisałem pytanie "Kiedy usuniesz konto tego bota", to po prostu usunąłeś posty i najwyraźniej poszedłeś grać w CSa, zadowolony z tego ile się tego dnia narobiłeś na rzecz forum?

Seba77, albo weź się do roboty, do której jesteś zobowiązany piastując swoje stanowisko, albo honorowo zrezygnuj z niego i oddaj komuś, kto rzeczywiście będzie dbał o porządek na forum. Poprzeczkę postawiłeś absurdalnie nisko, jestem pewien że pierwszy lepszy użytkownik z tej garstki aktywnych będzie 100 razy lepszy...

Edit: Zero nauki na swoich błędach, znowu usunięty post bota ale bez usuwania konta... Zgadnij co się wkrótce stanie...
Ja też mam uwagi do formy tego forum oraz podejmowanych decyzji. Tez uważam, że pewne sprawy należałoby zmodyfikować albo ułożyć od nowa. Ale elot360 nie należy tego robić tak jak ty to wykonujesz od dłuższego czasu. Starasz się coś zmienić obrażając cały czas poszczególne osoby, które Ci się nie podobają lub do których masz jakieś zastrzeżenia. A już nie daj boże że ktoś się z tobą nie zgodzi. To samo na innych forach jak phototrans. Bo nie wmówisz mi że tam jest inny elot360 o wręcz identycznej retoryce.
Spodziewam się że zaraz przystąpisz do ataku na mnie, ale od razu informuję, że to pojedyncza wypowiedź i nie będę prowadził konwersacji dalej w żadnej postaci.
Niestety masz racje Elot potrafi tylko ubliżać, dogadywać i pouczać. Robi to od kiedy jest na tym forum. Nic mu się nie podoba i obraza administratora. Dziwie się ze Seba77 jeszcze go stąd nie wywalił. Bo to co robi i jak pisze do ludzi to nie powinno go tutaj w ogole być. Zaraz zobaczysz jak zacznie po mnie jechać za ten post. To cały on.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 19:16 przez rifi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#24 Post autor: elot360 » 28 paź 2022, 19:42

rifi pisze:
28 paź 2022, 19:16
Niestety masz racje Elot potrafi tylko ubliżać, dogadywać i pouczać.
Jakbyś się specjalnie nie podkładał, tak jak zresztą teraz, to nikt by tobie nie zwracał uwagi
rifi pisze:
28 paź 2022, 19:16
Robi to od kiedy jest na tym forum.
A gdzie dowody? Nie ma? Znowu mnie pomawiasz? Nic dziwnego Dawidzie, jesteś w tym nieoceniony!
rifi pisze:
28 paź 2022, 19:16
Dziwie się ze Seba77 jeszcze go stąd nie wywalił.
Skoro ta wydmuszka administratora nie potrafi od lat usunąć ciągle tworzone konta botów (Albo takich napinaczy jak ty) to nie mam się czego obawiać. Ja święty nie jestem i mogę z pełną powagą powiedzieć że razem jesteśmy przykładem jak bardzo to forum upadło po latach. Także dzięki peter, zniszczyłeś najlepsze forum o tramwajach w GOPie, jakie kiedykolwiek istniało
rifi pisze:
28 paź 2022, 19:16
Bo to co robi i jak pisze do ludzi to nie powinno go tutaj w ogole być.
A ty pomawiasz ludzi i dalej bezkarnie się tu udzielasz. Także hipokryto, sam bądź najpierw czysty zanim będziesz innym zarzucał że są źli ;)
rifi pisze:
28 paź 2022, 19:16
Zaraz zobaczysz jak zacznie po mnie jechać za ten post. To cały on.
Ja nie muszę po tobie jeździć, samemu radzisz sobie świetnie w robieniu z siebie błazna, kłamcy i manipulanta, co udowadniasz metodycznie od lat. Nic dziwnego że na wieżowcach milczysz, tam administracja działa świetnie i już dawno zostałbyś stamtąd wykopany cwaniaku ;)
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

rifi
Posty: 821
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#25 Post autor: rifi » 28 paź 2022, 20:01

Mówiłem? Dalej obraza i nadal robi to bezkarnie i nikt go nie raczy z tond usunąć 🙈 a robi to od lat.

gg73
Posty: 1079
Rejestracja: 23 cze 2013, 20:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#26 Post autor: gg73 » 29 paź 2022, 22:07

Typ człowieka gdzie wszyscy prezentują brak wiedzy, umiejętności, inteligencji, są lenowi. Tak można wymieniać. Ale przybył rycerz w młotek zbroi i pogoni te wszytskie zle .... Miałem nie komentować. I tym razem to ostatni post na ten temat. Jestem na to za stary aby sobie nerwy szargać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elot360
Posty: 2792
Rejestracja: 21 lip 2013, 21:12
Lokalizacja: Bytom - Szombierki
Kontakt:

Re: Ogrzewanie w stopiątkach

#27 Post autor: elot360 » 30 paź 2022, 00:01

gg73 pisze:
29 paź 2022, 22:07
Miałem nie komentować. I tym razem to ostatni post na ten temat.
Uśmiałem się.
Nie mierz wszystkich swoją miarą, poprzestań na tym że oszukujesz siebie stawiając przed sobą puste obietnice których nie potrafisz spełnić.

Zawiodłem się na tobie, jednak jesteś kłamcą który rzuca słowa na wiatr. Także dziękuję za rozwianie wszystkich wątpliwości wobec twojej osoby, życzę Tobie tylko żebyś nie poszedł w ślady tego palanta, który się odezwał nad tobą
rifi pisze:
28 paź 2022, 20:01
Mówiłem? Dalej obraza i nadal robi to bezkarnie i nikt go nie raczy z tond usunąć 🙈 a robi to od lat.
A ty co, dalej jesteś kłamcą, oszustem, manipulantem, i dalej pomawiasz ludzi? I dalej nie masz na to żadnych dowodów? No kto by się spodziewał... Nie wstyd ci chociaż, że po tylu latach że nie potrafisz pisać w ojczystym języku?
Make Galeria Szynowy Śląsk great again!
galeria/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości