Strona Główna FTŚ - Forum o Tramwajach Śląskich
Dyskusje o tramwajach na Śląsku i w Zagłębiu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  KalendarzKalendarz Galeria zdjęćGaleria zdjęć
Znalezionych wyników: 2339
FTŚ - Forum o Tramwajach Śląskich Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ratujmy forum! (wydzielone z DPD 2018.07.25)
elot360

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 1153

PostForum: Forum   Wysłany: |5 Lis 2018|, 2018 16:05   Temat: Ratujmy forum! (wydzielone z DPD 2018.07.25)
hanys76 napisał/a:
Więc sami widzicie jak sytuacja wygląda.
No, widzimy że od wczoraj regulamin jest zaktualizowany i sprawa jest załatwiona.
  Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
elot360

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 679

PostForum: Forum   Wysłany: |15 Wrz 2018|, 2018 20:46   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Damien napisał/a:
na jego życzenie
Ja o nic nie prosiłem, Peter z własnej woli wrzucił na forum dowody na swoje krętactwo.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |12 Wrz 2018|, 2018 08:43   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
IgorMike napisał/a:
elot360 napisał/a:
A to że od 4 miesięcy nikomu się nie chce mnie zastąpić kimkolwiek to co, moja wina?
PS. Ja tam dostałem tematy, o które prosiłem. Może z opóźnieniem, ale jednak. Po większość twoich list nikt się nie zgłosił.
A to tak trudno przywrócić poprzedniego autora?
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 21:31   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Lagu napisał/a:
Nie, żebym się czepiał, ale uważam, że Lohner dostał wtedy ostrzeżenie bezpodstawnie, bo jak osoba która jest Bułgarii może wpisać obsady tramwajowe na forum, chyba, że może to jakoś udowodnić??
Źle na to patrzysz. Dostał ostrzeżenie za SDIP. Teraz znajdź w jakimkolwiek regulaminie na forum jakikolwiek zapisek o SDIP. Nie ma, mimo tego że IgorMike wali postami jak najęty żeby wreszcie ktoś to zrobił.
No ale administracja swoje.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 21:10   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
mi4chal744 napisał/a:
które zostały już dawno wyjaśnione..
tramwajarze z19 napisał/a:
A i jeszcze jedno nie rozkopuj afer gdzie zostały rozwiązane. Tyle mam do powiedzenia ci nie jaki Elocie.
Od kiedy usuwanie postów to "rozwiązywanie problemów" (Bo dla Hanysa to od kilku lat sposób na życie przecież).

Możecie poszukać tych postów na forum. Powodzenia

Polećmy krok dalej. Wspominałem o legitnym dowodzie Petera. Spójrzmy na styl forum. Każde nagłówki (Złote napisy na niebieskim tle - subsilver oraz białe napisy na czerwonym tle - lukistyl) Są wyśrodkowane.
Dla przykładu to co widać po wejściu w temat:

Różnica wynosi 1 px i równie dobrze może wynikać z mojej wady wzroku oraz trzęsących się rąk przy ustawianiu kursora.

To teraz dowód Petera który pobrałem przed chwilą i każdy z was może to zrobić.

Różnica 300 pikseli. Nawet ślepy zauważy że czegoś brakuje z prawej strony. Dlaczego Peter edytuje screeny i ucina ich fragmenty? Czyżby miał coś do ukrycia? Jeśli zacytujemy treść jego ostrzeżenia "Historię posta można edytować." i weźmiemy pod uwagę powyższe screeny gdzie PatrykBe, nasz moderator, nie mógł nawet tam zajrzeć... Ale no tak, będziecie teraz bronić tych których lubicie (Co i tak jest dziwne skoro wcześniej rzucaliście oszczerstwa z butów że taki Seba używa SDIP, mimo że go znacie parę lat i wiecie że tak samo spisywał obsady bez SDIPa). Do tego wasze posty mają podobne przesłanie i napisane kilka minut po sobie. Zmowa? Nie no, skąd u mnie takie pomysły!?

Zastanawiam się czy szukać reszty materiału który zbieram przez lata kiedy zacząłem czuć w powietrzu że coś jest nie tak, chociaż mam wrażenie że żadne dowody nie skruszą swego rodzaju betonu.

Nie wiem, ja może jakiś dziwny jestem że żądam sprawiedliwości. To takie niemodne w dzisiejszych czasach? Na tym forum na pewno.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 19:11   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Trampesar6 napisał/a:
Ale listę to mógłbyś zaktualizować.
Z jakiej racji?
elot360 | 5 maja 2018 w wątku Ratujmy Forum! napisał/a:
Oświadczam że z dniem dzisiejszym wstrzymuje aktualizowanie list które zostały mi swego czasu powierzone. Proszę usunąć mnie jako autora danych postów.

A to że od 4 miesięcy nikomu się nie chce mnie zastąpić kimkolwiek to co, moja wina?
Fakt faktem, świerzbią mnie czasem palce by jednak pójść wam na rękę i zaktualizować wszystko, jednak wolę patrzeć jak administracja sama niszczy to co stworzyła.
Z dedykacją dla Petera i jego słów:
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 18:23   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Parę osób które mają nie mały staż na forum, znają Sebę (Przecież brałem udział w wydarzeniach gdzie był i Seba i taki tramwajarze na przykład) i nagle twierdzą ni z gruchy ni z pietruchy że on ze SDIPa spisuje.
To się w pale nie mieści.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 17:32   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Stanąłem bo zgodnie z prawdą Seba nie korzysta z tego tylko jest po prostu taki wkręcony w temat. Sam mi to osobiście tłumaczył 4 lata temu.
Ręce mi opadły gdy przeczytałem komentarze paru użytkowników którzy nie są nowi, taki mi254chal oraz tramwajarze z19. Znają Sebe długo, na forum są od kilku lat, SDIP dla tramwajów wprowadzono ile, kilka miesięcy temu? Przez lata obserwowali na forum jak Seba spisuje połowę taboru kiedy nikomu w zarządzie KZK nie śniło się o SDIPie, następnie trzymają stronę osób naskakujących na Sebe by potem odpuścić bo nagle zobaczyli "Sebe w swoim żywiole".
Nie chcę wierzyć ani w to że to było ustawione (Próba walki z administracją ich własną bronią czyli kłamstwem i manipulacją) ani w to że chłopaki są tacy nierozgarnięci że przez kilka lat nie zwrócili uwagi na taki drobny szczegół...

A ekipa dobrze że się zleciała, czemu ktoś ma być oskarżany gdy czarno na białym jest że jest niewinny.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 17:00   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
IgorMike napisał/a:
Smutne że jak na razie najbardziej efektywnym sposobem na zmotywowanie administracji do czegokolwiek jest bezpodstawne oskarżanie jednego z nich przez większość regularnych użytkowników.
Przepraszam jakie? Mam całą szafę dowodów, nawet Peter sam na siebie jeden opublikował w moim poście, dowodzący jego krętactwo i manipulację.
Nie moja wina że administracja mając po ponad 30 lat bawi się w dzieci i kryje swoich używając do tego siły (Uciszanie mnie przez ostatnie miesiące). A nie, przepraszam, to zachowuje charakteryzuje pewien okres w historii, zgadnijcie który, śmiem twierdzić że niektóre osoby przeżyły go na własnej skórze (Może stąd te zapędy gaszenia zapału siłą władzy).
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Wrz 2018|, 2018 15:13   Temat: Nieaktualizowanie list (wydzielone z "105N - Wagony odstawione")
Przecież już dawno umarło. Nawet nie ma sensu tego mówić na głos bo przecież nie ma nikogo kto by bezczelnie uciszył za głoszenie tego co każdy widzi.
Nawet tych postów offtopowych nikt nie przeniesie ani nie usunie bo im się nawet tego nie chce.
  Temat: Ratujmy forum! (wydzielone z DPD 2018.07.25)
elot360

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 1153

PostForum: Forum   Wysłany: |26 Lip 2018|, 2018 03:28   Temat: Ratujmy forum! (wydzielone z DPD 2018.07.25)
Mimo masy zarzutów jakie mam w stronę kilku osób nie będę ignorantem i potwierdzę że Seba od lat spisuje wszystko jak leci praktycznie z całej sieci.
  Temat: Ratujmy forum!
elot360

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 3544

PostForum: Forum   Wysłany: |12 Lip 2018|, 2018 19:49   Temat: Ratujmy forum!
Chętnie bym napisał to w temacie gdzie miesiąc temu toczyła się dyskusja, obawiam się jednak ostrzeżenia o wartości 10 za nie trzymanie się założeń tematu, tak więc pora zmienić kontekst wypowiedzi.

Na początek dziękuje pewnemu weteranowi, nie mam żalu, doskonale ciebie rozumiem. Mnie też by się o wiele łatwiej kopało osobę której uprzednio związałem ręce i nogi.

Miałem trochę czasu do namysłu by się zastanowić jak znowu obnażyć... Nie, nie mogę tego powiedzieć bo znowu mi zamkną usta. Przecież każda konstruktywna, nawet nie krytyka, zawsze będzie nagrodzona zaklejeniem ust, przecież w stosunku do argumentu siłowego i tak nie mam nic do gadania. No ale niech będzie już spróbuje.

Czy forum upada? Tak. Dlaczego? O tym wiedzą tylko osoby którym w jakikolwiek sposób zależy na tym miejscu, dodam tylko że te osoby wyróżniają się jednym i tym samym kolorem na forum, może go mieć każdy.
- Jak to jest że jedynymi osobami które zajmują się w miarę możliwości aktualizowaniem list są osoby które o funkcji moderatora forum (Czyli osoby która z definicji zajmuje się porządkiem na forum) nawet nie marzyły?
- Jak to jest że pomimo mojej wyraźniej prośby o usunięcie mnie jako autora pierwszych postów w kilku tematach nadal nim jestem, a same tematy zdążyły się koszmarnie zdeaktualizować bo żaden weteran który jedynie co potrafi to wlepiać ostrzeżenia z powodów wymyślanych na poczekaniu nie ma ochoty na ich aktualizacje?
- Jak to jest że przy trzech administratorach mamy tylko jednego aktywnego który poza kolejnymi obsadami rozkłada tylko ręce przy każdej prośbie zmiany czy aktualizacji czegokolwiek "bo rzekomo potrzeba do tego całego składu" (To świetnie wam zależy na tym forum skoro od dwóch miesięcy troje dorosłych ludzi nie potrafi się zgadać, niech ktoś ma przynajmniej odwagę powiedzieć że was to nie obchodzi, bo póki co na to wygląda)?
- I dlaczego tylko jedna osoba jest na tyle głupia że potrafi kwestie poruszyć taką jaka jest by następnie dostać przerwę od forum na dłuższy czas?

Teraz zejdę trochę z tematu ogólnego bo wciąż mam zastrzeżenia które bardzo chętnie poruszę publicznie.
- Dlaczego ranga weterana (Osoby która zrezygnowała z opiekowania się forum) wciąż zawiera władzę?
- Dlaczego moim postom które edytowała pewna osoba nie można sprawdzić historii posta?
- Dlaczego "administracja" za dowód uznała fragment zrzutu ekranu ukazujący niepełną (Dowód nie zawierał całej treści tabelki historii posta, jak widać na forum wszystkie złote napisy na niebieskich nagłówkach są wyśrodkowane, a na screenie Petera takiego czegoś nie było, czyżby on miał coś do ukrycia?)
- Dlaczego gdy na forum znalazła się osoba która miała jaja wyciągnąć konsekwencje od kolegi po fachu (Dała mu zasłużone ostrzeżenie) to to ostrzeżenie zniknęło równie szybko a publiczna dyskusja na ten temat została czym prędzej usunięta?

Powiedzcie mi, czy to jest wasze forum że usuwacie posty które dla was są niewygodne, uciszacie osoby które obnażają prawdę o was oraz najzwyklej w świecie tuszujecie różne sprawy?

No i mam jeszcze jedno pytanie, skoro od dwóch miesięcy nikt nie potrafi zaktualizować regulaminu to na jakiej podstawie Lohner dostał ostrzeżenie z powodu spisywania obsad ze SDIPu? Przecież w regulaminie nie ma zakazu.

Nie spodziewam się żadnej odpowiedzi od osób którzy w ostatnich miesiącach jedynie co pokazali to funkcje "Dodaj ostrzeżenie". Logiczne jeśli ktoś nie ma żadnego argumentu.
W tym momencie zależy mi tylko na tym by reszta użytkowników wiedziała jaki syf dzieje się jawnie na ich oczach. Serio, ja nie muszę żadnego z moich screenshotów wam pokazywać bo sami widzicie że jest źle, nawet sami działacie by było lepsze.
Dopóki jednak władze mają osoby którym jedynie na czym zależy to na władzy, a nie na dobru tego forum, niewiele osiągniecie.

Czytajcie tego posta póki możecie. Zaraz nie będzie ani jego ani mnie.
Mimo tego że:
- Nikogo nie obraziłem
- Trzymam się tematu (Tak drodzy weterani i administratorze, rozmowa o waszej pracy dotyczy forum jak najbardziej ponieważ jesteście członkami zespołu forum)

To co, gramy w bingo jaki powód ostrzeżenia tym razem dostanę?
  Temat: SDIP a DPD
elot360

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 3511

PostForum: Ankiety   Wysłany: |2 Cze 2018|, 2018 15:31   Temat: SDIP a DPD
hanys76 napisał/a:
a jak widac apele o wpisanie tego do regulaminu nic nie dają bo widocznie nikomu na tym nie zależy a szkoda..
Pewna osoba stwierdziła że lepiej coś zostawić niż dać komuś "kto zmarnuje wiele lat pracy". Czyli uważa że zaniedbywanie tego forum, ergo marnowanie czyjejś wieloletniej pracy jest dobre. Czysta hipokryzja.

hanys76 napisał/a:
Przydały by się zmiany w ekipie zarządzającej bo inaczej to forum padnie jesli nikt nie będzie tego pilnowac.
Ciekawa uwaga, biorąc pod uwagę że w zeszłym miesiącu takie działania zdaniem tego samego hipokryty, który popiera zniszczenie tego forum poprzez zaniedbywanie go, zostały nazwane powstaniami przeciwko administracji.

Widzisz drogi hanysie76, nawet ty widzisz że źle się dzieje i coś trzeba zmienić. Nie powstrzymało cię to żeby stanąć wręcz murem po stronie hipokryty, co jest bardzo przykre skoro stoisz po stronie kogoś kogo jak widzę wcale nie popierasz.
  Temat: REGULAMIN FORUM
elot360

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9376

PostForum: Forum   Wysłany: |2 Cze 2018|, 2018 11:20   Temat: REGULAMIN FORUM
Moderator to osoba która spisuje tramwaje których inni nie śledzą czy osoba która dba o forum?
Nie ujmując skotiemu który wnosi nie mały wkład w forum, sugerowałbym innych kandydatów którzy wciąż mają ochotę dbać o to miejsce, i chwała im za to.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |7 Maj 2018|, 2018 09:48   Temat: Ratujmy forum!
Oświadczam że z dniem dzisiejszym wstrzymuje aktualizowanie list które zostały mi swego czasu powierzone. Proszę usunąć mnie jako autora danych postów.
  Temat: Remont odcinka Bobrek Osiedle Pod Brzozami - Biskupice Pętla
elot360

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 523

PostForum: Remonty oraz budowa nowych torowisk   Wysłany: |6 Maj 2018|, 2018 19:28   Temat: Remont odcinka Bobrek Osiedle Pod Brzozami - Biskupice Pętla
Z moich obliczeń przy pomocy geoportalu wynika że zakres prac ma około 900 metrów czyli ponad dwukrotnie więcej niż jest zapisane w przetargu. Być może fragment od potoku w stronę Biskupic TŚ modernizują własnymi siłami, w końcu o jakiś czas zaopatrują się w szyny, podkłady i podbudowę, sam zakres prac jak widać na zdjęciach nie jest specjalnie wymagający więc osobiście szedłbym w tym kierunku.
  Temat: Nowe malowanie "żelazek"
elot360

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 5980

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |5 Maj 2018|, 2018 08:03   Temat: Nowe malowanie "żelazek"
Musiałbym się zastanowić bo temat dotyczy malowań a nie jajek.
No i wyboczone jajka są z konieczności odkrycia gniazda ukrotnionego bo jak widać nie wpadli na to by przykleić raz a potem wyciąć dziurę w naklejce. Jak masz temat w numerami po lewej stronie na przykład to tam jak to zostanie naklejone nie jest od niczego uzależnione.
  Temat: 2018.05.04
elot360

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 2098

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |4 Maj 2018|, 2018 05:25   Temat: 2018.05.04
O 6:23 #907 otablicowany na linię 30 wjechał przed #909 z poc 3004 na przystanek Szombierki Kościół w stronę Bytomia, być może będzie podmiana.
  Temat: 2018.05.02
elot360

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 1987

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |2 Maj 2018|, 2018 09:12   Temat: 2018.05.02
2003 #637+638

Info hanys76
  Temat: Bieżąca eksploatacja i stan wagonów
elot360

Odpowiedzi: 271
Wyświetleń: 28720

PostForum: SGP/Lohner E1   Wysłany: |1 Maj 2018|, 2018 07:11   Temat: Bieżąca eksploatacja i stan wagonów
Ale przecież tutaj jest temat gdzie zapisuje się odstawione E1.
  Temat: Lista kasacji wagonów liniowych
elot360

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 24512

PostForum: Kasacje wagonów   Wysłany: |30 Kwi 2018|, 2018 19:09   Temat: Lista kasacji wagonów liniowych
Damien napisał/a:
Skasowanie #583 to zasługa jego udziału w szkoleniu ratowników w Siemianowicach, prawda?
Raczej został wykorzystany do szkolenia ze względu na planowaną kasacje.
  Temat: Statystyki taborowe
elot360

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 36241

PostForum: Forum   Wysłany: |29 Kwi 2018|, 2018 21:15   Temat: Statystyki taborowe
Mówiąc całkowicie szczerze uważam że temat Spis wagonów wg zajezdni potrzebuje albo lepszego gospodarza albo żeby przestały go edytować inne osoby które nie przywiązują aż takiej wagi do tego co edytują i co to za sobą niesie.
Już strach wypominać te wszystkie niepotrzebne przecinki, spacje i inne takie które psują estetykę całego spisu (A w ciągu ostatnich miesięcy tych rzeczy się nazbierało tyle że widać je gołym okiem, nawet bez czytania treści spisu) skoro, dajmy na to, w przypadku zgłoszenia potrzeby przepisania wagonu z zajezdni do zajezdni to zamiast napisać 1 post po którym wykonywanych jest edycja kilku danych z listy trzeba to rozbijać na 3 posty. Pierwszy z informacją że trzeba dany wóz przepisać, drugi że trzeba edytować ilostany wozów w zajezdniach i trzeci że trzeba zmienić wartości przy w metryczkach pod zajezdniami. I tak coś co powinno być zmienione na raz przeciąga się kilka dni.
Naprawdę, jeśli osobom (Bo skoro autor ostatniej edycji ciągle się zmienia to to nie może być tylko jedna) zależy na aktualności listy to albo niech robią to dokładnie albo niech nie robią tego wcale i dadzą pracować albo autorowi listy albo komuś kto dopilnuje by wszystko było na tip top.
  Temat: Statystyki taborowe
elot360

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 36241

PostForum: Forum   Wysłany: |28 Kwi 2018|, 2018 14:45   Temat: Statystyki taborowe
Napisz w wątku "Ratujmy forum" że chcesz przejąć temat.
Może łaskawie po miesiącu zauważą że coś napisałeś i w jakiej sprawie.
  Temat: SDIP a DPD
elot360

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 3511

PostForum: Ankiety   Wysłany: |27 Kwi 2018|, 2018 20:57   Temat: SDIP a DPD
Zastanawiałem się czy założyć do tej kwestii osobny temat ale myślę że ten mimo konkretnego tematu i tak będzie wystarczający.
Biorąc pod uwagę jak bardzo niektórym zależy na tym by korzystać z SDIPa proponuje czy wręcz nalegam by nasze listy nie były aktualizowane na podstawie danych z tej strony a jedynie na podstawie obserwacji z terenu. Myślę że dla większości to oczywiste, wolę jednak poruszyć tą kwestię publicznie "tak na wszelki wypadek".
  Temat: 2018.04.27
elot360

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 2836

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |27 Kwi 2018|, 2018 06:29   Temat: 2018.04.27
tramwajarze z19 napisał/a:
Obsady z SDIP
12 #947

117 #947
Czy jak się spisuje ze SDIP to już nie trzeba się zastanawiać co się wpisuje?
  Temat: Wagony odstawione
elot360

Odpowiedzi: 2516
Wyświetleń: 185695

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |25 Kwi 2018|, 2018 06:18   Temat: Wagony odstawione
W takim razie wypisuje. Co do #737 i #759 to jak widać trochę się pospieszyłem. Następnym razem będę pamiętał by się wstrzymać do momentu wyjazdu danego pojazdu na linię.
  Temat: 2018.04.23
elot360

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 1534

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |23 Kwi 2018|, 2018 17:31   Temat: 2018.04.23
mi4chal744 napisał/a:
Nie wiem gdzie to napisać więc napiszę w DPD ale można już namierzać linie tramwajowe na SDIP. Na obecną chwilę namierza linie 13, 16, 26, 46
SDIP pokazuje tramwaje grubo od zeszłego roku. Zmienił się jak widzę zakres linii, wcześniej były to między innymi 15 i 33.
  Temat: Spis wagonów wg zajezdni
elot360

Odpowiedzi: 352
Wyświetleń: 92593

PostForum: Zajezdnie   Wysłany: |23 Kwi 2018|, 2018 16:49   Temat: Spis wagonów wg zajezdni
Skoro zostały dopisane Bety do Zawodzia to byłoby wskazane usunąć owe Bety ze Stroszka i poprawić ilostany.
  Temat: Zmiany od 2018.04.26
elot360

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 1459

PostForum: Trasy, rozkłady   Wysłany: |23 Kwi 2018|, 2018 14:35   Temat: Zmiany od 2018.04.26
KZK GOP na swoim Facebooku podzielił się z rozszerzonym o dokładniejsze informacje komunikatem.

KZK GOP- oficjalny profil napisał/a:
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej od 26 kwietnia

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem rozwiązań związanych z budową centrum przesiadkowego „Węzeł Brynów”, od 26 kwietnia do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych nr: 0, 7, 11, 33 i 49.
Nowe rozkłady jazdy zakładają:
• linie nr 0 i 11 – zwiększenie oferty, ze szczególnym uwzględnieniem sobót oraz ograniczeniem oferty w niedziele i święta;
• linia nr 7 – korekta godzin funkcjonowania;
• linia nr 33 – zwiększenie oferty;
• linia nr 49 – zwiększenie oferty wraz z korektą godzin funkcjonowania.
  Temat: Numery taborowe i loga po lewej stronie wagonów
elot360

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 21538

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |19 Kwi 2018|, 2018 16:42   Temat: Numery taborowe i loga po lewej stronie wagonów
Zawodzie:
- #784 przepisany z grupy z brakiem jaja do grupy numerów nad jajem.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |19 Kwi 2018|, 2018 14:20   Temat: Wagony odstawione
Dopisałem wagon #765 po wczorajszym wypadku.
  Temat: 2018.04.14
elot360

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 1429

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |14 Kwi 2018|, 2018 16:45   Temat: 2018.04.14
17:43

Od strony Nowego Bytomia na pętle w Chebziu wjechał skład Moderusów, pierwszy wagon jeśli dobrze widziałem miał linię 9 więc to było najprawdopodobniej holowanie trupa.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |14 Kwi 2018|, 2018 00:16   Temat: Wagony odstawione
Skład moderusów dopisany z datą ostatniej obserwacji solowego #681. Mam wątpliwości (Które już miałem przy wpisywaniu składu #583+584) czy warto w tym nawiasie odnotowywać jeśli wagony ze składu mają inne daty ostatniej obserwacji czy data dla pierwszego wagonu jest wystarczająca.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |12 Kwi 2018|, 2018 15:24   Temat: Wagony odstawione
Przed tym wtorkiem ostatnim razem był widziany 28 marca. Jednak skoro był widziany stosunkowo niedawno to jeszcze nie kwalifikuje się na wpisanie do listy.

Prośba do użytkownika Peter by przestał wprowadzać własne zasady języka polskiego.

//Wyciąg z poprzednimi wersjami posta w załączeniu (Peter)
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |12 Kwi 2018|, 2018 15:18   Temat: Nowe malowanie "żelazek"
Bardziej mi to wygląda na błąd w malaturze niż coś z góry ustalonego, TŚ w końcu standaryzuje malaturę stosując barwy czerwone, kremowe oraz czarne, szarego tam najzwyczajniej nie powinno być, ergo powątpiewam że jest to godne odnotowywania na dłuższą metę, bardziej można to traktować jako ciekawostkę.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |12 Kwi 2018|, 2018 07:09   Temat: Nowe malowanie "żelazek"
Oryginalne malowanie jest uwzględnione w liście.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |11 Kwi 2018|, 2018 22:39   Temat: Wagony odstawione
skoti, można cię prosić o datę ostatniej obserwacji tegoż wagonu? Forumowa szukajka przy tak powszechnym numerze w dziale DPD (Obsada 602) nie daje żądanych rezultatów.
elot360

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |11 Kwi 2018|, 2018 22:20   Temat: Nowe malowanie "żelazek"
Wdrożyłem listę do pierwszego postu.
W razie jakiś nieścisłości lub zastrzeżeń byłbym wdzięczny za odzew w tym temacie.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |11 Kwi 2018|, 2018 13:29   Temat: Ratujmy forum!
Dla przeciętnego użytkownika nie bo tą rangę otrzymują tylko osoby które były członkiem administracji forum.
  Temat: 2018.04.11
elot360

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 1363

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |11 Kwi 2018|, 2018 12:36   Temat: 2018.04.11
O 12:36 przez przystanek Szombierki Frycza - Modrzewskiego jechał #909 jako AWARIA w stronę RŚ. Za nim jechał już znacznie opóźniona dziewiątka.
  Temat: Światła mijania (ex Czarne, plastikowe atrapy na światła)
elot360

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 22237

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |9 Kwi 2018|, 2018 22:58   Temat: Światła mijania (ex Czarne, plastikowe atrapy na światła)
Posiada jedno.
Boguś | Wagony z gniazdami ukrotnionego sterowania napisał/a:
Edycja 05.07.2015
Taka ciekawostka. #338 nie ma gniazd na tylnej ścianie. To jest tylko atrapa. Co ciekawe, z przodu ma sprawne pojedyńcze gniazdo.
  Temat: Składy z jednym wagonem w reklamie
elot360

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1708

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |9 Kwi 2018|, 2018 22:53   Temat: Składy z jednym wagonem w reklamie
Zalicza się ale biorąc pod uwagę potwornie archiwalny stan listy (Ostatnia aktualizacja nieco ponad 5.5 roku temu) chyba nikt nie będzie chciał robić z tym porządku.
  Temat: Tramwajowe kamery internetowe
elot360

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 27074

PostForum: Hyde Park   Wysłany: |30 Mar 2018|, 2018 13:43   Temat: Tramwajowe kamery internetowe
Może warto jednak zrobić porządek w pierwszym poście?

Cytat:
CHORZÓW
Kamery drogowe (m.in. Bałtycka i BoWiD)
Strona tylko udostępnia widok z kamer nad DTŚ, do usunięcia.
Cytat:
DĄBROWA GÓRNICZA
Centrum
Strona nie istnieje, proszę podmienić na link który podał nieco ponad rok temu kolega skoti gdyż tamta kamera ma się świetnie.
Cytat:
KATOWICE
Rynek
Widok na Spodek z ul. Chorzowskiej
Widok na Rondo od strony Rynku
Żadna kamera z zacytowanych nie działa, proszę zamienić na którykolwiek link z powyższych postów (Youtube na pewno działa).
Cytat:
KRAKÓW
Płaszów pętla Lipska
Nie działa.
Cytat:
PABIANICE
Pabianicka / Jana Pawła II
Także nie działa.
Cytat:
WARSZAWA
Plac Konstytucji
Wygląda na to że ona też nie działa (Lub to chwilowa awaria).
  Temat: 2018.03.28
elot360

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 1183

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |28 Mar 2018|, 2018 10:40   Temat: 2018.03.28
3002 #342+341
  Temat: 2018.03.27
elot360

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 2065

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |27 Mar 2018|, 2018 14:08   Temat: Re: 2018.03.27
mi4chal744 napisał/a:
502 #341+342
30xx #341+342 14:10 Szombierki Ratusz, kierunek Bobrek Os. Pod Brzozami
  Temat: 2018.03.26
elot360

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 1558

PostForum: Dzień po dniu   Wysłany: |26 Mar 2018|, 2018 14:28   Temat: 2018.03.26
ziut19 napisał/a:
O 10.05 na Plac Sikorskiego wjechał skład 644+451, który następnie został rozpięty i otablicowany jako dziewiątki. O 10.17 Na Sikorski od strony Rozbarku wagon 710 z napisem awaria ściągał przypięty tyłem 374.
Koło 11:30 #451 jechał kilka minut przed #775 przez przystanek Szombierki Kościół w stronę Rudy Śląskiej.

ziut19 napisał/a:
3001 #855 jeździ z dyktą za szybą
Już od wczoraj wozi dykty i wygaszone wyświetlacze.
  Temat: Drobne remonty oraz inne komunikaty o zmianach w kursowaniu tramwajów
elot360

Odpowiedzi: 1553
Wyświetleń: 89128

PostForum: Remonty oraz budowa nowych torowisk   Wysłany: |22 Mar 2018|, 2018 08:28   Temat: Drobne remonty oraz inne komunikaty o zmianach w kursowaniu tramwajów
Trampesar6 napisał/a:
W przyszłym tygodniu będzie miało miejsce święto wszystkich fanów piłki nożnej. We wtorek, tj. 27 marca, Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn podejmie na Stadionie Śląskim drużynę narodową Korei Południowej. Na ten czas KZK GOP wprowadza dodatkową komunikację, która ułatwi uczestnikom dojazd na imprezę.

Zmiany w komunikacji tramwajowej

Uruchomione zostaną dwie linie specjalne, oznaczone jako „S1” i „S2”:
„S1” - będzie kursować na trasie: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic, m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center oraz przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA);
„S2” - będzie kursować na trasie: „Katowice Koszutka Słoneczna Pętla” – „Chorzów Stadion Śląski” (stanowisko zlokalizowane naprzeciwko wejścia głównego) – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Dworzec PKP” – „Chorzów Batory Zajezdnia”. Linia ma zapewnić dodatkowe możliwości przejazdów z centrum Katowic oraz przejazd od strony stacji kolejowej „Chorzów Batory” w rejon Stadionu Śląskiego.

Dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w godzinach: 18:00 – 23:30 oraz zwiększenie pojemności taboru.

W celu odwozu kibiców, na pętle przy Stadionie Śląskim zostanie podstawionych 15 dodatkowych tramwajów (oznakowanych jako S1 lub S2), które pojadą w kierunku Katowic i Bytomia po zakończonym meczu.

Zawieszona w kursowaniu zostanie linia tramwajowa nr 0, której zadania przejmie specjalna linia S1.

Pełna treść komunikatu tutaj >> https://rj.kzkgop.com.pl/news/i/499/
Na stronie Tramwajów Śląskich pojawiła się dodatkowo informacja że linia nr 14 kursować będzie wg rozkładu jazdy obowiązujący w dni robocze w ferie i wakacje. (Źródło)

Warto moim zdaniem też dopisać informacje z poprzedniego komunikatu która jest całkiem istotna dla osób planujących wybranie się na to wydarzenie (W końcu znajdą się osoby które stąd biorą najświeższe informacje o zmianach).
Cytat:
Informujemy, że uczestnicy meczu są upoważnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną na zlecenie KZK GOP w dniu 27 marca oraz do godz. 01:00 dnia 28 marca. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów będzie bilet na mecz lub akredytacja meczowa wydana przez PZPN.
  Temat: Zakup wagonów średnich i długich
elot360

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1159

PostForum: Remonty i zakup taboru   Wysłany: |20 Mar 2018|, 2018 22:31   Temat: Zakup wagonów średnich i długich
Abstrahując od ich problemów finansowych czemu to ma być zły wybór. Zwłaszcza że w naszym parku taborowym mamy już Pesy więc w przypadku jakiś drobnych napraw i tak dalej. Czasem lepsze jest to niż nowy producent do którego potrzeba zapasowych części i wiedzy jak się z danym tramwajem obchodzić że tak się wyrażę.
elot360

PostForum: Forum   Wysłany: |19 Mar 2018|, 2018 15:44   Temat: Ratujmy forum!
Chciałem się spytać o możliwość przejęcia tematu Nowe malowanie "żelazek".
Po propozycji IgorMike zrobiłem listę do tego tematu którą chciałbym później aktualizować w miarę możliwości.
  Temat: Rozbite stopiątki
elot360

Odpowiedzi: 283
Wyświetleń: 33156

PostForum: Konstal 105N   Wysłany: |19 Mar 2018|, 2018 00:06   Temat: Rozbite stopiątki
Widzę że temat trochę padł ale może warto dopisać #788 czy #255?

Strona 1 z 47
Skocz do: